Přejít na obsah


Kam s ním?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
73 odpovědí na toto téma

#41 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 9:21

2 Haggaeus a Dáin:

Takže kategorie hlavních vrcholů z "České tisícovky" by asi neprošla, což? I když má seznam a je docela přesně definovaná (podobně jako ty Národní kulturní památky).

Ptám se Vás coby zkušených waymarkinových matadorů, abych věděl, jestli o ní vůbec má smysl uvažovat :)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#42 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 9:50

Roman_Jaromer napsal/a:
Jo a s tou češtinou - striktně píšu vždy WM i v češtině. Naopak mi vadí WM, které jsou schvalovány u nás a jsou pouze v Angličtině... Ale bohužel s tím nic nenadělám. Na druhou stranu jsme v Čechách - proč nepsat česky!!!


A co teprv WMCCCV, Andrej Hlinka by se v hrobe obracel, kdyby jeho telo nezasantrocili, Na Slovensku po slovensky! :)

K systemu kategorii, neni dokonaly, nektere se prekryvaji, ted cerstva informace z WM fora: Statues of Historic Figures nebudou prijimat nabozenske postavy (sochy svatych apod.), zvlast pokud jsou u kostela - takze to bude chtit ke sv. Vaclavum a Janum Husum na namestich psat poznamku, ze to je narodni symbol, ne nabozensky.
  • 0

#43 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 9:57

To je problém, tušil jsem že to tak bude. Tj. světově obecné kategorie. Ovšem ono je často něco ve světě rozšířené a u nás ne, a naopak. Mimo WM, u nás je chráněna rostlina, co je tu vzácná, ale vozí se sem třeba z Afriky, kde je běžná. Takže u nás má smysl mapovat její výskyt, jinde ne. Co se týče angličtiny, je to asi slušnost a už asi i víceméně povinnost se ji naučit, ale tady si hrajeme na světovost a zakládáme waymarky v angličtině, na které nechodí ani Češi.
  • 0

#44 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 10:00

PaWcz napsal/a:
2 Haggaeus a Dáin:
Takže kategorie hlavních vrcholů z "České tisícovky" by asi neprošla, což? I když má seznam a je docela přesně definovaná (podobně jako ty Národní kulturní památky).

Asi ne, kdyz by to byla podmnozina Mountain Summits.
U tech lokalnich kategorii ma obcas vlastni kategorie smysl, ze tam jsou specificke promenne - u nasich geodetickych bodu link na CUZK a typ bodu.
  • 0

#45 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 10:13

haggaeus napsal/a:
K systemu kategorii, neni dokonaly, nektere se prekryvaji, ted cerstva informace z WM fora: Statues of Historic Figures nebudou prijimat nabozenske postavy (sochy svatych apod.), zvlast pokud jsou u kostela - takze to bude chtit ke sv. Vaclavum a Janum Husum na namestich psat poznamku, ze to je narodni symbol, ne nabozensky.


A kam tedy dát tu spoustu krásných a zajímavých soch? Je nějaká jiná kategorie, kam by to šlo umístit? Nebo si ji budeme muset vytvořit? "Religious figures"?
  • 0

#46 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 10:14

Ona je kategorie na Národní kulturní památky? Asi jen na ty německé ? Tohle je totiž problém každé rozsáhlejší databáze, jak sestavit kategorie, číselníky, tezaury - aby to bylo výstižné a použitelné a nemusela se nějaká kategorie dodatečně dělit. A aby se v tom dalo hledat, když je několikastupňová stromová struktura. Já bych třeba sochy hledal pod Uměním a ony jsou pod Památníky.
  • 0

#47 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 10:25

A kam tedy dát tu spoustu krásných a zajímavých soch? Je nějaká jiná kategorie, kam by to šlo umístit? Nebo si ji budeme muset vytvořit? "Religious figures"?

Ta už dávno existuje, hned pod těmi historickými osobami. Ale je pod Monuments, takže jsem ji taky hledal dost dlouho.
  • 0

#48 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 6:08

Kam byste zařadili Rybniční zámeček z Lednicko-valtického areálu? Kategorie "castles" mi byla zamítnuta - pochopil jsem, že castles jsou pro ně spíš hrady než zámky (prostě něco, co je opevněné). Přesto mi ale prošel třeba Chrám Tří Grácií. Rybniční zámeček je opravdu maličký, spíše taková vilka - ale vždycky nesl označení zámek.
  • 0

#49 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 9:53

hrabosata napsal/a:
Kam byste zařadili Rybniční zámeček z Lednicko-valtického areálu? Kategorie "castles" mi byla zamítnuta - pochopil jsem, že castles jsou pro ně spíš hrady než zámky (prostě něco, co je opevněné). Přesto mi ale prošel třeba Chrám Tří Grácií.
Rybniční zámeček je opravdu maličký, spíše taková vilka - ale vždycky nesl označení zámek.

Posouvám nahoru. Podotýkám, že takových menších zámeckých staveb je nejen u nás spousta a obvykle jsou moc pěkné, takže by si waymark bezesporu zasloužily.
  • 0

#50 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 10:07

2 hrabosata:

A co vytvořit novou kategorii věnovanou neoklasicismu?
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#51 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 10:44

PaWcz napsal/a:
2 hrabosata:

A co vytvořit novou kategorii věnovanou neoklasicismu?


To by jednak nebylo s mou angličtinou moc jednoduché ;), jednak by to nepokrylo všechny ty ostatní menší (třeba lovecké) zámečky postavené v jiných stylech.
Zajímavé ale je, jak jsou v tom posuzování nedůslední - jak už jsem psal, Tři Grácie mi pustili, stejně tak zámeček Lány u Břeclavi a přitom žádný větší rozdíl mezi nimi a Rybničním zámečkem nevidím. Asi podle toho, jak se vyspí a mají zakalený zrak :)
  • 0

#52 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 11:24

hrabosata napsal/a:

PaWcz napsal/a:
2 hrabosata:

A co vytvořit novou kategorii věnovanou neoklasicismu?


To by jednak nebylo s mou angličtinou moc jednoduché ;), jednak by to nepokrylo všechny ty ostatní menší (třeba lovecké) zámečky postavené v jiných stylech.
Zajímavé ale je, jak jsou v tom posuzování nedůslední - jak už jsem psal, Tři Grácie mi pustili, stejně tak zámeček Lány u Břeclavi a přitom žádný větší rozdíl mezi nimi a Rybničním zámečkem nevidím. Asi podle toho, jak se vyspí a mají zakalený zrak :)


Možná taky záleží co se dočtou v listingu a v odkazech co tam uvedeš, neber to jen podle fotky. Pokud je na wiki nebo na nějaké obecní stránce rozumný popis a máš tam odkaz, tak je to něco jiného než když pošleš jen fotku s několika řádky.
  • 0

#53 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 12:00

Arne1 napsal/a:
Možná taky záleží co se dočtou v listingu a v odkazech co tam uvedeš, neber to jen podle fotky. Pokud je na wiki nebo na nějaké obecní stránce rozumný popis a máš tam odkaz, tak je to něco jiného než když pošleš jen fotku s několika řádky.


No zrovna v těch mých citovaných případech - Rybniční zámeček, Tři Grácie a Lány - jsem měl odkaz na úplně stejnou stránku - oficiální web Lednicko-valtického areálu (i když bohužel jen v češtině a němčině) - a stejně rozhodovali jinak. Nu což, snad časem najdu, kam ten zámeček strčit, nebo se podaří ho protlačit někomu jinému.
Už se mi stalo v jiné kategorii - National parks of the world - že mi WM na první pokus zamítli, ale to jsem si dokázal vyargumentovat. Tady mi ty argumenty scházejí, protože zjevně vycházejí z definice "castle", jakou podává wikipedie.
  • 0

#54 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 12:13

ono i zalezi, kdo z tech oficiru se k tomu dostane. jinak oni smahem nazamitaji zamky (obzvlast, kdyz to vypada jako zamek) ale zamky ale vila se jim opravdu nelibi. Dorcadion mel onehda problem se zameckem Sluncova http://www.praha8.cz...36&sh=502444479 myslim, ze ho tam nakonec nedali) vypada to podobne jako rybnicni zamecek, jen je to delsi. a oboje to vypada jako lepsi vila. ty zbyle co prosly tak maji sloupy, to je asi zachranilo. zejmena ty lany.
  • 0

#55 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 12:22

Dain a Olik napsal/a:
ono i zalezi, kdo z tech oficiru se k tomu dostane. jinak oni smahem nazamitaji zamky (obzvlast, kdyz to vypada jako zamek) ale zamky ale vila se jim opravdu nelibi. Dorcadion mel onehda problem se zameckem Sluncova http://www.praha8.cz...36&sh=502444479 myslim, ze ho tam nakonec nedali) vypada to podobne jako rybnicni zamecek, jen je to delsi. a oboje to vypada jako lepsi vila. ty zbyle co prosly tak maji sloupy, to je asi zachranilo. zejmena ty lany.

Že by to podstatné byly sloupy? :) Původně jsem chtěl udělat WM i u Loveckého zámečku mezi Janohradem a Lednicí, pod vlivem rozhodnutí o Rybničním zámečku jsem od toho upustil, ale možná to přece jen zkusím - ten sloupy má ;)
  • 0

#56 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 12:30

podstatne ve smyslu, ze to vypada se sloupy honosneji a "zamecteji" nez sluncova a rybnicni ano. podstatne jako podminka schvaleni ve smyslu - ze vsechno co ma sloupy projde, asi ne. ale proste ty sloupy z toho na pohled vytvareji neco lepsiho a treba se na to amici divaji kvuli tomu jinak :).
  • 0

#57 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2011 - 12:45

Nedaleko mám tento zámeček WMAH0G. To je podobné jak ta Sluncová a v Praze je takových staveb hodně. A vůbec jsou v celé republice mraky zámků - v každé druhé vesnici větší budovu s mansardovou střechou, případně s věžičkou. Ale někomu z jiné země to může připadnout jako obyčejný barák.
Takže by bylo rozumné je zkusit ohledně toho Rybničného zámečku přesvědčit. Z kategorie: "These can include fortified houses if they are easily identifiable as "castles"." Myslím, že ta stavba je v ČR definovatelná jako zámek.
  • 0

#58 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2011 - 17:57

Mám malou otázku, existuje katagorie "živé sochy" - skuteční žijící lidé natření "kovovou" barvou co trčí celý den na slunci a dešti a dělají, že jsou sochy? Díky
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#59 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2011 - 2:29

Arogant napsal/a:
Mám malou otázku, existuje katagorie "živé sochy" - skuteční žijící lidé natření "kovovou" barvou co trčí celý den na slunci a dešti a dělají, že jsou sochy? Díky


Není to sice směrodatné, ale já osobně bych to neřešil. Jsou tyhle živé sochy něco trvalého ? Ne, večer se sbalí a odejdou a druhý den se postaví třebas někde jinde.
  • 0

#60 Kankys

Kankys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 17:40

Prosim muzete mi poradid? 1. Kam s vodnim toboganem 2.Policejni stanici 3.Radnici 4.Přehradou 5.Hrazi 6.Železničním mostem. 7.Rockovy club(edit: už sem našel) 8.Museum 9.Letni scena (podium) Velmi děkuji angličtinou neni muj moc velkej kamarad. Mam pár pěkných mist a rad bych je uveřejnil.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama