Přejít na obsah


Fotka

Neongeo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#61 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2012 - 20:13

nebo pokud mas nainstalovany GPS status tak muzes po rozkliknuti kese dat menu, link, external radar
  • 0

#62 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2012 - 20:15

DreamR napsal/a:
Zatim jsem to nenasel nebo v Neongeo neni moznost nechat se navigovat na rucne zadane soradnice? At hledam jak hledam, nikde nic:|


pomoci sveho vlastniho waypointu...podrz na mape prst vyskoci ti pridat poi a pak vyplnis souradnice a naskoci ti waypoint v "geochaches" a "poi" a jenom na nej kliknes a das navigovat
  • 0

#63 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2012 - 21:12

Ahoj, chtěl bych se podělit o informaci, jak mám v neongeo nastaveny mapy, třeba to někomu pomůže. Uvítám i Vaše zkušenosti.

Moje nastavení mapserveru:

Server name: GOOGLE
Server URL: http://mt0.google.com/vt/x=[x]&y=[y]&z=[z]
Secondary server URL: http://khm1.google.com/kh/v=101&x=[x]&y=[y]&z=[z]
Offline map: OFFLINE.sqlitedb
Projection: Spherical
Max zoom level: 20
Use secondary server at zoom: 17


V podstatě to funguje tak, že přes MOBAC jsem si vytvořil OFFLINE mapu celé ČR a to až do úrovně ZOOM=15. Tato mapa má cca 1GB a je na paměťové kartě pod názvem OFFLINE.sqlitedb
Následně mám nastaveno, aby se ještě jednu úroveň (zoom=16) používaly STREET mapy google a po přiblížení o další úroveň (zoom=17) neongeo sám přepíná na satelitní mapy a ty používá až do maximálního zoom=20.

Systém využívání offline dat je velice propracovaný, program se nejdříve podívá, jestli potřebné dlaždice nejsou v offline mapě, pokud ne, zkusí je najít v offline databázi, kterou si průběžně vytváří na paměťové kartě a kterou je možno vytvořit kolem keší i dopředu pomocí funkce "offline map wizzard". Pokud neuspěje ani tam, teprve pak přistupuje ke stažení dlaždice z online zdroje.

Mě se to hodí hlavně proto, že ve spojení s live-map můžu i za jízdy očkem mrknout na telefon, zda kolem není nějaká keš, kvůli které by se hodilo zastavit (na to je zoom 15 víc než dostatečný) a telefon přitom nezatěžuji zbytečnými datovými přenosy - vykreslování mapy je tedy okamžité. Pokud vím, že půjdu do nějaké oblasti a jsem na wifi, tak si většinou dopředu wizzardem připravím i detailnější mapy kolem keší, takže v terénu díky kombinaci offline mapy a fuknce offline wizzard v podstatě nepotřebuji datové přenosy, až na případy kdy potřebuji přesně určit místo uložení keše z nejdetailnějšího snímku, ale to je zas jen pár mapových dlaždic. Sice mám neomezený datový tarif, ale mimo civilizaci je většinou jen GPRS nebo EDGE a tak se ty offline mapy výborně hodí.

Třeba to někomu pomůže :)
  • 0

#64 humpolik

humpolik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2012 - 23:32

Kéž by mi to takhle také fungovalo. Od doby co funkce stahování map pro offline v Neongeu je, stále řeším následující problém: Když si dám postahovat mapy offline, vše proběhne v pořádku až do konce (export na SD kartu), mapy okolo keší poté vidím. Vypnu Neongeo, někam přijedu, zapnu Neongeo, zobrazím nejbližší keše, kliknu na některou z nich, dám zobrazit na mapě a mapa není - nezobrazí se nic. Ano, mám k nim nastavenou cestu v nastavení. Nepomůže ani přepnutí na jiný typ map - přitom jsem online, ale mapy se ani nezobrazí ani nestáhnou. Pomůže jen restart telefonu a mapy se pak zobrazují jen do dalšího vypnutí Neongea. Zkoušel jsem kompletně vymazat všechny postahované mapy, potom to jede bez problémů (online), ale kdykoliv stáhnu mapy prostřednictvím toho průvodce v Neongeo, tak mi to dělá výše uvedené. Takže nemůžu používat průvodce pro stahování map, když chci potom nějaké mapy vidět. Zajímavé je, že ty dlaždice map které si ukládá program sám při zobrazování mapy do paměti, se vždy zobrazují bez komplikací. Už jsem několikrát stahoval mapy pro okolí několika stovek, ale i jen desítek keší a vždy ten stejný problém. O tom, že se nestahují nejpodrobnější měřítka vím, problém je, že se mi pak nestahují ani online mapy, prostě mapa není vidět žádná v jakémkoliv měřítku přestože jsem online a data jinak fungují. Řešení v podobě stažení celé mapy přes MOBAC mi nevyhovuje, mám něco postahováno do Garmina a Brno + Praha má v Google fotomapě 18 velikost skoro 7 GB.
  • 0

#65 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2012 - 7:17

ahoj, to vypadá skoro jako problém při čtení/zápisu na SD kartu... rozdíl mezi dlazdicemi, které si neongeo ukládá při brouzdání mapou a pomocí funkce map wizzard není zadny a oboje je ve stejné databázi. zkusil bych vymazat offline databázi Pres ikonu odpadkoveho kose v menu info, případně preinstalovat neongeo, v nejhorším případě zalohovat a zfromatovat SD kartu...
  • 0

#66 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 9:43

rumcajs_tr napsal/a:
Ahoj, chtěl bych se podělit o informaci, jak mám v neongeo nastaveny mapy, třeba to někomu pomůže. Uvítám i Vaše zkušenosti.

Moje nastavení mapserveru:

Server name: GOOGLE
Server URL: http://mt0.google.com/vt/x=[x]&y=[y]&z=[z]
Secondary server URL: http://khm1.google.com/kh/v=101&x=[x]&y=[y]&z=[z]
Offline map: OFFLINE.sqlitedb
Projection: Spherical
Max zoom level: 20
Use secondary server at zoom: 17


V podstatě to funguje tak, že přes MOBAC jsem si vytvořil OFFLINE mapu celé ČR a to až do úrovně ZOOM=15. Tato mapa má cca 1GB a je na paměťové kartě pod názvem OFFLINE.sqlitedb
Následně mám nastaveno, aby se ještě jednu úroveň (zoom=16) používaly STREET mapy google a po přiblížení o další úroveň (zoom=17) neongeo sám přepíná na satelitní mapy a ty používá až do maximálního zoom=20.

Systém využívání offline dat je velice propracovaný, program se nejdříve podívá, jestli potřebné dlaždice nejsou v offline mapě, pokud ne, zkusí je najít v offline databázi, kterou si průběžně vytváří na paměťové kartě a kterou je možno vytvořit kolem keší i dopředu pomocí funkce "offline map wizzard". Pokud neuspěje ani tam, teprve pak přistupuje ke stažení dlaždice z online zdroje.

Mě se to hodí hlavně proto, že ve spojení s live-map můžu i za jízdy očkem mrknout na telefon, zda kolem není nějaká keš, kvůli které by se hodilo zastavit (na to je zoom 15 víc než dostatečný) a telefon přitom nezatěžuji zbytečnými datovými přenosy - vykreslování mapy je tedy okamžité. Pokud vím, že půjdu do nějaké oblasti a jsem na wifi, tak si většinou dopředu wizzardem připravím i detailnější mapy kolem keší, takže v terénu díky kombinaci offline mapy a fuknce offline wizzard v podstatě nepotřebuji datové přenosy, až na případy kdy potřebuji přesně určit místo uložení keše z nejdetailnějšího snímku, ale to je zas jen pár mapových dlaždic. Sice mám neomezený datový tarif, ale mimo civilizaci je většinou jen GPRS nebo EDGE a tak se ty offline mapy výborně hodí.

Třeba to někomu pomůže :)


ten tvuj napad vypada velice zajimave, mohl bych te ale poprosit o tu 1gb mapu cr? abyhc si to pak mohl nastavit jak to mas ty..diky
  • 0

#67 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 10:24

Ahoj, hodím to večer někam na úložiště, máš nějaký konkrétní oblíbený server? :-)
  • 0

#68 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 10:33

myslim ze je to uplne jedno..zkus treba uloz.to ;)
  • 0

#69 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 15:19

tak tady to je (snad jsem to dobře nahrál, je to moje premiéra na uloz.to :)
http://uloz.to/xmG9K...ffline-sqlitedb
  • 0

#70 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 23:30

necham to do rana stahnout a zitra to vyzkousim..takze jeslti dobre chapu tak to to nakopirovat do nejake slozky neongea a pak si vytvorit novy "mapovy podklad" s tim textem co si psal jo?
  • 0

#71 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 6:59

já to mám na kartě v adresáři "/mnt/sdcard/Android/data/com.neongeo.app/files/map", ale je to v podstatě jedno. Když přidávás v neongeo vlastní mapu, tak je tam pod nápisem "offline map" tlačítko, pomocí kterého vybereš cestu, kde je ta mapa uložena, takže to v podstatě můžeš mít kdekoliv.
  • 0

#72 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 13:27

tak to prehazovani ze streetu na satelitni funguje ale nezda se mi ze funguji ty offline v meritku 15...kdyz vypnu pripojeni a brouzdam po cr tak se nic nevykresluje
  • 0

#73 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 20:06

To je divný, mě to normálně funguje...
Přikládám screen jak to mám nastavené. Pokud to máš stejně a nejede Ti to, jediné co mě napadá je, že soubor s offline mapou se při nahrávání a stahování poškodil. Zkusím ho zabalit do ZIP a nahrát ještě jednou.

EDIT: tady je link na ZIP http://uloz.to/x1JtUfb/offline-zip
  • 0

#74 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 21:58

zrovna stahuju tu tvou zip verzi a vyzkousim, ale jeste dotaz - pri offline wizzardovi pak jako podklad pouzivas prave ten "hybrid" a jenom pridavas dlazdice ne?
  • 0

#75 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 22:38

Jasně, používám pořád tu mapu, co jsem si pojmenoval "HYBRID" (protože se tam střídá street a satelite mapa, tak mě napadl tenhle název)
  • 0

#76 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 23:15

tak ted se mi zase nechcou zobrazit ty street mapy ani kdyz mam wifi zaplou :D nechapu.. EDIT: spatne..nezobrazuji se mi satelitni mapy..ale kdyz zkousim prehodit podklad jen na satelitni tak nejdou takze bude asi chyba u googlu EDIT2: ale uz jde prochazeni offline :) diky moc :) ted uz jenom dat dokopy ty satelitni
  • 0

#77 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 23:17

zkus ten mapovy server odebrat a znovu celý nastavit. nebo to nech na zítra - ráno moudřejší večera :) EDIT: Mě to jede v pohodě (testovano teď)... jdu spát :)
  • 0

#78 B3CrAZy

B3CrAZy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 0:43

tak uz asi vim..me zmizela z te slozky maps polozka satellite..mohl bys prosim uploadovat ty dva soubory k tomu plus nascreenovat nebo prepsat nastaveni satellite? preinstalovani nepomohlo
  • 0

#79 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 9:05

Ahoj, v příloze posílám nastavení mapy SATELITE. Jsem ale přesvědčený, že to s tím nemá nic společného, protože tohle nastavení se nepoužívá, pokud máš aktivní mapu HYBRID. Spíš si myslím, že, tom nastavení http mapových serverů u té mapy HYBRID máš nějaký překlep, protože mě to funguje OK. To nastavení mapy SATELITE je přece úplně stejné jako secondary server u mapy HYBRID. Jinak předpokládám, že v mapě máš pak vybranou tu správnou mapu :)

EDIT: Teď koukám, že u toho SATELITE je trochu jiný link, asi to je na mapy, které kombinují satelitní a silniční síť. Neljepší je podívat se sem: http://www.neongeo.c...?id=map_servers
To je seznam podporovaných map-servers s přesnými odkazy.
  • 0

#80 akcido

akcido

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 13:21

Hmm pořád sem bádal jak tam narvat turistické mapy ze seznamu.cz. S ohledem na ten odkaz na neongeo wiki to asi nepůjde co??
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama