Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech 2011


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
242 odpovědí na toto téma

#221 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2011 - 22:37

Tulie napsal/a:
Ahoj, asi to pro vás bude blbý dotaz, ale nenašla jsem vhodnější místo kde se zeptat: Uvažuji o koupi navigace, nejspíš Oregon 450. Jaká verze map je třeba pro geocaching? Je třeba zakoupit měřítko 1:10 000, nebo stačí "obyč" 1:25 000? Dokonce jsem někde viděla, že je třeba mít verzi Pro, je to pravda? Chceme ji zároveň používat i jako cyklonavigaci.


Verze PRO je TOPO v měřítku 1:10000, "obyčejná" TOPO je 1:25000 - verze PRO není pro GC nutná, ale opravdu se hodí - mj. i na to kolo - protože jsou na ní zakresleny velké detaily - opravdu i chodníčky v lese.
  • 0

#222 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:29

Na verzi PRO už nedám dopustit. Ty detaily se opravdu vyplatí při pohybu v terénu, hlavně lesní cesty, které na 1:25000 natož na klasické 50ce opravdu nejsou, ale ve skutečnosti člověku hodně ušetří. Jen pozor na vojenské prostory (i bývalé) - třeba v Ralsku jsem narazil na to, že cesty značené v mapě vůbec neexistují, naopak existující cesty v mapě nejsou).
  • 0

#223 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:39

Hedgehog_Family napsal/a:
Na verzi PRO už nedám dopustit. Ty detaily se opravdu vyplatí při pohybu v terénu, hlavně lesní cesty, které na 1:25000 natož na klasické 50ce opravdu nejsou, ale ve skutečnosti člověku hodně ušetří.

Jen pozor na vojenské prostory (i bývalé) - třeba v Ralsku jsem narazil na to, že cesty značené v mapě vůbec neexistují, naopak existující cesty v mapě nejsou).


+ je potřeba se smířit s poměrně velkou nepřesnosti značení turistických cest, chyba je (podle toho co jsem četl) na straně KČT.
  • 0

#224 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:55

devon rex napsal/a:
+ je potřeba se smířit s poměrně velkou nepřesnosti značení turistických cest, chyba je (podle toho co jsem četl) na straně KČT.


S tím jsem se zatím nesetkal, asi jak kde. Respektive, maximálně pár metrů, což v praxi vůbec nevadí.
  • 0

#225 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:58

Hedgehog_Family napsal/a:

devon rex napsal/a:
+ je potřeba se smířit s poměrně velkou nepřesnosti značení turistických cest, chyba je (podle toho co jsem četl) na straně KČT.


S tím jsem se zatím nesetkal, asi jak kde. Respektive, maximálně pár metrů, což v praxi vůbec nevadí.


Možná to není úplně všude, ale já na to měl docela smůlu - naposledy západní okolí Velkých Losin, 500m žádná míra.

P.S.: Teda smozřejmě ne všude, těch cca 500m to bylo asi jen 2x, ale 100m fakt není problém.
  • 0

#226 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 11:02

Pokud budete lovit Kapra podle turistických map bez navigace, tak na jiné vedení tur. cesty narazíte. Mě to stálo 2 hodiny hledání na úplně blbém místě. A nevšimnout si kačera s navigací v ruce a nesledovat kterým směrem jde, tak jsem to nenašel.
  • 0

#227 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 11:32

Turistické trasy v navigaci beru jen jako "berličku" při plánování trasy, nebo abych věděl, odkud kam se po ní dostanu, s jakou se kříží atd... V terénu hlavně používejte oči a choďte po značkách. Vyhnete se nervováním, že jste někde blbě odbočili díky rozdílům mapa/skutečnost a museli se pak vracet nebo hledat trasu jak tataři. To se mi stalo hodněkrát, když jsem se snažil chodit po turistických trasách pomocí TOPO map
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#228 Tulie

Tulie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 20:33

Díky, skoro si myslím, že obyč by mi mohla stačit. Uvidíme ještě, co na to taťka cyklista:-)
  • 0

#229 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 20:49

To jsem sam, ktery si uz nedovede predstavit mapu bez zakresu jednotlivych budov, jak to ma Topo Pro? :o
  • 0

#230 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 20:52

HaLuMa napsal/a:
To jsem sam, ktery si uz nedovede predstavit mapu bez zakresu jednotlivych budov, jak to ma Topo Pro? :o


Ne, nejsi :D
  • 0

#231 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 20:55

HaLuMa napsal/a:
To jsem sam, ktery si uz nedovede predstavit mapu bez zakresu jednotlivych budov, jak to ma Topo Pro? :o

Neboj... :)
  • 0
Užívej života...

#232 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 7:51

Nevím jak v 2011, ale 2010 byly ty budovy spíše k smíchu....ty patvary budovy připomínali jen z rychlíku. Ale byl jsem rád aspoň za ně.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#233 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 8:28

Osobne jsem taky pro verzi PRO.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#234 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 9:00

Při koupi nové GPSky rozhodně, ten cenovej rozdíl není velkej a fakt se to oplatí
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#235 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 10:16

HaLuMa napsal/a:
To jsem sam, ktery si uz nedovede predstavit mapu bez zakresu jednotlivych budov, jak to ma Topo Pro? :o

A sou tam pořád patvary, nebo už to je udělaný nějak normálně?

Protože na OSM to používám velmi rád a rozhodně to stojí za to.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#236 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 10:30

Co blbnete s temi patvary? Ano, nepravidelnosti tvaru budov jsou patrne, nicmene ve skutecnosti se jedna o naprosto zanedbatelne odchylky od skutecne polohy. Radeji budu mit v mape nejaky roh budovy o dva metry jinde, nez abych je tam nemel vubec. (krom toho, ze v 2011 to vylepsili, ne?)
  • 0

#237 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 11:15

K tomu OSM - ono ma ty budovy na celem nasem uzemi? Me to prijde, ze to ma jen nekde...
  • 0

#238 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 11:18

HaLuMa napsal/a:
K tomu OSM - ono ma ty budovy na celem nasem uzemi? Me to prijde, ze to ma jen nekde...

tam kde je nekdo namaloval...
Mesta jsou celkem pokryta, vesnice pokulhavaji, ale lepsi se to kazdym dnem
  • 0

#239 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2011 - 11:24

A jsme u toho. Radeji budu mit patvary, ktere jsou pro nekoho smesne, ale budu je mit vsude, nez abych mel krasne obdelnicky, ale jen nekde. ;)
  • 0

#240 siTsche

siTsche

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 12:27

Ahoj, mám problém, který se tu již řešil, leč se vyřešil mimo toto vlákno. Najde se dobrá duše, co poradí aj mě? Problém je následující: Nainstalovala jsem si mapy Topo Czech 2011 (1711), odemkla v map sourcu, vše ok..po nahrání do gps ale "mapy nelze odemknout". Nerozumím proč se tomu nechce. V mapsource přitom svítí "nelze uzamknout" a mám to i u jiných map, které aktivně využívám jak v MS, tak v GPS...Víte jak na to?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama