Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Výměna logbooků obyč kačery ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#1 Betonar

Betonar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2011 - 22:35

Zdravim, kešky hledám teprv pár týdnů, ale už jsem narazil na pár, které měly uplně popsaný logbook. Si říkám, že by vůbec nebyl problém na celodenní geotrip vzít takovýten nejběžnější loogbook a u keše, která by si to zasloužila ho vyměnit - druhy se často nevejde. Logbook bych pak lidně poslal ownerovi poštou. Moje otázka mohu si tato dovolit bez předchozího souhlasu ownera ? ? Je to přípustné ? Jaká je v tomhle praxe ? Nemůže to být naopak na škodu ? Co si o tom myslíte ?
  • 0

#2 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2011 - 22:41

Upřímně, nemám na to jednoznačnej názor... pokud starý logbook pošleš ownerovi poštou, měl by ti jen poděkovat, ale můžeš se pochopitelně setkat s tím, že se to některým nebude líbit. Já teda když už opravdu není místo vložím papírek a doma napíšu log "Needs maintrance" kde na to upozorním.
  • 0

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2011 - 22:43

Vyjádřím se z jiné strany - od některých ownerů je problém dostat adresu. Omylem jsem odnesl logbook z jedné Šipky, nabízel jsem ownerovi že mu to pošlu - v podstatě odmítl. Pak je spousta keší které žijí ze své podstaty - "na dožití" - owneři se o ně nestarají, takže od takového ownera souhlas nečekej. Takže je to další filozofická otázka, podle mého názoru nemá jednoznačné řešení.
  • 0

#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2011 - 22:49

Pokud owner má na internetu NM logy minimálně týden staré a nejde jenom přiložit předtištěný lísteček s deseti místy, měň bez ptání.
  • 0

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2011 - 22:56

jsem toho nazoru, ze logbook by mel v kesi zustat..ale je fakt, ze uz jsem se nekolikrate setkala s tim, ze v kesi uz bylo nahecmano toliko papirku(a owner byl stale aktivni, nikde ani zminky o tom, ze by kes dozivala), ze nektery uz ani nebyly citelny...pokud to jde, vlozim dalsi "papirek" nebo kdyz mam, tak i logbook, ale jestlize je kes preplnena defacto bordelem, je lepsi to nejhorsi vyhazet...kazdopadne kdyby se mi neco takovyho stalo(nedejboze) na mejch kesich, asi bych vahala dat dotycnymu svoji adresu...jeslti sem to napsala moc zmatene tak se omlouvam, uz tu silham... :D Tiskar: tyden je este vpohode, nekde sou to i mesice a to je teprve na zabiti...kort kdyz owner na kes proste jen kasle...
  • 0

#6 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2011 - 22:59

Tiskar94 napsal/a:
Pokud owner má na internetu NM logy minimálně týden staré a nejde jenom přiložit předtištěný lísteček s deseti místy, měň bez ptání.


Jo jo, pokud owner o problému ví a ani nereaguje logem write note, taky bych měnil.
  • 0

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2011 - 23:02

rocky napsal/a:Já teda když už opravdu není místo vložím papírek a doma napíšu log "Needs maintrance" kde na to upozorním.

Ja jednou presne tohle udelal a stejne jsem dostal od ownera vynadano, proc jsem tam pry rovnou nedal novej logbook. Lidi jsou proste ruzni .... :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2011 - 23:31

Já nosím náhradní A4 listy logbooku a zpravidla jen přidávám. Ale pokud by to byl nějaký spřátelený kačer, tak mu klidně logbooky vyměním, sám už jsem taky podobnou službu využil. Problém je, když je keš mikro a vyžaduje maličké logbooky, ty většina lidí nenosí. A taky je problém v tom, že dnes na ty keše chodí daleko více lidí, než před několika roky a ne každý autor zvládá obsluhu keší, které si založil trochu dál.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 0:17

Na mejch kesich klidne logbook pridejte - pokud se starej nevejde, tak si ho predame nekde na eventu - posilat postou je trapny. B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 0:24

Osobně jsem 1x vyměnil a owner si jej po vysušení nechal poslat, v druhém případě mi poděkoval a řekl, ať ten salát zahodím, že si je neukládá a ve třetím případě šlo o doplnění logbookoo k tomoo poovodnímoo v mrtvé keši.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 1:47

Já za sebe řeknu, že pokud to owner nemá po ruce či nestíhá, každá informace o stavu a asistence podle hesla pošli to dál dobrá, třebas i logbooku se týkající. Dělám to soustavně pro cizí keše ve svém okolí a dělají to jiní pro ty mé někde v Tramtárii. Je racionálnější vyřešit to případně nějakou dohodou o předání, než strávit den cestou a vydat stovky peněz jenom proto, že někdo neopatrně nechal namoknout logbook za dvacku.
  • 0

#12 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 06 březen 2011 - 6:17

Já jsem je s ownerem jedné keše u nás na vesnici domluvila (přes mail, neznáme se), že jestli nestíhá měnit logbook, tak se mu o keš budu starat. Je stále jejím vlastníkem, jednou mi dovezl asi 8 vlastních logbooků, že by to mohlo na chvíli stačit. Popsané logbooky mu doma silážuju a možná si je někdy i vyzvedne. On ušetří 2 hodiny, co by sem musel jet, já to vezmu cestou na nákup. Naše skoro dvouletá geocácorka už místo dokonale zná a někdy, když jsme blízko, říká, že chce na poklad, tak ji jdeme zkontrolovat.
  • 0

#13 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 7:51

Já měnil logbook na jedné keši ve Francii. Byl úplně promočený, tak jsem ho vzal, dal místo něj co vozím náhradní A4. Usušením se zápisy zachránily. Napsal jsem to ownerovi s dotazem, jestli ho chce poslat, ať napíše adresu. Tak jsem nakonec logbook posílal po návratu z dovolené do Paříže:-)
  • 0

#14 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 9:21

Já většinou přidám nějaký ten papírek, když mám, zatím se všude vešly, dávala jsem zatím asi 5x. Záleží na lidech, ale jestli jsou u kešky logy NM déle jak týden a owner pořád nic, tak bych asi vyměnila celý logbook a pak se s ním případně dohodla jestli ho chce poslat či jak.
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#15 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 9:57

Nosím u sebe náhradní a v případě potřeby neváhám.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#16 Vym

Vym

    Vymitac

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 17:45

Zkus ho třeba vyměnit, ale starý v kešce taky nechat. Pak to napiš do logu a bude to super!:)
  • 0

#17 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 18:21

Taky měním logboky anebo přidávám papíry a stary logbook se vetsinou snažím ownerovi vratit. Ale otázka je jestli musí owner takové found it uznat když vlastně nejsem v logbooku.
  • 0

#18 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 18:22

Já osobně logbook z keše nikdy neberu, ať je zmačkaný a mokrý jak chce. Pokud je místo, jakože vždycky nějaké najdu, a není kam se zapsat, pak přiložím svůj prázdný logbook a napíšu to do logu. Vzít ho a posílat někam by se mi rozhodně nechtělo, ono stejně většinou ti, kdo se o kešku starají, ho vymění sami a ti, co na ňu dávno zapomněli, ho už ani chtít nebudou. Takže za mě: Nové přiládat ale staré nebrat.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#19 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 19:11

Tiskar94 napsal/a:
Pokud owner má na internetu NM logy minimálně týden staré a nejde jenom přiložit předtištěný lísteček s deseti místy, měň bez ptání.


Koukam, ze mas cim dal tim smelejsi rady (vzhledem k dobe kesovani a poctu).

I kdyby tam mel dva mesice NM log, tak logbook stejne jako krabicka (krom obsahu ke trade) je ciste majetek ownera. Pridat listek - o.k., ale odebrat stary logbook? Jakym pravem? To povazuji jako kradez.
  • 0

#20 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2011 - 19:28

majkeld napsal/a:
Pridat listek - o.k., ale odebrat stary logbook? Jakym pravem? To povazuji jako kradez.


Mám dojem, že tiskař tím "pokud nejde jen přiložit lísteček" mínil situaci, kdy schránka přetéká salátem rozedraných "dočasných" papírů. Zvlášť u filmovek docela častý stav. Odebrání logovacího svinstva a dodání nového logbooku takové keši prodlouží životnost.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama