Přejít na obsah


Fotka

Finanční náročnost geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#41 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 9:32

No, pokud člověk nebydlí třeba v Praze (kde stačí sednout na metro a dopraví se k nějakému hnízdu keší), tak je geocaching docela finančně náročný. GPSka, mobilní připojení k netu, benzín, baterky, krabičky a vybavení keší (což samozřejmě není nutné, ale celkem mě baví dělat nové kešky). Ale ten benzín a mnohdy ubytování patří k největším žroutům. K nejbližší keši to mám většinou (pokud něco nevyleze nového) přes 30 km. K nějakému "sběru" keší 80 km. A to už se prodraží. Takže přes týden ani nemám co lovit :(
  • 0

#42 Cvrckove

Cvrckove

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 10:22

Po přečtení některých příspěvků mám dojem, že se tu míchají minimálně dva koníčky, a to účetnictví a geocaching. Což takhle ještě komentovat stálé a provozní výdaje, odpisy, tvorba rezerv, kurzové rozdíly....
Při četbě si představuji, jak si v létě vypočítám cenu ( náklady) na 200 m uplavaných v moři, v zimě zase náklady na 1 km sjezdovky.....
Jak bylo výše popsáno, pokud zůstanu doma, budu muset zase dříve koupit nový gauč...... nezlobte se na mne za názor, ( zapomněl jsem si včera změřit, kolik jsem ošlapal podrážky na pohorkách... ;) )
  • 0

#43 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 10:30

Proto jezdím na kole. :))) // Včera lehce přes 90km, přes deset krabek, cena 0czk. Voda ze studánky a jídlo z domu. Opotřebení kola něco málo, ale to nejsem schopný reálně spočítat.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#44 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 10:31

Finanční náročnost koníčku "geocaching" je odvislá od toho, jakým způsobem ho provozuji, stejně jako u jiných druhů zábavy. Jediným nutným výdajem je asi nákup GPSky a baterií, vše ostatní je dáno způsobem provozování.
  • 0

#45 svetylecko

svetylecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 10:33

Já myslím, že geocaching je náročný finančně velmi individuálně. Pokud by člověk ani nepoužíval gps (a hledal jen podle map) a chodil všude pěšky, tak jsou náklady minimální. Naopak někdo má rád geocoiny, zaplatí si premium členství, má vybavení na kešky s terénem 5 apod. a tak ho to vyjde dráž. Je prostě na každém, kolik do toho chce investovat a to je na tom to pěkné, že ty minimální výdaje nejsou vysoké a když to někoho baví, tak může zainvestovat víc. Takže ať každý uzná za vhodné, kolik do toho investovat chce, vždyť jsme svobodné bytosti :-)
  • 0

#46 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1411 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 10:35

Já si myslím že geocaching je přesně tak náročný jak ho kdo chce mít. Můžete cestovat do ciziny, najezdit stovky km autem. Nebo na výletit na kole. Můžete mít navigaci za několik tisíc nebo prostě lovit s vytištěnou mapou (v lese problém, ale tak si vyberu jinou keš). Dnes vím že nezbytně nutné je jen připojení k internetu a mobil nebo PC. Ostatní už je volba každého jak hru pojme.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#47 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 11:04

Zegga napsal/a:
Já si myslím že geocaching je přesně tak náročný jak ho kdo chce mít. Můžete cestovat do ciziny, najezdit stovky km autem. Nebo na výletit na kole. Můžete mít navigaci za několik tisíc nebo prostě lovit s vytištěnou mapou (v lese problém, ale tak si vyberu jinou keš). Dnes vím že nezbytně nutné je jen připojení k internetu a mobil nebo PC. Ostatní už je volba každého jak hru pojme.

akorát, že stejně dříve nebo později vylovíš celou oblast kolem HC dosažitelnou pěšky a na kole...a pak musíš buď skončit, nebo si připlatit, a pak víc a pak ještě víc... :D
  • 0

#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 11:07

... a nebo zacnes zit zase normalni zivot, jako pred tim, nez jsi objevil geocaching. :D Nebo se z tebe stane FTFkar, ktery vybehne po kazde nove zalozene kesi ve tvem okoli. Takovych uz je!
  • 0

#49 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 11:10

Mi nepřijde geocaching nijak finančně náročný - největší investice gps (ovšem když to srovnám s fotografováním a koupí zrcadlovky, tak cena je několikanásobně nižší), cwg a TB nejsou nutná, kešky v okolí sbírám na kole, případně při turistice (na hory bych jel tak jako tak, jen třeba někam jinam). Jediné skutečné a "nutné" náklady je tedy jen koupě GPS a zvýšená potřeba inkoustu v tiskárně.
  • 0

#50 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 11:15

dr.vota napsal/a:
akorát, že stejně dříve nebo později vylovíš celou oblast kolem HC dosažitelnou pěšky a na kole...a pak musíš buď skončit, nebo si připlatit, a pak víc a pak ještě víc... :D

Přesně! To jsem vyřešil tak, že jsem si po Praze nechal různě poschovávané otazníčky. Třeba řeka Vltava je jich plná ... :D
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#51 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 12:14

S Dádou jsme jezdili na výlety už před geocachingem a kromě turistiky jsme navštěvovali hojně různé hrady a zámky, GPS jsem měl už předtím takže vlastně díky geocachingu ušetřím (za vstupné).
  • 0

#52 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2650 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 12:25

zlicinaci napsal/a:

dr.vota napsal/a:
akorát, že stejně dříve nebo později vylovíš celou oblast kolem HC dosažitelnou pěšky a na kole...a pak musíš buď skončit, nebo si připlatit, a pak víc a pak ještě víc... :D

Přesně! To jsem vyřešil tak, že jsem si po Praze nechal různě poschovávané otazníčky. Třeba řeka Vltava je jich plná ... :D

No jo Praha tam je keší a furt přibejvaj :-) co my z malejch měst lol já už paběrkuju na kole a zachvilku holt budu tvrdě připlácet ještě, že sem aktivní a furt mám někde nějaký akce to se naštěstí dá skloubit i s kešema.... :D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#53 zuzule

zuzule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 15:38

Dříve jsem lovila jen podle map.cz (asi rok a půl), a to hlavně ve městě po práci nebo v okolí HC na kole. Teď mám GPS modul za 500 CZK, zaplacený PM účet a vlastní CWG, jezdím více po eventech a někdy jedu vlakem nebo busem jen tak za keškou, zkouším zakládta vlastní kešky. Sice mi výdaje na geocaching dost stouply, stejně tak i zážitky. Dokonale se odreguju (hlavně u lesních keší) a vracím se spokojená, odpočatá. TAkže není nad čím přemýšlet;):P
  • 0

#54 Krakono

Krakono

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 16:10

Za můj cca. jeden rok a dva měsíce keškování jsem do geocachingou investovat cca. 6000,- Kč pokud nepočítám občas naftu (keškuji výhradnš na kole). Ještě se chystám na objednání CWGček a koupení pár coinů a TB. Není to až zas tolik, ale určitě to nejsou peníze vyhozené z okna.
  • 0

#55 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 18:08

Původně jsem si myslel, že investice budou nulové. Po půl roce jsem vyměnil mobil za GPSku, a po dalšil čtvrt roce jsem díky geocachingu začal lézt a investice stoupají ;-) ale jak říkal kolega předemnou, rozhodně to nepovažuji za vyhozené peníze a souhlasím se Zeggou, jakýá si to uděláš takový to máš.
  • 0
Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2012 PRO
SE xperia neo + NeonGeo + GDAK
GSAK v 8.x.x.xx

#56 TimesNewYourk

TimesNewYourk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 18:49

na co mobilní připojení k netu? to je spíš nouzovka
  • 0

#57 GG-RIN

GG-RIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 18:57

Geocashing bych přirovnal k běhu.Běh je po plavání považován za nejlevnější sport.Stačí trenýrky a boty.Ale pokud se tomu budeš věnovat opravdu dlouho a s velkou intenzitou a to po celý rok tak automaticky náklady šplhají směrem nahoru.
  • 0

#58 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 19:08

Pokud se bere GC jako "droga" a zenes se za vidinou bodu a postupu v tabulce cim dal vejs, jezdis kazdy volny cas na kese pres pul republiky, pak financni narocnost je velka... Pokud beres GC jen jako konicek, kese si vybiras a lovis to na co mas chut, proste jen ty pekne kese ktere si pamatujes a ze kterych neco mas, jezdis do prirody a kese obchazis peso ci kolmo, pak financni narocnost je vpohode ;) Kazdopadne nejvice chechtaku das do GPS, protoze postupem casu clovek stejne zjisti, ze obyc GPS za litr nestaci a koupis lepsi a pak zase lepsi a lepsi... :D Drive jsem investova i do CWG, ale to mi ted uz prijde zbytecne vyhazovani penez za kus "sukoviny" :P ...
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#59 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1874 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2011 - 19:45

No radeji jsem nikdy nepocital na kolik me GC zatim vysel. To bych se asi poradne zhrozil a mohlo me to ze zavislosti vylecit. :D:D No mozna ze ani toto. :D:D
  • 0

#60 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2011 - 9:08

cztweety napsal/a:
Kazdopadne nejvice chechtaku das do GPS, protoze postupem casu clovek stejne zjisti, ze obyc GPS za litr nestaci a koupis lepsi a pak zase lepsi a lepsi... :D...

S tim nesouhlasim, ted jsem kupoval komplet vybavu na lezeni a cenovou hranici GPS jsem prekonal :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama