Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Dovolenost vedlejších podmínek pro platnost logu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
142 odpovědí na toto téma

#81 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 23:21

Jacka: Líbí se mi jak bojuješ za geocaching v co nejprostší podobě, bez nutnosti používání dalších vymožeností. Chápu, někdy to je diskriminující, ale uvědom si, že tahle hra je od samého počátku směsí outdoorových, vlastivědných a technických prvků, že přitahuje spoustu kutilů, které baví technické rafinovanosti vymýšlet i překonávat. Občas (často) člověk narazí na nedomyšlené hlouposti, ale celkově se i tak hra posouvá dál. 

Ale já nemám žádný problém s tím, když se používá technika. Problém mám s tím, když se vyžaduje technika zbytečně a bez rozmyslu tam, kde to vůbec není třeba. Nevadí mi, když se udělá mysterka na principu nalezení a přečtení QR kódu. Vadí mi, když se plácne QR kód se souřadnicema finálky keše o něčem úplně jiným na místo, kam by se stejně dobře anebo líp dal plácnout štítek se souřadnicema nebo indicie k výpočtu těch souřadnic. Protože čtečku kódů "má přece dneska každej" Nebo nutnost posílat z terénu nějaký maily jen proto, že owner je línej vytvořit normální vzorec. A podobně.


  • 1

#82 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 23:42

Čemu říkáš dobrá podmínka? Já si totiž na žádnou nevzpomínám, vybavují se mi jenom ty (z mého pohledu) pitomé.

Robertova měsíční cache! Bylo ji možno odlovit pouze za úplňku a nutno doložit fotografií. Jako hvězdáře mne nadchla! GCKYF0


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#83 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 0:31

Hoho, je vidět, že Trhač je pamětník. Ono vůbec Robertovy cache byly pojmem. Vzpomínám si, jak mě mrzelo, že jsem si nemohl nikdy odlovit jeho Špendlíkovou GCKVD3 (také s podmínkou - přinesení špendlíku).

Jinak mi ale také podmínkové nechybí - většinou to byl opruz.

Mimochodem, na mých earthkách lidé fotí i když je výslovně uvedeno, že se jedná o dobrovolnou podmínku. Dřív jsem to považoval za setrvačnost, ale už uplynulo dost doby a tak si myslím, že to s velectěným cacherstvem nebude tak zlé :)


  • 4

#84 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 6:00

Mimochodem, na mých earthkách lidé fotí i když je výslovně uvedeno, že se jedná o dobrovolnou podmínku. Dřív jsem to považoval za setrvačnost, ale už uplynulo dost doby a tak si myslím, že to s velectěným cacherstvem nebude tak zlé :)

Tak já samozřejmě nejen k earthkám taky dávám fotky - když jdu na keš s někým a on mi ty fotky udělá :D.  Ale jsem ráda, že to není podmínkou logu, když na tu keš jdu někdy taky sama. Navíc je čim dál víc lidí, kteří se fotit nemůžou nebo nechtějí - viz jeden náš soused, kterej pracuje s přistěhovalcema a chodí se ženou a 6 dětma k nám do kaple na mši. Když se při nějaký slavnostní příležitosti fotí, víme, že záběry s nima se nesmí zveřejňovat na netu, protože by mu taky někdo z ruský mafie mohl některý to děcko unést. To jako vážně, nedělam si srandu. Lidi můžou mít spoustu důvodů, proč nechtějí zveřejňovat svý fotky a chtějí si chránit soukromí - a to je třeba respektovat.


  • 3

#85 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 6:30

Tak jsem koukal do historie, a v okruhu 20km okolo meho CR bydliste - podminky se tykaly mysterek, bohuzel asi nemam vsechna data a listingy mam uz s novym obsahem, nicmene par archivovanych mysterek jsem nasel:

leden  2009        1 podminkova        + 1 normalni

unor 2009           2 podminkove       + 1 normalni

pricemz podminky:

dodat fotku se tremi indiany

dodat fotku jak se s nekym libate s viditelnou tvari (asi bylo treba pro NSA)

napsat nazev plemene psa v puvodnim jazyce a pismu

 

Z pohledu vsech kesi zadna masovka, z pohledu mysterek v Plzni vetsina a podminky silne infantilni, ktere krome autora moc lidi nepobavi.

 

Takže celé tři kešky na město jako je Plzeň a okolí? No to je fakt hrůza ....  :mellow:


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#86 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 6:42

Takže celé tři kešky na město jako je Plzeň a okolí? No to je fakt hrůza ....  :mellow:

No ono je to hlavně 60%, žejo.
Tak bych řekl, že spíš než hloupé řeči tady někomu dlužíš omluvu...


  • 0

#87 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 7:10

No ono je to hlavně 60%, žejo.
Tak bych řekl, že spíš než hloupé řeči tady někomu dlužíš omluvu...

 

Omluvu??? Já??? Spíš někdo mě, protože 3 (slovy tři) kešky na tak velkou oblast, to je fakt ten hroznej PROBLÉM ???

Přesně to koresponduje s tím, co jsem říkal - jde o pár kousků.

A i kdyby jich tam bylo třikrát tolik, tedy celých devět, tak co to je na Plzeň a okolí 20km ?

 

Já celkem chápu, že to někoho nebaví ale tolik povyku pro pár keší??

A když už, tak je fakt takovej problém ty tři kousky ignorovat??


  • -1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#88 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 7:46

Fotka měla být vlastní, když se ownerovi nezdála dostatečně splňovat jím stanovanou podmínku, začínal ozaistný hip-hop: mazání logů, nadávání a dlouhé výměny názorů skrze WN, skončený až přivoláním reviewera a zámky na lozích...

 

Vidíš, to mě dosud nenapadlo, ale to mohl být jeden z hlavních důvodů, proč ALR zrušili: nadměrná zátěž reviewerů. Potvrdil by nám to nejspíš některý tehdejší RV.


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#89 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 19 březen 2014 - 8:25

No právě, takhle by to mělo bejt, ale proti tomu zhusta šly ty podmínkový keše, nejčastěji výzaný na fotky.A dneska wiga (nic proti, je to takovej druh keše), ale i poměrně dost multin a mysterek. Zvědavko, možná jiná situace je v Praze, ale je to tak. Třeba multina, kde souřadnice další stage udává QR kód.

Promiň nechci se tě nijak dotknout, ale mám zato, že zařízení podporující wigo, focení i tu čtečku QR je opravdu běžná věc. To, že ho nemáš ty ještě podle mě neznamená, že je to diskriminující... Ať chce nebo nechceš tak hraješ hru, která je založená na technice. Stejně tak, jako není pro společnost diskriminují poplatek za vstup do ZOO, přestože ty na něj nemáš. Nechci aby to vyznělo nějak zle (protože to tak fakt nemyslim), ale myslim, že ten způsob života sis vybrala sama -  nevím proč tu tak často naříkáš na to, že nemáš toto a nemáš na tamto...


  • 8

#90 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 8:29

Já celkem chápu, že to někoho nebaví ale tolik povyku pro pár keší??

A když už, tak je fakt takovej problém ty tři kousky ignorovat??

Tak Groundspeak nejspíš pravidla neupravoval jen kvůli třem keším u Plzně. Zřejmě to jako nesmysl víceméně v rozporu s logikou a pravidly (mám zalogovaný nález v keši => loguju nález i na internetu) překročilo mez, kterou bylo možné tolerovat.

Když to otočím, je potřeba tolik povyku kvůli zrušení, když to mělo nějaký přínos u naprosto zanedbatelného počtu keší? edit: když to navíc může fungovat i na dobrovolné bázi, tam kde lidi vidí nějaký smysl a přínos.


  • 5

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#91 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 8:30

Robertova měsíční cache! Bylo ji možno odlovit pouze za úplňku a nutno doložit fotografií. Jako hvězdáře mne nadchla! GCKYF0

 

Tohle byla jedna z mych prvnich D5 krabicek. Do ted vzpominam, jak jsem jezdil do prace a doufal jsem, ze dneska uz bude konecne pri uplnku jasno :-)


  • 1

#92 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 8:34

Tak Groundspeak nejspíš pravidla neupravoval jen kvůli třem keším u Plzně. Zřejmě to jako nesmysl víceméně v rozporu s logikou a pravidly (mám zalogovaný nález v keši => loguju nález i na internetu) překročilo mez, kterou bylo možné tolerovat.

Když to otočím, je potřeba tolik povyku kvůli zrušení, když to mělo nějaký přínos u naprosto zanedbatelného počtu keší?

 

Groundspeak to udělal hlavně proto (jako obvykle), aby nemusel nic řešit.

Ten přínos je jak pro koho a jak kde - ale špatných keší je dost, dobrých málo, takže škoda každé.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#93 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 8:45

Tak já samozřejmě nejen k earthkám taky dávám fotky - když jdu na keš s někým a on mi ty fotky udělá :D.  Ale jsem ráda, že to není podmínkou logu, když na tu keš jdu někdy taky sama. Navíc je čim dál víc lidí, kteří se fotit nemůžou nebo nechtějí - viz jeden náš soused, kterej pracuje s přistěhovalcema a chodí se ženou a 6 dětma k nám do kaple na mši. Když se při nějaký slavnostní příležitosti fotí, víme, že záběry s nima se nesmí zveřejňovat na netu, protože by mu taky někdo z ruský mafie mohl některý to děcko unést. To jako vážně, nedělam si srandu. Lidi můžou mít spoustu důvodů, proč nechtějí zveřejňovat svý fotky a chtějí si chránit soukromí - a to je třeba respektovat.

 

Mně příjemně překvapilo, že to jde i na bázi zdravého rozumu. Teoreticky by majitel EC mohl pérovat nálezce za nesprávné odpovědi, ale stalo se mi to jen jednou (a to jsem udělal opravdu zásadní chybu), ale v praxi se to neděje. Hlavní je zdravý rozum. Je asi jen málo ownerů, kteří by držkovali, že člověk nemá fotku když foťák nevlastní (což je regulérní možnost [pak by bylo extrémně vtipné dávat místo fotek třeba kresby {ještěže mám foťák, kreslit neumím ani trochu :D}]).

No a pak samozřejmě přijdou drobnosti, které člověk žádnými pravidly nepostihne. Třeba na mé islandské EC má první nález cacherka (tuším) z Austrálie, která na místě byla asi rok před publikací a protože je nadšená geoložka, tak si s tím ostrovem stejně udělala fotku do svého alba, takže splnila všechny náležitosti aniž by o nich věděla :)

Takže hlavně nezapomínat na zdravý rozum a brát to sportovně  (v duchu známého "není třeba vyhrát, ale zúčastnit se").


Tento příspěvek byl upraven od Dan-Sam: 19 březen 2014 - 8:47

  • 5

#94 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 8:46

Groundspeak to udělal hlavně proto (jako obvykle), aby nemusel nic řešit.

Ten přínos je jak pro koho a jak kde - ale špatných keší je dost, dobrých málo, takže škoda každé.

nojo, udělal to proto, aby nemusel nic řešit a zřejmě by to vyřešil tak, kdyby nic nedělal.

tím že někomu zakážeš logovat ze špatné keše dobrou neuděláš. Tim že budeš nutit lidi dělat fotku u trpaslíka se ta keška nezlepší. Pokud bude nedaleko kešky zajímavý objekt k vyfocení, tak těch dobrovolných fotek tam budeš mít dost aniž bys někoho nutil a dokonce aniž bys o focení dal do listingu nějakou zmínku. Když dáš do listingu zajímavý úkol, tak ho lidi udělají dobrovolně, protože bude zajímavý. Jen se dal prostor pro přirozenou selekci dodatečných úkolů které za něco stojí od odpadu.


  • 5

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#95 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 8:50

... špatných keší je dost, dobrých málo, takže škoda každé.

 

Za mne: špatných podmínkových bylo nadprůměrně hodně, dobrých málo, takže jejich zrušení přispělo ke zlepšení celkového stavu.


  • 4

#96 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 8:52

Ale ty kese prece nikdo nemusel rusit a kesku s nejakym ukolem muzes zalozit i dnes. Jenom je splneni toho ukolu dobrovolne. Pokud byla podminkova kes okamzite po zruseni povinnosti podminek archivovana, tak to spis svedci o potrebe ownera si neco kompenzovat nez o kvalite kesky. A pokud vetsina lidi takove ukoly neplni, tak to asi neco rika o tom co si o podminkovych kesich mysli. Jinak ty 3 kesky byly za dva mesice v roce 2009 a mohlo jich bejt klidne vic, moje GG databaze rozhodne neni kompletni a podminky jsem hledal rucne. Kdyby za neco staly, tak mohly bejt v Plzni dodnes, jako nektere jine bezpodminkove vytvorene v te dobe.


  • 3
MaFa

#97 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 9:16

Jenom aby to nezmizelo mezi řádky: mluvíte o 3 keších s podmínkou, které byly archivovány u Plzně dva měsíce bezprostředně po změně pravidel. Nikde se nehovoří o absolutním počtu podobných keší v dané lokalitě (neb věřím, že u většiny došlo jen ke změně listingu a podobně) ani o nějakém vypovídajícím grafu počtu zakládaných podmínkových keší jak v porovnání k ostatním typům, tak nějaké vizualizování případného nárůstu podílu v čase.

Jinými slovy, nevím, na jakých argumentech se tu tlučete po hlavách - kromě toho, že chcete B)

 

A další věc: nikdy (myslím) nebyl v pravidlech definován speciální typ "keše s podmínkou", maximálně tak virtuálky, ale to není totéž. Podle mne došlo během vývoje kešingu ke spontánnímu vzniku podmínek logování a jako u všeho, lidová tvořivost hlavně nezkušených, nedomýšlejících ownerů vedla k absurditám a vedla ;) kešing někam jinam... myslím, že zrušení nebylo zrušením, používejme zprávnou termitologii :ph34r: , alébrž zákazem, a detto (taktéž) myslím, že to přišlo na poslední chvíli.


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#98 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 9:28

Ty brďo, to je geniální - dávat k Ec keším místo fotek kresby, to se mi líbí :)

 

"Nakreslete šutr (tvar, barvy, symbol na něm ...atd.) na souřadnicích XXX a kresbu připojte k logu"

 

;)


  • 2

*


#99 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 9:32

Tim že budeš nutit lidi dělat fotku u trpaslíka se ta keška nezlepší.

 

On někdo někoho nutil?? Těch pár keší máš na ignore během okamžiku, když už by ti to tak hrozně moc vadilo.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#100 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2014 - 9:47

On někdo někoho nutil?? Těch pár keší máš na ignore během okamžiku, když už by ti to tak hrozně moc vadilo.

Ta hra má nějaká pravidla a principy. Pokud si někdo vymýšlí vlastní pravidla a nechce umožnit hrát ostatním hrát podle pravidel provozovatele hry, tak si má založit vlastní hru a nenutit svoje pravidla ostatním a nebo se smířit s tím, že jeho vlastní pravidla jsou nevymahatelná. A jestli se nepletu, tak ignore je jen pro PM a nutit někoho ke koupi PM jenom proto že si někdo vymýšlí podmínky mimo rámec hry mi přijde poněkud zvláštní.


  • 2

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama