Přejít na obsah


Fotka

Začátěčník, jakou si mám koupit navigaci?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 mrtin

mrtin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 17:47

Zdarvím tak se v tom tak probírám je velká výhoda mít slot na kartu nebo stačí vnitřní paměť?
  • 0

#22 Fousek.cz

Fousek.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 18:43

Určo slot si myslím ;) Tak jsem včera pořídil oregona 450 Ted se v něm pěkně hrabu :P
  • 0
HTC Wildifire LOCUS Oregon 450

#23 mrtin

mrtin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 18:33

tož po delších úvahách a návštěvě obchodu jsme si pořídily Oregona 450. Supr mašinka hra nás úplně chytla . Jenom ještě dotaz Jáké máte zkušenosti s akumulátory které by jste mě doporučily.
  • 0

#24 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:08

mrtin napsal/a:
tož po delších úvahách a návštěvě obchodu jsme si pořídily Oregona 450.
Supr mašinka hra nás úplně chytla .
Jenom ještě dotaz Jáké máte zkušenosti s akumulátory které by jste mě doporučily.


Gratuluji;) osobně jsem asi 100 krabek dala bez gps a pak se uprostřed lesa naštvala (hint pařez:D:D:D) a druhý den šla koupit gps - mám jen eTrex legend Hc, ale jsem spokojená... dokonce jsem pak víc jak rok chodila jen s kompasem, mapy jsem si nahrála až teď v létě:D:D:D

Ale k akumulátorům - doporučuji Sanyo (celé černé nebo bílé s dvojitým křížem) - jsou dost "silné" = 2500 a vydrží i v Oregonu v provozu celý den (ověřeno u několika kačerů). Důležité je, že se nevybíjejí, když je nepoužíváš. Po nabití a když budou rok jen ležet v šuplíku, tak ztratí pouze 10 % a tím pádem jsou stále připravené k použití a to je velká výhoda! (stojí tuším cca 130 ká jedna)
  • 0

#25 mrtin

mrtin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:40

Sanyo s dvojitým křížem jak tomu mám rozumět sám jedny doma vlastnímNI-MH 2700 Ah a jsou bílé ale žádný kříž tam nevidím.Můžeš mě dát nějaký odkaz.
  • 0

#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:06

Ty co se málo vybíjejí jsou Sanyo ENELOOP. Bílé mají 2000mAh, černé 2500 mAh. Vybíjejí se podstatně méně než jiné. Normální NiMH vydrží dejme tomu 11 hodin když jsou čerstvě nabité, ale už po týdnu od nabití je výdrž znatelně kratší. U Eneloopů je výdež stejná i po delším čase od nabití. Ty Eneloopy jsem kupoval (bílé) za 66Kč kus. Ale hodně záleží na tom, jak budeš používat podsvětlení. Na sluníčku to jde i bez něj, v šeru už ho potřebuješ. A jak si nastavíš vypínání displeje. Akumulátory jsou spotřebka. Po cca třech letech, možná víc, možná méně, budeš muset koupit nové. Fungovat budou, ale zmenší se kapacita nebo vzroste vnitřní odpor. Takže řešit jestli snesou 500 nebo 1500 cyklů nemá velký smysl.
  • 0

#27 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:09

mrtin napsal/a:
Sanyo s dvojitým křížem jak tomu mám rozumět sám jedny doma vlastnímNI-MH 2700 Ah a jsou bílé ale žádný kříž tam nevidím.Můžeš mě dát nějaký odkaz.


jen v rychlosti co mi vylezlo z googlo http://www.shop-onli...uzka_g5818.html
  • 0

#28 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:11

Ale ještě pak musíš mít o nabíječku, která je schopná Ti je nabít... ale to dneska už taky není problém - kupovalal jsem tuším za 300 ká a nabíjí až do 2700. Ale určo seženeš i levněji, já jí potřebovala akutně, tož jsem vzala první, co jsem sehnala normálně v obchodě
  • 0

#29 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:47

Za 300Kč není pořádná nabíječka, tou to akorát rychle zničíš...
  • 0

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 21:50

Za 300 je pomalá nabíječka. Názory na pomalé x rychlé nabíjení se rozcházejí. Asi je lepší rychlé a dobře kontrolované, tj. třeba IPC-1L. Ale rychlé a blbě kontrolované články zcela spolehlivě zničí. Takže ta pomalá nabíječka ty články nezničí, ale budeš na plné nabití čekat třeba celý den. Co vidím jako hloupé (a mám to taky) je nabíječka celkem rychlá, která nabíjí po párech, dva články v sérii. V okamžiku kdy nemají zcela stejnou kapacitu nebo nejsou stejně vybity, se jeden přebíjí. A detekce nabití (nepatrný pokles napětí) pak taky nebude správná. Mám články označené a používám stejné dvojice. Ale asi mě nákup IPC-1L čeká taky. Ta má displej a dokáže kapacitu článků změřit, takže se dají spárovat. A nabíjí každý článek zvlášť.
  • 0

#31 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 21:58

No, tak nemám žádnou bombu, to je fakt, ale ty Sanyo nabije za cca 4 hodiny - vzhledem k tomu, že mám dva páry a nemám Oregon, tudíž mi pár v gps vydrží několik dní, tak nemám problém. A mám ještě jeden pár jiných článku 2700, ty se nabíjí o chlup déle.. ale jak říkám, když mám nabité všechny tři páry, tak mám minimálně na měsíc celkem dost aktivního keškování vystaráno:D
  • 0

#32 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 23:10

4 hodiny - to už je dost rychlá. To bude kolem půl ampéru. Tam už to chce, aby nabití hlídala. Traduje se, že u nabíjení desetinou kapacity (pro bílé eneloopy tedy 200mA) se má nabíjet cca 12 hodin a přebíjení tak moc nehrozí, že to článek snese. To platilo pro staré NiCd. Osobně bych se tedy bál rychlé nabíječky bez kontroly nabití. Ale možná že ta tvoje ji má. Pro srovnání, IPC stojí kolem 800Kč. Nabíječka do zásuvky, která se prodává za 300 i s akumulátory (viděl jsem takovou prodávat), moc inteligentní nebude, tj. ta bude asi nabíjet malým proudem, aby neničila, a kontrolu mít nebude. Dokonce jsem jednou marně čekal u akuvrtačky kdy zhasne LEDka, signalizující nabíjení, jak bylo psáno v návodu. Nezhasla. Když jsem ten nabíjecí sokl rozebral, byla tam jen ta Ledka s odporem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama