Přejít na obsah


Fotka

Pomozte zachránit Geocaching v Čechach!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

#101 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 23:04

dočetla jsem jen na druhou stránku.Za prvé mě rozčiluje fakt, jaktože má město Tachov peníze na tohle, ale na to aby udělal přechod tam kde by byl potřeba asi není.A za druhé mě to rozčiluje prostě z principu.Jedna pozitivní věc na tom je, já jsem žádnej leták ani nic podobnýho v Tachově neviděla.
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#102 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 23:53

fanfulik napsal/a:
dočetla jsem jen na druhou stránku.Za prvé mě rozčiluje fakt, jaktože má město Tachov peníze na tohle, ale na to aby udělal přechod tam kde by byl potřeba asi není.A za druhé mě to rozčiluje prostě z principu.Jedna pozitivní věc na tom je, já jsem žádnej leták ani nic podobnýho v Tachově neviděla.


To je ten fór celýho "projektu"! Města to vlastně nestálo nic = nemůžou remcat. Všechna vata se pumpuje přímo z EU fondů. To, že tam nikdo nebude chodit vlastně nakonec nebude nikomu vadit.
Nezaměňujte viníka s obětí! Města na to prostě jen skočila!
Ten kdo se kufruje je, počítám, ta reklamka, pověřená MASkou k realizaci "projektu".
  • 0

#103 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 0:26

100Dteam napsal/a:

Pindenko napsal/a:
Zatím jsem byl jediný, koho to zajímalo. Ale už mě zná celá radnice. ;)


já jsem na to hodně zvědavej. Škoda, že tam u toho nejsou fotky, dostal mi poklad "krmelec v lese". Škoda, že k tomu nedotáhli ten popis místa. Ale pokud ho dodělají, tak začínám uvažovat nad eventem "FTF hunt 2". Pro kačery místy prima výlet do lesa.
By mi zajímalo, jaké tam "teď v zimě" nalákají turisty. Nechám to odležet do hezkého počasí a pak jim napíšu do Prostiboře mail, že bych si zajel o víkendu půjčit GPS. Zajímá mi, jak to mají vymyšlený. Jestli mi jí dají na občanku nebo na zálohu, jak mi s ní naučí zacházet atd. A hlavně kdo mi jí v sobotu ráno v 8:00 na radnici vydá :-D

Když tak na to koukám, to jsou tak zoufale turisticky neatraktivní místa, že si nedokážu představit, na koho je tato aktivita zamířena. Asi bohužel jen na to utopení EU dotací. No a GPSky budou ležet a ležet, až si je starosta odnese domů...


No, já bych v zájmu objektivity opravdu dělil na viníky a oběti. A dal jim trochu času, než zjistí, do čeho se vlastně uvrtali. Zatím u nás testuju, jak ten systém funguje. Dostal jsem se přes výdejnu GPS (kde zatím žádné nejsou) až k člověku, co "to má na starosti". Zítra už prý vše běží jako na drátku.

MASka prostě nechala lidi, co nemají odloveno nic a netuší, jak by asi taková keš měla vypadat, něco uplácat. Bohužel si ty lidi nenechali poradit. Co se týče Plané, místa jsou celkem v poho. Turistická atraktivita je otázkou vkusu. Zatím jsem navštívil 3 z 5-ti. Na dvou místech jsem dokonce keš plánoval. Fotky bych mohl dodat později. Horší je to se způsobem uložení. Ale tam už s tím asi nepůjde nic dělat. Mapky se souřadnicemi jsou již vytištěné.

Co se týče "listingů" mám dojem, že MASka dostala informací o místech víc, jen se je zatím? nepodařilo na ty srandovní stránky dostat. To si ještě ověřím.

Co mě ale udivilo nejvíc:
Chtěl jsem zapsat návštěvy na "keších" ale přihlašovací formulář po mě chtěl jméno, příjmení, adresu a telefon. Nikde ani zmínka o tom, že budou chránit moje soukromá data a nikomu dalšímu je nesdělí. To je v dnešní době totální unikum! Je to fušeřina, nebo záměr?

Pevně doufám, že pachatel projektu toto fórum sleduje a chytne se za nos.

To jsem se to ale rozepsal...

Dejte tomu týden. Pak napíšeme každý závěrečnou zprávu. Do té doby prosím o dobu hájení a testujte to u Vás.

Nechť Vás signál provází, Pinděnko
  • 0

#104 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 2:08

Tak zrovna já nemyslím, že jsou to "zoufale turisticky neatraktivní místa" - ty názvy znějí rozhodně slibněji než Praha-Jižní Město. :D Ale bez listingů (a ovšem i bez bodů :)) to prostě není ono. Takže kdo máte o tamních keších našeho systému přehled, můžete sem pak pro info poznamenat ty, s kterými se ta série tluče, ať je jasno, kde být ve střehu, pokud by k narušení došlo. A do přihlašovacího formuláře jim vyplň adresu a teiefon na Úřad pro ochranu osobních údajů...
  • 0

#105 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 19:19

Toniczech napsal/a:
Tak zrovna já nemyslím, že jsou to "zoufale turisticky neatraktivní místa" - ty názvy znějí rozhodně slibněji než Praha-Jižní Město. :D


když se na turistickou atraktivitu díváš takhle, tak asi jo... ;)
Akorát, že turisti se rozhodli už dávno, jestli Praha-Jižní město nebo Český les. Zvolili si Český les a ubytovali se třeba na Přimdě. Turisti se nudí a na hotelu dostanou reklamní leták od akční skupiny MAS Český les, která podporuje rozvoj turistického ruchu. V letáku si přečtou o této novince, z hotelu se připojí k netu a tyto stránky následně staví turisty před rozhodnutí:
* půjdu na druhý nejstarší románský hrad Přimda nebo půjdu do obce Dubec vyzkoušet půjčenou navigaci o které nic nevím?
* půjdu do krytého bazénu nebo do obce Třemešné a budu tam hledat nějakou krabičku?
* půjčím si tu kolo a pojedu na nedalekou rozhlednu Březinka nebo půjdu do obce Pavlíkov a Nová Ves?

Co myslíš, jsou ta místa zoufale turisticky neatraktivní? Pojedeš Ty, jako turista raději na hrad nebo na náves nějaké obce poblíž? Geocachingový potenciál některých zvolených míst nezavrhuji, to vůbec ne, o proti velkým městům to jistě bude paráda. Kačeři by poděkovali nejen za ten bod. Ale běžnému turistovi to neřekne vůbec nic. Akorát si pomyslím, že je ten geocaching pro blázny...

Ještě bych chtěl dodat:
1) já na tom "zasedání" byl, slyšel jsem jejich plány a důvody. Vím, co chtěli udělat a vidím co udělali. Proto mám možná takovýto názor.
2) několik kešek jsme tam založili, tak trochu vím, o čem píšu ;) http://www.geocachin...f5-3c6e500921b9
  • 0

#106 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2012 - 19:29

Pindenko napsal/a:
No, já bych v zájmu objektivity opravdu dělil na viníky a oběti.

Pavle, co tady na to ode mě kvalitáře můžeš čekat za odpověď? :-D
Zákazník je nespravedlivý. Zákazníkovi je jedno, jestli udělal chybu výrobce nebo dodavatel. Zákazník chce kvalitu a podle ní hodnotí celek. Však to znáš :-D
Jinak mi ale opravdu mi zajímá, kdo mi v malé vesnici Prostiboř v sobotu ráno půjčí GPS :)

Pindenko napsal/a:
Dejte tomu týden. Pak napíšeme každý závěrečnou zprávu. Do té doby prosím o dobu hájení a testujte to u Vás.

Dobu hájení tomu nejspíš dám větší, o víkendu snad půjdeme lovit nějaké to jubileum :)
  • 0

#107 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 0:16

100Dteam napsal/a:
Co myslíš, jsou ta místa zoufale turisticky neatraktivní? Pojedeš Ty, jako turista raději na hrad nebo na náves nějaké obce poblíž?



No, v tomhle případě může vstoupit do hry zcela postranní motivace: Já kupř. prohlásím, že Přimdu už nejspíš pro Wikipedii máme profotografovanou dost, ale někdo se musí obětovat a obejít kvůli dokumentaci dopodrobna ten hinterland, poněvadž Třemešné, Pavlíkov ani Nová Ves zatím žádné foto nemají. Pár křížků u cesty či pomníček na návsi tak převáží nad románským hradem. No přiznejme, není to ještě potrhlejší než GC? :D

Co udělá skutečně "normální" turista, dějepisem nezasažený, těžko říct. Osobně se obávám, že naprostá většina běžné populace si ani nebude vědoma, jakou bílou vránu Přimda mezi českými hrady představuje, a proto položí na jednu misku svých vážek prostě "další zříceninu"... :(

Takže zatím alespoň přeju ať se "geokulatiny" vydaří podle plánu. B)
  • 0

#108 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 10:11

koukám, koukám, ale na ,apě nic nevidím, asi jsem slepá nebo mi to tam někdo ukradl. :-D Dejte mi sem někdo pro blbý jména čísla či něco podle toho ty kešky najdu :-)
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#109 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 10:20

fanfulik napsal/a:
koukám, koukám, ale na ,apě nic nevidím, asi jsem slepá nebo mi to tam někdo ukradl. :-D Dejte mi sem někdo pro blbý jména čísla či něco podle toho ty kešky najdu :-)

když ony to nejsou geocache
  • 0

#110 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 10:27

aha, tak jsem to si špatně pochopila, už mi ta rýma leze na mozek.Ale hledala jsem i na stránkách boru a tachova a taky jsem nic nenašla
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#111 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 10:32

fanfulik napsal/a:
aha, tak jsem to si špatně pochopila, už mi ta rýma leze na mozek.Ale hledala jsem i na stránkách boru a tachova a taky jsem nic nenašla


Pindenko napsal/a:
Tak u nás už to vyšlo v místní drbně. Zatím jsem byl jediný, koho to zajímalo. Ale už mě zná celá radnice. ;)


http://www.pokladyce...a.cz/cs/katalog


Tak ještě jednou...
  • 0

#112 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 10:37

je tu šest stránek, tak jsem to přehlídla, nebudete mě mlátit? :-D Příště se zeptám jak se zakládá ta keš joooooo :-))))))
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#113 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 10:41

no, ale

Nápověda


Co je Geocaching?
Bude doplněno


Co jsou Poklady Českého lesa?
Bude doplněno


Jak hledat poklady?
Bude doplněno

taky nevypadá moc dobře...
A

Geocaching pro podporu cestovního ruchu
Schránky, tento katalog a veškerý další materiál vzniknul v rámci projektu
Geocaching pro podporu cestovního ruchu.

obávám se, že se tohle není "geocaching", když to není v systému geocaching.com

  • 0

#114 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 10:46

ale když na hlavní straně klikneš za zeleně napsaný geocachingem, tak tě to hodí na geocaching.com
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#115 Pindenko

Pindenko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 13:07

100Dteam napsal/a:
Jinak mi ale opravdu mi zajímá, kdo mi v malé vesnici Prostiboř v sobotu ráno půjčí GPS :)



Přesně tady vidím šanci, že to celý půjde rychle do kytek. Jestli se teda najde někdo, kdo na ty krabky vůbec vyrazí. Pak ale nastane potíž tu GPS-ku v sobotu večer, nebo dokonce v neděli, vrátit.

100Dteam napsal/a:
Dobu hájení tomu nejspíš dám větší, o víkendu snad půjdeme lovit nějaké to jubileum :)


Tomáši, není Vám těch koťátek líto? :(
  • 0

#116 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 14:49

Tak jen pro uklidnění: Bor a Stráž do toho po našich intervencích nepůjde, - V Boru už nám kešky přibyly a ve Stráži to musíme dohonit, slib je slib. :-)
Ale co se mi fakt líbí, je hned první věta té webovky MASky - Poklady českého lesa.:
"Místní akční skupina Český les se inspirovala tzv. Geocachingem"
:-)

To 100DTeam:
Tomáši, nech tu Prostiboř na některou jarní neděli, ty budeš u starosty v 8:00, já tak v půl desátý... a pár takových dobrovolníků ještě dokupy dáme, ne? :-)
  • 0

#117 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 14:57

Tak tady soudruzi udelali chybu jako hrom, ze se nechali jen inspirovat... A udelali samostatnou hru. Takhle turisty neprilákají. Měli to udělat tak jako v Moravskoslezském kraji a nechat si ty kesky zalozit oficialne pod geocachingem. Groundspeak tyto lokalni turisticke aktivity podporuje. Takze by prilakali kacery, takhle jsou odkazani jen na nahodne turisty....
  • 0

#118 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 21:52

to golici: ale to přeci není důležité. Hlavně, že se podařilo vyčerpat dotace z EU. ;)
  • 0

#119 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 22:25

PLAJ family napsal/a:
to golici: ale to přeci není důležité. Hlavně, že se podařilo vyčerpat dotace z EU. ;)


No, kdyby to měli platit ze svého, tak to nedělají :-(

Připadá mi, že by se ty dotace mely investovat tak, aby se nějaké prachy taky vracely, ne jen aby se to utratilo ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#120 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 23:27

PLAJ family napsal/a:
to golici: ale to přeci není důležité. Hlavně, že se podařilo vyčerpat dotace z EU. ;)


No, část těch "dotací" nejsou až tak dotace jako spíš to co nám milostivě EU přerozdělené vrátí z toho co jí platíme :o)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama