Přejít na obsah


Fotka

Dolomity


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 12:48

Nevíte někdo, zda existuje nějaká mapa pro Dolomity, vím pouze o mapě Lago di Garda, která zabírá jen západní část Dolomit, v TransAlpine nejsou na většině území Dolomit zakresleny turistické trasy:(
  • 0

#2 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 13:01

honzak83 napsal/a:
Nevíte někdo, zda existuje nějaká mapa pro Dolomity, vím pouze o mapě Lago di Garda, která zabírá jen západní část Dolomit, v TransAlpine nejsou na většině území Dolomit zakresleny turistické trasy:(


Gamin ma primo mapu Dolomit, za nejakych 199 USD ...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#3 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 13:12

brazajar napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Nevíte někdo, zda existuje nějaká mapa pro Dolomity, vím pouze o mapě Lago di Garda, která zabírá jen západní část Dolomit, v TransAlpine nejsou na většině území Dolomit zakresleny turistické trasy:(


Gamin ma primo mapu Dolomit, za nejakych 199 USD ...


To je právě ta mapa Garda/Dolomiti, kde je pouze západní část Dolomit, směrem na východ končí na úrovni Selly a na jihu Marmoladou. Neobsahuje tedy vůbec např. okolí Cortiny, Pelmo, Civettu apod.
  • 0

#4 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 13:51

A co Opnestreetmap? A ulozit je pak do garminu...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#5 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 14:50

Už jsem se díval a kvalitní openstreetmapa pro Dolomity není - Italy Topo 20 jsou jen vrstevnice, klasická openstreetmap má značené trasy, ale nemá vůbec vrstevnice, tudíž je pro turistiku nepoužitelná:(
  • 0

#6 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 15:01

Ještě mě napadla TrekmapItaly, ale nevím jak je na tom s detaily apod. To bude asi jediné rozumné řešení.
  • 0

#7 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 15:09

OSM si můžeš zkompilovat i sám včetně vrstevnic, jen to není úplně triviální klikací záležitost pro nezasvěcné. Pokud máš chuť se v tom povrtat a ovládáš alespoň základy němčiny (nebo nejsi líný si občas něco najít ve slovníku), zkus program OSM Composer. To je zatím nejsnažší cesta co jsem našel. Co jsem koukal tak některé oblasti jakš takš zmapované jsou, záleží kam konkrétně se vypravíš. Další možná cesta by byla konverze rastrových map do jnx formátu. Rastrové mapy se dají různě na netu najít ve formátu pro oziexplorer.
  • 0

#8 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 15:13

ještě mě tak napadá....na keše stačí i šipka a na chození bych si stejně sebou vzal papírovou mapu ;) pro tuhle oblast jsou docela slušné od Kompasu
  • 0

#9 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 15:35

Parkis napsal/a:
ještě mě tak napadá....na keše stačí i šipka a na chození bych si stejně sebou vzal papírovou mapu ;) pro tuhle oblast jsou docela slušné od Kompasu


Tak Kompass jsou docela nekvalitní a obsahují málo informací, mnohem lepší je z papírových map Tobacco 1:25 000, jenže ta je u nás těžko sehnatelná.
  • 0

#10 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 15:43

Parkis napsal/a:
OSM si můžeš zkompilovat i sám včetně vrstevnic, jen to není úplně triviální klikací záležitost pro nezasvěcné. Pokud máš chuť se v tom povrtat a ovládáš alespoň základy němčiny (nebo nejsi líný si občas něco najít ve slovníku), zkus program OSM Composer. To je zatím nejsnažší cesta co jsem našel.

Co jsem koukal tak některé oblasti jakš takš zmapované jsou, záleží kam konkrétně se vypravíš.

Další možná cesta by byla konverze rastrových map do jnx formátu. Rastrové mapy se dají různě na netu najít ve formátu pro oziexplorer.


Tak kompilaci map bych zvládl i v ArcGIS, ten je v pro mě srozumitelné angličtině, jen to je práce na několik týdnů a na to nemám čas:( Ohledně oblastí - snad by měla celé mé pole působnosti pokrýt ta mapa Gardy, ale pro jistotu sháním i mapy okolí, kde se dá.
  • 0

#11 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 15:47

existuje Trek Map Italia v2. Co som si aj pozeral, chodniky v okoli Passo Falzarego boli take, ako sme ich minuly rok absolvovali. Prave Transalpine je s chodnikami len v oblasti Juzneho Tyrolska. Tato ampa co spominam, mala chodniky aj dalej v oblasti na juh. Skus sa na nu pozriet.
  • 0

#12 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 16:03

Zkusím se podívat na tu TrekMap, to by snad mohlo být řešení:)
  • 0

#13 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 16:22

Jelikož v červenci jedu k Lago di Alleghe, řeším v podstatě to stejné a našel jsem poměrně kvalitní OSM pro turistiku:

1) http://www.wanderrei...e/garmin_de.php - které zatím vyzkoušené nemám, ale podle náhledu vypadají více než použitelně.

2) http://www.aighes.de...dex.php?lang=en - podle mě ještě lepší, protože jsou dělané právě pro bike/turistiku. Včetně vrstevnic, pěších tras a nejužitečnějších POI jako horské chaty, lanovky atd.

Vyzkoušej a uvidíš. :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#14 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 17:12

Tak ono není problém stáhnout nelegálně i originál Garmin a pokud bude vyhovovat TrekMap Italy, tak je zbytečné stahovat nějaká OSM, která nemají tolik detailů.
  • 0

#15 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 18:13

honzak83: No to je potom těžké radit, když nevíš co chceš.
OSM mapy jsou v různých místech rozdílně podrobné a přesné.

Přikládám ukázku z MapSource ve kterém jsou Wanderreitkarte z minulého roku (je tedy jasné, že nyní jsou aktuálnější)

Vložený obrázek
(klikací náhled)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#16 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 19:27

Don82: Vím, co chci - co nejkvalitnější a nejpodrobnější mapu:)
  • 0

#17 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 19:52

honzak83 napsal/a:
Don82: Vím, co chci - co nejkvalitnější a nejpodrobnější mapu:)

Také jsem se tím zabýval, mám Transalpin i TrackMap V2. Ale jsou to všechno mapy 1:100 000, je bohužel skutečností, že pro Itálii dobrá turistická mapa jako pro Rakousko, Němscko nebo Švýcarsko neexistuje.
Tu Wanderkarte nebo Opencyclo map bych nezavrhoval a určitě ji vezmu na kartě ssebou.
  • 0

#18 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2011 - 20:26

alicek napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Don82: Vím, co chci - co nejkvalitnější a nejpodrobnější mapu:)

Také jsem se tím zabýval, mám Transalpin i TrackMap V2. Ale jsou to všechno mapy 1:100 000, je bohužel skutečností, že pro Itálii dobrá turistická mapa jako pro Rakousko, Němscko nebo Švýcarsko neexistuje.
Tu Wanderkarte nebo Opencyclo map bych nezavrhoval a určitě ji vezmu na kartě ssebou.


Trekmap v2 není určitě 1:100 000, ale 1:5 000, což je lepší rozlišení než Topo Czech 2010 Pro.
  • 0

#19 Horac

Horac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2011 - 6:52

honzak83 napsal/a:

alicek napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Don82: Vím, co chci - co nejkvalitnější a nejpodrobnější mapu:)

Také jsem se tím zabýval, mám Transalpin i TrackMap V2. Ale jsou to všechno mapy 1:100 000, je bohužel skutečností, že pro Itálii dobrá turistická mapa jako pro Rakousko, Němscko nebo Švýcarsko neexistuje.
Tu Wanderkarte nebo Opencyclo map bych nezavrhoval a určitě ji vezmu na kartě ssebou.


Trekmap v2 není určitě 1:100 000, ale 1:5 000, což je lepší rozlišení než Topo Czech 2010 Pro.


A kde je možné Trekmap v2 stáhnout?
  • 0

#20 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2011 - 8:27

Horac: Stačí zadat do vyhledávače a hned se ti objeví plno odkazů na stažení:). Například pohledej na warcenter.cz či na mezinárodním gpsunderground.com. Ale těch stránek je mnohem více, stačí jen chvíli hledat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama