Mimon_team napsal/a:
Tak mě napadá, není tu někdo, kdo by rozuměl tomu jak fungují vnitřnosti map?
Chci říct: výrobce vydá mapu nazvanou *CYKLO* ... je nějaký důvod proč takováhle jednoúčelová mapa nemůže prostě routovat přednostně po cyklostezkách, a proč nemůže být nezávislí na nastavení v GPS?
Tzn. kdyby například tahle mapa měla místo dálnice jen nějaké obecné čáry TYPkem upravený do podoby dálnic ... pak by snad GPS neměla mít problém s tím jestli v ní mám nastaveno "vyhýbat se dálnicím". Nebo to celé chápu špatně?
Zakopaný pes bude patrně v tom, že routovatelné silnice mají danou různou prioritu, která je v základu vzestupná. Pro všecny motorová vozidla je to od polňačky po dálnici, jenže u kola je cyklostezka patrně až nad dálnicí (nebo se tváří v nastavení jako dálnice). A priority kudy vést jsou zcela opačné, tedy až na cyklostezku tzv.od nehorší po nejlepší. On je to vůbec takový.. oříšek. Výrazně by tou patrně pomohla pouze změna firmware, ale to se asi pouze pro cyklisty dělat nevyplatí..