Přejít na obsah


Fotka

CYKLO Czech 2011


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 21:30

Řekl jsem si, že i tato mapa by si zasloužila své vlákno, protože mezi Geocachery je i spousta bikerů.
Zajímají mě hlavně praktické zkušenosti s touto mapou. Jestli má cenu si tuto mapu pořizovat, s ohledem na potřeby cyklistů, nebo si člověk vystačí s TOPO.
Měl jsem možnost CYKLO Czech 2011 chvilku testovat a jsem z toho trošku v rozpacích. Porovnával jsem trasu, kterou mi vypočítal Oregon s trasou, kterou navrhl plánovač tras na mapy.idnes.cz. Zkoušel jsem trasu Mohelnice - Lipník nad Bečvou. Délka trasy byla pokud si dobře pamatuju stejná, ale průběh cesty byl hrubě jiný. CYKLO Czech 2011 podle mě využila v daleko menším měřítku zakreslené cyklotrasy a vedla trasu po "okrskách" Mapa z idnes podle mě využila cyklotras v maximální možné míře a "pocitově" jsem měl z této trasy lepší pocit pro použitelnost na kole.
Nejvíc mě překvapilo, že silniční ATLAS CZECH 2011 navrhl v Basecampu pro cyklistu shodnou trasu jako mapa na idnes.
Takže jaké jsou Vaše praktické zkušenosti s tímto produktem?
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#2 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 21:43

Proč teda aspoň ty zakreslené cyklotrasy neudělali routovatelné?? Z Hranic do přerova se dá dojet podél Bečvy pohodovou cyklotrasou a tahle mapa to vede hustou oklikou
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#3 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 21:50

Dle me zkusenosti byla 2010 zlata, ta fungovala paradne a Cyklo stezky byly normalne routovatelne... 2011 se chova divne :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#4 reidy

reidy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 8:17

Je nějaký týpek na CYKLO 2011 ? Zobrazuje mi to jakési divné khaki pozadí ...
  • 0

#5 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 16:37

Tak dnes jsem to viděl na vlastní oči... Cyklo 2010 routuje Mnohokrát smysluplněji než Cyklo 2011. Vypadá to, že v 2011 cyklotrasám vypadla routovatelnost, jinak si ten obrovský skok dozadu neumím vysvětlit
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#6 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 16:38

Jsem zvědav, zda se k tomu vyjádří Garmin (myšleno uživatel z Garminu Letnany)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#7 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 19:02

Pošlu mu SZ, jestli by sem nemrknul :)
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#8 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 19:35

Tak už jsem z toho fakt jelen... V Basecamp mám nastavené trasování jak radil Garmin Letňany ve vláknu pro TOPO CZ 2011, tedy nevyhýbet se ničemu atd... Cyklo 2010 oproti 2011 navrhne dobrou trasu.Trasa ve 2011 je fakt uplně mimo... Když to v yskouším v navigaci, tak ve stejném a doporučeném nasatavení Cyklo 2011 v Oregonu ukáže stejnou trasu jako v Basecamp, ale 2010 mě žene na dálnici. Musím tedy zakázat vše krom nezpevněných. Jenže to už pak tu trasu vypočítá jinak než basecamp a nepoužije některé úseky cyklotras, které jsou logičtější a rychlejší, zas to občas hrne nepochopitelnejma oklikama. V tom je takovej brajgl, že se mi cyklomapa ať už 2010 nebo 2011 zdá pro potřeby cyklonavigace nepoužitelná. To už je lepší si trasu naklikat na nějaké web mapě a vyexportovat si to jako gpx do navigace. Nebo nedělám něco blbě?? EDIT: Tak opravdu sem to měl blbě. Když v Oregonu nastavím "dálnice" nevyhýbat se, tak to cyklo 2010 vygeneruje správně
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#9 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 20:21

Mne na těch nových mapách zas pobavilo, že cyklotrasy jsou v CYKLO jinak něž v TOPO :D A aby to nebylo tak jednoduché, tak něco je špatně v jedné mapě, a něco jiného v té druhé ;) Něco chybí, jinde zas přebývá, vede jinudy než v druhé mapě apod.... Nechápu proč aspoň Picodas nepoužil jedny data pro obě mapy, takhle se nedá spolehnout ani na jednu :@ Vím, na cestách se musím řídit především podle těch žlutých cedulek, ale když už za to jednou chtějí peníze, tak by si to snad měli ohlídat. Konkrétně k těmto datům asi bude mnohem lepší přístup než k TZ od KČT... A podobně blbě to bylo už i u loňských map...
  • 0

#10 jarolis1

jarolis1

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 20:48

Ahoj neřadím se zatím mezi kačery, O450 používám zatím jen k pěší a cyklo navigaci.Zatím jsem podle cyklo 2011 nikam žádnou trasu neplánoval, přesto bych se však chtěl optat, zda v profilech přístroje vypínáte nepotřebné mapy. Např. profil cyklo - zapnutá pouze mapa cyklo a base map, obdobně pro pěší turistiku zapnutá v profilu pouze mapa topo Czech a base map, ostatní vypnuté, alternativně pro auto pouze atlas. Myslím, že zde může být příčina Vámi uváděných problémů. Zdar výletu. Jarda z Vlašimi.
  • 0

#11 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 21:29

jo. pro každej profil mám aktivní jen jednu mapu.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#12 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 22:02

Přikládám pár snímků výsledků výpočtů trasy Cyklo czech 2010 a 2011
1 trasa Mohelnice (N49 46.620 E16 55.168) - Lipnik Nad Becvou Vi-Loucka (N49 33.310 E17 35.501)
2 trasa Hranice (N49 32.877 E17 44.081) - Přerov N49 27.274 E17 27.606

Vždy nejprv Cyklo 2010, poté 2011

http://rufuc.rajce.idnes.cz/trasy
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#13 GARMIN OC Letňany

GARMIN OC Letňany

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 23:35

fremen.cz napsal/a:
Jsem zvědav, zda se k tomu vyjádří Garmin (myšleno uživatel z Garminu Letnany)

Omlouvám se ale máme v práci fofr - samozřejmě si na to sednu a podívám se jakým způsobem se to chová. Volno mám až v sobotu, ale pokusím se dříve..
  • 0
Značková prodejna GARMIN

facebook

#14 GARMIN OC Letňany

GARMIN OC Letňany

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 23:55

Zkuste si pohrát v mapsource s nastavením trasování: Použít automatické trasování Vozidlo: Jízdní kolo Pokusit se vyhnout: "tady nezaškrtnout nic"!! Styl výpočtu: Kratší vzdálenost Výběr cesty: a tady se změnou ukazatele to dělá hrozné věci - dle mého to nejlépe počítá když je mírně přikloněn k "Dávat přednost hlavním silnicím" Na víc dnes již nemám sílu - musím brzy vstávat. Do nastavení navigace se podívám snad zítra..
  • 0
Značková prodejna GARMIN

facebook

#15 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 5:53

No, ono se to routování dost markantně projevuje zejména v MapSource, kde mám zapnutou právě jen jednu mapu. A tam je nastavení stejné, takže nezáleží na profilu. Z používaných cyklomap nejlépe routuje Cycle Map of Prague, následuje Cyclo 2010, jednoznačně nejproblematičtější je 2011. Když u jsem zmínil Prahu, tady je zajímavé, že někdy to do trasy klidně přihodí část trasy metrem B). Takže oprava - paradoxně opravdu routování zřejmě vylepší vyšší preference hlavních silnic - pak se trasa drží více cyklostezek. A 2011 pak funguje obstojně.
  • 0

#16 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 6:22

Takže oprava - paradoxně opravdu routování zřejmě vylepší vyšší preference hlavních silnic - pak se trasa drží více cyklostezek. A 2011 pak funguje obstojně.


A to jako v navigaci nastavim jak?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#17 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 6:46

polerok: v navigaci bohužel, poznámka se vztahovala k MapSource. Ale evidentně se to zlepšilo, když jsem si zadal povolit u všech typů komunikací včetně dálnic a placených komunikací podle rady GARMINa OC. Je to divné, ale najednou navigace ukazuje po cyklostezkách. Výpočet pak mám pro kratší vzdálenost. Zatím jsem to zkoušel na trasách v Praze, jestli to platí všude, zatím nevím.
  • 0

#18 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 8:58

Tak mě napadá, není tu někdo, kdo by rozuměl tomu jak fungují vnitřnosti map?

Chci říct: výrobce vydá mapu nazvanou *CYKLO* ... je nějaký důvod proč takováhle jednoúčelová mapa nemůže prostě routovat přednostně po cyklostezkách, a proč nemůže být nezávislí na nastavení v GPS?
Tzn. kdyby například tahle mapa měla místo dálnice jen nějaké obecné čáry TYPkem upravený do podoby dálnic ... pak by snad GPS neměla mít problém s tím jestli v ní mám nastaveno "vyhýbat se dálnicím". Nebo to celé chápu špatně?

Mám totiž sice určitou představu :) jak funguje zobrazování a TYPky, ale netuším jak jsou jednotlivé typy objektů navázané na routing, a jestli pak obsahují i nejaké další (neviditelné a needitovatelné) atributy ...

A nebo ještě z jiného úhlu: předpokládám že předvolby routingu ve všech turistických GPSkách od Garminu funguje více méně podobně. Samozřejmě chápu že např. autoGPSky s výkonným procesorem a jiným softwarem umí brát ohled na řazení do pruhů, umí líp zoptimalizova trasu atd. Ale jde mi o běžné turistické GPS.

Tam je například možnost vybrat si typ dopravního prostředku (kolo/pěší/auto/motocykl/...). Na co má vlastně tahle volba vliv?
- je to jen koeficient pro odhad času kdy dorazím do cíle?
- upraví se preference různých typů silnic?
- automaticky se třeba pro pěšího a kolo zakážou dálnice?
- nebo je to nastavení pro mapy z roku 1992, které dnes už nemá význam? :-)

Tohle jsem se např. nikde nedozvěděl.

Ono je totiž samozřejmě prima dočíst se "zruš si všechna nastavení X, zapni si Y, a přepni si B na C", ale osobně bych se k tomu ještě strašně rád dozvěděl důvod proč to tak má vlastně být :-).

(BTW: Google jsem samozřejmě zkoušel :))
  • 0

#19 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 9:57

GARMIN OC Letňany napsal/a:
Zkuste si pohrát v mapsource s nastavením trasování:
Použít automatické trasování
Vozidlo: Jízdní kolo
Pokusit se vyhnout: "tady nezaškrtnout nic"!!
Styl výpočtu: Kratší vzdálenost
Výběr cesty: a tady se změnou ukazatele to dělá hrozné věci - dle mého to nejlépe počítá když je mírně přikloněn k "Dávat přednost hlavním silnicím"

Na víc dnes již nemám sílu - musím brzy vstávat. Do nastavení navigace se podívám snad zítra..


S nastavením jak Basecampu, tak navigace jsem si hrál...Je pravda, že 2010 a 2011 musí mít jiné nastavení, protože pokud u 2010 zadám nevyhýbat se ničemu, tak mě v Basecampu vklidu navede na dálnici.
U 2011 jsem použil doporučené nastavení i v Basecampu i v navigaci to vyhodilo ony "podivné" trasy.Byl bych klidnější, kdybych zjistil ,že to je mezi židlí a počítačem/navigací, ale tady to spíš vypadá na nějaké nesrovnalosti v mapě jako takové.
Momentálně mám půjčený notebook s mapama a navigačku od kolegy, protože jsem si tenhle produkt chtěl koupit, ale nevím nevím.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#20 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2011 - 10:09

hmm :(...sakra měl jsem to ještě zvětšit. Trasa 6029 v cyklo 2011 vede špatně.


Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama