Přejít na obsah


Fotka

Moravskoslezský geocaching ...aneb za poklady Moravskoslezského kraje!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
334 odpovědí na toto téma

#141 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 18:21

brtnicek napsal/a:
.......... ale určitě máte připraveno dost "předmětů na výměnu", dost rad a pokynů na všechny ewenty a cwg na celou dobu předpokládaného trvání těch 100 (zatím nějak kolem dvaceti) krabiček


Jen tak pro zajímavost - v keši Cesta do města: Hlučín už kromě razítka nebylo nic, co by naznačovalo, že by se jednalo o keš dotovanou krajem. Je to asi docela levná záležitost tyhle krabičky udržovat ;)
  • 0

#142 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 19:01

Po víkendu stráveném u počítače tlacháním na různých fórech znovu otevírám své oblíbené vlákno abych se dozvěděl, co je nového v kauze MSGC. A ono nic. Snad jen naštvaných lidí přibývá. Pe3cek stále obhajuje neobhajitelné, argumentuje tím, že když mizí miliony v chřtánech fotbalových bafuňářů, tak je jen spravedlivé, že sympatická sumička skončí i u party geochytráků. Vždyť daňový poplatník to ani nepozná. Zatím jsem si ještě neudělal konečný názor. Nevím, jestli Pe3cek opravdu věří tomu, že pracuje na dobré věci, že prospěl téhle hře a svému kraji, že vytáhl do přírody zástupy rodin, které by jinak bloumaly po nákupních centrech. Anebo jestli si uvědomuje, že tento projekt je pouhým parazitem, jen nástrojem pro přesun veřejných peněz do soukromých kapes - a snaží se to zakrýt.
  • 0

#143 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 19:16

Nebylo by rozumnější nechat toto tlachání a počkat s hodnocením třeba půl roku? Mi osobně např. tzv. dublované keše nevadí, mnohem více mi vadí promoklé logbooky, různé kešky v zábradlích, kanálech apod.
  • 0

#144 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 19:58

honzak83 napsal/a:
Nebylo by rozumnější nechat toto tlachání a počkat s hodnocením třeba půl roku? Mi osobně např. tzv. dublované keše nevadí, mnohem více mi vadí promoklé logbooky, různé kešky v zábradlích, kanálech apod.


Nebylo by rozumnější jakýkoli problém - diskuzi - kauzu - nechat "na potom" až sama nějak vyšumí a pak problémem nebude? V tom případě se vlk nažere a koza zůstane celá, no však jsme v Česku :)
Trochu smutné, když už ted jsou krabičky prázdné :(
Tak dobrou noc a hezké sny všem :) i těm, kdo proseděli celý den u pc, i těm, kdo vyrazili do lesů a polí a měst :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#145 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 20:30

Z počátku mi vadilo (jeden případ na ukázku) že se duplikuje keška na Hrabyni...no..je to řekl bych hloupé a svým způsbem nefér k druhé kešce..na druhou stranu pokud někdo organizuje "hru" a existuje lokalita jako Hrabyň, tak má možnost buď nezakládat nic, nebo se domluvit s majitelem stávající kešky anebo nezaložit nic, (Hrabyň je jen jedna)takže z pohledu zakladatele to zase tak tragicky nevypadá. Já osobně nemám rád takové ty městské mikrokešky, dnes jsem si udělal v rámci dnů NATO výlet po okolí a spousta srolovaných zmuýchlaných logbooků (pardon, spíš několik něž sousta) mě docela zamrzelo. Ale o to tu asi nejde... Řada lidí rajtuje po okolí s dětma a jsou rádi že potomstvo nesedí u počítače, že se mohou podívat po okolí a GC je jen záminka k tomu, aby udrželi zájem malých zůstat venku a věřím tomu (ověřeno na synovcích) že duplicitní regular je nadchne víc než jedna mikro. Dospělý by se asi měl nadnést nad slupku a vcítit se do pozice nezainteresovaných. Pozor, neříkám že vy ostatní nemáte pravdu! Provedení některých kešek bylo více než amatérské (nebudu ukazovat), ale třeba se to napraví. Zatím jsem si projel asi 15 MSGC kešek a mám z nich jen 4 kolečka, ale co...nehledám kešky pro kus dřeva.. Jak se říká: Po bitvě každý generál a když si myslíš že to umíš líp tak to udělej líp....myslím že hledání kešek je koníček nás všech a že by možná nebylo špatné uspořádat posezení u piva a trochu pozvednout úroveň ke spokojenosti všech...a možná je to blbý nápad, možná bude lepší když budu mlčet... Napadla mne ještě jedna věc: Když se tchán koukal na groundspeak tak ho to nijak nezaujalo, neumí anglicky a nepochopil o co jde, ale když objevil české informace o MSGC, koupil navigaci, vzal vnoučata a vyrazil ven...to není zase tak špatné ne? Nebylo cílem něco podobného? PS: s organizátory MSGC nemám nic společného a můj názor se může kdykoliv radikálně změnit :)
  • 0
DittmannCZ

#146 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2011 - 21:41

Mně na téhle akci vadí ještě jedna věc. Budiž, ze strany kraje se asi jednalo o dobrý úmysl. Ale když už za to realizátor (či realizátoři) dostali zaplaceno, tak ať se opravdu snaží. Ať vymýšlejí zábavné multinky či mysterky, netradiční schovky u tradiček a hlavně ať se o ty keše pořádně starají. Chápu, že to je hlavně časově náročné se o tolik krabiček starat, ale s tím přece museli počítat. Jsou tací, kteří to dělají zadarmo, mají keší založeno skoro více, než bude mít krajská série, a každá z nich je perla.
  • 0

#147 pe3cek

pe3cek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 11:34

hrabosata napsal/a:

brtnicek napsal/a:
.......... ale určitě máte připraveno dost "předmětů na výměnu", dost rad a pokynů na všechny ewenty a cwg na celou dobu předpokládaného trvání těch 100 (zatím nějak kolem dvaceti) krabiček


Jen tak pro zajímavost - v keši Cesta do města: Hlučín už kromě razítka nebylo nic, co by naznačovalo, že by se jednalo o keš dotovanou krajem. Je to asi docela levná záležitost tyhle krabičky udržovat ;)


Jak jsem psal výše jednoduchou matematikou 13000 cwg určených pro hru na 100 cachí je 130cwg do každé cache v průběhu 2 let. Jen do cache Hlučín už spadlo přes 60 CWG za poslední měsíc!
  • 0

#148 pe3cek

pe3cek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 11:41

hrabosata napsal/a:
Mně na téhle akci vadí ještě jedna věc. Budiž, ze strany kraje se asi jednalo o dobrý úmysl. Ale když už za to realizátor (či realizátoři) dostali zaplaceno, tak ať se opravdu snaží. Ať vymýšlejí zábavné multinky či mysterky, netradiční schovky u tradiček a hlavně ať se o ty keše pořádně starají. Chápu, že to je hlavně časově náročné se o tolik krabiček starat, ale s tím přece museli počítat. Jsou tací, kteří to dělají zadarmo, mají keší založeno skoro více, než bude mít krajská série, a každá z nich je perla.


A můžeš mi napsat o kterou cache se nestaráme? !
Třeba Meluzína už byla 3x vykradená (pardon, 2x ukradeno razítko a jednou celá cache). A nikde není napsáno, že hledač MUSÍ nalézt CWG nebo předměty na výměnu. Při kalkulaci bylo počítáno, že se cache budou doplňopvat náhodně a jen 4x během projektu (130 koleček a 100 reklamních předmětů do každé cache není až tak moc, že?). Realita ukázala, že vznikl nový zákon. Naplněná cache až po okraj je vybrakovaná rychleji než poloprázdná krabička...
  • 0

#149 pe3cek

pe3cek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 11:43

DittmannCZ napsal/a:
Z počátku mi vadilo (jeden případ na ukázku) že se duplikuje keška na Hrabyni...no..je to řekl bych hloupé a svým způsbem nefér k druhé kešce..na druhou stranu pokud někdo organizuje "hru" a existuje lokalita jako Hrabyň, tak má možnost buď nezakládat nic, nebo se domluvit s majitelem stávající kešky anebo nezaložit nic, (Hrabyň je jen jedna)takže z pohledu zakladatele to zase tak tragicky nevypadá.
Já osobně nemám rád takové ty městské mikrokešky, dnes jsem si udělal v rámci dnů NATO výlet po okolí a spousta srolovaných zmuýchlaných logbooků (pardon, spíš několik něž sousta) mě docela zamrzelo. Ale o to tu asi nejde...
Řada lidí rajtuje po okolí s dětma a jsou rádi že potomstvo nesedí u počítače, že se mohou podívat po okolí a GC je jen záminka k tomu, aby udrželi zájem malých zůstat venku a věřím tomu (ověřeno na synovcích) že duplicitní regular je nadchne víc než jedna mikro. Dospělý by se asi měl nadnést nad slupku a vcítit se do pozice nezainteresovaných.
Pozor, neříkám že vy ostatní nemáte pravdu! Provedení některých kešek bylo více než amatérské (nebudu ukazovat), ale třeba se to napraví. Zatím jsem si projel asi 15 MSGC kešek a mám z nich jen 4 kolečka, ale co...nehledám kešky pro kus dřeva..
Jak se říká: Po bitvě každý generál a když si myslíš že to umíš líp tak to udělej líp....myslím že hledání kešek je koníček nás všech a že by možná nebylo špatné uspořádat posezení u piva a trochu pozvednout úroveň ke spokojenosti všech...a možná je to blbý nápad, možná bude lepší když budu mlčet...

Napadla mne ještě jedna věc: Když se tchán koukal na groundspeak tak ho to nijak nezaujalo, neumí anglicky a nepochopil o co jde, ale když objevil české informace o MSGC, koupil navigaci, vzal vnoučata a vyrazil ven...to není zase tak špatné ne? Nebylo cílem něco podobného?

PS: s organizátory MSGC nemám nic společného a můj názor se může kdykoliv radikálně změnit :)


Díky, tohle je jeden příklad za mnoho dalších... pozitivních a proč to vlastně děláme...
  • 0

#150 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 12:17

pe3cek napsal/a:
...Při kalkulaci bylo počítáno, že se cache budou doplňopvat náhodně a jen 4x během projektu (130 koleček a 100 reklamních předmětů do každé cache není až tak moc, že?). Realita ukázala, že vznikl nový zákon. Naplněná cache až po okraj je vybrakovaná rychleji než poloprázdná krabička...

To ale byla dost podhodnocená kalkulace nálezů, že? To se nějak nepočítalo, kolik že lidí to podle plánu má na ta místa přivést...nebo se (s)prostě šetřilo?
Navíc když tam ty lidi na to nalákáte, tak se asi docela budou cítit podvedeni...
  • 0

#151 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 12:53

Však reklamní předměty tam nepatří, co vím, takže první slušný kačer je vyhází :-D
  • 0

#152 beeuskadawe1

beeuskadawe1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 13:29

LeeHill napsal/a:
Jojo, doufam ze dalsi krabka bude dublovat Stadion Bazaly, nejlepe aby byla v te dire v ceste, do ktere kazdy den vleti nekolik aut, a mesto ci kraj nema ma jeji opravu. Nebo by taky mohla byt nekde u skolky pro postizene deti, kde jsme na podzim na zahrade meli CITO, protoze kraji nezbyly penize na udrzbu zahrady a autisticke deti se ztracely v prerostlem krovi. Sorry za emotivni vylev, nemate nekdo barvu na natreni 200m plotu kolem jmenovaneho zarizeni? Urad zase nema penize, kaceri to natrou zadarmo.


Raduš... to je síla. Udělej další CITO, moc rádi přijdeme pomoct. Myslím, že i na tu barvu se nějak poskládáme.


Je to běs, je to běs! :(
  • 0
statusbar
GOOGLOVAT UMÍME :-)

#153 beeuskadawe1

beeuskadawe1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 13:45

dr.vota napsal/a:

pe3cek napsal/a:
...Při kalkulaci bylo počítáno, že se cache budou doplňopvat náhodně a jen 4x během projektu (130 koleček a 100 reklamních předmětů do každé cache není až tak moc, že?). Realita ukázala, že vznikl nový zákon. Naplněná cache až po okraj je vybrakovaná rychleji než poloprázdná krabička...

To ale byla dost podhodnocená kalkulace nálezů, že? To se nějak nepočítalo, kolik že lidí to podle plánu má na ta místa přivést...nebo se (s)prostě šetřilo?
Navíc když tam ty lidi na to nalákáte, tak se asi docela budou cítit podvedeni...


Jen povzdech:
Měla jsem zájem o ten pas. Nenažraně jsem chtěla originálB). Před měsícem jsem vlezla do Infocentra v Ostravě, kde mi paní řekla, že už je dávno nemají, měli jich pár a VÍCE UŽ JICH KRAJ NEDODÁ!!


(Měl hospodu, ale chodili mu tam lidi!!)
  • 0
statusbar
GOOGLOVAT UMÍME :-)

#154 pe3cek

pe3cek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 19:07

Dobrá zpráva, dnes jsem dostal informaci, že kraj dělá dotisk pasů a do 14 dní by měly být opět na infocentrech! A odpověď na to, že 130 cwg v jedné cachi je málo, pokud si člověk uvědomí, že je "pouze" 8 sérií které celkem obsahují 90 cachí, tak najít 8 CWG v 90 cachích je velká pravděpodobnost, že naleznete. Pak je 10 CWG unikátních pro TOP cache, kde je samosebou nastavena jiná kvóta no a nakonec 4 eventové CWG. Tedy 22 vzorů.... Tedy si nemyslím, že to je podhodnoceno. Jen člověk nemůže čekat, že CWG najde třeba hned poprvé na první navštívené cachi...
  • 0

#155 endoto

endoto

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 21:31

pe3cek napsal/a:
Tady každý plácá něco jen o duplicitě, ale... pokud se podíváte na Štěpána, jaká to je hezká lokalita a je tam jen jedna mysterka. Zdaleka ne každý je schopen tuto mysterku vyluštit a tak bych mohl pokračovat dále.

Pokud existuje v rámci projektu předem daná matrice v sérii výhledy na MSK a podobně, tak tu cache nedám doprostřed lesa... ale to by se zase našel nějaký šťoural, co by řekl, že někde v tom lese už přece jedna cache je... Pokud si člověk vezme jakékoli město a jde "lovit, tak má cca co 200 metrů nějakou cache (na popelnici, u patníku, pod parapetem) a taky by mohl namítat, že přeci v tomto městě už je cachí tuny, tak proč tam jsou ty stovky dalších? A říká na to někdo něco? Ne!

Podle ohlasů, které dostáváme pomocí jiných kanálů, než tohoto vlákna, které se evidentně specializovalo na tu sortu lidí, pro kterou tato hra není určena, tedy ty co sedí raději u počítače a rýpou, než by vzali kolo, přítele či rodinu a vyrazili si na příjemné místo, tuto hru začalo díky tomuto projektu hrát spousta začínajících cacherů, hodně rodin s dětmi, které baví sbírat razítka a nevadí jim, když se na hezké místo podívají znovu.

Vždyť před cachingem, ti co sportovali, tak taky klidně vyšli na Lysou horu i 20x za rok a nevadilo jim to, nebo snad jo?


A když jsem včera projížděl kolem Bazal, kde se konal západ posledního v tabulce s FC Slovácko a viděl jsem tu masu policistů, které platíme z našich daní pro úzkou sortu fanoušků, tak se divím, že proti těmto utraceným penězům nevyskakujete...


Keše tohoto podivného projektu jsme dali do ignore.. a pokud by se autor nezačal vyjadřovat a obhajovat toto podivno, tak to nechám plavat.

Do diskuse přispíváme jen občas protože sedím u PC celý den v práci a jsem rád když mohu vypadnout do přírody na keše na kole,s přítelem či rodinou.

Docela mne štve že se tady autor ohání dotacemi které jsou zachráněné pro geocaching ...mohli skončit na jiném smysluplném místě ..podobné keše by si kačeři udělali dříve a nebo později rádi sami a zadarmo. Ale to je spíš připomínka, na toho kdo tento projekt vypsal a zveřejnil ..pokud za tím nestojí někdo z kačerů ...

Podle mne autor využil jen své obchodní schopnosti ( klobouk dolů ) a získal tuto dotaci ( určitě ne z lásky k zakládání keší ) , kde jen část peněz skončí v krabičkách a předmětech na výměnu ... vždyt do té doby nezaložil nic kloudného a jen se honil za body.


A když jsem večer projížděl D1 z Jihlavy do Ostravy a viděl tu masu děr na cestě tak se divím že jste tuto dotaci nepřesunuli na jiné smysluplné místo ...čím že je např. oprava dálnice.

PS:kdyby byl celý projekt umístěný mimo geocaching.com tak neřeknu ani ň
  • 0

#156 pe3cek

pe3cek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 7:49

Tak tohle už jsi fakt přehnal endoto! Já jsem nezaložil nic kloudného?! Nemůžu za to, že jsi tak zaslepený a ani ses nepodíval, co jsem vlastně zakládal a nepřečetl sis logy u mých cachí! Potažmo já zatím z celého projektu 22 cachí osobně založil pouze 3. Ostatní cache založili další členové realizačního teamu. Jediná věc je ta, že jsem nezakládal cache v okolí bydliště, ale po celém světě a zaměřoval jsem se na eventy, které jsem vždy dotoval ze svého viz novoroční geosquashe, šance v Beskydech a podobně... Každý dělá co umí. A pokud bych tu měl vyjmenovat, kdo všechno se výběrového řízení zúčastnil, ale neuspěl (mimochodem, tato informace je veřejná), tak by to tu asi trochu zašumělo a i někteří, kteří přímo na tomto fóru brojí proti projektu byli sami účastni výběrového řízení a snažili se jej vyhrát... Tentokrát ne za projekt, ale za sebe samého.. Pe3cek
  • 0

#157 tymveverek

tymveverek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 16:42

založeného nemáme nic, tak asi moc mluvit nemůžeme, ale nevím, že by endoto něco přehnal - má víceméně pravdu: jedna tradička, jedna mysterka dvě tradičky hooooooooooodně daleko (= bez pravidelné údržby) a pak samé earthky o které se starat nemusíš - a pak eventy: ten povídací o cestě do hor - tam určitě muselo být krásně...a squashové - zajisté ve spřátelené squashové restauraci. Ale proto se to dělá. Kdo má nápad a podnikatelského ducha, tak i na gc dokáže vydělat, takže nic proti tomu. Pochybuji totiž, že na eventru v hospodě někdo někdy prodělá.. Taky by mě zajímalo, jako mnohé další v téhle diskuzi,jak hezké krabičky na originálních místech budou v další etapě ... Pe3cek: Dobrá zpráva, dnes jsem dostal informaci, že kraj dělá dotisk pasů a do 14 dní by měly být opět na infocentrech! Já to spíš vidím jako ostudu, že zúčastněné osoby nebyly schopné zajistit za peníze z dotací dostatečné množství pasů, cwg a razítek a upomínkových předmětů - nemám úplně přesně načteno jak je to v pravidlech s reklamními předměty, takže k tomu se vyjádřit nemůžu Být osoba, která je nalákána reklamou na zajímavé krabičky - a pak tam nalézt jen razítko, musí se člověk jasně cítit podveden. To normální kačeři se starají o krabičky lépe - zadarmo - a to jich má msgc teprve dvacet - nechci vidět až jich bude sto
  • 0

#158 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 18:17

pe3cek napsal/a:
A můžeš mi napsat o kterou cache se nestaráme? !
Třeba Meluzína už byla 3x vykradená (pardon, 2x ukradeno razítko a jednou celá cache). A nikde není napsáno, že hledač MUSÍ nalézt CWG nebo předměty na výměnu. Při kalkulaci bylo počítáno, že se cache budou doplňopvat náhodně a jen 4x během projektu (130 koleček a 100 reklamních předmětů do každé cache není až tak moc, že?). Realita ukázala, že vznikl nový zákon. Naplněná cache až po okraj je vybrakovaná rychleji než poloprázdná krabička...


Abych byl správně pochopen - rozhodně jsem nemyslel, že byste se o keše nestarali tak, jak se očekává od ownera, který keše zakládá za své peníze - tedy že byste nedbali o celistvost krabičky, logbook či razítka. Od "obyčejného" ownera nikdo nečeká, že by stále dbal o to, aby obsah keše za něco stál. Právě proto, že to jsou jeho peníze, které do toho vkládá.
Jenže tohle jsou keše sponzorované z veřejných prostředků - takže i ty nároky na obsah keše jsou, troufám si tvrdit, oprávněně větší. Nalákali jste lidi, kromě razítek v pasech, hlavně na CWG a reklamní předměty - a lidi oprávněně čekají, že je tam najdou. Myslím, že byste se měli průběžně starat o to, aby v krabičkách něco bylo - a ne až se úplně vyprázdní a lidi si začnou stěžovat. Ale je to jen můj názor, třeba to tak ostatní necítí.
  • 0

#159 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2011 - 18:23

hrabosata napsal/a:

pe3cek napsal/a:
A můžeš mi napsat o kterou cache se nestaráme? !
...

Abych byl správně pochopen - rozhodně jsem nemyslel, že byste se o keše nestarali tak, jak se očekává od ownera, který keše zakládá za své peníze - tedy že byste nedbali o celistvost krabičky, logbook či razítka. Od "obyčejného" ownera nikdo nečeká, že by stále dbal o to, aby obsah keše za něco stál. Právě proto, že to jsou jeho peníze, které do toho vkládá.
Jenže tohle jsou keše sponzorované z veřejných prostředků - takže i ty nároky na obsah keše jsou, troufám si tvrdit, oprávněně větší. Nalákali jste lidi, kromě razítek v pasech, hlavně na CWG a reklamní předměty - a lidi oprávněně čekají, že je tam najdou. Myslím, že byste se měli průběžně starat o to, aby v krabičkách něco bylo - a ne až se úplně vyprázdní a lidi si začnou stěžovat. Ale je to jen můj názor, třeba to tak ostatní necítí.


ano - a o tom je vlastně celá tahle diskuze - kromě toho , že nebyly krabičky povětšinou dané na "originální" místa , ale "byla vykradena" místa už jednou objevená, tak je diskuze o tom, jak to hezky shrnul někdo pod nickem hrabosata.
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#160 zuzule

zuzule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2011 - 8:48

beeuskadawe1 napsal/a:

dr.vota napsal/a:

pe3cek napsal/a:
...Při kalkulaci bylo počítáno, že se cache budou doplňopvat náhodně a jen 4x během projektu (130 koleček a 100 reklamních předmětů do každé cache není až tak moc, že?). Realita ukázala, že vznikl nový zákon. Naplněná cache až po okraj je vybrakovaná rychleji než poloprázdná krabička...

To ale byla dost podhodnocená kalkulace nálezů, že? To se nějak nepočítalo, kolik že lidí to podle plánu má na ta místa přivést...nebo se (s)prostě šetřilo?
Navíc když tam ty lidi na to nalákáte, tak se asi docela budou cítit podvedeni...


Jen povzdech:
Měla jsem zájem o ten pas. Nenažraně jsem chtěla originálB). Před měsícem jsem vlezla do Infocentra v Ostravě, kde mi paní řekla, že už je dávno nemají, měli jich pár a VÍCE UŽ JICH KRAJ NEDODÁ!!


(Měl hospodu, ale chodili mu tam lidi!!)


V Opave v infu jich maji jeste hromadu :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama