Přejít na obsah


Kam s ním?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
73 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 23:27

Není problém nafotit roubenky na Kokořínsku nebo na Šumavě. Já je mám ale nafocené na Českobudějovicku, kde jich opravdu je málo.
  • 0

#22 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 18:05

Kam byste šoupli přírodní rezervace? Mezi State/Provincial Parks? Nic jiného mě nenapadá. A další - zámecké parky? Můžu je dát do kategorie Municipal Parks and Plazas? Díky.
  • 0

#23 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 18:49

hrabosata napsal/a:
Kam byste šoupli přírodní rezervace? Mezi State/Provincial Parks? Nic jiného mě nenapadá.
A další - zámecké parky? Můžu je dát do kategorie Municipal Parks and Plazas?
Díky.


Ty rezervace si myslím se dají rozumně napasovat do National Parks of the World . Koukám-li na typ parku, tak se mi zdá že se do toho vejde hodně:

The type of park
-Nature - primarily for natural features or environment;
-Recreation Area - for recreational activities including motorized vehicles
-Wildlife Refuge - protect and view wildlife
-Historic/Cultural- protect an historic or cultural feature important to the particular nation's identity
-Other - doesn't fit above, additional detail needed.


Takže to asi chápou volněji než přísné přírodní rezervace.

Ten zámecký park asi Municipal Park... - pokud to není v soukromých rukou. Pokud je to státní / krajské / městské tak v tom nevidím problém (mám takto zařazený park na hradě Špilberk).
  • 0

#24 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 19:13

Díky za radu. Současně jsem dostal odpověď i na další potenciální dotaz, a to kam s městskými památkovými rezervacemi :)
  • 0

#25 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 22:00

hrabosata napsal/a:
Kam byste šoupli přírodní rezervace? Mezi State/Provincial Parks? Nic jiného mě nenapadá.

Jestli tam je nejaka pekna cedule, tak se da dat do Flora and Fauna Information signs.
Jako muj posledni v teto kategorii WMCCCP (diky Rikitanovi za upozorneni, do jakeho kodu jsem se trefil, to je fakt, ze jsem si ho mohl nechat na nejaky tematictejsi WM :) )
  • 0

#26 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 21:39

Ještě jeden hloupý dotaz: Kategorii Dřevěné kostely (a kaple) či něco podobného bych asi hledal marně, že? Tedy mezi církevními stavbami jsem je nenašel a nenapadlo mě, kde jinde ještě hledat. Pokud tam není, nestálo by za to zkusit ji prosadit? Já o tom uvažuju, ale s waymarkingem teprve začínám a moje english je spíše czenglish ;), tak bych byl raději, kdyby to zkusil někdo zkušenější (pokud by tedy byl zájem). Myslím, že tahle kategorie by stála za to.
  • 0

#27 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:24

To by byla opravdu zajímavá kategorie. Mě by stačily ty roubené baráčky a stodoly, jak jsem psal o několik příspěvků nahoře. Ale nejsem PM a moje angličtina na to taky nestačí. Dřevěné kostely by šly asi mezi normální kostely, ale je škoda to míchat. Mimochodem, nejsou tam někde třeba řeckokatolicé? Ty jsou často dřevěné, hlavně na Slovensku. Ale jinak, pustil jsem se do WM a nějak marně čekám, jestli se ještě někdo nepřidá. To Last visited:never vidím nějak moc často.
  • 0

#28 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:35

mpik napsal/a:
To by byla opravdu zajímavá kategorie. Mě by stačily ty roubené baráčky a stodoly, jak jsem psal o několik příspěvků nahoře. Ale nejsem PM a moje angličtina na to taky nestačí.
Dřevěné kostely by šly asi mezi normální kostely, ale je škoda to míchat. Mimochodem, nejsou tam někde třeba řeckokatolicé? Ty jsou často dřevěné, hlavně na Slovensku.
Ale jinak, pustil jsem se do WM a nějak marně čekám, jestli se ještě někdo nepřidá. To Last visited:never vidím nějak moc často.

No mně to tak připadá, že si každý waymarker spíše dělá sám pro sebe seznamy toho zajímavého, co kde viděl a vyfotil ;) Ti nejzkušenější jako třeba Dorcadion a Haggaeus mají mnohem více založených než navštívených WM :)
  • 0

#29 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:43

To určitě. Ona to opravdu JE krásná databáze zajímavých míst. Jen pokud to má jako taková databáze fungovat, musí na tom dělat hodně lidí a jeden to musí moderovat. Proto se mi zdá škoda, že waymarking moc lidí nedělá. Mě to taky dost dlouho trvalo, než jsem se k tomu odhodlal, prakticky když jsem v okolí vylovil skoro všechny krabice.
  • 0

#30 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:46

Dřevěné kostely? Byla by to zajímavá kategorie. Jen většina těchto kostelů už je založená v jiné kategorii. Škoda, že se nedá 1 WM přiřadit do několika kategorií... Podle mě by to byl lepší způsob... A k tomu pozvdechu, že se nikdo nepřidá - já jsem spíše rád... Alespoň nikdo nezaloží ty WM, co mám v plánu... Mít čas, tak bych rád zalogoval pár nálezů a pár nových založil... Ovšem zase kde vzít tolik času, abych předělal svou databázi fotek kostelů, pomníčků, křížků, kapliček a dalších zajímavých věcí na WM... Být rok nezaměstnaný, tak to těžko stihnu :-)
  • 0

#31 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:48

A co se týče rozhraní. Stačilo by, kdyby k tomu byla taková mapa, jako je na GC. S odlišením nalezených. Ale to se dá nakonec nahradit importem do geogetu a zobrazením na cachemapě. Export do navigace a zobrazení ikony v Oregonu už jsem vyřešil. Co mě štve, je vkládání fotek na výšku. Foťák mi je otočí v exifu ale po nahrání na WM jsou na bok. Stačilo by tlačítko na otočení fotky, když už info z exifu nebere.
  • 0

#32 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:49

S tím souhlasím. Škoda, že to není atraktivněji uděláno a řada prvků dotažených do konce. Taky by to asi chtělo více jazykových verzí jako na GC.com. U některých kategorií jsou zase zbytečně přísně nastaveny podmínky logování. A tak dál a dál ...
  • 0

#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:49

Roman_Jaromer napsal/a:
Dřevěné kostely? Byla by to zajímavá kategorie. Jen většina těchto kostelů už je založená v jiné kategorii. Škoda, že se nedá 1 WM přiřadit do několika kategorií... Podle mě by to byl lepší způsob...
A k tomu pozvdechu, že se nikdo nepřidá - já jsem spíše rád... Alespoň nikdo nezaloží ty WM, co mám v plánu... Mít čas, tak bych rád zalogoval pár nálezů a pár nových založil... Ovšem zase kde vzít tolik času, abych předělal svou databázi fotek kostelů, pomníčků, křížků, kapliček a dalších zajímavých věcí na WM... Být rok nezaměstnaný, tak to těžko stihnu :-)

Jo, jako já fotky selského baroka, www.selskebaroko.cz
A jeden objekt v několika kategoriích vidím dost často. Asi by bylo lepší, kdyby ty kategorie mohly být u jednoho záznamu. Takhle vidím jednu fotku několikrát pod sebou, ale je to jednou katolický kostel, pak barokní kostel, pak věžní hodiny, sluneční hodiny, kříž u kostela, atd.
  • 0

#34 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:54

Roman_Jaromer napsal/a:
Dřevěné kostely? Byla by to zajímavá kategorie. Jen většina těchto kostelů už je založená v jiné kategorii. Škoda, že se nedá 1 WM přiřadit do několika kategorií... Podle mě by to byl lepší způsob...
A k tomu pozvdechu, že se nikdo nepřidá - já jsem spíše rád... Alespoň nikdo nezaloží ty WM, co mám v plánu... Mít čas, tak bych rád zalogoval pár nálezů a pár nových založil... Ovšem zase kde vzít tolik času, abych předělal svou databázi fotek kostelů, pomníčků, křížků, kapliček a dalších zajímavých věcí na WM... Být rok nezaměstnaný, tak to těžko stihnu :-)

Waymarky u dřevěných kostelů na severu Moravy zatím nikdo nedělal´(ani do kategorie This Old Church), proto mě to zajímalo. A je jich tu opravdu hodně. A ten čas - mně by třeba stačilo, kdybych se nemusel mořit s překladem do angličtiny - ale to by mi asi neprošlo, že? I když nějaký ryze český waymark jsem už taky viděl.
  • 0

#35 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 23:01

Pokud schvalovač není Čech, tak asi ne. Pokud česky umí, zkus se zeptat.
  • 0

#36 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 23:26

hrabosata napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Dřevěné kostely? Byla by to zajímavá kategorie. Jen většina těchto kostelů už je založená v jiné kategorii. Škoda, že se nedá 1 WM přiřadit do několika kategorií... Podle mě by to byl lepší způsob...
A k tomu pozvdechu, že se nikdo nepřidá - já jsem spíše rád... Alespoň nikdo nezaloží ty WM, co mám v plánu... Mít čas, tak bych rád zalogoval pár nálezů a pár nových založil... Ovšem zase kde vzít tolik času, abych předělal svou databázi fotek kostelů, pomníčků, křížků, kapliček a dalších zajímavých věcí na WM... Být rok nezaměstnaný, tak to těžko stihnu :-)

Waymarky u dřevěných kostelů na severu Moravy zatím nikdo nedělal´(ani do kategorie This Old Church), proto mě to zajímalo. A je jich tu opravdu hodně. A ten čas - mně by třeba stačilo, kdybych se nemusel mořit s překladem do angličtiny - ale to by mi asi neprošlo, že? I když nějaký ryze český waymark jsem už taky viděl.


Dřevěné kostelíky nejsou jen u nás, jsou i v Polsku, Rumunsku, v severských státech. Také mne už dávno napadlo, že by to chtělo pro ně nějakou zvláštní kategorii. Jenže co oblasti světa, kde je skoro každý kostelík dřevěný ? Tam by se kouzlo něčeho zvláštního a hodného pozornosti úplně ztratilo. Proto asi bude lepší, když ta kategorie není.
  • 0

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 7:44

A co kategorie Moravské dřevěné kostely? Když mohou být České geodetické body? Nevím jak jsou pravidla, jestli povolují lokálně omezené kategorie. Ale pak by to taky mělo asi česky mluvícího schvalovače a nebyla by tam nutná angličtina. Jako na GC, kde je anglicky jen malá část listingů.
  • 0

#38 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 8:00

mpik napsal/a:
A co kategorie Moravské dřevěné kostely? Když mohou být České geodetické body? Nevím jak jsou pravidla, jestli povolují lokálně omezené kategorie.

Dal bych sem link na pravidla, ale vypada to, ze se ukazuji jen pri zakladani kategorie a pri peer review. Jsou to tusim 4 zasady (Global, Prevalent, Interesting or Informative, Not Redundant), z Global je zvykem delat vyjimku pro jasne definovane mistni kategorie, ktere maji svoje seznamy - historical markers, geodeticke body, ted nove Deutsche Denkmallisten, ale umele omezit obecne objekty jako kostely jen na urcite uzemi, to by tezko proslo.
  • 0

#39 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 8:13

mpik napsal/a:
Ale pak by to taky mělo asi česky mluvícího schvalovače a nebyla by tam nutná angličtina.


mno ve vsech kategoriich, kde schvaluju, i v tech kde jsou jenom cesi, striktne automaticky odmitam waymark, ktery je jenom v mistnim jazyce (teda pokud to neni z gb a usa) myslim, ze je to porad nutnost i slusnost.

kategorie moravske drevene kostely bude nepochybne zamitnuta - duvody: omezene na male uzemi, kdyz to muze byt pritom celosvetove (takove ty drobne vyjimky jako ceske geodeticke body, narodni kulturni pamatky daneho statu .... se toleruji. ne ovsem veci, kterych je po svete hafo a vy to omezite na male uzemi.)

kategorie drevene kostely nejspis taky bude zamitnuta - pro zmenu z duvodu, ze uz se to dubluje - kategorie kostelu je hafo a urcite to do nektere ( i do vic muzes poslat) krome toho drevenych kostelu je v nekterych zemich takove mnozstvi, ze jim to neprijde jako zajimave a prinosne. to je jako kdyby se vymyslel kategorie pro zmenu zdena a kamenne kostely.
  • 0

#40 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 8:21

hrabosata napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Dřevěné kostely? Byla by to zajímavá kategorie. Jen většina těchto kostelů už je založená v jiné kategorii. Škoda, že se nedá 1 WM přiřadit do několika kategorií... Podle mě by to byl lepší způsob...
A k tomu pozvdechu, že se nikdo nepřidá - já jsem spíše rád... Alespoň nikdo nezaloží ty WM, co mám v plánu... Mít čas, tak bych rád zalogoval pár nálezů a pár nových založil... Ovšem zase kde vzít tolik času, abych předělal svou databázi fotek kostelů, pomníčků, křížků, kapliček a dalších zajímavých věcí na WM... Být rok nezaměstnaný, tak to těžko stihnu :-)

Waymarky u dřevěných kostelů na severu Moravy zatím nikdo nedělal´(ani do kategorie This Old Church), proto mě to zajímalo. A je jich tu opravdu hodně. A ten čas - mně by třeba stačilo, kdybych se nemusel mořit s překladem do angličtiny - ale to by mi asi neprošlo, že? I když nějaký ryze český waymark jsem už taky viděl.

S tím časem - ono se taky jedná, jak chceš svůj WM mít kvalitní... Pokud ti stačí napsat "pomníček u cesty / monument by way", tak ho máš udělaný za čtvrt hodinky... Ovšem já se většinou snažil o každém objektu, co jsem našel napsat něco více. Najít si informace - ze stránek věnujících se daným objektům, ze stránek obce, na jehož katastru se objekt nachází atp. To pak ten čas rychle naskakuje... A ten překlad do Angličtiny snad už není tak hrozný v době překladačů... Stačí to pak už jen učesat...

Stále si myslím, že by bylo lepší udělat WM jako seznam zajímavých míst, které by se daly zařadit hned do několika kategorií najednou a pracovat pak s nimi třeba jako s poštou, u které si můžu dát více "štítků" jako v GMAIL. Ovšem vzhledem k počtu současných WM to už změnit nejspíše nepůjde a změnit to pro všechny nově dělané WM to zase nebude chtít zapracovat GS, i když by mi to přišlo daleko lepší, než ztrácet čas s Chalengema. Takhle, když chci, aby pomník z první a druhé světové války byl vidět u pomníků věnovaných 1. světové i u kategorie pomníků 2. světové musím ho tam vložit 2x, vlastně skoro to samé :-(

A co se týče zajímavých kategorií - už loni v zimě se mluvilo třeba o kategorii Smírčích křížů. Ty by byly taky moc zajímavé... Loni se nám povedlo založit kategorii Božích muk, co letos během dlouhých zimních večerů zkusit protlačit i Smírčí kříže :-) Bohužel nejsem v Anglině tak zdatný, abych to vzal pod svá křídla...

Jo a s tou češtinou - striktně píšu vždy WM i v češtině. Naopak mi vadí WM, které jsou schvalovány u nás a jsou pouze v Angličtině... Ale bohužel s tím nic nenadělám. Na druhou stranu jsme v Čechách - proč nepsat česky!!!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama