Přejít na obsah


Fotka

Garmin Montana


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
298 odpovědí na toto téma

#81 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 9:14

S474N napsal/a:
Smogeo: asi tak, dokonce tu nekde na foru budou k dohledani i vysledky z Oregona - vim ze jsem to spolecne se Sobikem meril.

Ano, bylo to tady někde, ale přiznám se bez mučení, že to taky nemůžu najít... Měření zcela jednoznačně prokázalo, že modely s fotoaparátem (O550) má řádově rychlejší interní paměť než všechny ostatní přístroje... někde tady to je včetně grafů.
  • 0

#82 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2011 - 9:58

Smogeo: jo, to je vono a co na tom nechapes? Oregon 550 - interni pamet - 4.37 / 2.14 MBps Oregon 550 - pametova karta - 2.54 / 1.33 MBps
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#83 LYNX_LYNX

LYNX_LYNX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2011 - 20:29

Dovolil jsem si porovnat velikosti Ox50 a nové montany:
http://www.sizeasy.c...-Garmin-Montana
  • 0

#84 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2011 - 21:47

kapsa napsal/a:

REVIZ napsal/a: Ano, ano, prosíííím, mám sice O550, ale Magellan eXplorist ve vyšších řadách, to je láska na první pohled. A kdyby k tomu byly mapy aspoň jako TOPO Czech Pro, tak si udělám radost snad hned jak bude k mání.

Dik za podporu, o to prave jde - mam taky Oregona a jsem s nim zatim vicemene spokojen ale nerad bych se dockal okamziku, ze to Garmin proste prestane podporovat .... ;)

Asi jsem nepřišel na nic nového, ale možná cesta pro mapy ČR pro gps Magellan by vedla asi tudy: http://ati.land.cz/gps/
http://magellan.ic.cz/
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#85 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 22:44

Mám dojem, že to tady ještě nebylo... http://www.path.cz/f...php?f=19&t=1347
  • 0

#86 stonefish.cz

stonefish.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 23:49

sobikovi napsal/a:
Mám dojem, že to tady ještě nebylo... http://www.path.cz/f...php?f=19&t=1347


Již to tady bylo ;)
  • 0

www.bogeo.cz

 

     


#87 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2011 - 23:53

koukám, že výsledkem je to, že Montana je pro běžného kačera zcela na hovno
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#88 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 8:35

fremen.cz: presne tak :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#89 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 9:01

PaWcz napsal/a:

kapsa napsal/a:
(...)tak se zacneme po navigacich ohlizet jinde - napriklad zacneme vyjednavat s Magellanem o dovozu jejich navigaci do Evropy.[/i]


Jestli by místo breku u Garminu nebylo pro trh s navigacemi rovnou přínosnější dostat k nám DeLorme nebo Magellan. Hlavně tedy jde o mapy, dostat sem přístroje už by takový problém nebyl:)

Osobně moje skušenosti s Magellanem byly velmi dobré než mi ho nějaký chmaták zcizil :-( měl sem Triona 1500 a vůbec nebyl problém si do toho vyrobit svoje mapy neexistovaly, žádné limity jako u oregonu a funkčnost byla sqvělá... problém je jen, že magellan je zatím zaměřen na americký trh a není tu nikdo kdo by ho pořádně prosadil B) jinak např eXplorist 710 je podle parametrů naprosto sqvělej přístroj srovnatelnej s Oregonem 550 ne-li lepší (no lepší 8GB celkově/3GB user interní paměti + microSD, 10000 keší, lépe propojeno s groundspeakem, možnost neomezené tvorby map, WQVGA 240 x 400 displej, bezproblémová USB konektivita, microSD) jen škoda že se tu tyhle přístroje zatím moc neobjevují určitě by to jako konkurence GARMINům stlačilo ceny... B)
http://www.magellang...s/eXplorist-710
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#90 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 9:19

DrakMrak: no ja bych rekl, ze je to taky hlavne o dostupnosti tech map. K cemu je normalnimu BFU navigace, kdyz neobsahuje mapy. Dovedes si predstavit nekoho z tveho okoli, ktery se nevyziva v pocitacich, ze si bude nekde kompilovat mapy (bez ohledu na to, kde je vezme)?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#91 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 9:33

S474N napsal/a:
DrakMrak: no ja bych rekl, ze je to taky hlavne o dostupnosti tech map. K cemu je normalnimu BFU navigace, kdyz neobsahuje mapy. Dovedes si predstavit nekoho z tveho okoli, ktery se nevyziva v pocitacich, ze si bude nekde kompilovat mapy (bez ohledu na to, kde je vezme)?

Jasně ale to je ruku v ruce s prodejem v evropě... pokud by sem chtěli expandovat museli by mít i někoho s mapama jinak se tu Magellany koupit dají vím i přes koho ale díky absenci předinstalovaných map 1:10000 je to k ničemu ikdyž si bez potíží mapy můžeš navyrábět a na rozdíl od Garmina bez omezení....
Ale z druhé strany bráno neškodila by Garminu konkurence... určitě by se to promítlo na cenách atd... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#92 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 9:50

Tak ja osobne jsem ROZHODNE PRO konkurenci Garminu, vzdyt stejne, kdyz si to clovek srovna s tim, co je bezne na trhu a ty technologie (smartphones s integrovanymi BT, Wifi, 3G,... o polovicni vaze a nasobne lepsim displeji. Tak mi prijde, ze Garmin je celkove tak 10-15 let, vzdyt kdyz se podivame co vyrabi, tak jsou to jednoucelove hracky, do kterych nejsou schopni implementovat ani blbej reproduktor. A o te cenove politice, jakou nastavili, to by jeden zvracel.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#93 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 10:15

S474N napsal/a:
Tak ja osobne jsem ROZHODNE PRO konkurenci Garminu, vzdyt stejne, kdyz si to clovek srovna s tim, co je bezne na trhu a ty technologie (smartphones s integrovanymi BT, Wifi, 3G,... o polovicni vaze a nasobne lepsim displeji. Tak mi prijde, ze Garmin je celkove tak 10-15 let, vzdyt kdyz se podivame co vyrabi, tak jsou to jednoucelove hracky, do kterych nejsou schopni implementovat ani blbej reproduktor. A o te cenove politice, jakou nastavili, to by jeden zvracel.

souhlas drahý hračky... a tady ten novej megaslon :-) nic novýho to moc nepřináší displej o pár pixlů větší a přístroj málem půl kila ta 710 od magellanu má to všechno taky a váží do 200g přijde mi to místama ujetý ale holt kde není konkurence se ceny prostě nehnou !! B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#94 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 10:21

Tak napište třeba do PLANstudia, jestli se nechcou zamyslet nad výrobou mapy pro Magellany, že v tom je jistej potencionál... Ty jejich Smart maps nejsou zas tak marný
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#95 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 10:45

Panove, v tom clanku na path.cz zaznela jedna veta, ktera myslim idealne vystihuje tohle zarizeni: Je to neco mezi outdoor a auto navigaci, po cemz tady spousta lidi brecela... nejak si nevybavuju ze bych nekde cet, ze to ma byt nastupce oregona. A ad pouzitelnost na gc.cz ... LEgend sel taky pouzit, Vista HCx taky... Az budu chtit Vistu vymenit, pravdepodobne to bude Montana (pokud ne Magellan). No nic, reakce venku, a jdu zase pracovat ;)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#96 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 11:31

No k tomu Wherigu pres OpenWig bych zas nebyl tak nadsenej --ono to jede to jo, ale treba Kapsovo dalkove 2 mam na HTC rozehrane uz dlouho, protoze vic jak 2-2,5 hodiyn to ta baterka proste neustoji. A mit s sebou 3-4 baterky pro HTC je kravina --- takze zlata moznost vymenit tuzkovky a jet dal. Je spousta zajimavejch WIG, ktery prave kvuli delce by byly docela spatne dohratelne.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#97 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 11:54

A zase je vlakno zasr tlachanim OT. Co je to bezny kacer? Z pohledu msrketingu? Jaky je trh Garminu? Obavam se, ze je to prave kacer co jezdi autem a pro toho je Montana 100%.
  • 0

#98 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 12:04

sobikovi: ja teda jezdim vetsinou drive-in, ale Oregona bych za Montanu rozhodne nevymenil.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#99 ondras28

ondras28

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 13:47

Připomíná mi to trochu dobu, kdy přicházela Dakota. Věčné diskuze o tom, jak je malá atd atd. Teď se objevuje tento větší kousek a diskuze je to obdobná. Myslím, že není třeba zbytečného debatování, jde o větší model, který jistě najde mnoho příznivců, stejně tak, jako našla menší Dakota.
  • 0

#100 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 19:44

ondras28 napsal/a:
Připomíná mi to trochu dobu, kdy přicházela Dakota. Věčné diskuze o tom, jak je malá atd atd. Teď se objevuje tento větší kousek a diskuze je to obdobná.
Myslím, že není třeba zbytečného debatování, jde o větší model, který jistě najde mnoho příznivců, stejně tak, jako našla menší Dakota.

B) no fakt je, že na Oregona potřebuju občas brejle :-D :-D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama