Přejít na obsah


Fotka

Oregon x50 (WebUpdater) firmware 5.20


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2011 - 20:01

Tak koukám že na FW k X50 neustále makaj :D Ale ke staré dobré 300 už nic od května nevydali :( to abych měl nový funkce hodil do šrotu a šel koupit něco novýho
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#22 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 15:26

Tak s tímto firmwarem se mi také začala občas zasekávat mapa při pohybu. Kompas jede v pořádku, ale mapa se zasekne a stojí. Když jsem si toho nevšímal a pokračoval v cestě, tak se šipka po čase srovnala a poskočila na aktuální souřadnice.
  • 0

#23 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 16:55

Řekl bych, že to zaseknutí byl známý problém a na zahraničních fórem hojně diskutovaný problém, tzv. "sticky issue" nebo "sticky position". Trpí jím všechny Oregony a GPSMap 62 s čipem Cartesio, zatím ve všech firmwarech, co jsem za poslední rok vyzkoušel. Projevuje se to tak, že za určitých podmínek (zvláště při pomalejší chůzi) se šipka na mapě "zasekne" a člověk může ujít 10, 15 i 20m, aniž by se pohnula. Kompas normálně reaguje, pouze souřadnice se nemění. Pak to najednou poskočí a spraví se to. Je to dost otravné a dá se říct, že je to jediná věc, která mě na Oregonu dost točí, že přemýšlím o jeho nahrazení něčím jiným. Mám možnost srovnání s Legendem HCX a GPSMap 60CSX, nikdy jsem u nich takové chování nezaznamenal. Podle reakcí na fórech se Garmin tváří, že problém neexistuje. Na moje podněty posílané přímo na Garmin.com nikdo nereagoval...
  • 0

#24 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 22:04

K zasekávání mapy u mě taky někdy dochází. Není to pravidelně, prostě někdy. Dělá to od začátku, co jsem si oregáno koupil, s posleními aktualizacemi to nijak nesouvisí. Začínal jsem s Legendem HCx. Tam se mi to stávalo občas taky, ale rozhodně ne tak často.
  • 0

#25 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 22:29

Souhlasím, na Legendu mi to dělalo taky, ale tam jsem instaloval pomalu každou betu. U oregona jsem se s tím setkal poprvé, ale je fakt, že jsem teď dobrý rok neaktualizoval firmware. Uvidím, jak často se to bude objevovat...
  • 0

#26 vandrovnik

vandrovnik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2011 - 20:58

Nevím, jestli za to může nový firmware, ale hlásím problém - přepnutí na profil automobil, navigace OK. Vypnuto, zapnuto - a během startu a načítání se natvrdo zasekne, rozsype displej a hotovo... Tak teď jdu koumat, jak navigaci oživit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama