Přejít na obsah


Fotka

Diskuze o alternativách ME geocoinů a suvenýrů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#21 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 8:05

Dobrý nápad, počítejte i se mnou.
  • 0

#22 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 8:27

geo.scorpions napsal/a:
Druhá verze


Moc dobrý nápad, nicméně graficky to trochu pokulhává. Tenhle 1.3 je nejlepší. Pokuste se ty piktogramy vybrat nebo navrhnout z jedné znakové sady ať to není každý pes jiná ves.
  • 0
www.povetrnik.cz

#23 torfi

torfi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 9:54

Návrhy s kombinací kovu a dřeva nevypadají špatně a asi se i hodí k tématu ME (CWG+GC). Jen jsem nepochopil tu změť piktogramů okolo stromu.

Strom je dobrej, něco mezi lípou a jabloní (s ohledem na místo konání ČR+Nebílovy je to dobré)

Vykašlal bych se na nick a kolem stromu dal ten text z druhé strany.
Tímto písmem se opravdu víc hodí vypálit na to dřevo.

Pak už takové detaily: strom bych klidně propojil dole s kružnicí, bílý (žlutý) klínek bych vynechal.
! datum se píše s mezerou 3. 9. 2011



Na kovovou stranu se znakem bych dal MNOHEM drobnějším písmem opis do jedné řádky: NEBÍLOVY * CZECH REPUBLIC * celé souřadnice...
A pokud by se vešel i celý oficiální název eventu - není nutné.
A hlavně, co nejvíc zvětšit znak - při tomhle provedení bude mít erb jen cca 25mm (pokud je celá mince 4,5cm).

Co člověk to názor.
  • 0

#24 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1040 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 10:31

Přemýšlel někdo nad životností takovéhoto geocoinu, který je ze dvou dost odlišných materiálů? Jestli třeba dřevo uvnitř při změně vlhkosti nepraske, nebo naopak neseschne a nevypadne. Ale třeba se obávám zbytečně. ;)
  • 0

#25 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 11:14

Je to zajímavá připomínka. Oba materály budou k sobě přilepeny kvalitním epoxidovým lepidlem, nicméně na toto riziko se zeptám Lucecitky a jejího manžela. Zjistím to ...
  • 0

#26 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 11:55

napad fajne, piktogramy se mi nelibi (proc je tam zenska s kocarkem?! apod.) Co by se mi ale libilo, kdyby GC byl masivni, tedy v tom smyslu, ze by drevo na ten kov bylo pridelano ne lepidle, ale nyty ci necim podobnym (jen napad jo: ten kovy byl mel 5 vystupku, na ktere by se nasadilo to drevo - 5 provrtanych otvoru- a pak by se to rozkleplo, aby drevo drzelo - doufam, ze jsem srozumitalny)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#27 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 13:41

Luceitka diskuzi sleduje, takže můžete psát nadále naápady, jak minci vylepšit. Odpověď na otázku ohledně kombinace dřeva a kovu: Dřevo se prý dodává vysušené, proto další sesychání nepřipadá v úvahu. Otázka ovšem je, ce se stane, když dřevo navlhne. Ptal jsem se na to u nás v práci, kde používáme epoxidová lepidla a epoxidové spárovací hmoty na montáž obkladů a dlažeb v bazénech, výřivkách a saunách. Volal jsem kvůli tomu i obchodnímu zástupci, který dodává epoxidovaá lepidla na český trh. Byl jsem ubezpečen, že pokud se dřevo ke kovu jednou přilepí, už se nepustí. Deformace dřeva je přípustná jen v tom případě, že bychom minci opakovaně na několik hodin vložili do horké lázně a pak hned do studené, což si myslím, že nikdo z nás dělat nebude. Mírná vlhkost by neměla minci vadit.
  • 0

#28 3am

3am

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 13:56

torfi napsal/a:
Návrhy s kombinací kovu a dřeva nevypadají špatně a asi se i hodí k témat ME. Jen jsem nepochopil tu změť piktogramů okolo stromu.

Strom je dobrej, něco mezi lípou a jabloní (s ohledem na místo konání ČR+Nebílovy dobré)

Vykašlal bych se na nick a kolem stromu dal ten text z druhé strany.
Tímto písmem se opravdu víc hodí vypálit na to dřevo.

Pak už takové detaily: strom bych klidně propojil dole s kružnicí, bílý (žlutý) klínek bych vynechal.
! datum se píše s mezerou 3. 9. 2011

Na kovovou stranu se znakem bych dal MNOHEM drobnějším písmem opis do jedné řádky: NEBÍLOVY * CZECH REPUBLIC * celé souřadnice...
A pokud by se vešel i celý oficiální název eventu - není nutné.
A hlavně, co nejvíc zvětšit znak - při tomhle provedení bude mít erb jen cca 25mm (pokud je celá mince 4,5cm).

Co člověk to názor.


souhlasim s torfikem, tyto drobne upravy by jiste vylepsily vzhled ME coinu ;)
  • 0

Garmin Oregon 550t + GSAK V8 + Locus PRO


#29 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 14:05

Ano, ano - diskuzi bedlivě sleduji ;) Protože nepočítáme s tím, že bychom se trefili do vkusu naprosto všem, pokusíme se návrh upravit tak, aby bylo spokojeno co možná nejvíce kačerů a kačerek :) Tohle byl opravdu první nástřel - to co nás okamžitě napadlo - přeci jen čas se nám krátí...úpravám se nebráníme ;) Pokud máte ještě nějaké postřehy či připomínky, tak sem s nimi :)
  • 0
Lucecitka & Imagine & Štěpula
http://www.geocoinplanet.eu/

#30 cbfousac

cbfousac

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 14:33

Líbila by se mi určitě více verze 1.3 s úpravami, tak jak je popsal Torfík. Nick na coinu by asi potěšil, ale není nutností.
  • 0

#31 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 19:41

Přikládám ještě nasvícené varianty Nebílovského suvenýru.
  • 0

#32 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 19:42

Přikládám ještě nasvícené varianty Nebílovského suvenýru.
  • 0

#33 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 19:42

Přikládám ještě nasvícené varianty Nebílovského suvenýru.
  • 0

#34 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 20 June 2011 - 20:23

Nápad spojit dva materiály kov a dřevo je naprosto skvělý. Víc se mi líbí návrh v 1.3 s úpravami už tady navrhovanými. Nick si myslím, že není nutností. Místo piktogramů bych dal název akce (CWG+ geocoin show), strom bych nechal. Se spojení obou materiálů k sobě bych neměl strach. Skleněný by se k této akci nehodil. (můj názor) Juraf369
  • 0

#35 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2011 - 8:58

Lehce přepracovaný návrh - co Vy na to ;)
Opraveno datum, zvětšený znak, na "dřevěné" straně vypuštěny piktogramy a nahrazeny názvem eventu + úprava stromu

Vložený obrázek
  • 0
Lucecitka & Imagine & Štěpula
http://www.geocoinplanet.eu/

#36 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2011 - 10:25

Tahle verze se mi už docela líbí...
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#37 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2011 - 12:04

Jo, tohle vypadá už dobře ;)
  • 0

#38 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2011 - 12:12

Po úpravách už je z toho zajímavý suvenýr ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#39 torfi

torfi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2011 - 13:23

Ještě váhám u toho dřeva. Spojení lepením se nebojím, pokud nebude mít kov nějákou šílenou povrchou úpravu (a to se asi zařídit dá) a použije se dobré lepidlo, tak se snáze (násilím) odlomí kus dřeva, než se to rozdělí v tom lepeném spoji. Ale zdá se mi ta dřevěná část v zúženém místě dost tenká: podle obrázku tak okolo 1mm. Tolik někdy udělá (skoro) pálení do CWG.
  • 0

#40 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 21 June 2011 - 21:28

Jsem zvědaví na výsledek až ho budu mít v ruce. (Pozn. dřevo bude lakované nebo přírodní bez laku) Juraf369
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama