Přejít na obsah


Fotka

Combine 2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
494 odpovědí na toto téma

#361 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 17:54

A jaký je důvod mazání celé databáze? Takový příkaz jsem za celou dobu práce s GeoGetem ještě nikdy nepotřeboval...


  • 0

#362 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 18:11

No to je celkem jedno, ne :) pokud Combine takovou funkci nabízí,tak by snad měla fungovat,ne :) ... To je jak,když si koupím auto a nepůjdou tam stěrače a prodavač mi řekne,jestli mám důvod jezdit v dešti :D  ... Za víkend jsem rozkopal celý GG a všechno předělal a pracoval s obrovským počtem keší tam a zpět a Combine mi v při tom hodně pomáhalo a já při těch operacích narazil na tuhle buď chybu a nebo že jsem něco nastavil blbě ... A ať už to potřebuji nebo ne, rád bych věděl, jestli je to chyba ve mě,nebo v Combine, ikdyž předpokládám,že ve mě, tak jaká, že.... 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#363 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 20:39

nejaky duvod importovat CSV? moc horsich formatu uz asi neni :)


  • 0

#364 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 20:50

Ano, protože gg ani žádný jeho script neumí přímo (teda aspoň jsem takový nenašel) spolupracovat s MySQL databází ani s přímým exportem *.sql  ... Proto to musí jít přes csv, které zvládájí obě platformy docela obstojně :) 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#365 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 8:21

Narazil jsem na další malý problémek a nevím jak si to vysvětlit. 

Chci pomocí kombine vymazat databázi pomocí příkazu ListRemovePermanent/ALL a poté do prázdné databáze exportovat pomocí CsvUniImport nové body.

Po aplikaci funkce ListRemovePermanent/ALL se skutečně databáze vymaže ... Ale evidentně ne úplně. Někde něco zůstane, protože pokud pak soubor csv obsahuje i keš, která v db byla před vymazáním, vyhodí CsvUniImport chybu WARN: Chybný řádek: a daný bod do "vymazané db nepřevede ... 

 

Pokud stejnou věc dělám ručně, tak že označím všechny body v db a přes pravé tlačítko myši dám Trvale odstranit, tak následný import proběhne bezchybně ... 

 

Obavam se, ze jsi spatne pochopil funkci. Jednak mazat takto celou databazi je hloupost, druhak funkce ListRemovePermanent smaze pouze kese zobrazene v seznamu. Pokud nemas zobeazene vsechny kese, ty v databazi zustanou. Co se vypsane chyby tyka - nejde o chybu, ale o upozorneni, ze asi delas neco, co neni uplne dobre.

 

Databazi smazes smazanim souboru (FileDel), kdyz neni aktivni. Novou prazdnou databazi stejneho jmena vytvoris prepnutim na tuto (neexistujici databazi) prikazem DBSelect. Ale opravdu to potrebujes?


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#366 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 8:27

Ano, protože gg ani žádný jeho script neumí přímo (teda aspoň jsem takový nenašel) spolupracovat s MySQL databází ani s přímým exportem *.sql  ... Proto to musí jít přes csv, které zvládájí obě platformy docela obstojně :)

 

Proc by mel GG umet importovat data z MySQL? Ty mas v te databazi naprosto identickou databazovou strukturu? Spravne by bylo exportovat z MySQL data do GPX formatu a ten importovat do GG.

 

A uz jsem se te jednou ptal (i kdyz trochu jinak) - na co potrebujes databazi kesi v MySQL? Proc potrebujes kese spravovat na webu? Co tam delas navic proti tomu, co umi GG? (To by mohl byt namet na dalsi funkce do GG.) Proc na webu (predpokladam ze v PHP nepouzivas primo databazi geogetu? (Ale pozor, je to nebezpecne, pokud se v GG zmeni struktura, poskodis databazi.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#367 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 8:51

No hlavní problém je v tom, že to neumím :) ... Samozřejmě,že by to šlo mnohem mnohem lépe udělat a export sgl do gpx by bylo ideální ... Ale moje znalosti php zatím prostě nejsou na tak dobré úrovni abych to dokázal a tak to zatím prostě řeším jak dokážu,no ... A to přes csv protože stupidnější,obecně platný a definovaný formát už snad nemůže existovat a na webu je miliony scriptů a pomůcek jak s ním pracovat,no ... 

 

A proč to mám na webu ... No protože mám svůj osobní web (jen doma na síťovém disku hlavně prostě místo flashky a stále přístupný,když mi teda jde elektrika a internet :D ) ,no a mimo jiné s kamarádem tam máme takovou obyčejnou společnou databázi, kde si ukládáme vyluštěné a neodlovené mysterky ... To jsem ještě dokázal, hloupý formulář, kde se zadá GC kod, souřadnice,poznámka a dokonce dokáže automaticky přiložit datum vložení :D ... A to je tak asi všechno ... Jde o to,že ho baví jiné mysterky než mě a tak se docela doplňujeme a hodně chodíme i spolu ... Ikdyž já poslední dobou mám geoútlum a moc nelovím z časových důvodů,ale zato o to více se nyní snažím připravit si lepší digitální zázemí a vylepšit postupy prací s keškama, abych pak o to více mohl být venku a lovit :)  ...

 

Ano, samozřejmě, že problém by mohla být databázová struktura ... Ale pokud by existoval šikovný script, kde by se dalo nastavit ze které tabulky a ze kterého místa si má vysosnou data, bylo by to moc fajn ať už live z databáze nebo aspoň z sql souboru ze zálohy.

 

Nicméně, pořád nevím, co dělám blbě, že mi Combine nevymaže databázi,což byl můj původní dotaz :)


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#368 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 9:08

Pokud potřebuješ sdílenou databázi luštění mysterek, tak asi nepotřebuješ konvertovat databázi GeoGetu. Na to ti přece stačí jednoduchý formulář, jak zmiňuješ...

 

Jinak pokud chceš přenést jen obsah nějaké databázové tabulky, tak CSV je naopak standardní cesta. Migrace celé SQLite databáze do MySQL je ale trochu jiná úloha. To znamená především migrovat strukturu databáze a pak do ní naimportovat i data. I tento postup je ale možný. Jen opravdu nevím, jestli je nutný. Když chci zasadit na zahradě tři kytky, tak taky nezorám všechna sousedící pole do hloubky půl metru a nepokácím dva hektary lesa...  :)

 

P.S.

Mazání databáze v Combine ti Gord přesně vysvětlil, co je ještě nejasné?


  • 0

#369 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 9:22

Obavam se, ze jsi spatne pochopil funkci. Jednak mazat takto celou databazi je hloupost, druhak funkce ListRemovePermanent smaze pouze kese zobrazene v seznamu. Pokud nemas zobeazene vsechny kese, ty v databazi zustanou. Co se vypsane chyby tyka - nejde o chybu, ale o upozorneni, ze asi delas neco, co neni uplne dobre.

 

Databazi smazes smazanim souboru (FileDel), kdyz neni aktivni. Novou prazdnou databazi stejneho jmena vytvoris prepnutim na tuto (neexistujici databazi) prikazem DBSelect. Ale opravdu to potrebujes?

 

No, ani to nepotřebuju ... Jak jsem psal,já to chtěl jen pochopit, proč to nejde a jak to funguje ... jasně tento příspěvek jsem přehlédl ... Díky za upozornění ... 

 

A jak jako smaže keše zobrazené v seznamu ?? Moment. Možná si nerozumíme, odkud a co ten příkaz přesně vymaže?. Já mám zobrazené všechny keše v db filtrem, žádný seznam není aktivní a poté dám příkaz ListRemovePermanent ... keše se vymažou, a už nejdou žádným filtrem zobrazit,fyzicky je prostě nevidím ... A nejdou tam nahrát znova, protože gg si z nějakého důvodu zůstane myslet,že tam pořád jsou ... Nejsou třeba jen někde zarchivované? 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#370 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 9:31

Já mám zobrazené všechny keše v db filtrem, žádný seznam není aktivní a poté dám příkaz ListRemovePermanent ... keše se vymažou, a už nejdou žádným filtrem zobrazit,fyzicky je prostě nevidím ... A nejdou tam nahrát znova, protože gg si z nějakého důvodu zůstane myslet,že tam pořád jsou ... Nejsou třeba jen někde zarchivované? 

 

Seznam je to, co vidíš v okně GG před sebou. Když něco vidíš, máš seznam. V GeoGetu neplatí "mám zobrazené všechny keše v db filtrem", v GeoGetu platí "naplnil jsem seznam filtrem z db"...


  • 2

#371 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 9:43

GG ma 2 druhy seznamu.

 

1. seznam zobrazenych kesi v okne GG

2. ggt seznam (seznam kodu kesi)

 

My se bavime o tom prvnim. Ta funkce vymaze z databaze vsechny kese, ktere jsou prave ted zobrazeny v okne GG. Zadne jine. Takze je otazka, co vlastne mazes. Domnivam se, ze rozhodne ne vsechny kese, ktere mas v databazi. A na to je opravdu nejlepsi smazat cely databazovy soubor. Je to vyrazne rychlejsi a navic je vysledy soubor databaze minimalizovany.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#372 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 9:44

Ok,tak jsem naplnil seznam filtrem ALL , ale v políčku Seznam v Toolbaru žádný seznam vybraný nemám a ani ho Combine nevybírám ... Asi nedovedu dobře položit otázku ... Prostě pokud Gord napsal,že " funkce ListRemovePermanent smaze pouze kese zobrazene v seznamu" to by ale znamenalo,že v databázi zůstali,ne? ... Ale mě se nedaří tyto keše znova naplnit do seznamu ... 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#373 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 9:46

Dobre, mate tedy spolecnou databazi vylustenych souradnic (to ale neni databaze kesi tak, jak ji chape GG, takze nezamenovat). Na export dat z ni si s velkou pravdepodobnosti budes muset neco napsat, ne? A pak uz je jedno, jestli si napises neco, co generuje CSV soubor nebo neco, co generuje GPX soubor. Ten prvni je "univerzalni", a proto s nim neni prace v GG uplne jednoducha. Ten druhy je primo pro geograficke body a je proto vhodnejsi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#374 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 9:49

Ok,tak jsem naplnil seznam filtrem ALL , ale v políčku Seznam v Toolbaru žádný seznam vybraný nemám a ani ho Combine nevybírám ... Asi nedovedu dobře položit otázku ... Prostě pokud Gord napsal,že " funkce ListRemovePermanent smaze pouze kese zobrazene v seznamu" to by ale znamenalo,že v databázi zůstali,ne? ... Ale mě se nedaří tyto keše znova naplnit do seznamu ... 

 

Jmeno souboru v poli Seznam je jmeno toho druheho typu seznamu. Nemichej to.

 

Pokud zobrazis filtrem ALL kese a ty smazes, nemuzes je tim filtrem uz zobrazit. Ono spis jde o to, jake kese ten filtr zobrazuje. Skutecne jim zobrazis vsechny kese? Kolik kesi je v databazi a kolik jich mas tim filtrem zobrazenych? Obe informace jsou ve stavovem radku pod zobrazenym seznamem kesi.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#375 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 9:51

Ok ... takže jinak ... 

1. ručně vložím keš do zcela nové a 100% prázdné databáze

2.zkontroluju ,že tam skutečně je a naplním seznam (1) filtrem ALL - vidím jednu jedinou kešku .. OK

3.Vytvořím dávku kombine, která obsahuje : otevření této databáze , aplikaci filtru ALL , vymazání DB

4. Combine dokončí svou práci a já zkontroluji opět filtrem ALL,zda je db prázdná ... Ano je, žádný záznam nezobrazí.

5. Spustím Improt CSV a do csv souboru vložím tu samou kešku,kterou jsem před chvílí z db vymazal pomocí Combine.

6. Importní protokol zahlásí warning, že uvedená keš je v databázi ... 

 

Ptám se, proč je v databázi,když ji nevidím???? Proč ji příkaz nevymazal??? A co vlastně ten příkaz udělal, že ji v db ani v žádném seznamu nevidím a přesto mi Csv log hlásí,že ji nemůže do db přidat,protože už tam je ??? 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#376 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 9:55

 

Pokud zobrazis filtrem ALL kese a ty smazes, nemuzes je tim filtrem uz zobrazit. Ono spis jde o to, jake kese ten filtr zobrazuje. Skutecne jim zobrazis vsechny kese? Kolik kesi je v databazi a kolik jich mas tim filtrem zobrazenych? Obe informace jsou ve stavovem radku pod zobrazenym seznamem kesi.

 

Aha moment ... tohle musím ještě vyzkoušet ... to možná bude ten problém ... Díky ... 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#377 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 16:52

A jaký je důvod mazání celé databáze? Takový příkaz jsem za celou dobu práce s GeoGetem ještě nikdy nepotřeboval...

 

Databázi TEST mažu celkem často :-)


  • 0

#378 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 17:54

Jiste, ale to, se mi zda, je jiny pripad. Na to nebudes pouzivat Combine ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#379 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 18:32

Jmeno souboru v poli Seznam je jmeno toho druheho typu seznamu. Nemichej to.

 

Pokud zobrazis filtrem ALL kese a ty smazes, nemuzes je tim filtrem uz zobrazit. Ono spis jde o to, jake kese ten filtr zobrazuje. Skutecne jim zobrazis vsechny kese? Kolik kesi je v databazi a kolik jich mas tim filtrem zobrazenych? Obe informace jsou ve stavovem radku pod zobrazenym seznamem kesi.

 

Aha moment ... tohle musím ještě vyzkoušet ... to možná bude ten problém ... Díky ... 

 

Jo tak je to ono ... Konečně vím proč to nefunguje :) ... Děkuji ... On totiž ten příkaz maže jen body, sice všechny jak má ale WP nemaže ... Z toho jsem usoudil,že WP se nejspíše ukládají do jiné db ... To mě pro ověření donutilo zajímat se o to,jakým nástrojem by šlo si db gg prohlédnout a našel jsem nástroj SQLite Database Browser a díky tomu jsem pochopil jak se data do databáze ukládají ... :) ... (Mimochodem kam se ukládají ty WP?) 

Nicméně jeden poznatek ještě z toho mazání ... Pokud mažu více než cca 500 bodů pomocí příkazu Combine, tak se mi gg sekne a neodpovídá ... Jako furt, nechal jsem ho min. 10min a stále neodpovídal ... Nevím, možná je to chyba v mém PC, nebo už jsem zase zkoušením zanesl gg ... 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#380 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 18:40

wp jsou v téže databázi, akorát je asi renonc v té combine funkci (nebo je to úmysl, u gorda člověk nikdy neví ;)

každopádně to nezkoumej a spíš přehodnoť styl své práce, jestli je tohle drbání levou rukou za pravým uchem vůbec potřeba


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama