Přejít na obsah


Fotka

Ceske skolstvi - 2x vyzva


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

#1 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 19:00

Jsou veci, ktere by nemely zapadnout. Ja osobne si myslim, ze i stoji za to je podporit. V nazorech na vec se muzeme rozcharet, ale pokud budete chtit, tak podporte...
1. http://eduin.cz/titu...kolstvi-dobese/
2. http://eduin.cz/titu...neho-testovani/
  • 0

#2 GK

GK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 19:16

+1
  • 0

#3 lajdacek

lajdacek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 19:31

další +1
  • 0

#4 FISATA

FISATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 19:43

+ 2x 1
  • 0

#5 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 20:18

Ano, testování v 5.třídě je naprostá blbost.
Ne, do školy nám zatím petice nedorazila.
Pokud tam dorazí výše uvedené petice, tak je nepodepíšu ani náhodou. To zase psal někdo, kdo si akorát potřebuje nahnat body.

K tomu nejúsměvnějšímu:
"Výsledky českých žáků se však začínají propadat právě proto, že se naše školství včas nezbavilo tohoto komunistického dědictví."....výsledky českých žáků se propadají, protože je v posledních letech rodili voliči ČSSD a to se v průměru výrazně projevilo :-)

"...učitelé bývají svými nadřízenými instruováni, aby se přiliš nevěnovali těm dětem, jejichž výsledky v testech se – podle jejich názoru – nemohou příliš zlepšit"...neděláme nic jiného, než že furt dokládáme, jak jsme usnadnili a podpořili přístup ke vzdělání dětem ze sociálně a jazykově znevýhodněného prostředí.



  • 0

#6 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 20:47

jděte s tím někam... souhlas jen s tím, že testování v 5. třídách ne... než podpoříte, pozorn vše pročtěte...
  • 0

#7 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 21:43

Jo a ještě k tomu testování v 5.třídě....jen aby bylo vidět, jak obrovská blbost to je: Výsledky celostátních testů Kalibro v 5.třídě byly ve školním roce 2010/2011 v ČJ 70,8%, v MA 46,4% (dost smutné). Představím vám 2 své žáky: žák A - ČJ 68,7 %, MA 56,3 % žák B - ČJ 62,8 %, MA 38 % Komu dovolíte maturitu? Asi žákovi A, že jo? Pro vaši info to dítě mělo v 5.třídě 2 čtyřky, každé pololetí přes 200 zameškaných hodin a pravidelné výchovné komise. Pochybuju, že dodělá základku a někdy vůbec bude pracovat. U dítka B nepochybuju, že odmaturuje a bude poctivě dělat nějakou úředničinu. Kruciš, to jsem se tady zase otrávila. :-)
  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 21:45

Jinými slovy: dítě A) se jmenovalo Einstein, A. ?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 21:46

No... podle mě je lepší anonymní testování (a jakýsi pokus o sjednocení učiva) než výuka s volnými osnovami, kdy si každá škola (a možná i učitel/ka) sama určuje, co se v kterém ročníku bude učit. Celkem nerozumím tomu odporu porovnat vzdělání na jednotlivých školách. Spíš mi přijde, že je problém v provedení toho testu (nároky na PC vybavení atd.), ale to je problém technický - takže bych neprotestoval proti samotnému porovnání, ale proti způsobu jeho provedení.
  • 0

#10 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 22:05

Citecka napsal/a:
Jinými slovy: dítě A) se jmenovalo Einstein, A. ?

ne dítě A byl asi Laco,.. a dítě B línej Honza, kterej z toho může vyrůst.
:P
  • 0

#11 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 22:15

Bobr_ napsal/a:
,.. a dítě B línej Honza, kterej z toho může vyrůst.
:P


Mnohem smutnější.
B byla holčina, co měla 2 dvojky a jako jedna z mála si vystresovaně uvědomovala, že píše něco důležitého.
  • 0

#12 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 22:53

bella-donna napsal/a:

Bobr_ napsal/a:
,.. a dítě B línej Honza, kterej z toho může vyrůst.
:P


Mnohem smutnější.
B byla holčina, co měla 2 dvojky a jako jedna z mála si vystresovaně uvědomovala, že píše něco důležitého.

jeste ze bude mit sanci si testy opravit:-) ale jestli se nedokaze vyrovnat se stresem ani pozdejc, nema na VS co delat.
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#13 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 22:56

Pod oba dopisy se můžu podepsat a taky jsem to udělal. Nevím, proč ještě lidi nevytáhli do ulic.
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#14 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 23:10

Mně stačí vidět ten soubor absurdních funkcí u iniciátorů výzvy, abych byl ve střehu. Waldorf, Montessori, ekoškola, systemický kouč, mediátor, konzultantka PR, fair trade, Společnost pro mozkově kompatibilní vzdělávání …
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#15 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 23:41

Nechápu ten odpor k jakémukoliv testování. Ono snad někde bylo řečeno, že pokud dítě neuspěje v 5.třídě v testech, už nemá šanci na maturitu? Osobně si myslím, že by nemělo jít na víceleté gymnázium, ale v devítce, má přece další šanci. A pokud neuspěje v 9., může se vyučit a maturitu si dodělat. Z mé generace znám několik případů, kteří flákali ZŠ, vyučili se, pak se jim to rozleželo a při zaměstnání si udělali maturitu a dokonce i VŠ. A už vůbec se mi nelíbí současná inflace vzdělání. Statistiky říkají, že nejnižší nezaměstnanost je mezi vysokoškoláky. Takže každému poskytneme VŠ a tím zatočíme s nezaměstnaností. :D
  • 0

#16 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2011 - 0:18

Neznám podrobnosti, nemůžu ministerský plán kritizovat ani hájit. Vím jen tolik, že moje dítka prošla dvěmi školami na západ od našich hranic a dvěmi zdejšími. Asi máme smůlu, ty české však jednoznačně prohrávají pojetím výuky, schopnostmi a přístupem pedagogů, a nakonec i tím, co se potomci opravdu naučili. Naopak české školy vítězí v koncentraci dataprojektorů a interaktivních tabulí na žáka. Kupodivu obě zahraniční školy podrobovaly své žáky srovnávacím testům nejen v páté, ale i v deváté třídě - a žádná traumata jim nezpůsobovaly. Ač je mi současný ministr školství nesympatický, fandím jeho snaze pohnout zatuchlým českým školstvím. Jeho předchůdci se o to ani nepokusili.
  • 0

#17 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2011 - 6:51

Já jsem tedy už někaý ten pátek ze základní školy, ale srovnávací test jsme psali taky. Nikomu to nevadilo a všichni jsem ho napsali a bylo. Kdo chtěl, tak se připravil víc, kdo ne, tak ne. Nikdo z toho nic nedělal. Napsalo se a bylo. Žádný protest, žádné petice atd. To u nás na škole nikoho ani nenapadlo. Řeči typu *Zase písemka?! To se budu muset učit?! atd... byly, ale to bylo asi tak vše. To se remcalo před každou písemkou. Aspoň dětičky poznaj, že nejsou takový machři ve srovnání s ostatními. Ono totiž neznamená, že když má samé jedničky na jedné škole, že by uspělo stejně na škole jiné. A k tomu stresu, no považovat takovýto test za něco, co je pro dítě silně stresující, tak tedy nevím, co bude daný žák dělat později, kde teprve příjdou ty skutečné zkoušky, které rozhodnou o vzdělání - tedy pokud se bavíme jen o vzdělání -.
  • 0

#18 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2011 - 7:34

bohužel nejsem přesvědčen o tom, že podpisy čehokoli by jakkoli změnili situaci v našem školství, navíc více či méně manipulativní petice se začínají rodit jak houby po dešti:(. Co dle mého totiž našemu školství chybí, je úplně obyčejný respekt a všeobecná pomocná ruka rodičů. Nemohu předpokládat, že dítě šoupnu do školy a aniž bych se já jakkoli zapojil, vyroste mi z něj jasný vysokoškolák (a vlastně ani nejsem přesvědčen o obecné rovnici vysokoškolák=inteligentní člověk). I já se musím a CHCI na výchově i výuce svého dítěte podílet, chci ho učit novým věcem a poznávat je spolu s ním, a na druhou stranu nechci být jeho slepou podporou třeba v případě "školního průseru". Za mých školních let bylo běžné, že nás rodiče doprovázeli k autobusu třeba na ŠVP se slovy směrem k učiteli :"když bude zlobit, tak mu dejte pár facek...". Nikoho z nás neubylo a všichni jsme víceméně slušní lidé. Takže za mně možná trochu OT názor - myslím že problémy našeho školství jsou spíš někde jinde než u "písemky pro páťáky"
  • 0

brundi
 


#19 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2011 - 8:00

Tohle je hodně kontroverzní téma. Za posledních 20 let klesla úroveň výuky docela dramaticky. Myslím tím pouze odborné předměty. Mám pouze maturitu, matematika mi ve škole nikdy moc nešla, ale minulá rok jsem si státní maturitu dal za 82 proc. Něco je asi špatně, tolik procent bych neměl nikdy získat, když jsem 38 let po škole.
  • 0

#20 GK

GK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2011 - 8:21

Testování není špatné, jde spíš o to, co se děje kolem. K tomu jsem podpis nepřipojila, ale k těm ostatním ano. Plus ještě na papíře výzvu k podpoře návratu Teplé na ministerstvo. Nejdřív se zrušily osnovy, teď se složitě zase vrací v podobě standardů - kolik že to stálo peněz?! A nejsmutníjší je situace speciálního školství, která se mě osobně dotýká, tady to pan ministr pěkně pos... ale on má v péči postižené děti, takže je odborník největší. Člověk u něj neví dne ani hodiny, protože řekne a A, za minutu je z toho B a za hodinu už jsme u Z. Ve zdravotnictví je taky spoustu kontroverzních věcí, ale aspoň jsou stabilní a člověk ví, na čem je. G.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama