Přejít na obsah


Fotka

G. Oregon 550 PRO proti G. Oregon 550t PRO


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#41 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 20:31

haleot napsal/a:
Program "MapSource" je součástí každé mapy od Garminu. Je to jejich prg.,kterým "naházíš" mapové podklady, nebo trasové body, WP...do GPSky. Přes tento program si také odemkněš mapy, které si koupíš. Při instalaci mapy do PC se společně nainstaluje MapSource. Po dokončení instalace tě prg.MapSource vyzve k zadání klíče pro odemčení mapy (každé zvlášť). Mapa je "svázaná s ID přístroje GPS, takže si nedáš odemčené mapy pro jeden přístroj do druhého. Na to by jsi potřeboval další odemykací klíč. Je to ale jednoduchá záležitost. ;)


ano už se s ním učím pracovat. Jdou do tohoto programu už nahrát kešky, nebo až pouze jako poi do garmina.
  • 0

#42 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 20:54

...kešky si tam můžeš nahrát. Není problém. Já to dělám tak, že si vygeneruju pocket query (musíš být Premium member) a potom si otevřu celý soubor keší. Nevýhodou je, že v PC nevidíš typy keší. V GPSce jo. Pokud nejsi PM, tak se to tuším dá přes prg.Geoget (prg.zdarma) ve kterém si vygeneruješ jaké chceš kešky. Tímto způsobem to ale neumím, jelikož jsem to nedělal. Snad ti poradí někdo znalý.
  • 0
Garmin Oregon 450t PRO Garmin GPSMAP 60 CSx Samsung i9100 Galaxy S II

#43 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 21:03

geoget používám stále jen se mi gpxko nejze naimportovat :( myslím tím do maps....
  • 0

#44 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 21:31

Prosím o návod jak nejlépe exportovat keše do garmina, případně do baseCAMPU. Vše má stejný prapor .. a moc tomu nerozumim. Export provádím geogetem
  • 0

#45 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:15

Nevím, co na tom hledáš složitého... pro GG je supr makro "export gpx pro nové garminy", kterým dostaneš keše do seznamu Geocaching (gpx) a pak podobné makro "export do POI", kde dostaneš přes POI loader keše do POI. Obě makra mají zde svoje vlákna a fungují 100%
  • 0

#46 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:20

kazdopadne mapsource k tomu nepotrebujes... gpx z gg hod do garmina do slozky garmin/gpx
  • 0

#47 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 22:31

to "TerZdeK" Máš li zájem, můžu ti poslat na mail vygenerované pocket query jaké si zvolíš, třeba v okruhu 20 km od tebou zvoleného bodu a můžeš si to vyzkoušet. V případě mi napiš na SZ tvůj mail a GC kód kešky od které to chceš.
  • 0
Garmin Oregon 450t PRO Garmin GPSMAP 60 CSx Samsung i9100 Galaxy S II

#48 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 6:01

Ahoj email je zdenekkolarusti@seznam.cz Jinak nic moc v tom nejhledám, jen ikonky keší budou, tak jak jsem zvyklý nebo jen modré prapory? Jinak to makro jedno z nich mám myslím poi, ale to druhé ne. Jak jej mam použít- Ještě se zeptám, když budu mít mapu s keškama můžu kliknout na keš a dát navigovat? Nebo to lze jen přeš seznam. A poslední dotaz, lze si někde vytvořit cestu keš od keše kam chci přesně jít? Abych v terénu neblbnul?
  • 0

#49 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 7:07

TerZdeK napsal/a:
Ahoj email je zdenekkolarusti@seznam.cz
Jinak nic moc v tom nejhledám, jen ikonky keší budou, tak jak jsem zvyklý nebo jen modré prapory?
Jinak to makro jedno z nich mám myslím poi, ale to druhé ne. Jak jej mam použít-
Ještě se zeptám, když budu mít mapu s keškama můžu kliknout na keš a dát navigovat? Nebo to lze jen přeš seznam. A poslední dotaz, lze si někde vytvořit cestu keš od keše kam chci přesně jít? Abych v terénu neblbnul?


- Ikonky keší budou podle typu keše.

- POI a GPX jsou dvě rozdílné věci - ve formátu GPX máš možnost u keše zapsat "field note" - tedy dát třeba "nalezeno". To se pak ukládá do souboru "geocache_visits.txt" který se pak dá naimportovat na GC.com a logování je pak velmi pohodlné (hlavně když jich je hodně). Počet keší v GPX je omezen u O550 na 5000. Keše v tomhle formátu budeš mít v navigaci pod tlačítkem s tou truhlou.

POI formát není omezen počtem, takže tam můžeš mít klidně celou republiku, ale nález si pak musíš nejlépe někam zapsat a na GC.com logovat ručně.
Export z GG si uložíš do nějaké složky (vytvoří se v ní několik podsložek) a tu složku pak přes program POI LOADER natáhneš do navigace. Thats all. Keše v tomhle formátu budeš pak mít dostupné přes "navigovat" > "uživatelské POI"

Samozřejmě u obou případů můžeš taky "klikat" na symbol přímo v mapě.

- Když budeš mít mapu s keškama - vyhledáš si kešku a dáš navigovat - platí v obou případech jak pro GPX tak i pro POI (akorát se ke každému dostaneš trošku jinak). Pod tlačítkem "KAM VÉST" pak můžeš přepínat jestli chceš navigovat po cestách nebo přímo za čipkou.
  • 0

#50 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 7:10

TerZdeK: nezlob se, ale kdybys zasel do nejake prodejny a tam si to nechal predvest, tak by 90% tvych dotazu zde nemuselo byt zde odpovidano. A ano, uvidis krabicky jak v mape, tak i v seznamu podle vzdalenosti, budes tam mit i listingy, poslednich 5 logu a hint.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#51 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 7:25

devon rex napsal/a:
POI formát není omezen počtem, takže tam můžeš mít klidně celou republiku, ale nález si pak musíš nejlépe někam zapsat a na GC.com logovat ručně...

Já teda nevím..ale už i starého Legend HCx se dá bod POI uložit jako waypoint, takže pak žádné poznámky bokem zapisovat netřeba...u Oregána to tak nefunguje?
  • 0

#52 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 7:35

ssva napsal/a:

devon rex napsal/a:
POI formát není omezen počtem, takže tam můžeš mít klidně celou republiku, ale nález si pak musíš nejlépe někam zapsat a na GC.com logovat ručně...

Já teda nevím..ale už i starého Legend HCx se dá bod POI uložit jako waypoint, takže pak žádné poznámky bokem zapisovat netřeba...u Oregána to tak nefunguje?


NÁLEZ ;) je potřeba si zapsat někam - nejlépe na papír - ručně, přes POI nefunguje fce "zapsat log" (ono to jde částečně obejít přes tzv. prázdnou cache, ale to už je vyšší dívčí). Když jdeš na jednu cache tak je to v pohodě, ale když máš v neděli po geoweekendu a třeba 10 nálezů, už vím prd co u které bylo :)
  • 0

#53 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 7:39

Zkusil jsem POI na waymarky a rychle jsem si pak přizpůsobil exportní makro, abych je tam dostal jako keše. V Oregonu se na ně dá dostat z menu dost komplikovaně (např menu je až dole a musí se posouvat), na víc kroků, a nedostanu se jednoduše na hint. Rychlejší než z menu už je trefit se do toho tím špendlíkem. Ale výborné to bude na waypointy, těch je moc a zabírají místo (max. 2000 včetně mých uživatelsky změřených bodů, kterých už je taky hodně). A na waypointy se stejně nedá dostat z listingu keše. Poznámky k nalezeným jsem si psal, ale logovat z toho automaticky nebudu. Ono psát nějaký souvislý text na dotykáči není ono. A těch 40 za týden dovolené, jsem si pamatoval. Uložit cokoli jako waypoint s popisem pochopitelně jde, nejen bod POI. A ze staženého GPX si pak popisy přečíst, i čas vytvoření.
  • 0

#54 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 7:49

devon rex napsal/a:

ssva napsal/a:

devon rex napsal/a:
POI formát není omezen počtem, takže tam můžeš mít klidně celou republiku, ale nález si pak musíš nejlépe někam zapsat a na GC.com logovat ručně...

Já teda nevím..ale už i starého Legend HCx se dá bod POI uložit jako waypoint, takže pak žádné poznámky bokem zapisovat netřeba...u Oregána to tak nefunguje?


NÁLEZ ;) je potřeba si zapsat někam - nejlépe na papír - ručně, přes POI nefunguje fce "zapsat log" (ono to jde částečně obejít přes tzv. prázdnou cache, ale to už je vyšší dívčí). Když jdeš na jednu cache tak je to v pohodě, ale když máš v neděli po geoweekendu a třeba 10 nálezů, už vím prd co u které bylo :)

Jo..ale měl jsem na mysli po nálezu uložit POI jako waypoint, ten označit jako nalezenou cache a udělat si k němu poznámku přímo v GPS...
  • 0

#55 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 7:51

Jo..ale měl jsem na mysli po nálezu uložit POI jako waypoint, ten označit jako nalezenou cache a udělat si k němu poznámku přímo v GPS...

Jo takhle by to taky šlo, pravda... :o)
  • 0

#56 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 7:54

mpik napsal/a:
... Ono psát nějaký souvislý text na dotykáči není ono. A těch 40 za týden dovolené, jsem si pamatoval.

Tak romány se na tom píšou špatně, ale poznámka o keši ve zkratkách udělat jde - přes field notes to pak na PC napíšeš srozumitelně.
  • 0

#57 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 8:48

Tak to jsi asi nezkoušel něco psát na Coloradu, nebo, nedej bože, na eTrexu :) Zlatý Oregon... Jinak nemusíte psát romány. Stačí, že se u kešky dá poznamenat datum a čas nálezu, pak už jenom použít Field Notes a v PC to dopsat.
  • 0

#58 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 9:05

S474N napsal/a:
TerZdeK: nezlob se, ale kdybys zasel do nejake prodejny a tam si to nechal predvest, tak by 90% tvych dotazu zde nemuselo byt zde odpovidano.

A ano, uvidis krabicky jak v mape, tak i v seznamu podle vzdalenosti, budes tam mit i listingy, poslednich 5 logu a hint.


já vím, jen kde v Ústí nad Labem prodávájí navigace. Jen praha plzeŇ brno. Omlouvám se tedy zda, někoho zdržuji. Jinak díky moc za rady. Asi to bude jiné, až ji budu mít v ruce a zkoušet to. TAkže jsou tedy dve možnosti bud gpx nebo jako poi:) Poi, když pujdu někam a nebudu vedet kam, tak si tam hodím pul ČR, GPX JEN U PŘESNÉHO CÍLE, a pak zaloguji field note.

U obou je listing hint a pod? A tedy vše pak pujde přes geoget, ve kterém dám 2 výše zmíněneé skripty
  • 0

#59 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 9:25

to"TerZdeK" Nechci se vnucovat, ale mail jsi napsal, ale ne GC kód keše od které chceš PQ. Pokud máš tedy zájem dej vědět. Jinak ty vygenerované PQ budou zobrazeny jako "neulovené", jelikož generátor pracuje s mým NICKEM. Je to služba pro Premium Member. Zvaž toto členství. Ročně +- 500.-Kč. Sice moc výhod asi v tom není, ale aspoň tak trochu přispívám k vytváření geocachingu.
  • 0
Garmin Oregon 450t PRO Garmin GPSMAP 60 CSx Samsung i9100 Galaxy S II

#60 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 9:28

Poi, když pujdu někam a nebudu vedet kam, tak si tam hodím pul ČR, GPX JEN U PŘESNÉHO CÍLE, a pak zaloguji field note.


O550 umí 5000 keší v gpx - to máš celý severní čechy, to nemusí být jen přesný cíl. Ale záleží na tom jak moc jezdíš.

U obou je listing hint a pod? A tedy vše pak pujde přes geoget, ve kterém dám 2 výše zmíněneé skripty


Ano, u obou je hint i listing. Akorát v GG je standardně hint zašifrovaný, ale můžeš si tu exportní šablonu změnit (záleží na vkusu každého soudruha).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama