Přejít na obsah


Fotka

Multiny s délkou trasy 10-30km


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#41 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 13:04

rodinka veverek napsal/a:
7. Do stagí můžeš dát i jednoduché hádanky, ale jen takové, které jsou zábavné a zvládne je každý. Různé puclíky, vybarvovačky, propojovačky, lehká sudoku a jiné hlavolamy.

Jen technicka poznamka. Jakmile bude nektera stage obsahovat nejake takoveto lusteni, bude ta multina muset byt oznacena jako Mystery cache, a spadne do jine kategorie, kterou spousta geocacheru zase opomiji, a ani si nenechava zobrazovat v mapach...
  • 0

#42 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 13:09

Přesně na tohle jsem narazil já. Tvořil jsem noční multi. A DR mi to neschválil jako multi, tak se z toho stala mystery, která nemá zdaleka tolik návštěv, kolik by podle mě mít mohla...
  • 0

#43 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 17:20

kapsa napsal/a:
Otazkou je, zda vyrazem "malo zajimave" nemyslis spis "dost obtizne" .... ;)

Ne. I obtížná multina může být nezajímavá, a naopak. Každý máme definici "obtížnosti" a "zajímavosti" nastavenou nějak jinak. Potíž nastává tehdy, když autor považuje za "obtížnost" něco, co pro většinu je "nezajímavost". Příkladem může být nutnost nasbírat víc proměnných než kolik je písmenek v abecedě, opakované výpočty zahrnující ne úplně triviální úkony typu (od)mocniny a logaritmy, nepředvídatelná kostrbatá trasa vedoucí v rámci utajení finálky na tuctové místo, atd. I takové jsem absolvoval, ale jen proto, že jsem si chtěl "vyčistit mapu". Určitě bych se kvůli nim nevydal někam dál.

Abych jen neodbočoval od tématu: Moje výše sepsaná doporučení na dobrou multinu reprezentují samozřejmě jen můj subjektivní názor. Mám sice vyzkoušeno, že ani dlouhé multiny, které se těchto pravidel drží, nemívají problémy s návštěvností, to však nic neznamená. Tazatelka původního dotazu si stejně z příspěvků vybere to svoje. A to je dobře, jinak by to byla nuda.
  • 0

#44 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 18:19

No já jsem plánoval též udělat delší multinu ala Survival s (nepovynými) úkoly, které by vedly poblíž i jiných keší aby to nebyl jen jeden bod na velkou vzdálenost a byla by vždy otevřená například v zimě až napadne sníh nebo v létě ale byla by delší ale bojím se negativních reakcí kačerů. Takže to zatím zůstáva ve formě nápadu a vytvoření trasy
  • 0

#45 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 20:09

Pridam pro inspiraci svou GCN5PH: 14km, listing z vetsi casti anglicky, zavadejici nazev budi dojem nocni cache, no proste idealni bezudrzbova multi, za letosek 6 logu, ale kazdy potesi vic, nez nekolik desitek odlovenoprilomoveseriidiky na tradicce v Krasu.

Pekne jsou taky Homolkovic multiny (serie Manetinske Hvozdy).

Ja jsem spis multicacher teoretik, spis si naplanuju pesi cestu po tradickach, a multi se mi musi trefit do cesty, abych ji prosel celou, ale ty Kulhalovy rady plne schvaluju. Kdyz neni jasne, kterym smerem multi vede, tak dojdu na start, zjistim, ze bych se mel vracet, a pokracuju k dalsi tradicce na planovane trase.
  • 0

#46 Tutuola

Tutuola

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 20:35

Mockrat dekuju za vsechny rady a tipy. Jsem si jista, ze nejake zminovane kesky urcite navstim. Obzvlast ta Krkonosska vypada hodne dobre.

Rozhodne bych rada zalozila multinu, pac serie tradicnich kesek za sebou je trochu nudna (tedy alespon pro me) . Urcite bych rada, aby multina propojovala nekolik tradicnich kesek, ale jeste uvidime. Mam ve hre dve trasy, takze mam jeste nad cim premyslet.

Keskovat jsem zacinala na multine a obzvlast vydarene ( moje prvni keska http://www.geocachin...d9-0798116ce451 )
Latku mam tedy nastavenou pekne vysoko a musim to vsechno poradne promyslet.
Jeste jednou vsem dekuji za nazory, urcite nejakou delsi multinu vytvorim...;)
  • 0

#47 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 20:41

Tutuola napsal/a:
Latku mam tedy nastavenou pekne vysoko a musim to vsechno poradne promyslet.
Jeste jednou vsem dekuji za nazory, urcite nejakou delsi multinu vytvorim...;)


Tesim se, zasobu palmoveho vina do baglu, a pujdu se na ni kouknout (jestli chapu dobre tvuj nick :) )
  • 0

#48 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 23 srpen 2011 - 20:50

Lubos_H napsal/a:
No já jsem plánoval též udělat delší multinu ala Survival s (nepovynými) úkoly, které by vedly poblíž i jiných keší aby to nebyl jen jeden bod na velkou vzdálenost a byla by vždy otevřená například v zimě až napadne sníh nebo v létě ale byla by delší ale bojím se negativních reakcí kačerů. Takže to zatím zůstáva ve formě nápadu a vytvoření trasy

Negativní reakce budou vždycky ;)
Na to se musíš vybodnout...B)

Něco pro inspiraci od nás z oblasti:
GCRYMZ
GC14M6H
  • 0

#49 Tutuola

Tutuola

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 20:50

haggaeus napsal/a:
Tesim se, zasobu palmoveho vina do baglu, a pujdu se na ni kouknout (jestli chapu dobre tvuj nick :) )


aaa velmi dobre!! znas nebo pomohl strejda gugl??;)
  • 0

#50 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2011 - 21:07

Tutuola napsal/a:
aaa velmi dobre!! znas nebo pomohl strejda gugl??;)

Znam, nedavno jsem precetl odtud :)
S literarnimi nebo filmovymi multi/mystery byva taky sranda, zvlast je vymyslet, ale jistejsi je navrhovat je tak, aby pro ty, co neznaji predlohu, to byla aspon pekna prochazka, a kdo zna, tak oceni, ze tahle stage je v bydlisti toulaveho ducha.
  • 0

#51 pysklatko

pysklatko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 15:03

Zdravím. Chtěla bych zeptat, jeslti není nějaká dlouhá multina (celodenní) na Moravě? Chtěla bych něco podniknout a nechce se mi uplně daleko cestovat:) Díky předem
  • 0

#52 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 15:07

Pár dlouhých štrek mám v bookmarku, třeba to pomůže. Ale určitě jich na Moravě bude víc...
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#53 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 15:44

pysklatko napsal/a: Zdravím.
Chtěla bych zeptat, jeslti není nějaká dlouhá multina (celodenní) na Moravě? Chtěla bych něco podniknout a nechce se mi uplně daleko cestovat:)
Díky předem

Mohu nabídnout své wherigo GC2JEDK které je asi 15km dlouhé.
Také vřele doporučuju doslova legendární Dianu GC11JJQ která má tak cca 25 - 30km.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#54 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2013 - 9:12

PaWcz napsal/a: Pár dlouhých štrek mám v bookmarku, třeba to pomůže. Ale určitě jich na Moravě bude víc...

Ahoj, našel jsem ti jednu pěknou do bookmarku, vypadá dobře : GC1B6NX
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#55 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2013 - 9:43

Kapso, děkuji Ti!
Kosí potok jsem zařadil.

Kdyby ještě někdo měl tip na nějakou pěknou "chodící" multinku, multi-mysterku nebo letterbox v ČR nebo v nejbližším okolí (v pohraničních horách apod.), dejte vědět, rád ji do seznamu zařadím.
K případným tipům na doplnění, prosím, připište přibližnou délku trasy a informaci, zdali putování tvoří okruh nebo nikoliv.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#56 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2013 - 9:45

Znojemská okurka GCVGD8? A pak je několik spíše vícedenních, terén a obtížnost se tam blíží 4-5 (i když ta okurka by sema asi patřila taky)
  • 0

#57 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2013 - 10:47

PaWcz: Z mých cyklistických v bookmarku nemáš "Okolo Obory":

GC23Q47 Asi 41 km okruh křivoklátskými lesy vedoucí kolem celé Lánské obory. Trasa je navržena pro cyklisty, vhodná je i pro pěší. Většina trasy vede po dobře sjízdných / schůdných lesních cestách, indicie i finálka jsou celoročně dostupné. Celkové nastoupané převýšení je 560 m. Poblíž trasy lze najít asi 20 dalších keší (viz samostatný bookmark).
  • 0

#58 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2013 - 11:50

PaWcz napsal/a:
Pár dlouhých štrek mám v bookmarku, třeba to pomůže. Ale určitě jich na Moravě bude víc...


Do tohoto Bookmarku by se hodily ještě tyhle u nás ve Východních Čechách
GC1DDPY - Turistická (podle autora 9 km jen cesta tam + pak něco cesta zpět)
GC2Y94Z - Cestami Cyrila Boudy - Letterbox, podle autora 22 km (okruh kolem Nové Paky)
GC3T44K a GC416AH - Cyklostezka HK - Kuks 1 a 2 - myslím, že obě jsou delší jak 6 km, ale ruku do ohně za to nedám, nemám je ještě odlovené a neměřil jsem to...
To jsou jen kešky tady v okolí :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama