Přejít na obsah


Fotka

Rozhovor s FilemoniCZ


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
122 odpovědí na toto téma

#101 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 14:58

poohDA napsal/a:
Ta hra, zaloguji-si-to-o-čem-mi-vyprávěl-kamarád-když-jel-kolem-vlakem, mě ani nikdy nebavila a nikdy jsem ji nehrál. Já hraju tu hru jé-to-je-ale-zajímavé-místo-a-ta-cesta-než-jsem-se-k-němu-dostal-uf. A ta mě baví pořád. Jo, je trošku matoucí, že obě tyhle hry se v překladu jmenují geocaching, ale tím se nenechám zmást.


Trefněji vyjádřit to snad ani nejde! Podepisuji...!
  • 0

#102 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 15:03

Což o to, mě by zajímal i rozhovor s lovcem PT, ač mě PT jako takové nezajímají. Ale musel by to být upřímný rozhovor trochu do hloubky - jak ten lov probíhá, jak řešili určité základní potřeby, kolik a v kolika autech jich bylo a tak.

Takhle je to takové mlhavé a budí to dojem, jako by to lovila jedna skupinka ...

Třeba udělat v jedné semknuté skupince 500+ keší za den je zajímavý sportovní výkon. Pokud ale to samé uloví deset aut na různých keších, tak je to o něčem úplně jiném a v zásadě se to z 9/10 IMO neliší od gaučového GC.
  • 0

#103 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 15:12

Já bych se rád ještě zeptal jen na tohle : objevily se tu fotky značek, sloupů... taky citace toho, že vlastně něco zapomněl kamarád zalogovat, protože byl v hospodě či co...a v rozhovoru je zase psáno : FilemoniCZ: V USA ty keše nejsou většinou moc schované, takže je to rychlejší – v Evropě např. Maďarsko – tam je každá skrýš jiná a různě od cesty atd.. V USA je to takové víc jednotvárné a tím pádem snažší a rychlejší. Tak kde je vlastně pravda? Jestli je ten rozhovor nepravdivý, tak je prostě o ničem, je-li pravdivý,chtěl bych se zeptat na důvod, proč by Vám měl někdo chtít ublížit... Takhle to tak nějak zní, že Vám kdosi ublížil hlavně tím, že tomu neskočil na špek..:(
  • 0

brundi
 


#104 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 15:14

Účastnil jsem se několika PT a ze své zkušenosti vím, že například několik kačerů vůbec za celou dobu odlovu nevylezlo z auta. Buď z důvodu že navigovali, nebo že třeba řídili. Myslíte si, že měli na odlovu takových keší menší zásluhu než ti, kteří vyběhli z auta, přeskočili příkop, doběhli k nejbližší jabloni sundali mikrošku podali ji do geokáry na orazítkování, nebo nalepili do logbooku samolepku se všemi nicky ??? (Já byl například jedním z těch, co běhali ...) Musím podotknout, že moje žena u toho nebyla ... tak já teď nevím, jestli jsem si to vlastně vůbec mohl zalogovat ... Takovýchto aut jsme na jednom z PT potkali nejméně patnáct. Doporučuju všem moralistům, aby si stoupli na takových PT k silnici a přesvědčili se že to tak opravdu chodí. Jinak to samozřejmě chodí na PT v lese, nebo na polňačkách. To Kapsa - západ Evropy budu letos absolvovat. Jedu do Portugalska, tak tě tam můžu někde zalogovat. ... a neprožívej to tak ...;););)
  • 0

#105 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 15:21

MYSLÍM SI, ŽE NEUŠKODÍ MALÁ CITACE HNED Z PRVNÍHO ROZHOVORU S TEAM360:

Mikisi: Nemáš rád a nehledáš mikro keše, co teda říkáš power trailům?

TEAM 360: Power traily jsou jenom o egu – kolik mám bodů, o kolik mám víc než mí kámoši, kolikátý jsem na světě atd. Znám lidi, kteří na oblečení pyšně nosí „jsem první, druhý, třetí na světě“, chtějí, aby všichni věděli, že mají nejvíc bodů a bohužel se i tak chovají k ostatním, kteří s nimi vůbec nemůžou soupeřit. To už není o zábavě nebo o sportu, to už je jen o egu. Bohužel se tohle fakt hodně rozmohlo, tak čekám kdy se kačeři začnou dělit na kingy a loosery.

Mikisi: Není to příliš tvrdé hodnocení? Nevidíš to až moc černě?

TEAM 360: Ne, vůbec ne. V Americe se kvůli bezvýznamným bodům opouští i fair play – nejnovějším hitem je tzv. LEAP FROG FOR THE CACHES.

Mikisi: Co to znamená? Na žábu si snad nehrajou?

TEAM 360: Ale hrajou. Při power trailu abys ušetřila čas, tak vezmeš první keš, zaloguješ jí při cestě k druhé, vyměníš za druhou, v autě loguješ třetí atd. Připomíná to skoky žáby – proto LEAP FROG. To už nemá se sportem nic společného – je to jako doping – udělám něco nefér, jen abych uspokojil své ego a ostatním ukázal, že jsem aspoň naoko lepší než oni a aby mě plácali po zádech.

  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#106 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 15:22

Třeba udělat v jedné semknuté skupince 500+ keší za den je zajímavý sportovní výkon. Pokud ale to samé uloví deset aut na různých keších, tak je to o něčem úplně jiném a v zásadě se to z 9/10 IMO neliší od gaučového GC.


Absolutní souhlas.
  • 0

#107 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 15:24

to geo.scorpions: michas okurky s hruskama. Pripad, ktery ty popisujes je naprosto normalni a PT se vetsinou ani jinak nelovi. Predstava, ze treba 4 kaceri v jednom aute budou vybihat u kazde kese je nesmyslna. Tady jde uz o absurdni pripady, napr. logovani kazde desate kese nebo lovy dvema auty, kdy si kazda skupinka rozdeli cast PT. ;);) Jinak mne osobne je fuk, jak si kdo lovi, jen pro ujasneni. ;);)
  • 0

#108 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 15:25

geo.scorpions napsal/a:
Doporučuju všem moralistům, aby si stoupli na takových PT k silnici a přesvědčili se že to tak opravdu chodí. Jinak to samozřejmě chodí na PT v lese, nebo na polňačkách.


no skoda ze neustale obracis :(. Mate s manzelkou jeden nick? Pokud ano a logoval jsi, tak svoji otazku nemuzes myslet vazne... A opravdu ti prijde normalni svihnout razitko na znacku, sloup, pripadne si nechat zalogovat X kesi, kde jsi proste na kilometry nebyl? A ty, kterym to normalni neprijde jsou moralisti? Tak to pak jo a nema cenu o tom dal debatovat
  • 0

brundi
 


#109 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 15:46

Osobně je mě taky fuk, jak si to Filemoni nebo jiní honiči bodů hrajou...ale chápu že to asi není jedno těm kteří taky honí body, ale na férovku vlastní rukou...pro ty je tahle logistika asi fakt těžko překousnutelná. V téhle hře už je prostě hra na body v duchu sportovních pravidel pasé...to platilo na počátku GC, ale teď kdy profil komunity GC prakticky kopíruje profil celé společnosti už je to o ničem... "Kdo chce s vlky býti (na čele), musí s nimi výti" a hrát to stejně.... Vykašlete se na statistiky a vrátte se k původní myšlence a podstatě GC...jiná cesta není.
  • 0

#110 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 15:55

brundi napsal/a:

geo.scorpions napsal/a:
Doporučuju všem moralistům, aby si stoupli na takových PT k silnici a přesvědčili se že to tak opravdu chodí. Jinak to samozřejmě chodí na PT v lese, nebo na polňačkách.


no skoda ze neustale obracis :(. Mate s manzelkou jeden nick? Pokud ano a logoval jsi, tak svoji otazku nemuzes myslet vazne... A opravdu ti prijde normalni svihnout razitko na znacku, sloup, pripadne si nechat zalogovat X kesi, kde jsi proste na kilometry nebyl? A ty, kterym to normalni neprijde jsou moralisti? Tak to pak jo a nema cenu o tom dal debatovat


Neobracím ... jasně že to chápu ... proto jsem se snažil do každého svého příspěvku vsunout určitou nadsázku. Tvůj příklad je na chlup stejný, jako logování pětkových keší kačery, kteří by na ně nikdy nedosáhli. Souhlasím.

Moje reakce je zapříčiněna tím, kolik lidí je schopno se tady kvůli hloupým krabičkám pohádat. Jako by šlo o život ... Ono kdyby se raději každý staral sám o sebe, udělal by líp. Bohužel posledních pár let spousty (a teď nemám na mysli nikoho konkrétního) českých kačerů bere geocaching natolik smrtelně vážně, že jsou schopni pomlouvat, nadávat, udávat a závidět.

Tato hra měla geniální myšlenku dostat lidi do přírody. Díky PT jde ale úplně o něco jiného. A nikdo z nás to nezmění, i kdyby se stavěl na hlavu sebevíc.
  • 0

#111 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 16:14

geo.scorpions napsal/a: Moje reakce je zapříčiněna tím, kolik lidí je schopno se tady kvůli hloupým krabičkám pohádat. Jako by šlo o život ... Ono kdyby se raději každý staral sám o sebe, udělal by líp ....

.... ano, "drzet hubu a krok", to je ono !! A kazdy, kdo se jen trosku ozve proti nejakemu nesvaru nebo i jasnemu podvodu, tak je neprejici "prudic" a "moralista", fakt dost dobry! Pak se divme, ze to vsude kolem vypada tak, jak to vypada - a ted nemyslim jen geocaching .... :(

A kdyz je nekdo ochoten toto fixlovani tolerovat a nebo dokonce i obhajovat v takove kravine, jako je nejaka hra, tak si radeji ani nechci predstavit, ceho vseho by byl schopen v beznem zivote, kdyby opravdu o neco slo. :o

Delejte si co chcete a klidne dal tleskejte podvodum, uz vas svym moralizovanim v tomto vlakne nebudu obtezovat.
Howgh.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#112 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 16:37

kapsa napsal/a:

geo.scorpions napsal/a: Moje reakce je zapříčiněna tím, kolik lidí je schopno se tady kvůli hloupým krabičkám pohádat. Jako by šlo o život ... Ono kdyby se raději každý staral sám o sebe, udělal by líp ....

.... ano, "drzet hubu a krok", to je ono !! A kazdy, kdo se jen trosku ozve proti nejakemu nesvaru nebo i jasnemu podvodu, tak je neprejici "prudic" a "moralista", fakt dost dobry! Pak se divme, ze to vsude kolem vypada tak, jak to vypada - a ted nemyslim jen geocaching .... :(

A kdyz je nekdo ochoten toto fixlovani tolerovat a nebo dokonce i obhajovat v takove kravine, jako je nejaka hra, tak si radeji ani nechci predstavit, ceho vseho by byl schopen v beznem zivote, kdyby opravdu o neco slo. :o

Delejte si co chcete a klidne dal tleskejte podvodum, uz vas svym moralizovanim v tomto vlakne nebudu obtezovat.
Howgh.


souhlasim s kapsou
at si dela kazdy co chce, ale pote, co jsem zde videl fotky s temi znackami, nechapu, proc z nich delat celebrity...asi tak...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#113 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 16:47

Kapso, já chápu, že Tě ta maaacova fotka orazítkovaný značky nadchnula, ale můžeš mi prosím říct, že víš určitě: 1. Že to bylo u keše a u který? 2. Že tu keš opravdu nenašli? 3. Že dotyční tu keš opravdu zalogovali jako nalezenou nebo tam naopak nechali (třeba z legrace?) razítka a nelogovali? Já jen že jsem mezitím dostal od jednoho z nicků na razítkách prosbu o upřesnění, o kterou cache se jedná, aby zjistil, jestli ji zalogovanou má nebo nemá a případně ten log smazal. Co si budeme vykládat v tom logování 270 keší může nastat i zmatek - ne každej má na to sekretářku s papírem a dalšího výrobce Field notů jako já. B) Tak ono to třeba s tou prohnilostí českýho geocachingu nebude tak černobílý... (Samozřejmě se nezastávám podvodů, za každej podvodnej FI bych sebral minimálně deset regulérních a dotyčnej by se měl na příštím eventu omluvit minimálně flaškou zelený.)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#114 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 16:55

...když to tak pročítám dovolím si ještě jednou ocitovat první Rozhovor s TEAM 360

Mikisi: Kešuješ pod nickem TEAM 360, založil jsi spoustu keší, ale jak je možné, že na profilu GC.com nemáš uvedené nálezy?

TEAM 360: Keše hledám už od začátku – přes deset let. Ze začátku jsem poctivě logoval všechny keše, ale když jsem se dostal asi k 300 keši, zjistil jsem, že mě nebaví soupeřit s ostatními, kolik keší mám a všechny logy jsem smazal. Nelíbí se mi přístup některých kačerů, kteří soupeří o to, kdo bude mít víc bodů. Nejsem totiž vůbec soutěživý typ, chci se jen bavit. Začal jsem hledat keše jen pro svoji radost a proto si teď vybírám jak lokality, tak velikosti keší. Už nechci logovat na internetu, někdy napíšu jen write note, když mám pocit, že něco chci ownerovi keše sdělit.

Mikisi: A kolik teda máš nalezených keší?

TEAM 360: Tak to ti neřeknu, nechci, aby to vůbec někdo věděl. Beru geocaching jako sport, to znamená, že musíš vyvinout nějakou fyzickou nebo duševní aktivitu a sbírání mikrošek u odpadkových košů, abych měl body, není sport. Není to ani zábava ani žádná výzva a může to být kolikrát i nebezpečné – vždyť víš, jaká prasata dokážou být lidi.

Mikisi: A co je tedy výzva?

TEAM 360: Když jsem začal kešovat musel jsem jet přes 20 mil pro keš, to byla výzva (směje se).

  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#115 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 16:59

Představa, že při powertrailu u každé keše u silnice všichni vylezou z auta, včetně řidiče, aby si na keš šáhli, je nesmyslná a osobně neznám takovou skupinu lovců, co by to takhle v praxi praktikovala, může se tu prosím někdo takový ozvat ? Pochopitelně, že rozdělení sil mezi více členů týmu pak na jedince klade nižší nároky, a tak stejný powertrail ve dvou lidech dá zabrat podstatně více, než třeba v pěti...lidech, či více autech... ale co s tím a kde je ta pomyslná hranice ? Pravidla v tomto docela mlčí, tak že je to patrně pouze na zvážení každého jednotlivce... Podíváte-li se dokonce na čelo světového GC žebříčku, celkové počty nalezených i počty za den, vyjdete z iluzí ihned, tak že je přinejmenším zarážející, proč se s takvou vehemencí navážíte právě zrovna do lidí, co jsou u nás na špici, při výkonech, které jsou zcela reálné (tedy třeba uvedený denní rekord, který ostatně stejně není v ČR nejvyšší...). Jedno ale zůstává faktem, při střídmém pohodovém kešování v přírodě, bez powertrailů, se na statistiký vrchol nikdy nedostanete. To Vás ale pořád nemusí ochudit o Vaše zážitky a Váš dobrý pocit z příjemně využitého času, i když chápu, že zrovna takovéto keše a každý další takto získaný bodík, dá mnohem víc "práce", na což se však bohužel ale ve statistikách nehraje.
  • 0

#116 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 17:20

Autacek napsal/a:
Podíváte-li se dokonce na čelo světového GC žebříčku, celkové počty nalezených i počty za den, vyjdete z iluzí ihned, tak že je přinejmenším zarážející, proč se s takvou vehemencí navážíte právě zrovna do lidí, co jsou u nás na špici, při výkonech, které jsou zcela reálné (tedy třeba uvedený denní rekord, který ostatně stejně není v ČR nejvyšší...).


Autacku, tohle vlakno davno neni filipikou proti Filemonum.
Je to o vseobecnem odsudku pristupu: "Nasel jsem vsechny schranky, kam nekdo zapsal me jmeno, a je jedno, ze jsem tam nikdy nebyl."
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#117 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 17:20

edheldil napsal/a:
Což o to, mě by zajímal i rozhovor s lovcem PT, ač mě PT jako takové nezajímají. Ale musel by to být upřímný rozhovor trochu do hloubky - jak ten lov probíhá, jak řešili určité základní potřeby, kolik a v kolika autech jich bylo a tak.

Takhle je to takové mlhavé a budí to dojem, jako by to lovila jedna skupinka ...

Třeba udělat v jedné semknuté skupince 500+ keší za den je zajímavý sportovní výkon. Pokud ale to samé uloví deset aut na různých keších, tak je to o něčem úplně jiném a v zásadě se to z 9/10 IMO neliší od gaučového GC.


No, dost nechápu, jak někdo může udělat přes 1000 kešek denně... Když si spočítáte, že den má 1440 minut, tak to dělá 1,5 minuty na keš - v tom je přejet 160 metrů (minimálně) - vyskočit, dojít ke kešce, najít, vytáhnout logbook, najít poslední log, zalogovat se, zadělat kešku, nastoupit a jet dál - to vše se dá za minutu a půl??? Většinou mi jen minutu trvá než z normální filmovky vytáhnu logbook, najdu poslední log, dám razítko a opět ten logbook smotám... Asi holt dělám geokešing pro zábavu a ne jako závody...

Ale vím, co se dělo na FCPT. Plnili jsme ho na kolech (v životě nechci PT jet autem...). Viděl jsem, jak za zatáčkou která měla víc jak 90° kde byla skála, takže za ní nebylo vůbec vidět stálo hned auto u krajnice s kačery na úzké silnici. Samozřejmě proto, aby si sérii odlovili co nejrychleji. Večer se pak na eventu vytahovali, jak sérii dali za 2 hodiny... Ale z toho nebezpečného chování mi bylo spíš zle...
  • 0

#118 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 17:34

Ať si každý loví jak chce, ale mě by teda bylo hodně stydno zapsat krabičku, u které jsem nebyl a to ani když je to nějaká série (např. cyklookruh kolem Ondřejníku apod.). A už vůbec by mě nebavilo dělat powertrail autem, geocaching dělám asi nejen já kvůli tomu, abych něco viděl a měl nějaký ten pohyb a byl venku v přírodě s nějakým cílem...
  • 0

#119 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 17:50

lidi, kdyz je vam jedno, jak ostatni lovi, tak proc o tom furt zvanite a nevykaslete se na to?
  • 0

#120 HanzsCZ

HanzsCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)
  • LocationChlumec, Ústecký kraj

Publikováno 10 leden 2012 - 17:51

Pojďme to tu zamknout. Všichni si běžte odlovit nějakou cache podle svého uvážení a preference a nechme se překvapit, kdo bude dalším zpovídaným kačerem. :)
  • 0
Není Ústí jako Ústí. Ale to naše Ústí je nejlepší...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama