Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech 2011


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
242 odpovědí na toto téma

#121 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 0:16

Rozdíly mi přijdou opravdu jen nepatrné, ale nezkoumal jsem to nějak dopodrobna. V zásadě jsem si všiml jen označení většího počtu parkovišť a na několika místech lehké úpravy cest v lese ;)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#122 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 9:44

A co silniční síť (nové úseky dálnic, kruhové objezdy, mimoúrovňové křižovatky apod.)? Používám O-450 + Topo Czech 2010 Pro hodně na navigaci v autě a docela by mne zajímalo, zda aktualizují i tohle, protože pokud ano, asi bych uvažoval o nabízených doživotních aktualizacích. Díky, Vlasťa
  • 0

#123 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 10:32

Já jsem testoval mapu v sobotu a musím říct, že navádění se oproti předchozí verzi výrazně zlepšilo. Na mimoúrovňové křižovatce Pražského okruhu ve Zbraslavi si navigace poradila bez problémů. Dokonce ví, že nájezd u Písnice není zprovozněn (i když na mapě vyznačen je, protože existuje). Nechal jsem se navádět taky na kole. Řekl bych, že přibyly cesty, po kterých je navigace schopna vést. V lese mě spolehlivě provedla zkratkou, kterou bych jinak vůbec nepoužil. Ne vždy se sice na to dá spoléhat (mnohé cesty zatím jako "routovatelné" nemá), ale funguje to lépe než dřív.
  • 0

#124 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 11:26

Díky, to rád slyším :-). Ještě bych měl na Tebe jednu otázku, protože vidím, že tomu rozumíš. Mám Oregon-450 a docela spolehlivě mne naváděl po běžných silnicích i dálnicích s mapou TopoCzech 2010 a později s 2010 Pro. Bohužel v posledních týdnech se výrazně zhoršila navigace na dálnicích. Občas mne to nutí sjet z dálnice i tam, kde to zjevně nemá opodstatnění a naopak, když jedu po silnici 1. třídy a potřebuji se dostat na dálnici, tak mne to k ní nenavede. Nevím přesně od kterého data to začalo zlobit, ale je docela možné, že se tak stalo od chvíle, kdy jsem aktualizoval firmware na poslední verzi (asi tak před měsícem). Vím, že v původní verzi firmware byla jistá nesrovnalost v překladu menu do češtiny, kdy nebyly zcela jasné pojmy "dálnice" a "placená silnice". Dříve jsem měl v DÁLNIČNÍM režimu nastaveno trasování takto: dálnice = vyhnutí se, placené silnice = nevyhýbat se, protože mně někdo poradil, že v cizině jsou dálnicemi myšleny naše silnice první třídy a "placené" silnice jsou u nich naše dálnice. V tomto nastavení mně to dříve fungovalo docela spolehlivě, bohužel od jisté doby ne. Chci se proto zeptat na dvě věci: 1. Nevíš, zda nedošlo v poslední verzi firmware k úpravě (změně) v menu nastavení trasování, které by mohlo zapříčinit zmiňované problémy? 2. Nemohl bys mi, prosím, napsat Tvoje nastavení (pokud máš Oregon), se kterým Ti to funguje? Díky za ochotu! Vlasťa Vlček
  • 0

#125 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 11:29

Tak si nastav nevyhybat se obou dvou typum a mas to vyresene, ne?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#126 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 11:33

Ještě doplněk: Byl bych Ti velice zavázán, kdybys mi mohl vypsat celé nastavení menu "Nastavení trasování", ať už nemusím experimentovat (za jízdy se to dost špatně dělá :-). Díky moc! Vl.
  • 0

#127 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 11:34

To S474N: V tomto nastavení to nefunguje - dělá to právě popsaný problém. Vl.
  • 0

#128 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 11:39

Ja mam takovy dojem, ze je tam nekde spatny preklad, respektive obracena logika - neco mi rika, ze jsem o tom nekde neco cetl, ale bohuzel nevim uz kde. BTW tak zkus nasimulovat nejakou trasu a uvidis podle vysledku, kudy te to zene, ne?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#129 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 12:08

No, o tom špatném překladu a obrácené logice jsem psal před půl hodinou v druhém příspěvku :-). Včera jsme s rodinou jeli docela dlouhou trasu z Mariánských lázní do Valašského Meziříčí a měli jsme tedy dost času to otestovat za jízdy. Zkoušeli jsme všechny možné kombinace nastavení a neroutuje to správně při žádné z nich. V Hradci Králové jsem dal navigovat na adresu ve středu Olomouce (Komenského ulice). Celou cestu nás to vedlo jakž takž (jen asi jednou nás to mělo snahu zase vyhnat někam mimo dálnici), avšak zhruba 20km před Olomoucí mne to navádělo ven z dálnice, přes město. Tak nevím, jestli to třeba není nakonec tím, že pokud bych opravdu jel z tohoto místa ulicemi Olomouce (tedy skrz město), tak by to byla kratší trasa nebo rychlejší trasa (v navigaci mám navolenou rychlejší trasu)? Je to samozřejmě blbost, to asi nikdo neudělá. Navíc - z Komenského ulice jsme pak jeli do Valašského Meziříčí. Samozřejmě po dálnici Olomouc - Lipník n. Bečvou - V. M. Jel jsem takto letos již několikrát a vždy mne Garmin spolehlivě navedl na dálniční přípojku. Včera ne - vedl mne někam (raději nebudu říkat kam ...). Mapu mám stále stejnou a v té části města se ulice neměnily. Fakt nevím, co se stalo, možná to horko ... Vl. Vl.
  • 0

#130 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 12:19

Používám v autě Atlas, ale zkontroluj si, zda máš nastaveno "Výpočet trasy pro" AUTO/MOTOCYKL a já mám dále nastaveno v sekci "Objížďky": Obraty do protisměru - Zakázat Placené silnice - Povolit Dálnice - Povolit Nezpevněné silnice - Zakázat Pruh pro více pasažérů - Povolit (Tady se přiznám, že mi hlava nebere co to je :o )
  • 0

#131 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 12:25

Vlasto, ještě mě napadá jedna věc. Máš poslední verzi programu Mapsource? Já jsem před časem popisoval podobný problém s naváděním, kdy mě navigace honila zcela nesmyslnými oklikami. Pak se ukázalo, že chyba zřejmě vznikla při generování mapy z Mapsource. Nová verze Mapsource a nové vytvoření mapy Topo Czech 2010 PRO úplně "zázračně" problém vyřešilo.
  • 0

#132 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 12:27

Moje nastaveni: Otačení do protisměru - zakazat Placene silnice - povolit Dalnice - povolit Nezpevnene - zakazat Pruh pro vice pasazeru - zakazat Preference trasy - po silnici rychlejší Výpočet trasy - pro řidiče. (Garmin - dalnice = cz - silnice 1. třídy; G - placena silnice = cz - dalnice) Edit: pruh pro vice pasazeru = vyhrazeny pruh pro veřejnou dopravu, čili nejsi-li bus pražské MHD, zakazat.
  • 0
Jsem kačer vyžírka a nestydím se za to.

Žáby nelíbám!

#133 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 12:32

DUsoft napsal/a:
Pruh pro více pasažérů - Povolit (Tady se přiznám, že mi hlava nebere co to je :o )

V některých zemích a v některých státech USA jsou vyhrazené pruhy pro auta s více pasažéry. Jsou to rychlejší pruhy a tohle opatření má za cíl motivovat lidi k tomu, aby se snažili auta sdílet a přispět tak k omezení provozu.
  • 0

#134 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 12:47

Kontrolou na aktualizace MapSource zjištěno, že mám poslední verzi. Nastavení mám úplně stejné, jak popisuje Bombis (předpokládám, že "výpočet trasy = pro řidiče je totéž, co u mne auto/motocykl). Otázkou je, jestli by se na stejné trase nechovala jeho navigace stejně jako moje :-). Já jsem po trase, kterou jsem popisoval, jel prvně v životě, takže nevím, nakolik kvalitní je v těchto místech mapa, může to být i tím. Vl.
  • 0

#135 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 13:00

Hm, tak jsem jsem si stáhl TOPO 2011 a schválně jsem se díval na trasu, kterou jsme jeli včera, jak jsem popisoval. Bohužel tam schází ten nový kus dálnice "východního obchvatu Prahy" od 11. km E50/R1, okolo Říčan do Běchovic. Škoda, že to tam nedají s předstihem, protože na přelomu let 2010/2011 byla dálnice před dokončením, na mapy.cz již je dlouho zakreslena čárkovaně a určitě vede tam, kde byla původně projektována. Takto se bude opět rok čekat. Vl.
  • 0

#136 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 13:15

Ale na úseku z Říčan do Běchovic se snad zatím ještě ani nekoplo do země. Kdyby to tam dali, bylo by to s hodně velkým předstihem. :) Vloni nám za humny otevřeli jižní část obchvatu (která již v nové mapě je), ale dál se zatím nic nestaví (kromě dálniční křižovatky u Říčan).
  • 0

#137 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 13:18

vlasta_p napsal/a:
Hm, tak jsem jsem si stáhl TOPO 2011 a schválně jsem se díval na trasu, kterou jsme jeli včera, jak jsem popisoval. Bohužel tam schází ten nový kus dálnice "východního obchvatu Prahy" od 11. km E50/R1, okolo Říčan do Běchovic. Škoda, že to tam nedají s předstihem, protože na přelomu let 2010/2011 byla dálnice před dokončením, na mapy.cz již je dlouho zakreslena čárkovaně a určitě vede tam, kde byla původně projektována. Takto se bude opět rok čekat.
Vl.

Nechci ti brat tve iluze, ale R1 mezi Ricanama a Bechovicema neexistuje a jeste dlouho existovat nebude. Nevim, kudy jste vcera jeli, ale po ty "carkovany" R1 z mapy.cz rozhodne ne :)!
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#138 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 14:28

No, tak to je dobré ... :-). A ještě lepší je toto: Protože jsem si včera tu trasu zaznamenával, chtěl jsem si ji prohlédnout, abych zjistil, kde jsme to tedy vlastně jeli. Po připojení navigace k PC a otevření složky vnitřní paměti se objevilo toto (příloha): Vypadá to na vadnou paměť? Vl.
  • 0

#139 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 14:30

A takto se zobrazí interní paměť po rozkliknutí: Vůbec s mi to nechce líbit ... Vl.
  • 0

#140 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 15:44

Když jsem O-450 koupil, provedl jsem zálohu vnitřní paměti i flash karty. Myslíte, že se mohu situaci pokusit zachránit tak, že zformátuji vnitřní paměť Garmina a pokusím se do ní nakopírovat soubory z této zálohy (je mi jasné, že přijdu o novější data)? Vl.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama