Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Keš terén 5


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 kryspins family

kryspins family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 21:03

Chtěl bych založit keš s terénem 5, mám jedno místo ,které se tomu přímo nabízí a je pár jedinců ,kteří ji v okolí Prahy jistě uvítají. Pročítal jsem fórum poctivě ,ale nic moc jsem nenašel. Jsou,třeba i nepsaná pravidla k zakládání 5kové kešky ? Pokud se to tady na fóru někde řeší nasměrujte mne prosím. Díky
  • 0

#2 FISATA

FISATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 21:34

Limitem je tvůj rozum a soudnost. Pravidla? Dobře známá: http://wiki.geocachi...ache#Ter.C3.A9n
  • 0

#3 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 21:37

O žádných nepsaných pravidlech u pětek nevím, ale třeba nějaká existují :) Dovolil jsem si nahlédnout do tvého profilu a divím se tomu (pokud jsem narazil na správný profil), že máš odloveny keše s maximálně terénem 3, tj. zatím jsi neodlovil nic blízké keši, co chceš zakládat. Pokud tomu tak je, tak se spoj s nějakým zkušenějším kačerem, co má již řadu pětek, aby ti poradil, případně mrknul na místo uložení ještě před publikací. Přece jen téréně náročnější kešky jsou i nebezpečnější, tak aby keš nebyla nějak moc nebezpečně uložena.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#4 kryspins family

kryspins family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 22:08

O to mně právě tak nějak jde, mám místo,ale chybí zkušenosti. Mám keše s terénem 3,5 a 4,a zatím si nikdo nestěžoval.Odlovené kešky jsou asi do té trojky...lovím s dětmi a po blízkém okolí.Jde mi spíš o to udělat tou keší radost někomu jinému.
  • 0

#5 Vym

Vym

    Vymitac

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 22:14

OK, pokud by to byla nějaká z střední/východní Prahy, tak napiš a já ti klidně udělám betatest...
  • 0

#6 kryspins family

kryspins family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2011 - 22:23

Psal jsem v okolí Prahy (cca 20km jihovýchodně od Prahy),zatím je jen ve fázi plánů.
  • 0

#7 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 5:39

Na konci článku o Betatestu je seznam kačerů, kteří se dobrovolně přihlásili, že budou pomáhat s betatestem na nově vznikajících keších. Určitě tam najdeš někoho ze svého okolí, kdo to bude mít kousek k tvé plánované kešce ;)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#8 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 6:24

kryspins family napsal/a:
O to mně právě tak nějak jde, mám místo,ale chybí zkušenosti. Mám keše s terénem 3,5 a 4,a zatím si nikdo nestěžoval.Odlovené kešky jsou asi do té trojky...lovím s dětmi a po blízkém okolí.Jde mi spíš o to udělat tou keší radost někomu jinému.


A co si nejdřív zkusit odlovit zepár keší 5kové obtížnosti, a pak teprve zakládat vlastní ? Nabereš tak nejenom zkušenosti, ale určitě zjistíš, jak tě to bude bavit a komu tím uděláš radost.
  • 0

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 9:20

Vykašli se na to, jen si zkazíš renomé a taky svou vlastní náladu, až ti za to pošlou negativní logy... nejdřív nalov zkušenosti. Opravdu.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 9:38

Citecka napsal/a:
Vykašli se na to, jen si zkazíš renomé a taky svou vlastní náladu, až ti za to pošlou negativní logy... nejdřív nalov zkušenosti.
Opravdu.


Řekl bych, že 5kové keše loví trochu jiná sorta lidí, než ry 1/1 za okapem, takže i ty logy budou trochu jiné.

Ale nějaké zkušenosti to nepochybně chce, porovnat si představy s realitou nikdy nezaškodí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 11:06

Logy jiné? I T5 se dá zkazit. A i ta T5 sorta se nebojí kritizovat, kór v tédle době, která je T5 kešema přehlcená.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#12 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 11:23

honny napsal/a:
Logy jiné? I T5 se dá zkazit. A i ta T5 sorta se nebojí kritizovat, kór v tédle době, která je T5 kešema přehlcená.


Snad by bylo dobré udělat statistiku, terén může být 1, 1.5, ..., 5, to je celkem 9 možností. Pokud je T5 keší víc než 11%, tak je jich nadprůměrně a snad by se dalo říct, že je jimi přehlceno, jinak ne. Osobně mám pocit, že jich 11% není a ani jich v současné době 11% nevzniká a že se tedy mýlíš.
  • 0

#13 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 11:24

Ok, tak jinak. T5 keší vzniká víc, než dřív. Stejně jako mysterek. (S tímhle tvrzením jsi spokojen?)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#14 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 11:29

honny napsal/a:
tak jinak. T5 keší vzniká víc, než dřív. Stejně jako mysterek.
(S tímhle tvrzením jsi spokojen?)


Ano, děkuji :-)
  • 0

#15 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 11:37

Dřív to zkrátka bylo jen takové zpestření. Teď aby se na kombajn bralo železo. Jako zas tak extra proti tomu nic nemám, jen že T5 nemusí nutně znamenat super keš.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#16 kryspins family

kryspins family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 14:51

Díky za Vaše názory, budu se jimi řídit. Keš co jsem připravoval by asi patřila k těm obtížnějším T5. (nejde o přerostlý smrček).Pravda asi je proč si nechat kazit náladu logy od kačerů,kteří by se ke keši nedostali....sice ne mojí vinou. Opravdu je T5 11% ? To bych jich měl statisticky mít 10 za sebou :-), v mém okolí ( N 49°54.372 E 014°44.244) vyjma Prahy jsem zatím na žádnou nenarazil. Pokud se mýlím napište. Takže prozatím se odkládá na neurčito,případně úplně. Ještě jednou dík všem za názor :-)
  • 0

#17 koldoslav

koldoslav

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2011 - 18:21

recituji a reaguji na: no jako určitě jsem pro zakládat, těžké keše, aby vše nebylo jen drive-in. Ale zminujěš se že odlovuješ keše s dětmi, tak proto lehké obtížnosti odlovenýchkeší od tebe. Doporučuji nejdřív odlov těch těžších, páč taky budeš muset tu tvojí T5 keš několikrát lovit (myslím lézt pro ni, kvůli tomu že ji budeš muset spravovat, výměna logboku atd.)
  • 0

#18 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2011 - 18:58

kryspins family napsal/a:
Opravdu je T5 11% ?


Blbost, v databázi mám celou ČR a z těch 26 338 keší je pouze 252 keší s terénem 5 a 203 s terénem 4,5. Nejčastější jsou keše s kombinací D/T 1,5/1,5, protože tato kombinace je v listingu přednastavena a řada kačerů nováčků to nemění, protože prostě nevědí, co s tím :)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#19 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2011 - 20:20

weri napsal/a:
Blbost, v databázi mám celou ČR a z těch 26 338 keší je pouze 252 keší s terénem 5 a 203 s terénem 4,5. Nejčastější jsou keše s kombinací D/T 1,5/1,5, protože tato kombinace je v listingu přednastavena a řada kačerů nováčků to nemění, protože prostě nevědí, co s tím :)


Z těchto čísel tedy cca 1% T5 a ještě méně T4,5...

Chtěl bych k tomu podotknout, že řada ostrovních keší je T4-5, což mi přijde značně nadhodnocené. Klasifikace terénu má platit podle optimálních podmínek (wiki: "Obtížnost terénu se uvádí za ideálních podmínek") a těmi jsou pro ostrovní keše mráz a zamrzlá hladina. Pak je taková keš za 2-2,5... Jestliže si dojdu pro keš T4,5 po ledu, nemám pocit, že jsem ulovil T4,5. Vzhledem k tomu, že stupnice je tzv. uzavřená, nechal bych T4,5-5 opravdu pro ty nejtěžší. Kdybych dělal keš na ostrově, ani by mě nenapadlo dávat to takhle vysoko (není psáno, že se má lovit v létě, je psáno "za ideálních podmínek").
  • 0

#20 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2011 - 20:40

zmijovkar napsal/a:
Chtěl bych k tomu podotknout, že řada ostrovních keší je T4-5, což mi přijde značně nadhodnocené. Klasifikace terénu má platit podle optimálních podmínek (wiki: "Obtížnost terénu se uvádí za ideálních podmínek") a těmi jsou pro ostrovní keše mráz a zamrzlá hladina. Pak je taková keš za 2-2,5...


Tak to já zase někde četl, že terén se bere podle největší překážky, která je v cestě. Tj. největší překážka ke keši na ostrově v létě je voda :)
Ale to je už jiná diskuze hodně daleko od původního tématu;)
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama