Přejít na obsah


Fotka

Moravskoslezský geocaching ...aneb za poklady Moravskoslezského kraje!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
334 odpovědí na toto téma

#161 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 28 September 2011 - 9:34

hrabosata napsal/a:

pe3cek napsal/a:
A můžeš mi napsat o kterou cache se nestaráme? !
Třeba Meluzína už byla 3x vykradená (pardon, 2x ukradeno razítko a jednou celá cache). A nikde není napsáno, že hledač MUSÍ nalézt CWG nebo předměty na výměnu. Při kalkulaci bylo počítáno, že se cache budou doplňopvat náhodně a jen 4x během projektu (130 koleček a 100 reklamních předmětů do každé cache není až tak moc, že?). Realita ukázala, že vznikl nový zákon. Naplněná cache až po okraj je vybrakovaná rychleji než poloprázdná krabička...


Abych byl správně pochopen - rozhodně jsem nemyslel, že byste se o keše nestarali tak, jak se očekává od ownera, který keše zakládá za své peníze - tedy že byste nedbali o celistvost krabičky, logbook či razítka. Od "obyčejného" ownera nikdo nečeká, že by stále dbal o to, aby obsah keše za něco stál. Právě proto, že to jsou jeho peníze, které do toho vkládá.
Jenže tohle jsou keše sponzorované z veřejných prostředků - takže i ty nároky na obsah keše jsou, troufám si tvrdit, oprávněně větší. Nalákali jste lidi, kromě razítek v pasech, hlavně na CWG a reklamní předměty - a lidi oprávněně čekají, že je tam najdou. Myslím, že byste se měli průběžně starat o to, aby v krabičkách něco bylo - a ne až se úplně vyprázdní a lidi si začnou stěžovat. Ale je to jen můj názor, třeba to tak ostatní necítí.


To nejsi schopen pochopit, že každý projekt (i msgc) má nějaký maximální rozpočet a když při jeho tvorbě bylo počítáno s určitým počtem cwg a různých předmětů, tak přes to vlak nejede (respektive teoreticky může dojít ke zvýšení celkového rozpočtu, ale to by zase stejně všichni nadávali). A rozhodně je dle mě lepší, když nyní těsně po začátku projektu občas nikde nic není než aby se nyní vypotřebovali všechna cwg a reklamní předměty a další kešky této série by byly prázdné pořád.
  • 0

#162 beeuskadawe1

beeuskadawe1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 28 September 2011 - 10:47

honzak83 napsal/a:

hrabosata napsal/a:

pe3cek napsal/a:
A můžeš mi napsat o kterou cache se nestaráme? !
Třeba Meluzína už byla 3x vykradená (pardon, 2x ukradeno razítko a jednou celá cache). A nikde není napsáno, že hledač MUSÍ nalézt CWG nebo předměty na výměnu. Při kalkulaci bylo počítáno, že se cache budou doplňopvat náhodně a jen 4x během projektu (130 koleček a 100 reklamních předmětů do každé cache není až tak moc, že?). Realita ukázala, že vznikl nový zákon. Naplněná cache až po okraj je vybrakovaná rychleji než poloprázdná krabička...


Abych byl správně pochopen - rozhodně jsem nemyslel, že byste se o keše nestarali tak, jak se očekává od ownera, který keše zakládá za své peníze - tedy že byste nedbali o celistvost krabičky, logbook či razítka. Od "obyčejného" ownera nikdo nečeká, že by stále dbal o to, aby obsah keše za něco stál. Právě proto, že to jsou jeho peníze, které do toho vkládá.
Jenže tohle jsou keše sponzorované z veřejných prostředků - takže i ty nároky na obsah keše jsou, troufám si tvrdit, oprávněně větší. Nalákali jste lidi, kromě razítek v pasech, hlavně na CWG a reklamní předměty - a lidi oprávněně čekají, že je tam najdou. Myslím, že byste se měli průběžně starat o to, aby v krabičkách něco bylo - a ne až se úplně vyprázdní a lidi si začnou stěžovat. Ale je to jen můj názor, třeba to tak ostatní necítí.


To nejsi schopen pochopit, že každý projekt (i msgc) má nějaký maximální rozpočet a když při jeho tvorbě bylo počítáno s určitým počtem cwg a různých předmětů, tak přes to vlak nejede (respektive teoreticky může dojít ke zvýšení celkového rozpočtu, ale to by zase stejně všichni nadávali). A rozhodně je dle mě lepší, když nyní těsně po začátku projektu občas nikde nic není než aby se nyní vypotřebovali všechna cwg a reklamní předměty a další kešky této série by byly prázdné pořád.


ano... ale projekt má trvat 2 roky... čili keše budou lidé navštěvovat 2 roky. A po tu dobu by ti lidé, kteří se na GC.com zaregistrovali jen pro ty lákavé odměny v keších (a co jsem pochopila, o tyhle lidem z msgc jde především), měli tyhle předměty v keších nacházet, ne?

Jako je mi to v podstatě egal, my hrajeme geocaching z nekomerčních důvodů, děti mění fér (hračku za hračku)... Pokud bude cesta kolem, tak si keš i z téhle série rádi odlovéme. Je to schváleno "retrívrem", beru to jako část GC.

Pe3ckovo : " eventy sám dotuju - kupříkladu geosquashe" mě však nad mikrroskopem až rrrozesmálo. Prodělat v "hospodě", která mi patří, vybíram tam na akci vstupné ( na hlavu, ne za tým, a to i přesto, že ti lidé nepřišli hrát, ale posedět...) ... to jde???;)
  • 0
statusbar
GOOGLOVAT UMÍME :-)

#163 tommyknocker74

tommyknocker74

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 28 September 2011 - 11:25

honzak83 napsal/a:
To nejsi schopen pochopit, že každý projekt (i msgc) má nějaký maximální rozpočet a když při jeho tvorbě bylo počítáno s určitým počtem cwg a různých předmětů, tak přes to vlak nejede (respektive teoreticky může dojít ke zvýšení celkového rozpočtu, ale to by zase stejně všichni nadávali). A rozhodně je dle mě lepší, když nyní těsně po začátku projektu občas nikde nic není než aby se nyní vypotřebovali všechna cwg a reklamní předměty a další kešky této série by byly prázdné pořád.


No, pokud ma projekt fungovat 2 roky, tak je pocet 130 CWGecek na jednu krabku znacne poddimenzovany. I kdyby CWG v krabkach nebyly zdarma, tak je to malo.
  • 0

#164 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 28 September 2011 - 11:36

ano... ale projekt má trvat 2 roky... čili keše budou lidé navštěvovat 2 roky. A po tu dobu by ti lidé, kteří se na GC.com zaregistrovali jen pro ty lákavé odměny v keších (a co jsem pochopila, o tyhle lidem z msgc jde především), měli tyhle předměty v keších nacházet, ne? /quote] Zásadní problém je v kačerech samotných - cwg jsou pro celou jednu sérii vždy totožná + top cache mají každá své vlastní cwg - zatím se do projektu zapojilo cca 400 kačerů, byly zveřejněny kešky z 8 tématických okruhů +2 top cache, tedy 10 unikátních druhů cwg *400 kačerů = 4000 cwg (a to část kačerů zapojených do projektu nenašla zatím kešky z všech okruhů + obě top cache. Zásadní problém je v nenažranosti některých kačerů - proč mít jedno cwg z každé série + jeden reklamní předmět, když jich můžu mít za jeden odlov třeba 20:( Čistě matematicky vzato - celkem bude 130 000 cwg 22 různých vzorů, při normálních slušných kačerech (který si vezme 1 cwg z jednoho vzoru) to dělá tedy celkem cca 5900 kačerů zapojených do projektu, což není jistě malé číslo.
  • 0

#165 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 10:18

Tak jsem se zase nahodou začetl do této diskuse a nestačím se divit... endoto si s petříčkem snad už ani ruku nepodají... a přitom na msgc není nic špatného. Prostě na kraji hledali způsob jak propagovat kraj, a někdo řekl geocachichg. Ano využili již vymyšleného, tak trochu na GC parazitují ale jinak splnují všechny podmínky GC. Prostě se svezli na popularitě GC, staří zarytí keškaři budou proti ale je to fakt že se o GC všude píše, člověk to vidí v televizi atd. Stala se z toho masovka. Jediný zádrhel vidím v tom že se těch 100 keší publikuje postupně, kdyby se publikovaly najednou tak by to pravděpodobně přitáhlo do kraje více lidí. Takže to vypadá že petříkovému teamu všichni závidi ty prachy. Ano milion a pul je hezká suma ale jsou to dva roky práce od Jablunkova po Jeseník. Mají s krajem smlouvu kde jsou uvedeny sankce. Normální kešku která se 2x 3x ukrade owner klidně zruší protože ji nechce pořád obnovovat. Tady to ale nejde, tady se musí starat o všech 100 keší celé 2 roky. A poznámka na závěr, kraj vypsal veřejnou zakázku které se mohl zůčastnit kdokoliv. Takže nebrečte a nezávidte. PS: nejsem v žádném soukromém, přátelském, obchodním vztahu s teamem MSGC ani s MSKrajem. Jen mám oči a uši otevřené... B)
  • 0

#166 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 10:48

golici napsal/a:
Takže to vypadá že petříkovému teamu všichni závidi ty prachy. Ano milion a pul je hezká suma ale jsou to dva roky práce od Jablunkova po Jeseník. Mají s krajem smlouvu kde jsou uvedeny sankce.
Normální kešku která se 2x 3x ukrade owner klidně zruší protože ji nechce pořád obnovovat. Tady to ale nejde, tady se musí starat o všech 100 keší celé 2 roky.


1,5 miliónu za vytvoření 100 keší a jejich servis po 2 roky je přemrštěná cena, nákladově i s prací to vychází výrazně méně, tj. myslím, že na dané akci kolegové nějaký peníz vydělají a to je za dané situace dobře.
  • 0

#167 geonautek

geonautek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 13:44

Jsem jedním z členů realizčního teamu tohoto projektu a rád bych pro Vaši představu nastínil co tohle všechno obnáší. 100 krabic 100 logbooků 100 razítek 13 000 GWC 100 000 letáků 1000 pas MSGC.cz 2 500 náramků 2 500 propisek na krk 2 500 potítek 2 500 svítilen na klíče 4 x našlapaná GPS (Garmin) 4 x navigace do auta 4 x náramková navigace + stovky hodin práce na vytvoření listingů a při údržbě keší + tisíce naježděných kilometrů při výběru lokalit a údržbě keší + obnovní desítek zničených a ztracených krabic a razítek + organizace 4 doufám skvělých eventů + sestavení koncepce projektu + vytvoření a údržba webových stránek + vedení účetnictví k tomuto projektu + mnoho dalších věcí. Tohle všechno stojí a stát bude hromadu peněz. Jen si to zkuste spočítat. Je fajn, že kraj vypsal takovéto výběrové řízení. My jsme v čele s Pe3ckem tuhle výzvu přijali a vyhráli výběrové řízení. Je to pro nás velký závazek, který hodláme (musíme) splnit. Bohužel to není až taková sranda jak jsme si na počátku mysleli. Děláme to rádi avšak leckdy i na úkor vlastních rodin a žádný Klondike to není, to mi věřte. Pečlivě toto forum sleduji. Jsem rád za každou pozitivní reakci. Snažím si vzít si k srdci konstruktivní připomínky. Pichlavé, nekonstruktivní a zcestné poznámky se snažím ignorovat. Zdraví Geonautek
  • 0

#168 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 17:08

1,5 miliónu za vytvoření 100 keší a jejich servis po 2 roky je přemrštěná cena, nákladově i s prací to vychází výrazně méně, tj. myslím, že na dané akci kolegové nějaký peníz vydělají a to je za dané situace dobře.



Z pohledu že to dotyčný tým dělá jako neziskovka ve volném čase tak je to o nákladech, pokud se tomu ale někdo věnuje víc než hodinu denně, pak je to částka spíše směšná a já bych to jako práci na plný úvazek za tyto peníze bral leda za trest....
  • 0
DittmannCZ

#169 Slamak76

Slamak76

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 19:10

DittmannCZ napsal/a:


1,5 miliónu za vytvoření 100 keší a jejich servis po 2 roky je přemrštěná cena, nákladově i s prací to vychází výrazně méně, tj. myslím, že na dané akci kolegové nějaký peníz vydělají a to je za dané situace dobře.



Z pohledu že to dotyčný tým dělá jako neziskovka ve volném čase tak je to o nákladech, pokud se tomu ale někdo věnuje víc než hodinu denně, pak je to částka spíše směšná a já bych to jako práci na plný úvazek za tyto peníze bral leda za trest....


Plně souhlasím.
Co furt máte???
Chtěl bych vidět některé z těch co tady furt připomínají,že za to má někdo zaplaceno meloun,nebo víc,jak by to dělali oni.Zakládání,a údržba atd...Myslím ,že je to jen pouhopouhá závist,nebo prostě ta česká vlasnost na všecko nadávat.
Projekt je teprve na začátku a bude trvat ještě dva roky a myslím,že je dobře ,že tady vznikne nějakých 100 nových kešek i když za peníze kraje.Je to lepší,než by se ty peníze utopily v kapse nějaké osoby,nebo firmy ,která by je prostě "proinvestovala".
Beru to jako něco navíc ke keším ,které zakládají běžní hráči GC.
Ta částka je oproti jiným akcím na kraji myslím zanedbatelná,a komu se to nelíbí ,ať to prostě ignoruje a "krajské" kešky neloví-je tu někdo takový?
Já osobně bych do toho nešel ani z časových,ani osobních důvodů.
Takže prosím běžte si stěžovat na příslušná místa,tady to stejně nevyřešíme.
Ještě bych podotknul,že nikoho z týmu který keše připravuje osobně neznám a toto je jen můj názor.
  • 0

#170 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 19:38

Slamak76 napsal/a:

......
Co furt máte???
Chtěl bych vidět některé z těch co tady furt připomínají,že za to má někdo zaplaceno meloun,nebo víc,jak by to dělali oni.Zakládání,a údržba atd...Myslím ,že je to jen pouhopouhá závist,nebo prostě ta česká vlasnost na všecko nadávat.


jezis, uz zase ten kolovratek, ze nekdo nekomu zavidi ty vydelany penize. typicky ceska vlastnost :D.

.... a myslím,že je dobře ,že tady vznikne nějakých 100 nových kešek i když za peníze kraje.Je to lepší,než by se ty peníze utopily v kapse nějaké osoby,nebo firmy ,která by je prostě "proinvestovala".
...........


no tak takhle je kraj pro zmenu vyhodil pro vytvoreni neceho, co mu vznika davno samo zdarma. to je teda rozdil :D.
  • 0

#171 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 19:42

reklama není nikde a nikdy zdarma
  • 0
DittmannCZ

#172 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 19:52

myslis jako reklama na MS kraj?
  • 0

#173 Slamak76

Slamak76

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 20:06

Dain a Olik napsal/a:
no tak takhle je kraj pro zmenu vyhodil pro vytvoreni neceho, co mu vznika davno samo zdarma. to je teda rozdil :D



kraj se zapojil do hry a prostě investoval do vzniku keší.
Nebo tebe ty krabky nic nestojí?
  • 0

#174 beeuskadawe1

beeuskadawe1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 20:45

O melounech tady 2x psal Golík, který se projektu a potažmo Pe3cka zastává, takže pochybuju, že mu ty prachy závidí. Nikdo jiný mu získané peníze nepředhazuje.
  • 0
statusbar
GOOGLOVAT UMÍME :-)

#175 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 29 September 2011 - 21:09

Slamak76 napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:
no tak takhle je kraj pro zmenu vyhodil pro vytvoreni neceho, co mu vznika davno samo zdarma. to je teda rozdil :D



kraj se zapojil do hry a prostě investoval do vzniku keší.
Nebo tebe ty krabky nic nestojí?


moje utrata a utrata kraje jsou trosku odlisne veci ;)
  • 0

#176 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 30 September 2011 - 11:33

Nemel jsem silu to precist uplne cele, ale ac bych nektere kesky (hrabyn napr.) udelal jinak, musim se pe3cka zastat. Prosel jsem si taktez celym vyberovym rizenim, vse bylo verejne, a dost presne tedy vim jake byly puvodni pozadavky na projekt, jake se schvalili, kdo se jak umistil, jaky byl rozpocet a jak to cele dopadlo. Uprimne vse co popisujete, se probiralo, konzultovalo, nastavovalo tak, aby to bylo "zkousnutelne" pro vsechny. Predem je treba rict, ze to vymyslel kraj, ktery tomu uplne nerozumel a to, co ted mate, je vysledek mnoha mesicu priprav. navic tam jsou docela sibenicni terminy, se kterymi se nedalo nijak hybat a take rekneme 50% rozpoctu na doprovodne predmety. Hra ma bezet 2 roky, takze 2 roky je treba udrzovat kese v celem MS kraji. Dost dobre se nedaji spocitat tyto naklady, ale verte, ze benzin, kese, obsah a hlavne CAS nejsou uplne zanedbatelne polozky. Chapu zavist spousty lidi, protoze je stve, ze projekt je vlastne hra, kterou nekdo financuje. O hrani sice jde, ale je zatim take spousta prace, na kterou vetsina z vas nema cas (jste zamestnanci, co musi sedet v praci! pokud nejste, mohli jste se projektu zucastnit, tak jako jini i mimo MS kraj). Vzhledem k tomu, ze jsem byl s projektem u kraje take na "bedne", pe3ckovi jsem ferove poblahopral, coz se u jinych kaceru nesetkalo uplne s pochopenim. Takze zaverem. Urcite kritizujte provedeni kesi, pripominkujte, ale zkuste schovat zast z toho, ze to plati kraj (eu) a piste vecne. Za to budou radi vsichni autori. napsat, ze kes je k nicemu umi kazdy, napsat, co by bylo dobre zmenit uz min lidi. Jinak samozrejme se tyto vykriky do tmy daly cekat, je kolem toho spousta vasni uz od chvile, co tato zakazka vylezla ven.
  • 0

#177 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 30 September 2011 - 12:28

jeste neco k tomu zneuziti penez, systemu gc a kdesi cosi. ja napriklad s groundspeakem komunikoval a overoval si, zda tato akce ma "legalni" zaklad. ano ma. groundspeak tyto mestske, statni a jine aktivity podporuje, kdyz se dodrzi pravidla. ty jsou jasne dana i pro tyto specialni aktivity. dokonce nabidli podporu ve forme napr. suvenirs atd. takze samozrejme se to urcite konzultovalo a schvalovalo u groundspeaku, tyto spekulace tedy muzete vypustit. Co se tyce rozpoctu. ten byl dany a bylo dane na co se utrati. kraj mel predschvalen zamer, takze tezko to pak mohl utratit na neco jineho. Pak byla vypsana poptavka (byla i na webu), takze se tam prihlasili i lidi mimo MS kraj. uprimne, co byste asi rikali na projekt, ktery vyhral nekdo, kdo nema s nasim krajem nic spolecneho? Ja si myslim, ze to dopadlo dobre, jsem rad, ze to pe3cek vyhral. Mel jsem taky dle meho dobry projekt, ale vyhral ten lepsi. Co se tyce duplicit, i ty jsme meli primo v projektu zahrnuty jako nekdy nutne ci nezbytne. a to sice proto, ze vetsina zajimavost sve kese ma. samozrejme podminka (nase) byla, ze tam bude nejaka pridana hodnota. atd. Ja myslim, ze kdyz jsme k tomu pristupovali dusledne a nevyhrali, ze to mel vyherce pripraveno tedy jeste lip, takze vsechno vyse zminene a recene od kritiku (krom vecne kritiky), bylo pokryto, pocitalo se s tim a hledal se vhodny model mezi zadanim kraje a splnitelnosti. verte, ze to nebylo lehke a pokud z toho bude nejaky financni profit, nebude velky. Rozpocet jsem vcelku dusledne pocital nekolik dni a pokud se ma clovek venovat jenom tomuto, neuzivi se a pokud ma delat i jinou praci, nebude mit moc casu uz vubec na nic. Z tohodle pohledu se na to divam ja. a jak jsem psal, vecne kritizovat ano, ale vykrikovat tu stale dokola, jak eu a kraj plytva zdroji, to je dost lacine. to vsichni vime a je to na uplne jinou (politickou) diskuzi, ktera s timto nema nic spolecneho. btw: Komu by to treba nedoslo. tak k vyhernimu ani realizacnimu tymu nepatrim.
  • 0

#178 beeuskadawe1

beeuskadawe1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 30 September 2011 - 12:34

B7 - díky. Přečetla jsem si tvé vyjádření a jsem ráda, že jsi ho napsal. Takhle to má hlavu i patu. Možná, že kdyby Pe3cek místo výkřiků o tom, že kdo nezaložil keše, nemá se k tématu co vyjadřoval apod... napsal tahle věcná fakta, nebylo by tu tolik nevole. (a nebo možná jo :D)
  • 0
statusbar
GOOGLOVAT UMÍME :-)

#179 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 06 October 2011 - 20:23

Musel jsem upravit drivejsi text...zmena: jak to vypada s Bruntalem? :)
  • 0
DittmannCZ

#180 geonautek

geonautek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 07 October 2011 - 7:22

Bruntál bude obnoven v nejbližším možném termínu. Prosíme o chvíli strpení.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama