Přejít na obsah


Fotka

Pomozte zachránit Geocaching v Čechach!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

#81 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 11:07

sovidoupe napsal/a:
Stejne se mi nechce verit, ze by takovy projekt prosel pres rewievery a pokud budou kese zaobaleny tak, aby nevypadaly komercne, je zas otazka jestli splni pozadavky tech dotaci.
Priznavam, ze dotace nejsou zrovna moje parketa a psal jsem zde spis vyprovokovan nazvem vlakna, takze mas za me bod :o)
Myslim, ze si to tu obcas proctu, ikdyz nevim jak pomoci, mam to preci jen trochu daleko.
Pokud by neco takoveho melo projit, je asi dobre o tom minimalne vedet.


Rewiever nemá důvod v tomhle případě důvod kešky nepustit, pokud budou odpovídat pravidlům. Nemůžeš po nich chtít, aby kontrolovali, "proč a z jakého důvodu" někdo kešku udělal.
Jinak k těm dotacím, - MASka si o ně zažádala, když sežene dost obcí, které podepíší smlouvy, tak dotaci na tenhle projekt MASka dostane. ( Ne obce, ty dostanou jen GPSku a krabičky po 1.000 korunách za kus.) A každému je už potom jedno, JAK budou kešky vypadat, KDO je bude udržovat, zda vůbec budou splňovat pravidla a budou spuštěny.... Obce si i musí vymyslet kam je umístit.
Viděl jsem ten návrh projektu a nevymýšlím si. A u té prezentace projektu nás bylo víc.
- Jinak jsem rád, že tě ten název vlákna vyprovokoval a jsem za ten "bod" rád, pochybuji, že kdybych napsal jen třeba "potřebuji pomoc", že by sem přišlo tolik lidí. :-)
Děkuji každému, kdo se tu zúčastnil a aspoň si to nechal projít hlavou, je tu i pár podnětů, se kterými se zase posunu dál.
A je tu i pár příspěvků, které bohužel nejsou o ničem, ale i s tím jsem počítal. Určitě budu informovat o tom, jak to dopadne.
  • 0

#82 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2011 - 9:25

Přidávám odkaz na "zprávu z tisku". http://www.masceskyl...age=133&lang=cz Magazín č.2 2011, Stránka 20. Mám dojem, že je tam autor vlákna dokonce i vyfocen.

Dle mého názoru se krabky, pokud bude jejich další správa v rukou radnice, do měsíce ztratí, GPS si rozeberou "potřební" a bude po ptákách.

Nechť Vás signál provází, Pinděnko
  • 0

#83 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 19 říjen 2011 - 12:22

Je to jako v amaterském filmu. Už nikdo neví, kdo je ještě amatér a kdo už profesionál. Není to v kvalitě a nadšení, ale v tom, kdo si nechá zaplatit. Každopádně já jsem stále amatér a v geocachingu se profesionálem stát taky nechci a navíc ani mezi profesionály nechci patřit. Myslím, že jak nerad hrabu v pařezech stanou se tyto keše mou oblibou, protože byly založeny geokačery a né geoprofesionály. Nerad bych se dočkal placených služeb typu geotaxi, geoprůvodce, geohlídanéparkoviště, geokastelán, geosprávce potrubí a pod ... Dejte mi prosím vědět až se se svou aktivitou budete blížit k Náchodu. Wetu
  • 0

#84 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2011 - 12:26

JJ předseda má pravdu... Petr je tam skutečně zachycen na fotce...
  • 0

#85 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2011 - 13:00

Tak tomu říkám ironie osudu. Největší odpůrce projektu a šoupnou jeho fotku k propagačnímu článku. :D
  • 0

#86 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2011 - 19:04

:-) No udělali t šikovně. :-) Souhlasí. - Je to fotka z toho prvního srazu, na kterém jsme se vmísili do davu v počtu ca. 10ti kačerů ze Stodu, z Boru, Hostouně, Domažlic a argumentovali proti projektu, nabízeli pomoc a spolupráci.
Naší argumentaci o dodržování pravidel, o registraci a tím i odsouhlasení pravidel, naší žádost o změnu názvu projektu prostě ignorují. Tady je část toho článku.:

Ve druhé polovině semináře se mezi zúčastěnými
strhla polemika. Zastánci celosvětové hry
geocaching diskutovali například nad tím, proč
vzniká nový projekt, když původní geocaching
existuje a ti, kdo o něj mají zájem, jsou do něj
již zapojeni. Mnozí z nich si ale neuvědomují,
že většina lidí o tomto pojmu dosud nic neslyšela.
A právě jim je projekt určený.
Návštěvníkům Českého lesa pro aktivní vyplnění
jejich volného času, zpestření dovolené
a pobavení dětí. Nemusejí se nikde registrovat,
stačí si vypůjčit GPS navigaci a mapu v informačním
středisku a jít hledat poklady.
V případě,
že je hra zaujme, mohou se zapojit do oficiálního
geocachingu a navštívit tak spoustu
krásných míst nejen v České republice.

P.S. Nejsem odpůrce takovýchto projektů, pokud běží mimo GC nebo alespoň splňují pravidla.
  • 0

#87 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2011 - 19:32

peterconnery napsal/a:
...Nemusejí se nikde registrovat,
stačí si vypůjčit GPS navigaci a mapu v informačním
středisku a jít hledat poklady.
....

možná by je někdo měl upozornit, že jim pravděpodobně bude brzy zablokován (nebo smazán) ten obecní účet na GC.com, pokud budou informace poskytovat třetím osobám, které neodsouhlasily pravidla...
  • 0

#88 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2011 - 19:38

Okurková sezona a téma o hovně. GC se stává masovou záležitostí, ale tennhle hybrid by tomu neměl extrémně ublížit.
  • 0

#89 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 19 říjen 2011 - 19:57

Mě by zajímalo jestli někdo nemá zkušenosti z takového projektu, nakolik jsou to účelně vynaložené peníze a především jak jsou keše z podobných projektů navštěvované. Mě přijde průměrný turista pro podobné kratochvíle poněkud líný ;)
  • 0

#90 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2011 - 19:57

Čím dýl tuhle diskuzi sleduju, tím víc mi projekt "Geocaching na zkoušku a pro kohokoliv" smrdí. Pokud caching pro GC negativní mudly, tak vždy soukromě, pod doprovodem aktivního kačera. Nikoliv přes veřejná infocentra. Tady se obávám, že se pravidla rozplynou do ztracena. Obce nechť si nechají založit krabky dle svého mínění ale bez propojení na oficiální Geocaching. Toť můj názor.
  • 0

#91 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2011 - 13:49

Docela by me zajimalo, kde konkretne o tu dotaci zadaji (abych pak nebyla prekvapena, az je dostanu na stul na kontrolu). O hospodareni mnoha ceskych MAS toho diky moji praci vim docela dost...takze budme radi ze budou na obcich aspon GPSky. Vzdelavaci akce byvaji mnohem vetsi diry na penize.
  • 0

#92 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2011 - 14:35

To Aichah: "tento projekt bude realizován v příhraniční oblasti Euregia Egrensis s finanční podporou Dispozičního fondu programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika-Svobodný stát Bavorsko."
  • 0

#93 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2011 - 8:21

Uf, tak to se mi ulevilo ze s tim nemame nic spolecnyho :D
  • 0

#94 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 17:43

Tak u nás už to vyšlo v místní drbně. Zatím jsem byl jediný, koho to zajímalo. Ale už mě zná celá radnice. ;)


http://www.pokladyce...a.cz/cs/katalog
  • 0

#95 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 18:32

Nojo, ale ty schránky mají jen souřadnice, ne informační text k místu :-( Řekl bych, že soudruzi někde udělali chybu ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#96 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 19:42

kolombo napsal/a:
Nojo, ale ty schránky mají jen souřadnice, ne informační text k místu :-(

Řekl bych, že soudruzi někde udělali chybu ...

to bude asi zatím jen zkušební provoz - jestli se to ujme, tak od 1.1.2012 to spustí naostro... ;):D
  • 0

#97 67suricata

67suricata

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 19:42

Jsou tam sice pouze souřadnice, ale podle nápověd u některých schránek se jedná o vlastní schránky zřizovatele těchto pokladů. Bohužel některé jsou v kolizi s tradičními keškami GC a tak je otázkou jak dopadnou originál keše GC. :(
  • 0

#98 baresata

baresata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 20:45

Jestli čtu dobře, tak těch schránek je 50. To dlouho žít nebude. Představte si mysterku nebo multinu s 50 zastávkama na ploše dvou okresů (nevím jestli potřebujete i ty německé). Na tu vám půjdou jen skalní kačeři. Normální lidi půjdou na pár schránek a nevydrží to ani do půlky. Navíc časem se systém bez pečlivé údržby zhroutí. Lidi časem nenajdou dvě, tři schránky, začnou remcat a vykašlou se nato.
  • 0

#99 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 21:41

dr.vota napsal/a:

kolombo napsal/a:
Nojo, ale ty schránky mají jen souřadnice, ne informační text k místu :-(

Řekl bych, že soudruzi někde udělali chybu ...

to bude asi zatím jen zkušební provoz - jestli se to ujme, tak od 1.1.2012 to spustí naostro... ;):D

ale ještě než to spustí na plno, tak musí předcházet masivní kampaň v mudlomédiích...
  • 0

#100 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 22:21

Pindenko napsal/a:
Zatím jsem byl jediný, koho to zajímalo. Ale už mě zná celá radnice. ;)


já jsem na to hodně zvědavej. Škoda, že tam u toho nejsou fotky, dostal mi poklad "krmelec v lese". Škoda, že k tomu nedotáhli ten popis místa. Ale pokud ho dodělají, tak začínám uvažovat nad eventem "FTF hunt 2". Pro kačery místy prima výlet do lesa.
By mi zajímalo, jaké tam "teď v zimě" nalákají turisty. Nechám to odležet do hezkého počasí a pak jim napíšu do Prostiboře mail, že bych si zajel o víkendu půjčit GPS. Zajímá mi, jak to mají vymyšlený. Jestli mi jí dají na občanku nebo na zálohu, jak mi s ní naučí zacházet atd. A hlavně kdo mi jí v sobotu ráno v 8:00 na radnici vydá :-D

Když tak na to koukám, to jsou tak zoufale turisticky neatraktivní místa, že si nedokážu představit, na koho je tato aktivita zamířena. Asi bohužel jen na to utopení EU dotací. No a GPSky budou ležet a ležet, až si je starosta odnese domů...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama