Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Dovolenost vedlejších podmínek pro platnost logu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
142 odpovědí na toto téma

#41 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 11:31

Tady je rozdíl, k čemu ta procenta stahuješ, jestli podmínkové mysterky / všem keším nebo podmínkové mysterky / mysterkám.

A nebo taky blbých podmínek / normálním podmínkám. A bohužel na můj vkus se tenkrát začaly opravdu až moc množit blbé podmínky. Jediné co mi teď chybí a co mě mrzí na challenge keších, že se nedají použít u bonusovek, což docela nechápu.

Bohužel i tam se začínají množit kešky, které mě spíše odrazují... I když pro někoho je to výzva, pro mě ani ne... Ale naštěstí je dost keší na lovení :-).

 

Tak jinak, kolik jich tam v té Plzni bylo? Bylo to víc jak počet prstů na jedné ruce? Nebo snad na obou rukách? :)

To prostě fakt nestojí za řeč .... oproti tomu, co se děje teď (a nemyslím tím challenge, těch je taky jen pár).


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#42 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 11:42

Vzdyt jsem ti psal ze se na to doma podivam. Ted jsem v praci a nemam GG k dispozici. Mozna by stacilo se podivat kolik kesi se archivovalo v dubnu 2009, tesne po zruseni podminek, protoze spousta owneru podminkove kese natruc zrusila. Takze vydrz do vecera, mrknu se na to.


  • 0
MaFa

#43 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 12:32

tak jsem si zkusil udělat nějakou statistiku a v mé databázi bylo k tomu 4.4.2009 12733 keší (vyřazeny virtuálky a earth) a z toho bylo 164 keší, které mají teď (historický stav nemám) v textu "uznání logu", to je 1,2%. U některých je to v kontextu, že to není povinné k uznání logu, ale to bylo většinou doplněno jako reakce na změnu pravidel, u některých mohla být zmínka o uznávání logu úplně smazána. Když to samý udělám pro keše založené od 4.4.2008 - 4.4.2009, tak vyjde 1,8% 


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#44 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 13:09

Zkus to jeste po mesici, jestli tam je rostouci trend.


  • 0
MaFa

#45 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 13:24

Já jsem začala kešovat cca před 3 lety a ještě si pamatuju dobu, kdy docela dost keší (i tradiček) měla v listingu jako podmínku k uznání logu nějakou fotku. Nevím, jestli to tenkrát byly už jen zbytky, rezistující nějakou dobu i po změně pravidel, nebo jestli se pravidla změnila krátce nato. Ale pamatuju si to proto, že jsem to považovala za dost diskriminační, páč když jsem šla na keš sama, nemohla jsem podmínku splnit. Stejně tak jsem si oddechla, když se přestaly fotky povinně vyžadovat u earthek. Mnoho ownerů má navzdory pravidlům lecjaké podmínky v listingu i teď, např. jsem v poslední době viděla pár listingů PM keší, kde se v listingu vyhrožuje mazáním logů BM, kteří se předem ownera pokorně nezeptají na milostivé dovolení si jeho keš odlovit :D!


  • 0

#46 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 13:34

Já jsem začala kešovat cca před 3 lety a ještě si pamatuju dobu, kdy docela dost keší (i tradiček) měla v listingu jako podmínku k uznání logu nějakou fotku. Nevím, jestli to tenkrát byly už jen zbytky, rezistující nějakou dobu i po změně pravidel, nebo jestli se pravidla změnila krátce nato. Ale pamatuju si to proto, že jsem to považovala za dost diskriminační, páč když jsem šla na keš sama, nemohla jsem podmínku splnit. Stejně tak jsem si oddechla, když se přestaly fotky povinně vyžadovat u earthek. 

 

To bys pak mohla říkat, že jsou diskriminační keše, kde potřebuješ jakoukoliv výbavu (T5 keše, Wherigo, všechny). A ten foťák je už daleko běžnější než výbava pro lezení nebo GPSka či mobil co umí Wherigo nebo SIRF.


  • 2

#47 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 14:22

To bys pak mohla říkat, že jsou diskriminační keše, kde potřebuješ jakoukoliv výbavu (T5 keše, Wherigo, všechny). A ten foťák je už daleko běžnější než výbava pro lezení nebo GPSka či mobil co umí Wherigo nebo SIRF.

 

Přesně tak !! S takovou bude za chvíli diskriminace i ten zápis v logbooku ....  :(


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#48 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 14:26

Mě žádné podmínky nevadí, naopak je považuju za zpestření.


  • 1

#49 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 14:38

To bys pak mohla říkat, že jsou diskriminační keše, kde potřebuješ jakoukoliv výbavu (T5 keše, Wherigo, všechny). A ten foťák je už daleko běžnější než výbava pro lezení nebo GPSka či mobil co umí Wherigo nebo SIRF.

Ono nejde ani tak o dostupnost, ale o to, že některé vybavení je potřeba pro samotné hledání (gps, T5 výbava a pod) a jiné vybavení bylo potřeba v podstatě nesmyslně jen pro umožnění regulérně zaznamenat regulérní nález na internetu.


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#50 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 15:32

To bys pak mohla říkat, že jsou diskriminační keše, kde potřebuješ jakoukoliv výbavu (T5 keše, Wherigo, všechny). A ten foťák je už daleko běžnější než výbava pro lezení nebo GPSka či mobil co umí Wherigo nebo SIRF.

Však taky jo :D!

 

V tý době jsem na keše chodila s papírem s vytištěnou leteckou mapkou, pár desítek až nějakou tu stovku jsem jich tak v pohodě našla, než mi někdo věnoval starší navigaci. Ale to ostatní (např. wigo) člověk celkem bere, je to specifickej typ keše a jsem srozuměná s tim, že na takovou keš jdu s někým, kdo přístroj/vybavení má. Na T5 se chodí obvykle v týmu, není to běžná "pohodová popracovní", tam jdu s někým, kdo má zkušenosti i výbavu. A nebo jsou to takový T5, který člověk zvládne i bez tý výbavy (např. plavací). Ale přesně jak říká Pepa, bylo na hlavu omezovat odlov kdejaký tradičky pro ty, který nemají pro hru jinak úplně zbytečnej foťák. Stejně jako mi dneska připadá na hlavu dávat po odlovu dlouhý multiny na konec "šifrovanou" mailovou adresu pro zaslání souřadnic, když se tam dá dát docela normální vzoreček pro výpočet. Zas taková zbytečná kravina, co diskriminuje lidi bez internetu v mobilu.


  • 1

#51 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 15:48

 A já s Jackou souhlasím. Proč mají někteří pořád potřebu vymejšlet turoviny (ehm, no jo, no :wub: ) aby pak mohli "provádět kontrolu splnění", popř. aby měli větší moc nad uznáváním oprávněnosti logu (species Cholericus Honzakii :P ) - vždyť to vedlo akorát k neskutečnejm koninám a věčnýmu dohadování.

 

Pravda, vzalo za svý pár dobrejch věcí. Některý podmínky jde zakuklit do získání souřadnic v mystery či multi, jiný do challenge, některý halt ne... ale pracujem s tim, co máme. Myslim s lidma.


  • 6

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#52 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 15:54

Pravda, vzalo za svý pár dobrejch věcí. Některý podmínky jde zakuklit do získání souřadnic v mystery či multi, jiný do challenge, některý halt ne... ale pracujem s tim, co máme. Myslim s lidma.

 

Jo, pár dobrejch věcí vzalo za své. Bohužel, do kopru jde vždycky zpravidla prvně to dobré ....

 

Ale hlavně - kolik bylo těch "blbejch"? Víc než zase jen pár? Fakt to stálo za to?

 

Kolik ten kurz asi tak byl? Jedna blbá na jednu dobrou? Opravdu to stálo za to?

 

No, hlavně že je to zase o něco snazší ....  :mellow:


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#53 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 16:00

V Chorvatsku jsem viděl toto (jen virtuálně, nešel jsem tam, těch 300 metrů navíc mi za to nestálo). Keš na pláži. Pokud tam krabička náhodou nebude, vyfoťte se a přiložte fotku k logu. Tj. zřejmě se ani nenamáhal tam krabičku dát. A mám pocit, že takových měl víc.


  • 0

#54 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 16:02

Ano, přesně jak výše píše Čitečka, ALR bylo jako dělané pro ty slabší kusy, mohli si zabuzerovat  aspoň v geocachingu.

 

Jo, dyť říkám, zrušme i zápis v logbooku, dyť je to diskriminace - ne každej má propisku.

A co kdyby kvůli tomu náhodou někdo někoho buzeroval ....

Nebo to zrušme rovnou celý.  :(


  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#55 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 16:17

Ale hlavně - kolik bylo těch "blbejch"?

 

Čemu říkáš dobrá podmínka? Já si totiž na žádnou nevzpomínám, vybavují se mi jenom ty (z mého pohledu) pitomé.


  • 3

#56 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 16:36

Jo, dyť říkám, zrušme i zápis v logbooku, dyť je to diskriminace - ne každej má propisku.

A co kdyby kvůli tomu náhodou někdo někoho buzeroval ....

Nebo to zrušme rovnou celý.  :(

A tímhle vyšilováním se snažíš dosáhnout přesně čeho?


  • -1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#57 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 16:39

Čemu říkáš dobrá podmínka? Já si totiž na žádnou nevzpomínám, vybavují se mi jenom ty (z mého pohledu) pitomé.

 

Právě - z tvého pohledu ....

Jasně, chápu, že ten pohled máme každý jiný ale zase tolik těch podmínkových nebylo.

 

Podle tvého nicku tipuju, že tě (stejně jako mě) baví vlaky, tak:

 

Jedna podmínková byla u JHMD, podmínkou bylo vložit fotku parní lokomotivy, v galerii kešky tak vznikla fantastická databáze parních mašinek z celého světa.

 

Další vlakofka byla na Posázavským Pacifiku, podmínkou bylo počkat si na vlak a na místě ho vyfotit. Taky pěkná sbírka kolejových vozidel.

 

nebo třeba z jinýho soudku:

 

Někde v Praze byla podmínková, kde podmínkou byla fotka stavby - vznikl zajímavý časosběr, jak stavba postupovala.

 

Ale koho by to dneska vůbec zajímalo, hlavní je co nejsnáz dostat bod a nazdar.

 

A tímhle vyšilováním se snažíš dosáhnout přesně čeho?

 

Mě spíš přijde, že vyšiluješ ty. :D My si tu jen povídáme ....


  • 2
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#58 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 16:45

Jo, pár dobrejch věcí vzalo za své. Bohužel, do kopru jde vždycky zpravidla prvně to dobré ....

 

Ale hlavně - kolik bylo těch "blbejch"? Víc než zase jen pár? Fakt to stálo za to?

 

Kolik ten kurz asi tak byl? Jedna blbá na jednu dobrou? Opravdu to stálo za to?

 

No, hlavně že je to zase o něco snazší ....  :mellow:

Ono hlavně ty povinný podmínky byly postavený na hlavu z podstaty. Na internetu se odjakživa loguje "nález" a ne "bod". K nálezu došlo bez ohledu na to jestli podmínka splněna byla nebo ne, tedy to dodatečné neopodstatněné podmiňování logování byl nesmysl. To jestli vznikne zajímavý časosběr je možná hezký, ale z pohledu logování nálezů naprosto irelevantní.


  • 2

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#59 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 17:00

Kapso, ty máš dneska nějakej blbej den... BTW, nejedeš náhodou o víkendu ke Stodu na Zlatou horečku? Já když se zadaří to zapíchnu už zejtra a vyrazím tábořit s předstihem :)

Akorát mi tam šmejdi vymudlili blízkou tradici na skále akorát před nosem :(


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#60 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 17:07

Hele, zajímala by mne - ve spojení s tématem vlákna - jedna věc:

- jak se díváte na několikanásobné logování téže keše? Vysvětlím: pokud vím, technicky to lze. A mne napadlo udělat challenge - a já to povím celý - na Alpské vyhlídce s tím, že podmínky splnění by se týkaly právě keší v Alpách, ale těch podmínek by bylo více, jakoby na výběr, aby to šlo lépe splnit. A kdyby někdo splnil další z volitelných podmínek, umožnil bych mu zalogovat keš podruhé či potřetí.

Myslíte, že je to průchozí - zajímavé? (dělat na stejném místě několik krabiček mi přijde zbytečné).


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama