Přejít na obsah


Fotka

Combine 2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
494 odpovědí na toto téma

#381 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 18:45

Jo tak je to ono ... Konečně vím proč to nefunguje :) ... Děkuji ... On totiž ten příkaz maže jen body, sice všechny jak má ale WP nemaže ... Z toho jsem usoudil,že WP se nejspíše ukládají do jiné db ... To mě pro ověření donutilo zajímat se o to,jakým nástrojem by šlo si db gg prohlédnout a našel jsem nástroj SQLite Database Browser a díky tomu jsem pochopil jak se data do databáze ukládají ... :) ... (Mimochodem kam se ukládají ty WP?) 

Nicméně jeden poznatek ještě z toho mazání ... Pokud mažu více než cca 500 bodů pomocí příkazu Combine, tak se mi gg sekne a neodpovídá ... Jako furt, nechal jsem ho min. 10min a stále neodpovídal ... Nevím, možná je to chyba v mém PC, nebo už jsem zase zkoušením zanesl gg ... 

 

Jak jsi prisel na to, ze prikaz nemaze WP? Maze se prikazem bod.Remove(), coz musi vymazat i vsechny WP, ktere ke kesi patri (pokud nejsou nejakym pozustatkem pochybnych operaci). V opacnem pripade by zustaala v databazi nekonzistentni data.

 

WP se ukladaji do tabulky waypoint. Mimochodem, databaze je dost podrobne popsana na arartu. Ten ti, jako zdroj informaci uz nekdo doporucoval ;)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 05 květen 2014 - 19:01

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#382 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 18:53

??? Tak už zase nevím :) ... páč, ta databáze je prázdná a GG dole píše "Databáze obsahuje: 0+1327/0/0 " ... Původně jsem Combine mazal 1327 bodů a každý měl jeden WP ... 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#383 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 18:56

SQlite Expert Personal je zadarmo a funguje. Jen asi ani není třeba do toho hrabat, ani se tam toho zase tak moc nedá udělat (zkazit se toho zásahem do databáze dá dost), logy i listingy jsou uloženy komprimovaně. Prakticky jsem to potřeboval jen když jsem se snažil o plugin a pravděpodobně i v tom případě bych informace dokázal získat i jinak.

 

A jinak, dělat si pochopitelně pro sebe s tím můžeš co chceš. Klidně se drbej pravou nohou za levým uchem. Možná máš důvod něco takového dělat. Tady jen všichni radí, že to jde jinak a jednodušeji. Ale pokud tomu brání nějaká chyba nebo nedodělávka, kterou nepotřebuje nikdo jiný, asi ti to nikdo upravovat nebude.


  • 0

#384 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:01

Jeste k tomu zakousnuti - pokud mas nekonzistejntni data v databazi, muze to delat cokoli. Ted jsem ve sve databazi smazal 5200 kesi - bez problemu.

 

Ale opet rikam, ze tento prikaz neni urcen k mazani databaze. 


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#385 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:02

Drbat levou rukou za pravým uchem se nebudu, ale je dobré vědět, že to jde a nevím o nikom, kdo si to aspoň jednou v životě nezkusil ... Prostě chci jen pochopit proč to nejde a nevidím na tom nic špatného. A díky tomu se dovídám spoustu o Geogetu a jeho principech ... A po nikom nechci aby něco opravoval ... Ok ... Beru to tedy tak,že to nefunguje, protože je to chyba Combine ... Ale to stačilo říct na začátku,kdy jsem se na to ptal a i jsem to tam psal ... Omlouvám se,ale já to chtěl jen zjistit, jestli něco dělám blbě já, nebo nefunguje ta funkce ... Ok tak nefunguje ... Nic se neděje přece ... Navíc když to jde udělat 100x jinak a lépe o to více se nic neděje  ...   


Nevím co jsou nekonzistentní data a jak to poznám,že je tam mám ... 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#386 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:04

??? Tak už zase nevím :) ... páč, ta databáze je prázdná a GG dole píše "Databáze obsahuje: 0+1327/0/0 " ... Původně jsem Combine mazal 1327 bodů a každý měl jeden WP ... 

Ono take jde o to, jak jsi ty WP vytvarel.

 

Smaz celou databazi jako soubor! Pak si vytvor jakymkoli zpusobem jeden bod s WP a zkus to smazat. Zase ti tam ten WP zustane?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#387 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:09

Drbat levou rukou za pravým uchem se nebudu, ale je dobré vědět, že to jde a nevím o nikom, kdo si to aspoň jednou v životě nezkusil ... Prostě chci jen pochopit proč to nejde a nevidím na tom nic špatného. A díky tomu se dovídám spoustu o Geogetu a jeho principech ... A po nikom nechci aby něco opravoval ... Ok ... Beru to tedy tak,že to nefunguje, protože je to chyba Combine  ...

 

Nevím co jsou nekonzistentní data a jak to poznám,že je tam mám ... 

Rozhodne netvrdim, ze v Combine neni chyba, ale tvrdim, ze v tomhle chyba neni. Pokud by zystavaly WP, pak by to byla chyba v engine GG, ale jak rikam, Ja ted smazal kese bez problemu.

 

Nekonzistence nastane treba v pripade, kdy nebudes mit spravne provazany WP s kesi. Pak samozrejme smazes kes a protoze to neni spravne pospojovane, WP ti tam zustanou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#388 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:20

Hele, zamir na stranky geogetu a procti si to tam. Dozvis se toho celkem dost. A nejspis ti i sposuta veci docvakne.

 

K tomu mazani DB:

Predstav si databazi jako sesit. Ty do nej pises obyc tuzkou a pokazdy to neskutecne pracne gumujes gumou misto abys to stary proste zahodil (kdyz to nepotrebujes) a zacal psat na novou stranku/do novyho sesitu. 

 

Pokud potrebujes smazat z DB VSECHNO, tak se nepatlej s kazdym bodem (i kdyz pomoci Combine), ale rovnou smaz ten soubor, jak pise gord. Mas to jednodussi a jistejsi. Vytvorit novou DB muzes vzdycky :)


  • 2

#389 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:21

Tak jsem si to zkusil také. Příkaz "ListRemovePermanent" smaže pouze záznamy z tabulky 'geocache'. Ponechá osiřelé záznamy v 'geolist', 'geolog', 'waypoint' a asi i jinde.

 

 

 

Rozhodne netvrdim, ze v Combine neni chyba, ale tvrdim, ze v tomhle chyba neni. Pokud by zystavaly WP, pak by to byla chyba v engine GG, ale jak rikam, Ja ted smazal kese bez problemu.

 

Nekonzistence nastane treba v pripade, kdy nebudes mit spravne provazany WP s kesi. Pak samozrejme smazes kes a protoze to neni spravne pospojovane, WP ti tam zustanou.


  • 1

#390 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:30

Pro všechny : Ano máte naprostou pravdu je jednoznačně mnohem lepší vymazat celou db a naprosto tomu rozumím, já jen že ten příkaz lze použít i v režimu SELL a nejen ALL a tam se to chová stejně. A znova opakuji, že chci pouze vědět, kde je ten problém a proč vzniká - což:

 

 

 

Nekonzistence nastane treba v pripade, kdy nebudes mit spravne provazany WP s kesi. Pak samozrejme smazes kes a protoze to neni spravne pospojovane, WP ti tam zustanou.

 

Aha, tak už vím co je nekonzistentní :) Díky ... To bude nejspíše ten problém. Protože importuji WP k budům z *csv ... Takže to jsou WP s vlastním prefixem a nikoli WP stažené z gc.com ... Ano, tohle beru jako logické vysvětlení ... 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#391 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:33

Prefix muzes mit jakej chces, ten je uplne sumak. To se tam spis spatne vklada pri importu.


  • 0

#392 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:34

Nicméně jestli tomu dobře rozumím, obecně, když už chci mít db v geogetu i na webu, možná by pro mě bylo nejjednoduší napsat si php formulář na stránky a použít k tomu nikoli MySQL,ale SQLite a pak generovat přímo *.db3 a je po problému, nebo se pletu? 


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#393 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:34

Dobra, ukecal jsi me :) Vyzkousel jsem to a nahlasil na vyssi mista. :)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#394 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:38

Tak ta chyba je jasná - v Combine je v implementaci funkce 'ListRemovePermanent' nesprávně použita metoda LoadKeyByGC, má být použita metoda LoadByGC.

 

Jinak tedy nevidím nic špatného na tom, že mažu ty záznamy v databázi, které smazat chci (klidně tedy všechny). V databázi mohou být i jiné informace, než k bodům a o ty přijdu, když budu mazat a znovu vytvářet databázový soubor.


  • 1

#395 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:41

Příklad obsahu csv, který vložím do pluginu CsvUniImport je :

 
"Kod","Name","Coord","comment"
"GC4A80C","Bezdomovec 2","N 50° 17.123 E 016° 09.456","Souřadnice jsou změněny"
 
Samozřejmě je potřeba si plugin nastavit na oddělovače, kodování a přidat comment v nastavení pluginu (ostatně comment se mi zatím nepodařilo rozchodit,ale tam jsem se ještě nedostal :)

  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#396 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 19:43

Dobra, ukecal jsi me :) Vyzkousel jsem to a nahlasil na vyssi mista. :)

 

Děkuji ... uf,ale nic jednoduchého Ti povím ... :)


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#397 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 0:05

Už se skoro bojím zeptat,abych si vás nerozhněval, to bych vážně nerad, jak tady všude trousím dotazy po celém foru :)

Asi už jsem unavený a měl bych si jít raději lehnout,ale nedá mi to.

Dají se v Combine spustit i takové věci co nejsou makro ggp, jako například mapa kešek ? (Seznam-mapa kešek tu myslím) - nepotřebuji to, jen se učím ... 

Děkuji a už mizím ... :)


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#398 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 6:34

Ono to bude zalezet na kazde jedotlivosti. Konkretne mapa kesi jse spustit. Jednak existuje ggp plugin, ktery to umi, a pak mapa kesi je html soubor s javascripty, takze jde vlastne o zobrazeni html souboru, treba prikazem BrowseUrl. Ovsem v tom pripade se zobrazi s naposledy zobrazenou sadou kesi, protoze aktualne zebrazene v seznamu se tam nemaji jak dostat. Ale pokud by sis udelal nejakym jinym zpusobem seznam kesi (je tojen textovy soubor), tak pak klidne muzes zobrazit mapu s temito kesemi (obecne jakymikoli body).


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#399 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 18:47

Ano, tak jsem si to myslel skoro správně, děkuji.

Txt. soubor generovaný mapou již používám delší dobu, funguje to bezvadně.

A zkusím v dotazu pokračovat ...

Jasně, soubor pro html mapu je obyč texťák. Ten lze vygenerovat jednoduše třeba pomocí exportu csvconfigurable i bez použítí mapy samotné a následně jej zpracovat kdekoli jinde než v gg, protože mapa od Pepy funguje i zcela samostatně.

Jenže já už csvconfigurable používám na jinou funkci a sice na vygenerování sql příkazu ke smazaní archive keší v db mého webu.

Tedy se ptám, zda lze udělat aby csvconfigurable v kombinaci s Combine se dalo spouštět s různými šablonami, protože potřebuji vygenerovat dva různé txt exporty jedním pluginem. Lze?

Jako první narážím na Tvou zajímavou knihovnu VarSubst, kterou bych toho možná mohl docílit, nebo bude existovat úplně jiná cesta,nevím.

Csvconfigurable knihovnou VarSubst sice používá,ale jestli tomu dobře rozumím,tak pouze bez možnosti uložení a následného použití template.

 

Uvádím tento příklad, ale dotaz je obecný, prostě, jak udělat a jestli vůbec za současného stavu lze,když chci generovat jakékoli dva nebo více exportů pomocí Csvconfigurable a spouštět je Combine ... 

Kují.


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#400 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 19:20

Popisu pokrocilejsi metodu, kterou v podobnych propadech pouzivam:

 

1. mam X konfiguracnich souboru (sablon pro export), nejak sikovne pojmenovane (treba export-sql, export-mapa)

2. vytvorim X davek pro Combine, kazdou davku pro jeden pozadovany export

3. kazda dava udela:

   a) vezme spravny konfiguracni soubor a tento zkopiruje do souboru se jmenem, ktery pouzive exportni plugin

   b ) spusti exportni plugin

 

Exituji i pokrocilejsi variace teto metody:

 

1. jedina davka, ktera se opta na to, kterou sablonu pouzit

2. exportni davka je jedina a volajicich davek je X, exportni davce predaji parametr podle ktereho si davka vybere pouzivany soubor

 

Urcite je mozne vymyslet i dalsi postupy. Jeden je treba napsat si vlastni plugin :)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 06 květen 2014 - 19:20

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama