Přejít na obsah


Fotka

Neuznani logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#61 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 11:20

no... ani to ne.
V zimě jsme za hranicema v Němcích našli krabici, v dutině skály, ale po oblevě se dutina naplnila vodou, ta krabici vyzdvihla až ke stropu a pak zamrzla. Měl jsem krabici v ruce, až po rameno zalezlej do tý díry na břiše a na ledu, ale nešlo pro těsnost ani nadzdvihnout víčko.

Nejsme v logbooku. Logoval jsem DNF. S vysvětlením v lámaný němčině.

Protože TO je na tom ta HRA.

http://coord.info/GC21A3G March, 8th

... no a 12týho někdo vesele loguje, ačkoli píše, že jí ven nedostal. O kus dál zase někdo loguje, a pak je maintenance, že je keš rozbitá, že má díru :(

--- asi tak. To by bylo asi tak všechno... vo lidech.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#62 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 11:24

no... ani to ne. loni na jaře jsem byl u jednoho majáku ve Švédsku, kde asi jen tak opět nebudu, posledních pět metrů ke keši bylo po kolena vody. Bylo docela zima, k večeru, po celodenní jízdě na kole jsem už neměl síly se zout a brodit ke keši, takže dnf, přestože mám sebe i místo vyfocené z pěti metrů. (p.s. dnes v teple a odpočinutý mě mrzí, že jsem se nebrodil)
  • 0

#63 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 11:37

Jo, ale o tom to je. Podle toho jak kdo dodržuje pravidla hry, se pozná jak dodržuje pravidla v běžném životě. Ten kdo je křivák, kašle na všechna pravidla, bohužel dnešní společnost je o tom. Osobně nechápu jak může někoho těšit, že má několik tisíc keší, když z toho třeba čtvrtinu odlovil podlým způsobem.
  • 0

#64 brzozin family

brzozin family

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 11:49

No my máme "jen" 530 foud it, takže podle logiky některých jsme ubozí začátečníci a těm profíkům nesaháme ani po kotníky. Možná by to chtělo debatu na téma - kdo je vlastně profík? Ten, kdo jede geokombajn a ulovil tisíce keší? Pořád se tu píše, jak by profíci měli jít začátečníkům příkladem. Myslím si, že nám nikdo příkladem jít nemusí. Nejsme nějaké nevyzrále děti, ale dospělí lidé. A to, že někdo ulovil tisíce kešek, z něj, jak je vidno, ještě nějakého nestora životní moudrosti nedělá. Znám lidi, kteří mají logováno 300 kousků a jejich keše jsou excelentní. Znám i lidi, kteří mají tisíce nálezů a jejich kešky nestojí za nic. Nebo ještě žádnou svou nezaložili. Ale loví si vesele. Lidi, kteří víkendově vyrážejí s děckama na pár kešulí ctí pravidla často víc, než ti, kteří týdně dávají desítky faoundů. A teď nemám na mysli Poleroka, do kterého se tu všichni pouštíte. Tak o čem je debata profíci X začátečníci.
  • 0

#65 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 13:12

Lidi, už ho neničte ;). Přiznávám se, že ve svých začátcích jsem si zalogoval jednu keš, kterou jsem měl v ruce, v kešce nebyla tužka a já tenkrát naivně myslel, že v každé keši musí tužka být. No, za rok jsem si tam zalogoval znovu, abych to napravil. Můj názor je ten, že když kešku nemám v ruce, nemám ji odlovenou. Abych své dušičce učinil zadost, beru to tak, že musím být i v logbooku. A někdy to v deseti metrech na stromě není žádná pr.el ;). Ale je to fakt jen hra. A hra je vždycky i o čistém svědomí. Já to dotyčnému přeju.
  • 0

#66 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 13:36

jeste jedna vec: vse je nejen o pravidlech, ale i o etice a komunikaci. Pokud mi owner dovoli na mou prosbu si zalogovat FI, i kdyz nejsem v logbooku (krabka zamrzla, hodne daleko od HC apod.) pak si ji zaloguji, ale nejdirve se zeptam! (nebo EC v Reichu, kde jsem nejak nedal dohromady odpovedi, ale owner mi na zaklade fotek log uznal) Ale hlavne: ona pamatna veta : je to hra a nikomu neni nic do toho, jak si ji hraju" je strasne pekelne (aneb LaVey by mel radost). Je to totalni vyjadreni prava kacera/kachny na svobodu. Ano, mate pravo, ale mate take nejake povinnosti!!! Na to se vseobecne zapomina. Nekdo zde psal o rozvolneni a de facto ve finale destrukci pravidel a to je presne ono. Ano, hraj si jak chces, ale mas jasne mantinely. Ano, litera zavazuje a Duch ozivuje, ale ten Duch je proste potreba, samotne prekroceni pravidel je proste faul. proste vetu "je to hra a nikomu neni nic do toho, jak si ji hraju" si strcte do pr.ele B) Ende schluss B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#67 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 14:11

pes13 napsal/a:
Lidi, už ho neničte ;).
............


Tady je to poslední dobou samý na 1000% (slovy: tisíc procent) pravdivý inkvizitor.

Docela by mne zajímalo, koho kdo poškodí tím, že nemá nečitelný čmáranec v logbooku a má keš zalogovanou na netu.

Zato moc dobře vím, kdo je škodný, když se někdo v zimě dobýval násilím do mojí keše, aby se tam správně zapsal. Já, musel jsem tam dojet s novou krabicí, v té staré byla díra.

Myslím, že je lépe nechat keš celou, než se za každou cenu zapsat na kus papíru.

A je každého věc, jestli si to loguje jako found it nebo jestli loguje nenalezeno.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#68 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 14:17

No, tys to rožštíp, kolombo B) Kdokoli, kdo má k něčemu "striktní" názor, je hnedle "inkvizitor" - dobrá móda, mimochodem - a ještě se mu přilepí nějaká hanlivá spekulace na čelo, jako třeba že souloží s králíčkama. Ono fakt nejde o to, jestli a co je lepší nebo horší. Jde čistě a jen o to, že dle pravidel této HRY může a měl by owner mazat logy, které nekorespondují se záznamem v logbooku. Nic víc a nic míň. Pozor, může, ne musí. Ale kdo musí, je pak kačer smazaného logu - ten musí a může už jen šoupat nohama. Dobrý a nedobrý s tím nemá co dělat. Kapiš?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#69 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 14:25

kolombo napsal/a:
Docela by mne zajímalo, koho kdo poškodí tím, že nemá nečitelný čmáranec v logbooku a má keš zalogovanou na netu.

Poškozuje tím hlavně sebe a nejhorší je, že ani o tom neví. A taky všechny ty, kteří se chtějí porovnávat kdo má víc. A taky přichází o ten zážitek "stál jsem tam hodinu".
  • 0

#70 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 14:31

Myslíte, že tahle diskuse někam povede?

Co se zkrátka smířit s tím, že existují jistá pravidla, která jsou psaná, obecně známá, a tudíž se mají dodržovat, protože jsou důležitá pro hru jako takovou.

A pak existují pravidla nepsaná, která si určují někteří hráči na základě svého osobního přístupu (například definice správného FTF, CWG jen za CWG, správné atributy pro lovce statistických kolonek atd.) - na tato pravidla se dá uplatnit zásada "ať si každý hru udělá takovou, jakou jí chce", protože jdou nad základní rámec geocachingu.
Na obecná pravidla by to však platit nemělo, protože stanovují podstatu hry.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#71 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 14:46

poohDA napsal/a:

kolombo napsal/a:
Docela by mne zajímalo, koho kdo poškodí tím, že nemá nečitelný čmáranec v logbooku a má keš zalogovanou na netu.

Poškozuje tím hlavně sebe a nejhorší je, že ani o tom neví. A taky všechny ty, kteří se chtějí porovnávat kdo má víc. A taky přichází o ten zážitek "stál jsem tam hodinu".


Ale jak chceš měřit kdo má víc, když nemají všichni odlovené naprosto stejné keše ??

Porovnávat si v téhle době počty nálezů je naprostá zhovadilost. Stačí, když si naprostý začátečník oběhne několik powertrailů a je hned za starého mazáka se spoustou nálezů.

Každý si loví zážitky po svém a podle svého, a jen někteří si k tomu poměřují čísla a statistiky.

A posuzovat co je správné internetovým fórům nepřísluší !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#72 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 14:51

Citecka napsal/a:
No, tys to rožštíp, kolombo B)

Kdokoli, kdo má k něčemu "striktní" názor, je hnedle "inkvizitor" - dobrá móda, mimochodem - a ještě se mu přilepí nějaká hanlivá spekulace na čelo, jako třeba že souloží s králíčkama.

Ono fakt nejde o to, jestli a co je lepší nebo horší. Jde čistě a jen o to, že dle pravidel této HRY může a měl by owner mazat logy, které nekorespondují se záznamem v logbooku. Nic víc a nic míň. Pozor, může, ne musí. Ale kdo musí, je pak kačer smazaného logu - ten musí a může už jen šoupat nohama.

Dobrý a nedobrý s tím nemá co dělat. Kapiš?


Myslím, že tohle stádní projevování názoru, co tu někteří provozují, s pravidly jakékoliv hry nesouvisí. To je prostě stádnost internetových fór a málokdo by byl tak odvážný vyříkávat si to s někým podobným způsobem z očí do očí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#73 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 15:22

Takze pro vsechny, kdo nepochopili: Moje hlaska o tom, ze nebudu hledet na to jak keska po me navsteve dopadne byla IRONIE. Dale bych rad poukazal na fakt, ze owner sam napsa ze si to muzeme s klidem zalogovat pokud chceme. Pokud to nekoho tak moc poburuje, tak ma asi smulu. Nehodlam se omlouvat za to, ze jsem nekde byl, neco vylustil, bylo mi nabidnuto logovani a ja to vyuzil.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#74 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 15:24

kolombo napsal/a:To je prostě stádnost internetových fór a málokdo by byl tak odvážný vyříkávat si to s někým podobným způsobem z očí do očí.

Praxe z bikefora, co? :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#75 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 15:26

polerok: jenom pro zajimavost, kolik takovych nabidek si dostal a vyuzil?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#76 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 15:28

At nekecam, 2 nebo 3 vcetne te hudebni.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#77 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 15:31

Citecka napsal/a:
no... ani to ne.


A proc by toto ne? Samozrejme po odsouhlaseni ownerem. Je rada kesi na tak frekventovanych mistech, ze odlov bez pritomnosti lidi je nemozny. Jak to ma vyresit takovy cizinec, ktery kes vidi, ale nechce ji prozradit. Jako owner budu rozhodne vdecny, kdy mi kacer posle radeji fotku se zadosti o zalogovani FI nez kdyz se ji pokusi odlovit a ja ji budu muset hned potom disablovat.
Sam jsem byl svedkem kdy jeden Francouz si sel pro finalovku kese "Deer Moat Letterbox" i kdyz v miste bylo zrovna plno mudlu. Ja tam jak blbec cekal 30 minut na to, az odejdou a on tam sel rovnou, vetsinou pozorovan, co tam dela. Nastesti kes tam zustala i po teto navsteve.
  • 0

#78 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 15:57

kolombo napsal/a:
Ale jak chceš měřit kdo má víc, když nemají všichni odlovené naprosto stejné keše ??

Nechci to měřit, jen často vidím, že se to měří.

kolombo napsal/a:
A posuzovat co je správné internetovým fórům nepřísluší !!!

Souhlasím. Ale taky si myslím, že fóra jsou od toho, abych tu mohl říct. "Myslím si, že to co děláš není správné."
  • 0

#79 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 16:18

kolombo napsal/a:

pes13 napsal/a:
Lidi, už ho neničte ;).
............


Tady je to poslední dobou samý na 1000% (slovy: tisíc procent) pravdivý inkvizitor.

Míro, nějak tomu nerozumím. Nechceš mi to vysvětlit třeba i osobně?
  • 0

#80 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 18:55

No, taky bych to osobní vysvětlení uvítal. Nějak jsem totiž nepochopil souvislosti. Ani jednu, teda.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama