Přejít na obsah


Fotka

Multiny s délkou trasy 10-30km


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 Tutuola

Tutuola

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 20:38

Ahojda, chtela bych vas poprosit o nazor. Jsem zvykla delat vylety o delce cca 10-30km, a proto mi v geocachingu chybi prave tahle narocnost. Moje predstava je vytvorit takovou multinu, ktera povede pres zajimava mista, ale clovek se vzdy vrati do vychoziho bodu, kde bude mit zaparkovane auto. Dost casto lovim s psiskama, tak bych chtela prizpusobit multiny jim tzn. aby se co nejvic slo po mekkym povrchu, aby mohli byt pusteny na volno ( a pokud ne, napsala bych kde to nejde)...Ale tohle je spis vedlejsi cil. Co myslite, potesila by vas takova multina nebo jsem v tom jedina??:D Mockrat dekuju za vase nazory!
  • 0

#2 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 20:42

pár jich je, ne vždy okružní... pokud je okružní, tak to asi ještě jde, jinak je to vopruz... osobně multiny moc nemusím a když už, tk s jasně danejma zastávkama, hlavně nedopočítávat v terénu abych nevěděl kam jdu...
  • 0

#3 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 21:03

Ale jo, pokud by to bylo krajem, který za to stojí, proč ne. I ten pes-friendly terén by byl príma.
  • 0

#4 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 21:10

Pár takových multinek jsem už absolvovala, takže bych byla pro.
  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 21:29

Podívej se na GC1TFMQ. Ta jde po velké části Schwarcenbergského kanálu. Je ale vhodná spíš pro turisty nebo cyklisty, kteří jezdí vlakem, nevrací se.
  • 0

#6 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 21:30

Taky se rad projdu, takze proc ne a zakonceni +- na vychozich je super. Obvykle prijedu autem a tak se k nemu musim vratit. Jan prosim zkus co nejjedodusi ukoly, at z toho neni matematicka olympiada. ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 21:32

Mě potěší multina jako trasa pro výlet, výpravu nebo vandr. Příklady jsou, nemám je zdaleka všechny slovené, třeba tady GCM443, GC20525, GC1FPN1, GC1NNF0, GC1JPG3, GC1BRMC, GC12A0Z, … :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 21:35

Tak kazdy si muze zalozit kesku dle sve fantazie, v tom je v podstate ta krasa. A nekoho urcite potesi. Ale bude nutno pocitat s tim ze bude mit celkem malou navstevnost, osbne me dost prekvapuje jak maji nektere kesky malou navstevnost jen proto, ze je to multina a treba jen s jednou zastavkou :) Pokud to ma mit nejakou navstevnost tak je skoro lepsi zalozit serii nekolika tradicek na dane trase. Je to podle me zabavnejsi nez jedna multina :) U mutliny bych volil zastavky jako predem dany waypointy, nez takova ta jdi tam a tam a tam zjistis kudy dal a treba se do vecera vratis :) Mimo to ted kdyz je to tu vsude hodne zakeskovany tak si vetsina spis zvoli nejakou 30km trasu podle ruznorodych X kesek nez absolvovat cely den jednu multinu, i za cenu ze ta trasa nebude uplne "krasna" :)
  • 0

#9 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 22:08

Já teda osobně radši jednu pěknou, dlouhou a proto vyhlášenou, ale málo navštěvovanou multinu než powertraily a vlečky. Taková Vlečka na Orlík jako multina by se mi líbila daleko víc, za body se nehoním a v mapě by nestrašila ta neuvěřitelná tasemnice.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#10 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 22:54

powertraily taky nemusim, to uz mi prijde trochu degenerace hry, ale zrovna vlecka, kterou jsme teda jeste nelovili, mi prijde jako jako dobre zvolena serie pro zpestreni. Tou serii jsem myslel tak 5 tradicek - nejde jen o body ale i o to hledani kdyz uz nekde clovek cely den coura :) - ale samozrejme kazdemu dle gusta.
  • 0

#11 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 23:03

Každá multina potěší, delší těší déle. Alespoň nebudeš muset pořád měnit logbooky. Rozhodně do toho jdi. Když bude 30 km multinka vedená pěkným terénem, tak nevěřím, že nepůjde kolem nějakých stávajících keší. Dej k nim stages a hned to bude pro všechny veselejší. Člověk si projde dlouhou multinku s pěkným D/T a k tomu získá pár levnějších bodíků na pěkných místech, kam by se třeba kvůli jedné tradičce neštrachal. Jediní kdo budou naštváni jsou borci ze zdejší antipowertrailové sekce - jak se někde objeví tři keše v řadě, hned dští oheň a síru...B)
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 23:35

Tutuola napsal/a:
Ahojda,

chtela bych vas poprosit o nazor. Jsem zvykla delat vylety o delce cca 10-30km, a proto mi v geocachingu chybi prave tahle narocnost.


Rozhodně takové multiny dělej.

Sice se občas dozvíš, že je to moc dlouhé, ale pokud je v listingu varování, že je to na celý den, tak proč ne.

Já to stejně všechno jezdím na kole, tak je mi celkem jedno, že to nekončí zase na začátku :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2011 - 23:37

Po pěkných místech - proč ne. Též si myslím, že je lepší jednotlivé stage mít předem známé, výborně to poslouží pro naplánování keší kolem trasy a je z toho potom fajn vycházka s více keškama.
  • 0

#14 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 21 srpen 2011 - 6:04

Pokud multina má proč být tak dlouhá tak mi nevadí ovšem musí dodat kačerovi motivaci ji dát. Třeba Rallye Sudety je přes 120 km dlouhá multina a protože je o tom dokazat to zblbla mě. Možná na těch 30ti km je spousta zastávek, které by mohly fungovat jako samostatné a hezké keše. Když jsem zakládal TDK, což bylo kolem 10 km uvědomil jsem si, že geocaching nejsou jen jedinci, ale taky rodiny s dětmi a tam se musí pořád něco dít a nalézat. Určitě by na takové délce neměly být zastávky geonaschválné, myslím tím nesmyslné úkryty filmovek s indiciemi v největším chamradí nebo tam, kam člověk musí lézt s pomůckama. Tak dlouhá cesta je spíš o pohybu a tak by ten dobrý pocit měly i zastávky doplňovat a nezdržovat. Nejlepším lákadlem jsou netradiční skrýše a přírodní zajímavosti o kterých se málo ví. Začátek a konec na blízkém místě je výhodou pro ty kdo sem musejí autem a těch bude hodně, teda když dokážeš kačerstvo namotivovat, že si budou o keši vyprávět. Těším se, že budu jedním z nich. Wetu
  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 8:39

wetu napsal/a:
.....
Když jsem zakládal TDK, což bylo kolem 10 km uvědomil jsem si, že geocaching nejsou jen jedinci, ale taky rodiny s dětmi a tam se musí pořád něco dít a nalézat. Určitě by na takové délce neměly být zastávky geonaschválné, myslím tím nesmyslné úkryty filmovek s indiciemi v největším chamradí nebo tam, kam člověk musí lézt s pomůckama.
....


Takhle dlouhé multi zpravidla rodiny s dětmi neloví.

Ale když se nad tím zamyslíš, tak Krkonoše Crossing ani Husí cesta nevedou do kruhu a stejně je lidi rádi loví. A u Husí cesty většinou ani nevíš, kam půjdeš dál.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 10:32

Trhac napsal/a: Já teda osobně radši jednu pěknou, dlouhou a proto vyhlášenou, ale málo navštěvovanou multinu než powertraily a vlečky. Taková Vlečka na Orlík jako multina by se mi líbila daleko víc, za body se nehoním a v mapě by nestrašila ta neuvěřitelná tasemnice.

Presne tak, taky myslim, ze jedna dlouha multi je vyrazne lepsi a zajimavejsi. Je jasny, ze takova multi bude mit malou navstevnost ale o to bude vzacnejsim, prestiznejsim a cennejsim ulovkem pro ty, kteri to skutecne daji a o to vic si takoveho ulovku budou vazit. Ja treba minuly vikend dal Dianu GmbH GC11JJQ ktera je dlouha cca 25 km a rozhodne na ni jen tak nezapomenu - mimo jine prave proto, ze to nebylo snadne a "dikyzabodove".
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#17 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 10:55

kolombo napsal/a:
Takhle dlouhé multi zpravidla rodiny s dětmi neloví.
Ale když se nad tím zamyslíš, tak Krkonoše Crossing ani Husí cesta nevedou do kruhu a stejně je lidi rádi loví. A u Husí cesty většinou ani nevíš, kam půjdeš dál.


Za prvé LOVÍ, tedy aspoň ta naše ano a ráda. Za druhé Husí cesta sice není do kruhu, ale návrat na výchozí stage není nijak zlomyslně daleký.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#18 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 22 srpen 2011 - 21:20

Tak vidíte, co kačer to názor. Záleží na ownerce Tutuola, co si z těch našich rad vybere. Já se rád nechám překvapit. Wetu
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 7:50

A proc hned jedna multina? Vzdyt si clovek muze naplanovat trasu podle sebe a posbirat pri ni treba 5 tradicek.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 7:57

Dlouhých multin je poměrně dost, alespoň tam, kde se pohybuji já, tedy na západ od Prahy. Z těch, které zatím nebyly v tomhle vlákně zmíněny, můžu doporučit Údolí mlýnů GC101D9, Přes dva kopce GC1QZ65, Pro pravdu na Pravdu GC2D2J7, Okolo kolem GCPC3J, Drvotova stezka GC1XEZG, 45 GC12F8K, Trpasličí GC12QEC, Žlubineckým potokem GC2C2XP, Loděnické rybníky GC1E7P6 a další. Přidám i tři svoje kousky: Lánské kolo GC1VDAT, Okolo obory GC23Q47 a Maxovou oborou GC30266. Většina uvedených keší byla koncipována jako cyklokeše, jsou ale loveny i pěšky (včetně psích doprovodů), a kupodivu mají i solidní návštěvnost. Dle mých zkušeností by recept na úspěšnou dlouhou multinu měl obsahovat následující ingredience: 1) Promyšlená trasa je základ. Hezká krajina, zajímavosti po cestě. 2) Dopředu známá trasa. Zjednodušuje plánování, eliminuje nejistotu. 3) Okružní trasa, začátek a konec s možností parkování a dostupností veřejné dopravy. 4) Příběh - jen pokud je opravdu dobrý. Nezdařený pokus o příběh se naopak stává otravou. 5) Minimum počítání. Hledač na dlouhé cestě si chce vyvětrat hlavu, ne trápit se s kalkulačkou, a pak se případně 5 km vracet když splete jedno číslíčko. 6) Vhodnost pro pěšáky i cyklisty. 7) Dostatek dalších keší na trase. 8) Kvalitně zpracovaná finálovka. Pokud se celý den pachtím přes hory a doly, tak na konci očekávám "poklad", a ne filmovku s plesnivou roličkou logbooku. Samozřejmě nemusí být všechny ingredience 100% přítomny, ale čím víc jich bude, tím větší návštěvnost a spokojenost. Délka multiny bude mít na návštěvnost taky vliv. Pro srovnání, moje Lánské kolo (11 km) má v průměru jeden nález za 6 dní, zatímco Okolo obory (41 km) jeden nález za 11 dní.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama