Přejít na obsah


Fotka

Geocaching Challenges


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
567 odpovědí na toto téma

#501 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 22:20

puczpeloune, uvědom si jedno - tohle opravdu nemá s geocachingem nic společného. To třebas waymarky mají společného daleko více.
  • 0

#502 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 22:28

Vsak nikdo neříká, že je to geocaching :) Je to Challenge, neboli výzva. Chybným bylo scítat císla výzev a keší dohromady, ted je to správne. Btw já nidky nepochopil, proč mají waymarky jiný server a to jeste tak nechutne neprehledný... Jo a cím sou waymarky víc geocachingem než výzvy?
  • 0
Užívej života...

#503 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 22:49

jo a prosím, kde se sčítaly výzvy a keše? furt mi to nějak uniká ;)
  • 0

#504 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 23:00

Jo a cím sou waymarky víc geocachingem než výzvy?

Třeba tím, že je třeba na místo dojít a dokumentovat, že jsem tam byl. Ne dělat tam nějakou opičárnu. Výzva Vyfoť náměstí z věže by klidně waymarkem být mohla.
Waymarky jsou na strašném serveru, uživatelsky přímo příšerném, ale mají jakousi (strašnou) mapku, dají se stahovat do geogetu a pak ukázat na normální mapě, dají se vyhledávat podle vzdálenosti i jiných kritérií. A v případě kategorií, kde se více zakládá, vzniká celkem pěkná databáze zajímavých míst. I když nevím, koho mimo geodetů zajímají třeba geodetické body. Ne že jako čelenky po splnění nebo i před ním najednou zmizí i se všemi logy a fotkami. Osobně bych byl rád, kdyby s Waymarkingem GS pohnul, ale nějak na to nechvátají. Čelenky mě zatím nechytly, ale tu Černou věž si asi udělám.
  • 0

#505 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 23:08

sobikovi napsal/a:
jo a prosím, kde se sčítaly výzvy a keše? furt mi to nějak uniká ;)


Přece u toho čísla v seznamu logů;).
Přiznám se, jsem línej rozklikávat něčí profily a statistiky, pro přehled si vystačím právě s tím výpisem logů - takže jsem patřil k těm, které to souhrné číslo hnětlo.
Teď je to fajn, jen by se ještě mohl k přehledu čísel v logu přihodit ještě počet waymarků.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#506 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 0:04

PaWcz napsal/a:
Teď je to fajn, jen by se ještě mohl k přehledu čísel v logu přihodit ještě počet waymarků.

Bylo by fajn, kdyby zgruntu waymarking web dodelali aby se v něm mohl orientovat i blbec, coz ovsem platí i u Výzev...
  • 0
Užívej života...

#507 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 6:18

Mně by se líbilo, kdyby se čelenky přetransformovaly do virtuálek. Zkoušela jsem je hrát, zkoušela jsem v tom najít kudy tudy a co s tím. V podstatě je na tom te´d pro mne zajímavé maxa tak něco na způsob jít pomalovat chodník k Opičákovi, či fotit se s hradní stráží v nějakém opravdu ulítlém kostýmu ....
  • 0

#508 Fugas66

Fugas66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 16:48

..prosim o polopatickou radu. Jak tam dokoncim log? Mam tuto novinku z Nebilov, zapsal jsem, ale stale to mam nejake nedokoncene? Ale ikonka na GC mi pribila. V pravo mam jen moznost "mark incomplete" ? ... tim to zase ale zrusim? Nechapu? --omlouvam se, diky za vysvetleni--
  • 0

#509 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 19:20

puczmeloun napsal/a:
pokud nechceš hrát - nehraj a Výzvy ignoruj...


Já bych je milerád ignoroval. To by mě ale Grounspeak nesměl na každé stránce omezovat všudypřítomnými šikanózními limity a výhružkami o zrušení účtu, že si tuhle stránku smím vyžádat jenom občas a támhle smím napsat jen tolik znaků a tady zase uploadnout jen 600 pixelů, a to všechno prý proto, aby se nepřetěžoval server. Ten server, který běhá pomalu, někdy velmi pomalu a někdy až k nepoužitelnosti pomalu. Přitom si GS ten server dobrovolně přetěžuje tím, že do stránek věnovaných GC neustále cpe z databáze úplně jiné hry hromadu údajů věnovaných této jiné hře.
Tímto SPAMem, všudypřítomnou nevyžádanou reklamou na jinou hru, je omezována funkčnost mé hry a to mi vadí.
  • 0
Vložený obrázek

#510 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 20:39

puczmeloun napsal/a:

PaWcz napsal/a:
Teď je to fajn, jen by se ještě mohl k přehledu čísel v logu přihodit ještě počet waymarků.

Bylo by fajn, kdyby zgruntu waymarking web dodelali aby se v něm mohl orientovat i blbec, coz ovsem platí i u Výzev...

To radsi ne, jeste by pak blbci zakladali waymarky.
Jen at zustanou u čelenek, ty maji takove facebookovite rozhrani, to by se jim mohlo libit.
  • 0

#511 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 23:22

haggaeus napsal/a:

puczmeloun napsal/a:

PaWcz napsal/a:
Teď je to fajn, jen by se ještě mohl k přehledu čísel v logu přihodit ještě počet waymarků.

Bylo by fajn, kdyby zgruntu waymarking web dodelali aby se v něm mohl orientovat i blbec, coz ovsem platí i u Výzev...

To radsi ne, jeste by pak blbci zakladali waymarky.
Jen at zustanou u čelenek, ty maji takove facebookovite rozhrani, to by se jim mohlo libit.


:D Tak zato se ti snad ráno cestou do banky vyfotím u Sokolovny v MB;)
  • 0
Retired slowcacher

#512 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 9:27

Dneska jsem udělala další marný pokus o sehnání aplikace na waymarking do jablíčka (člověk by občas prostě v terénu potřeboval zjistit u jaký že to věci se má vyblejsknout) a vyplivlo to na mě app pro Challenges, to mě ale vůbec nepotěšilo.
  • 0

#513 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 9:36

haggaeus napsal/a:

puczmeloun napsal/a:

PaWcz napsal/a:
Teď je to fajn, jen by se ještě mohl k přehledu čísel v logu přihodit ještě počet waymarků.

Bylo by fajn, kdyby zgruntu waymarking web dodelali aby se v něm mohl orientovat i blbec, coz ovsem platí i u Výzev...

To radsi ne, jeste by pak blbci zakladali waymarky.
Jen at zustanou u čelenek, ty maji takove facebookovite rozhrani, to by se jim mohlo libit.

A zabrali by vám vsechny pumpy, postovní schránky a stojany na kola. V nejhorším případě by některé objekty měly né 10 waymarků, ale dokonce 20. Oj hrůza a katastrofa nejvetsího rázu :D
  • 0
Užívej života...

#514 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:09

puczmeloun napsal/a:
A zabrali by vám vsechny pumpy, postovní schránky a stojany na kola. V nejhorším případě by některé objekty měly né 10 waymarků, ale dokonce 20. Oj hrůza a katastrofa nejvetsího rázu :D


Dosavadni rekord je 17 :)
Ono by se zas tak moc nestalo, WM kategorie jsou moderovane, ale proc to blbcum usnadnovat. Stejne jsou nemoderovane challenges mozna jen komplot revieweru, aby vsichni videli, co za vytvory chodilo ke schvaleni, kdyz se smely zakladat virtualky.
  • 0

#515 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 20:31

mpik napsal/a:
.... I když nevím, koho mimo geodetů zajímají třeba geodetické body ...

Třeba někdy mě. Tato kategorie má jistá zvláštní specifika, která ji tvoří zajímavou:
- Geodetické body jsou po celém Česku rovnoměrně rozptýleny, takže založením nebo navštívením bodů v nějaké oblasti máš téměř dokonale celou oblast prolezlou.
- Geodetických bodů je přesně daný konečný počet, takže víš, kolik ti jich v oblasti zbývá založit, navštívit.
- Často jsou na místech, kam bys jinak nešel.

A to uživatelské rozhraní zas tak strašné na waymarkingu není (narozdíl od čelenek).
  • 0

#516 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 21:30

to rikam porad, ze challenge nemaji spolecneho nic co se tyka hledani krabicek a proto out, flag a palec dolu ... nema to na tomto webu nic co delat ... at si zalozi dalsi svoji hru a nezatezuji tim ostatni normalne krabicky hledajic.
  • 0

#517 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:33

rodinka veverek napsal/a:

mpik napsal/a:
.... I když nevím, koho mimo geodetů zajímají třeba geodetické body ...

Třeba někdy mě. Tato kategorie má jistá zvláštní specifika, která ji tvoří zajímavou:
- Geodetické body jsou po celém Česku rovnoměrně rozptýleny, takže založením nebo navštívením bodů v nějaké oblasti máš téměř dokonale celou oblast prolezlou.
- Geodetických bodů je přesně daný konečný počet, takže víš, kolik ti jich v oblasti zbývá založit, navštívit.
- Často jsou na místech, kam bys jinak nešel.

A to uživatelské rozhraní zas tak strašné na waymarkingu není (narozdíl od čelenek).

Ta otázka byla trochu řečnická. Je se nezabývám přímo geodézií, ale GISem, takže s katastrálkami pracuju často. A školil mě právě schvalovač geodetických bodů, v době, kdy jsem ještě nevěděl, že je kačerem, vlastně když jsem ještě nevěděl, co je GC. Ale jen si myslím, že všechny ty pruhované tyče mít svůj WM nebudou, na to je jich moc. Jinak, já jsem v naší oblasti už dříve prohledával cíleně všechny vesnice, kvůli náznakům selského baroka, takže si myslím, že jsem svou oblast prohledal. Ale teď když vidím kategorii Válečné pomníky, tak vidím, že jsem si všímal jen něčeho.
  • 0

#518 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:44

silvermann napsal/a:
to rikam porad, ze challenge nemaji spolecneho nic co se tyka hledani krabicek a proto out, flag a palec dolu ... nema to na tomto webu nic co delat ... at si zalozi dalsi svoji hru a nezatezuji tim ostatni normalne krabicky hledajic.

Aha, tak ty jsi jedním z těch dobráků co řídí Planetu? Gratulace... a zároveň absloutní smutek.

Koukám na lacklay GC 2011 a nevidím tam žádnýho "měděnka prda" co by řídil GS... Mám obavu, že si tady hromada prdů samozvanců myslí, že rozhoduje o tom, jak tahle hra bude vypadat a co se bude hrát a co ne. Ale díky bohu tomu tak není... Chceš hledat krabičky, hledej krabičky a o ostatní se nestarej. Chceš se fotit se žabákem, hraj čelenky a nebo se chceš podívat na zajímavá místa a fotit si kříž v poli, hraj waymarky. Ale zkus se držet základního pravidla " Žij a nech žít".
  • 0

#519 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 1:42

silvermann napsal/a:
to rikam porad, ze challenge nemaji spolecneho nic co se tyka hledani krabicek a proto out, flag a palec dolu ... nema to na tomto webu nic co delat ... at si zalozi dalsi svoji hru a nezatezuji tim ostatni normalne krabicky hledajic.



Nechceš snad provozovatelům této hry nařizovat co mají dělat. Prostě se s tím smiř. Vždyť ti to nikdo nenutí. Takovéhle výkřiky do tmy mám strašně rád.
  • 0

#520 Gwen_CZ

Gwen_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 7:23

Vložený obrázek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama