Přejít na obsah


Fotka

Finanční náročnost geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#21 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 9:19

Jeden kamarad kdysi prohlasil, v souvislosti s jinym jeho konickem, kdyz jsem se ho ptal na totez: "Ja uz to radeji ani nepocitam." A to same muzu rict i o sobe a o gc :) Nicmene kdyz jsem o tom kdysi premyslel, tak po zapocteni uplne vsech nakladu (na vybavu a palivo, cas nepocitam) mi to vyslo v par desitkach Kc za kazdou jednu kes (prumerne), jen nevim kolik tech desitek bylo a navic se to kazdou chvili meni. V soucasnosti si myslim, ze to vyjde tak na 20-30Kc/kes, ale po nejakem powertrailu to pujde dolu :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#22 Ruuzha

Ruuzha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 10:46

Já osobně zatím všechny keše v okruhu 20km od domova objíždím na kole a navigaci mám v mobilu. Nic neměním, tužky mám z Ikey, akorát jsem si ze srandy objednal Travel Bug, takže za mě zatím tak. Až budou na MTB nedosažitelný tak asi příjde na řadu auto no, to se nedá svítit :)
  • 0

#23 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 11:08

Zajímavé tema :-) Nákup GPS byla největší rána. Krabky zatím nezakládám. Potřeby pro toulání se jsme měli i před lovem a kupovali bych další i bez Geocachingu. Včetně benzínu, či jízdného. A platí to i pro občerstvení na vandru. Geocoiny jsem sice nějaké nakoupila, ale zatím neměla odvahu je poslat. Některé nosím na krku jako šperk :-). To je tak asi jediná položka nad kterou váhám. Zamýšlím se nad CWG - dávám je do většiny keší, ať už tam něco na výměnu je a nebo ne. A ty vyměněné si schovávám. A spotřeba je docela velká. Dá se žít i bez toho, ale takto je to mnohem veselejší. A nezanedbatelná položka je papír a barva do tiskárny na listingy. Tož tedy zhruba 10 Kč na kešku. (+rozpočítaná GPS - což při mém počtu keší dělá kolme 65 Kč na keš - ale to půjde s každou další dolů :-) ) Edit ... zapoměla jsem na baterky potvory. To také není zcela pominutelné. To je zhruba 40 kč na celodenní výlet. hmm. Edit2 a k tomu plus PM .. chm chm chm .. no ono to nakonec není až tak levné :-)
  • 0

#24 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 11:13

částečně kvůli GC jsem si koupil PDA, pak za 1500 BT modul, po nakym case 10k za oregona, nejaky kraviny okolo, baterky, nabijecka, hejno krabicek na zakladani.... no kdyz se to nascita tak to neni malo. Ale na druhou stranu do lezeni jsem uz davno pred zacatkem kesovani asi vrazil vic a navic se ted ten cajk hodi i na nektery kesky ;)
  • 0

#25 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 13:08

Když se vejdu do 50Kc za kešku jsem celkem spokojenej. Špatně se to počítá. Když jsem ještě měl keše v okolí domova, bylo to levnější, jenomže jsem zase pořizoval GPS, razítko, CWG... Teď už jezdím dál, snažím se vždy si naplánovat několik výletů, kombinovat tradi s multinama nebo mysterkama.. Teď už tedy počítám jen spotřebu a jednou ročně PM, který zatím dostávám k Vánocům. Taky hodně pomůže auto na LPG, touto přestavbou se hromadná doprava stává drahou záležitostí oproti dopravě autem, ale je fakt že to jsem nedělal kvůlivá geocachingu, přestavěl bych stejně. A tak opakuji když mě jedna keš vyjde do 50Kč tak nefrfňám, ale často i levněji. Na FTF mám stovku.. Takže to dělá...... hmm 10000,- za FTFka a dalších cca 60000,- za ostatní :o:o:o:D No ale za tři a půl roku, to se dá :D
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#26 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 13:16

Tak já to raději ani nepočítám, každopádně získat bod na některém z eventů může přijít proklatě draho :D
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#27 keksik

keksik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 13:24

Zajímavé téma. Sám jsem se musel nejdřív zamyslet, co jsem si vlastně pořizoval v přímé souvislosti s kešingem… Takže především: dobré boty – ve výprodeji 2500, bazarová Dakota20 3500, 2x geocoin 400, samolepka a nášivka 100, razítko 300, baterka 200, nabíječka a 4 baterie 1500, věci na výměnu cca 500,. U vlastních keší: cca 600 za krabky, a cca 500 za ostatní náležitosti do pixliček. Kolo a auto už jsem vlastnil, nepromokavou softshellovou bundu jsem dostal od zaměstnavatele, software do navigace jsem koupil včetně přístroje, držák do auta nepotřebuju, občas si listing u mysterek a multin vytisknu v práci (takže skryté náklady zaměstnavatele), na eventy moc nejsem a CWG mě neberou. Tudíž suma sumárum za 3,5 roku kešování náklady cca 10 tisíc.:)
  • 0
Make the world a more interesting place with caching.
Garmin Dakota 20+Topo Czech 3.1 Pro, Nokia 700 + HG Arcao

#28 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 13:37

Botky jsem už měl, kolo taky, nějaký to oblečení z armyshopu do křoví taky, dva TB jsem dostal k vánocům, takže největší rána byla GPSka a asi přes 10 krabiček:D, z toho některý jsou náhradní, jelikož byly v akci:D:D
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#29 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 13:49

No to je super, tak já ve vedlejším tabu vykrvácím 900 za nové akumulátory (do GPSky, čelovky, malé baterky, velké baterky :) ) a tady na mě vyskočí tohle téma. To mě chce někdo naštvat nebo co? ;) K tématu: náklady nepočítám, ale to nedělám ani u jiných koníčků, protože pak bych musel jenom sedět doma na zadku ;)
  • 0

#30 Martin-cz3

Martin-cz3

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2011 - 11:35

Každý koníček něco stojí. Geocaching podle mne patří ktěm lacinějším. Do začátku jsem zainvestoval asi 10 000 Kč do GPS, čelovku, razítko a td. Ale teď je to tak 1500 až 2000 za rok a to je za PM, CWG, a ostatní maličkosti pro radost. Náklady na cestu nepočítám, protože stejně bych do té přírody se nějak musel dostat. :D:D:D
  • 0

#31 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2011 - 17:42

Nejvetsi a jediny nutny naklad je GPS... ostatni no mela jsme pm, mam dva coiny jeden TB (teda spis TL), sam prikoupim dalsi... Na vylety bych jezdila stejne, no neco utratim za veci do vymeny, ale to beru kdyz neco je v akci, treba ted jsem koupila sest sesitku se samolepkama (v kazdym 80 samolepek) za 30 kc... Nebo karty za 20 kc a tak..
  • 0

#32 convert23

convert23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 0:54

Odlovil jsem sotva 20 kešek a to polovinu se známým jen tak aby bylo co dělat. První byla navigace oregon 450. Původní plán byl etrex ale jak se znám tak bych oregona kupoval za půl roku jelikož by mi chyběli ty mapy a zbytečně byl utratil další peníze. Další položka baterky 4xAAA,nějaké prázdné krabičky kdyby náhodou přišlo i na zakládání.A PM na půl roku a hned jak bude končit tak už jedině na rok ;) . A plánuji grafickou podobu CWG a MWG a razítko tanto měsíc takže tak 1500 navíc Zatím tedy : navigace 6800 baterky 450 krabičky a ostatní věci 300 PM na půl roku ani nevim kolik Takže ta počáteční investice není nejmenší ale když to porovnám pomalu sčimkoli tak to hodně není (kolo,lyže,lezení,atd.)
  • 0

#33 rigor

rigor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 2:18

je to par dni co jsem po zarucaku gc.com doma koukal ;)

Trhac napsal/a:
Naopak moje paní uštěří na dárcích k Vánocům, místo aby mi koupila nějakou (píp), darovala mi již 2x PM. A to se vyplatí, mě to moc potěší, i jako důkaz jakéhosi souznění, trefí se do vkusu, doma to nepřekáží, nestarám se o to, kam jsem zasel záručák pro případ poruchy.


  • 0

#34 vlastan

vlastan

    vlastan

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 5:32

Stále je to ta nejlevnější "závislost", my to nepočítáme. Jsme s manželkou rádi, že geocaching existuje. Hlavně je mít dobrou GPS. První kešky jsem lovil na mobil a nyní stále vděčný, přesný a spolehlivý Oregon.
  • 0
vlastan

#35 TeaPeter

TeaPeter

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 7:54

No od roku 2006, co jsem registrovaný na GC jsem za věci, které jsou jen a jen pro geocaching utratil tak 6 - 7 kKč (razítka, CWG, GC, TB,...). Ostatní bych kupoval stejně pro turistiku. Když to srovnám s fotografováním, které jsem v poslední době dost utlumil, tak je to naprosto zanedbatelné. Myslím že i gaučing provozovaný na amatérské úrovni (jen základní slušné kanape) přijde dráž.;)
  • 0

#36 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 8:17

vzhledem k tomu, že mi jedna známá řekla že se jí zdá že jsem za poslední rok trochu zchudnul si myslím, že nějaké náklady mohu klidně odepsat na konto odtučňovací kůry :-)
  • 0

#37 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 8:38

Geocaching je velmi náročný, co se týče financí- abyste vůbec keš našli, musíte mít počítač, který něco stojí, žere elektřinu a váš čas, pak taky připojení k internetu a to jsem se ani nedostal k GPS, benzinu, TB, GC, CWG, razítkám... :D
  • 0

#38 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 8:46

Já si myslím že oproti ostatním sportům je naopak málo finančně náročný. Když vezmu tak náklady za GPS jsme si rozdělili na tři díly, takže pro každého asi 1500. Pak jsou tu CWG, ty většinou dostanu tak po 25 kusech k svátku, narozeninám apod, asi jsem jsem si celé koupila. Pak ještě nějaké drobnosti na výměnu. Když nepočítám základní výbavu(GPS, baterky,čelovku,TB...)tak už platíme jen benzín. Takže je to poměrně méně finančně náročnější než třeba basket, který jsem dělala předtím.
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#39 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 8:59

fhonsa napsal/a:
Geocaching je velmi náročný, co se týče financí- abyste vůbec keš našli, musíte mít počítač, který něco stojí, žere elektřinu a váš čas, pak taky připojení k internetu a to jsem se ani nedostal k GPS, benzinu, TB, GC, CWG, razítkám... :D

NO tak počítač si asi nebudeš pořizovat jen kvůli geokešinku, počítač je dneska běžné vybavení domácnosti - a mnohdy ne jenom jeden (pokud si na něčem má dítě hrát tak bych na tom pak nechtěl dělat něco seriozního)
  • 0

#40 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 9:14

Když to porovnám se svými jinými koníčky (př. kynologie), je geocaching téměř zanedbatelný. Jedinou velkou položkou byla kdysi GPS, jinak jsou to spíš drobné výdaje..
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama