Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.5.10.623


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
62 odpovědí na toto téma

#21 HonDav

HonDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:08

Před nějakou dobou se mi začaly stahovat i krabky mnou nalezené i když v GJ zaškrtnu aby se nestahovaly. Zkoušel jsem update GG i GJ, ale nic nepomohlo. Tušíte někdo kde jsem udělal chybu? nejsem PM. dík
  • 0

#22 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:08

1. velký dík za rychlý update 2. námět na úpravu: nešlo by v tom okně Podrobnosti o importu povolit kopírování TEXTU do schránky, aby se nemusela chybová hláška opisovat ručně, nebo sem dávat jako obrázek?
  • 0

#23 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:18

Tak jeste dalsi vec s rozrazovanim, u spousty kesi po rozrazeni nedojde k vyplneni tagu "CZ Kraj", kuprikladu takova GC1P0PJ.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:19

Vidím průser. :( Minimálně Středočeský kraj je blbě, a to hodně ! Hromada keší ze středních Čech se polygony nenajde !
  • 0

#25 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:21

Arne1 presne... Kutna hora, benesov u me, plus nechapu proc, ale nektery kese (v lipnici nad sazavou) mi to urci okres Havl., brod - to je dobre, ale kraj stredocesky :/ jo a kes v Sedlcanech, okres pribram, kraj zadnej..
  • 0

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:23

petulinka1 napsal/a:
super :) diky za update, jediny, co me "trapi" je diakritika u kraju a okresu - misto ni to ukazuje preskrtnuty kolecka, é apod :(
mela jsem to svyho casu predelany taj, ze tam diakritika nebyla, tze se priznam, ze ted nvm, jestli to dela dlouhodobe vsem, nebo jen me...
da se s tim neco delat?


Ostatnim se to ukazuje dobre. Zkus tenhle navod:

http://geoget.ararat...:spatna_cestina

petulinka1 napsal/a:
jeste jedna vec: kese, ktery maj okres kutna hora, u me z nejakyho duvodu nemaj pridelenj kraj... :/


Mas recht, mam tam chybu v polygonu pro Stredocesky kraj. To jsou veci, ktere snadno unitkou pri testovani....
  • 0

#27 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:26

Dík za novou verzi... Dá se někde vypnout v nastavení en masterhint? Docela to ruší...
  • 0

#28 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:30

sobikovi napsal/a:
Dík za novou verzi...
Dá se někde vypnout v nastavení en masterhint? Docela to ruší...


já bych to viděl pozitivně... člověk aspon ví, že mu GG funguje korektně ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#29 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:34

sobikovi napsal/a:
Dík za novou verzi...
Dá se někde vypnout v nastavení en masterhint? Docela to ruší...

Ruší možná jen opticky, ale klávesnici neblokuje a ani jinak neprudí. Zvykneš si, alespoň víš, že je to skutečně prázdné a není třeba něco zarolované za horním okrajem.
  • 0

#30 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:35

HaLuMa napsal/a:
Ostatnim se to ukazuje dobre. Zkus tenhle navod:

http://geoget.ararat...:spatna_cestina

mozna dosti lamackej dotaz - musim to delat, i kdyz vsude tu cestinu mam? :D

HaLuMa napsal/a:
Mas recht, mam tam chybu v polygonu pro Stredocesky kraj. To jsou veci, ktere snadno unitkou pri testovani....

v poradku, hlavne, kdyz se to spravi :P
  • 0

#31 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:43

A jak tak koukám, tak ty polygony nebyly nějak moc opravené podle současného stavu. Koukal jsem na Jihomoravský kraj, kousek kolem Kuřimské nové vsi, Nedvědice, Doubravník odešel od Vysočiny na Jižní Moravu. Opravil bych to - resp už jsem to jednou opravoval ale nedodělal a mám to stále u sebe - ale ideálně by to chtělo jestli někdo nemá ty polygony rozložené do úseků spojujících uzly kde se setkává více oblastí. Souvisí s tím i okresy - Brno-venkov a sousední je tím pádem špatně taky. Těch změn bylo v posledních letech povícero.
  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:44

sobikovi napsal/a:
Dá se někde vypnout v nastavení en masterhint? Docela to ruší...


Neda, ale nemyslim si, ze to neco rusi. V nicem te to preci neomezuje, jen je tam napsana informace. Zatim si na to vsichni rychle zvykli. Naopak, kdyz jsem v ramci testovani pak sednul ke starsi verzi GG, tak mi tam porad neco chybelo. :D
  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:48

petulinka1 napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Mas recht, mam tam chybu v polygonu pro Stredocesky kraj. To jsou veci, ktere snadno unitkou pri testovani....

v poradku, hlavne, kdyz se to spravi :P


Oprava je docela jednoducha. Najdi si ten TXT soubor s polygonem, a v nem najdi radek s prvni souradnici. A ten zkopiruj i na uplny konec souboru.

Je to zmatek prave ve Stredoceskem kraji, ktery ma v sobe diru po Praze. A prave pri tech preskocic z vnejsi na vnitrni hranici se stala tahle chyba. Diky ni se spatne prirazovaly kesky v celem vyhodojiznim sektoru stredoceskeho kraje.
  • 0

#34 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:54

Arne1 napsal/a:
A jak tak koukám, tak ty polygony nebyly nějak moc opravené podle současného stavu. Koukal jsem na Jihomoravský kraj, kousek kolem


Ja vim. Kazdopadne soucasna data jsou novejsi nez ta, ktera byla v GG pred tim. Tato data jsou prave ucelena a konzistentni s dalsimi vrstvami, jako okresy, mestske casti, poverene urady, oblasti financnich uradu, ale i jednotlive obce.

Myslim, ze tato konzistence je dulezitejsi nez obecna aktualnost hranic. Ostatne, lepsi data podobne konzistence mi nikdo nedokazal dat!

A ve chvili, kdy se v tom zacnes rucne stourat a snazit se to nejak opravit, tak tuhle konzistenci rozbijes.
  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 16:56

petulinka1 napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Ostatnim se to ukazuje dobre. Zkus tenhle navod:

http://geoget.ararat...:spatna_cestina

mozna dosti lamackej dotaz - musim to delat, i kdyz vsude tu cestinu mam? :D


V tom pripade lepe naspecifikuj, v cem mas tedy problem? Kde presne se ti to ukazuje spatne, co se ti ukazuje spatne, a jsou mista, kde se ti to ukazuje dobre? Kdyz se podivas na ty TXT soubory s polygonama, vidis jejich nazvy spravne cesky?
  • 0

#36 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 17:01

takze... - souradnice pridany, kraj stredocesky prirazen v poradku - k veci s diakritikou: u kraju a okresu v GG (a ted zjistuju ze i v nastaveni, jak je v tom navodu) mi to nebere diakritiku (Støedoèeský)...kdekoliv jinde nemam problem..tzn ze i kdyz koukam na .txt, tak je diakritika spravne (v nazvu i "vevnitr")
  • 0

#37 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 17:04

Po té miniopravě už je to lepší, stále je ale počet nerozřazených keší na můj vkus dost vysoké.
  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 17:04

petulinka1 napsal/a:
- k veci s diakritikou:
u kraju a okresu v GG (a ted zjistuju ze i v nastaveni, jak je v tom navodu) mi to nebere diakritiku (Støedoèeský)...kdekoliv jinde nemam problem..tzn ze i kdyz koukam na .txt, tak je diakritika spravne (v nazvu i "vevnitr")


No, tak to opravdu vypada presne na ten problem, ktery je zmineny v tom navodu. ;)
  • 0

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 17:09

Arne1 napsal/a:
Po té miniopravě už je to lepší, stále je ale počet nerozřazených keší na můj vkus dost vysoké.


28 kesi je vysoke cislo? vsechny jsou tesne u hranic CR, takze se pri pouzitem zjednoduseni polygonu ocitly mimo. Ale nevidim v tom tragedii.
  • 0

#40 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2011 - 17:10

ok, uz jdu na druhej restart...to zas bude doba nez ty widle nabehnou :D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama