Přejít na obsah


Fotka

G. Oregon 550 PRO proti G. Oregon 550t PRO


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#61 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 9:43

Když na to jdeš přes GPX, dáš navigovat na keš, tak máš položky Zobrazit listing, zobrazit protokoly (logy), Zobrazit radu (hint), Záznam pokusu,... U navigace na POI, nebo na waypoint, vlastní trasový bod,... je jen možnost zobrazit všechno, takže Listing. Pokud je hint na konci dlouhého listingu, dá to dost listování. Ale neměl by být problém, dát ho při exportu na začátek. S tím budu ještě laborovat. Jinak, problém s GPX není v 5000 keších, to je dost. Problém je ve 2000 waypointech, do kterých se ale počítají i vlastní zaměřené trasové body. Spousta keší má 4 a více waypointů. Jenomže na ty se stejně nedá navigovat rychle, tam je to z GPX stejné jako z POI. Takže až se k tomu dostanu, dám si jen finálky do GPX a waypointy do POI.
  • 0

#62 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 10:10

to haelot: počkat počkat, nyní moc nechápu jaké číslo keše Ti mám zaslat. Jsem v práci tak nemohu čísti došlovně a vícekrát. používám geoget takže nevím, co mi nabízíš:)) :)) :)) :)) jinak ohledně těch hintů, v navigavi budou tedy zašifrované?
  • 0

#63 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 10:12

to mpik: Co raději používáš? NEní asi nejlepší vzít třeba 500 keší v okolí a stále obměňovat? Já to ted asi nedokážu pochopit, protože to nevidím před sebou, ale do začátku by to šlo ne? Jinak díky za vysvětlení
  • 0

#64 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 10:28

...chtěl jsi vyzkoušet prg. MapSource a jak se tam vkládají keše a já ti nabídl, že ti můžu poslat balíček (pocket query) keší v okruhu třeba 20 km kolem tebou zvoleného bodu. Na to potřebuju GC kód (GCxxxxx)keše. Ale samozřejmě nic ti nevnucuju. Byla to jen nabídka k tomu, aby jsi si mohl vyzkoušet MapSource a jak se krabky zobrazují atd. Je to jen jedna z možností.
  • 0
Garmin Oregon 450t PRO Garmin GPSMAP 60 CSx Samsung i9100 Galaxy S II

#65 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 10:38

Já přešel od bezGPS hledání přes Cachelist ke geogetu. Mám tam víceméně kraj a pak kousky, kde vím, že se budu vyskytovat. Přitom můj akční rádius je dost malý, autem nejezdím, takže vždycky vím dopředu, kde asi budu. A když je něco v GG dlouho, nebude to už aktuální. Aktualizovat alespoň nějakou menší oblast jednou za čas je nutné. Už se mi stalo, že jsem šel na přemístěnou keš. POI jsou primárně určeny na velké množství jednoduchých bodů, např. značky s omezenou rychlostí (s možností upozornit na přiblížení větší rychlostí). Dá se tam ale dostat všechno, včetně jedné fotky (viz makro POI spoiler). Co používat - je to jednoduché. Navigace jsou SW přizpůsobeny na hledání v GPX, je tam rychlejší přístup. Přes POI to ale také jde bez problémů, jen trochu obtížněji a jinak. Ono je to dohadování o ničem, do žluťáku nedostaneš z textu nic a taky to na hledání stačí.
  • 0

#66 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 10:48

to Halelot, aha tak to jo, o to tě popsím asi až budu mít naviga, abych to vyděl a mohl porovnat. Ale moc Ti děkuji za ochotu. Už na to docela přichazím. To empik. Díky za vysvětlení. Neboj, já hledal vždy přez hg a taky jsme zvladli spoustu keší, ale také nějaké né, nebo druhou cestou s 4 hvězdíčky. No bohužel vždy se nadaří:) Už se těším až budu moct testovat
  • 0

#67 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 10:50

Tady máš PQ Ústí nad Labem - 999 kešulí by na hraní stačit mohlo :o)
http://www.edisk.cz/...zip_2.61MB.html

Jsou to dva soubory gpx, ten který má v názvu "wpt" tak v něm jsou uloženy pomocné waypointy ke keším (stage na multinách, parkoviště atd.)
  • 0

#68 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 10:53

devon rex napsal/a:
Tady máš PQ Ústí nad Labem - 999 kešulí by na hraní stačit mohlo :o)
http://www.edisk.cz/...zip_2.61MB.html

Jsou to dva soubory gpx, ten který má v názvu "wpt" tak v něm jsou uloženy pomocné waypointy ke keším (stage na multinách, parkoviště atd.)


děkuji, takže hned jak budu doma zkusím to. Navigaci teda ještě nemám, ale mrsknu to alespon do mapsousrce. Doufám, že stačí to jen přetáhnout.

A ty si to tedy udělal tak, že máš PM, nebo v geogetu za pomocí skriptu poi .. atd:) A do navigace bych to potom někam do šložky nahral:)
  • 0

#69 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 11:03

A ty si to tedy udělal tak, že máš PM, nebo v geogetu za pomocí skriptu poi .. atd:) A do navigace bych to potom někam do šložky nahral:)


Do navigace to nahraješ do složky Garmin\GPX
Mám PM, jsou to 2 piva měsičně :o)
  • 0

#70 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 11:05

Hihi 2 piva... no jo . Náš rozpočet je takový, že potřebujeme lednici. a pak na splátky garmina. Furt se rozhoduji 450 550 bez map s mapami. Bojím se, že když je cracknu, tak se něco podá a nokenec si je budu muset stejně koupit:( I když nyní mam mapy v mapsource a funguji.. i topo cyklo i toto czech 2011
  • 0

#71 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 11:12

TerZdeK napsal/a:
Hihi 2 piva... no jo . Náš rozpočet je takový, že potřebujeme lednici. a pak na splátky garmina. Furt se rozhoduji 450 550 bez map s mapami. Bojím se, že když je cracknu, tak se něco podá a nokenec si je budu muset stejně koupit:( I když nyní mam mapy v mapsource a funguji.. i topo cyklo i toto czech 2011


Pokud se nemýlím, tak jestli je máš v MapSource odemknuté, tak budou fungovat i v navigaci - postup je pak zvolit nástroj MAPA, označit oblast kterou chceš přenést do navigace (klidně celou ČR) a tl. ODESLAT DO ZAŘÍZENÍ
  • 0

#72 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 11:49

oni tam něco píšou s id navigace..:( tak neívm. Jinak může nahrát rastrové magy do garmina. Trřeba z googlu? A to máě takové zkušenosti ...koukám keší 70 :))
  • 0

#73 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 12:14

devon rex napsal/a:
Pokud se nemýlím...


Právě že se mýlíš ;) Mapa musí být odemčená jedinečným klíčem pro ten konkrétní kus navigace. I kdybys teď měl doma už nějakou jinou GPS a měl mapy odemčené pro ni, tak v tom novém Oregonu to fungovat nebude... A nebude fungovat ani s tím zkušebním klíčem DEMO.

Samozřejmě, že se to dá obejít, ale sem tyhle záležitosti nepatří.
  • 0

#74 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 13:32

Právě že se mýlíš ;) Mapa musí být odemčená jedinečným klíčem pro ten konkrétní kus navigace. I kdybys teď měl doma už nějakou jinou GPS a měl mapy odemčené pro ni, tak v tom novém Oregonu to fungovat nebude... A nebude fungovat ani s tím zkušebním klíčem DEMO.
Samozřejmě, že se to dá obejít, ale sem tyhle záležitosti nepatří.


Aha, tak už jsme doma :o) Já mám mapy koupené, takže tyhle záležitosti jsou trochu kolem mne :o)
  • 0

#75 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 14:09

...kup si 450-tku. Fotoaparát je zbytečnost,jelikož stejně blbě fotí. V telefonech jsou mnohdy lepší. Takže zbytecne vyhozené peníze. Co se týče jestli s mapama nebo bez,tak věř tomu,že bez map asi normálně v obchodě neseženeš. Maximálně tu nejlevnější 450-tku jen s "obyč." mapami. Ostatní se dá sehnat levněji-podstatně. A neboj se toho,že ty levnější mapy nepůjdou,nebo bude problém. Max.svědomí,že jsi je "nekoupil" za plnou cenu.
  • 0
Garmin Oregon 450t PRO Garmin GPSMAP 60 CSx Samsung i9100 Galaxy S II

#76 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 14:54

Ja zase tvrdim, ze pokud te ten litr v rozdilu nerozhodi, tak si kup O550. Pokud ti jde o kazdou korunu, tak O450.

http://www.sunnysoft...-microsd-1.html
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#77 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 15:21

dobrá tedy, pokud by měl někdo odkaz ještě ne levnou 550 tak nepohrdnu. Děkuji Vám věem jdu zkusit nasypat poi do mapscamp
  • 0

#78 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 16:42

Ještě jedna věc. Používám geoget. Mám 2 makra: 1.poi garmin loader 2. gpx garmin a pak gpx spoiler garmin. Jen nevím, jak do programu base... nebo maps.. vložím ikonky tradiček multinek a podobně. U spousty lidí jsem to viděl. Ať to zkouším jak to zkouším, tak to nejde. Prosím toho, kdo z Vás pracuje z geogetem, aby mi dal radu. Nevím, zda třeba nemám dat pocket querty v exportu v geogetu. Díky za radu.
  • 0

#79 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 17:31

Vložený obrázek

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#80 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 17:33

Vložený obrázek

Uploaded with ImageShack.us
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama