Přejít na obsah


Fotka

Neongeo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#21 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 20:40

K online načítání keší - máš-li datový paušální tarif, tak Ti může být putna, jak je program náročný... Já to prostě mám rád online a ne strávit další čas přípravou, než vyrazím. Jen jsem zkusil popsat zásadní rozdíl mezi neongeo a Locusem... Nic víc, nic míň. A jak jsi správně poznamenal, tisíc lidí - tisíc chutí.
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#22 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 21:06

zemekoulani napsal/a:
K online načítání keší - máš-li datový paušální tarif, tak Ti může být putna, jak je program náročný...


To prave neni - ukaz mi jedinyho operatora, kterej ma realne neomezeny data. Ja o nem nevim a jak sem psal spousta lidi ma ten zakladni coz je cca 100-200 MB za mesic (sampzrejme pokud mas 2GB je to jina, ale tady zase predpokladam, ze spoustu dat pouzijes i mimo GC). Nevim jak to ma c:geo ted, ale driv tahalo Kompletni listingy a ty nasledne zpracovavalo. Talze pokud byl listing plny fotografii (napr. nejaky letterbox nebo nejake historicke fotky ve slusnem rozliseni) tak nebyl problem aby jeden listing mel 10-20MB. No a pokud si v dane lokalite stahnul okolni kese kazdej den tak si mel za tejden po "FUP" a spadnuls na GPRS (v lepsim pripade). No a tahat treba jen 20 listingu pres GPRS ...kdo to nezkusil neuveri jak dlouho to v C:geu trvalo (ja malokdy vydrzel dele nez 10 minut). ohuzel podobne to bylo i namizernym signalu - odlehle kopce ci pohranici a hrebenyhor, kde je prave jen to GPRS.
Ostatne to ze si c:geo "tahalo" vse byl duvod proc sem na nej zanevrel. Mnohem radsi mam program co stahne zakladni info (typ, D/T, velikost, souradnice, hint) a ostatni taha az ve chvili, kdy to potrebuji.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#23 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 21:19

Dobesch napsal/a:

zemekoulani napsal/a:
K online načítání keší - máš-li datový paušální tarif, tak Ti může být putna, jak je program náročný...


... (sampzrejme pokud mas 2GB je to jina, ale tady zase predpokladam, ze spoustu dat pouzijes i mimo GC)...

Je to jak píšeš, ale ještě jsem se přes 2GB nedostal ;)
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#24 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2012 - 21:35

me se na neongeo libi, ze to je strasne rychle a na data nenarocne (krome map, ale ty si predstahnu offline wizzardem). z kesi to totiz stahuje jen hlavni info (proto ta rychlost a mala data) a detailni listing je mozne dopredu natahnout jen u tech vybranych nebo v terenu. Kdezto treba zminovany Locus s pluginem Geocaching stahuje kompletni listingy pro pouziti offline, i kdyz pak z padesati kesi me zajimaji dve :-) Schvalne zkuste porovnat cas, za jak dlouho aktualizuje neongeo na obrazovce ikony 50ti kesi a za jak dlouho je naimprotuje locus addon - a je to prave o tom, ze neonego je primarne zamerene na online a s obmezenim pouzitelne offline, kdezto Locus je plnohodnotna offline aplikace. Holt kazdy program je pro specificke pouziti - myslim, ze si vzajemne vubec nekonkuruji.
  • 0

#25 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 0:11

rumcajs_tr napsal/a:
Kdezto treba zminovany Locus s pluginem Geocaching stahuje kompletni listingy pro pouziti offline


Zase jedna polopravda, platí to pokud si to tak zvolíš v nastavení nebo zbývající informace Locus stáhne jednou-pokaždé-nikdy až při zobrazení obsahu keše.

Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#26 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 8:08

tak to se omlouvam, o tomhle nastaveni jsem vubec nevedel :-)
  • 0

#27 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 8:09

rumcajs_tr napsal/a:
..o tomhle nastaveni jsem vubec nevedel :-)

Počkej! Hned dostaneš za uši, že si napřed máš program pořádně prostudovat :D
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)

#28 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 9:16

v pohodě...:) mimochodem, teď jsem to na EDGE připojení testoval - takže addon pro locus načte základní info o 50ti keších kolem zvoleného bodu za 20sekund, neongeo za 11 sekund - takže celkem srovnatelné
  • 0

#29 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 12:31

To, ze NonGeo taha jen zakladni data a zbytek az na pozadani je hodne pozitivni zprava. Se slzou v oku vzpominam na Handy Geocaching, kterej si dokonce stahoval i jednotlivy casti az na pozadani --tzn stahnul jen zakladni info a pokud si chtel stahnout listing, stahoval se listing, pokud si chtel stahovat hint stahoval se hint, pokud si potreboval logy......
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#30 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2012 - 12:26

daji se nejakym zpusobem v programu zobrazit i ty "chalenges" ktere prijmete?
  • 0

#31 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 12:33

mam jeste jeden (spis takovy zacatecnicky) dotaz - jak je to s trackovatelnyma predmetama? kdyz najdu krabicku kde nejaky je, muzu ho zalogovat jako "discover it" nebo "retrieve it" . takze v pripade, ze ho vytahnu a zaloguju jako "retrieve it" a pak ho umistim do nejake jine krabicky, tak co nasleduje? zapisu ho nejakym zpusobem do te krabicky nebo to udela az nekdo kdo da "discover it" ?
  • 0

#32 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 12:54

EDIT: špatně jsem si přečetl dota.... tak ještě jednou:

Ahoj
přes "retrieve" se loguje nález předmětu - nalezený trekovatelný předmět se loguje kliknutím na ten předmět (je to klikací odkaz - název předmětu - pod datil listingem keše - pokud je v invetory té keše. Volba grab it se používá pouze tehdy, když předmět neneajdeš v keši, ale potřebuješ ho "stáhnout" odjinud. Volba Discover je když ho chceš jen označit, že jsi ho viděl, ale nechat ho v inventroy keše.
Ulolžení do jiné keše se dělá přes druhou záložku při logování "trackables" - ovšem nesmíš logovat offline přes pocket note ale online přes "online log". Nezapomeň si v záložce info vždy synchronizovat seznam trackables co máš v inventory, stejně jako je dobré si aktualizovat listing keše.
Ptal jsem se na anglickém fóru na úplěn stejnou věc - zde je diskuse k tomuto tématu: http://www.neongeo.c...php?topic=584.0
  • 0

#33 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 13:01

B3CrAZy napsal/a:
mam jeste jeden (spis takovy zacatecnicky) dotaz - jak je to s trackovatelnyma predmetama? kdyz najdu krabicku kde nejaky je, muzu ho zalogovat jako "discover it" nebo "retrieve it" . takze v pripade, ze ho vytahnu a zaloguju jako "retrieve it" a pak ho umistim do nejake jine krabicky, tak co nasleduje? zapisu ho nejakym zpusobem do te krabicky nebo to udela az nekdo kdo da "discover it" ?


http://wiki.geocachi..._nebo_geocoinem
  • 0

#34 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 13:06

B3CrAZy napsal/a:
daji se nejakym zpusobem v programu zobrazit i ty "chalenges" ktere prijmete?


NA Chalenge pouzivam primo ten Free softik od Groundspeaku -- na tuhle blbost to staci
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#35 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 18:29

takze jestli dobre chapu, tak pokud narazim na cache, ktera ma v listingu uvedeny nejaky trackable a bude v kesi tak muzu but -discover it - coz znamena ze potvrdim ze tam je ale nevezmu ho z tama nebo dam -retrieve it - pak ho z kese vydelam a umistim jinde a v log online ho potvrdim v te dane nove kesi.chapu to tak dobre?
  • 0

#36 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2012 - 20:07

naprosto presne!
  • 0

#37 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 19:32

Dneska jsem si Neongeo zaplatil a ani trochu toho nelituju. Nějakou dobu jsem zkoušel demo verzi a potom jsem se rozhodl pro koupi. Asi nejvíc mě dostala funkce, kde si na GC.com můžu ke krabce napsat vyluštěné souřadnice a prográmek si je stáhne a hned mě na ně naviguje aniž by mi vnucoval původní souřadnice. Tahle funkce mi v c:geu hodně chyběla.
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#38 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 11:55

Na anglickém diskusním fóru programu Neongeo se objevila informace, že v příští verzi programu bude implementována LIVE MAP!!!
  • 0

#39 DreamR

DreamR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 14:21

Neco na zpusob "live map" funguje uz ted. Po stisknuti ctverecku v pravem hornim rohu se stahne nahled tusim 50 kesi ve tvem okoli coz je dost v pohode. Po rozkliknuti se stahne i detail. Neni to sice live mapa jako v c:geo alei tak je to velmi dobre pouzitelne. edit: koukam, ze uz jsi o tom psal, sorry
  • 0

Garmin eTrex 30 TOPO Pro 2015 + Tempe senzor + Premium Heart Rate monitor; Lenovo P70; Nikon D5100; geobike Kelly's Scarpe


#40 zemekoulani

zemekoulani

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 14:51

DreamR napsal/a:
Neco na zpusob "live map" funguje uz ted. Po stisknuti ctverecku v pravem hornim rohu se stahne nahled tusim 50 kesi ve tvem okoli coz je dost v pohode...

Souhlasím. Použitelný to je, ale má to jeden háček. Když si stáhneš keše, tak je vidíš pořád. Když je odlovíš, furt je vidíš (se smajlíkem), takže je-li větší koncetrace keší, je to celkem nepřehledný. Když jsou disable, ale nebyly v době stahování, tak je taky vidíš... Nesrovnatelné se skutečnou live mapou v c:geo, ale lepší než drátem do oka ;)
Zkrátka, protože c:geo není co bývalo, musím kombinovat Locus a Neongeo, abych dosáhl téhož :(
  • 0
zeměkoulani zdraví zbytek světa!
---
www.zemekoulan.com
Většina řidičů se dělí na ty, kteří objevili SUBARU a na ty, které to teprve čeká! ;-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama