Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Chirp nebo FM vysílač ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#21 Komar 1981

Komar 1981

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 22:23

Nemam osobni zkusenost ani z FM ani s Chirpem [oboji mam v planu, ale zatim nevychazi cas]. Soulhas s kulhalem v tom, ze rozumny autor pri planovanem pouziti chirpu pouzije alternativni zjisteni indicii. v tom pripade nejsou odriznuti kaceri bez G. a ti se spravnym G. si muzou vybrat - byt lina osoba nebo si to nalovit a spocitat "manualne". Jinak je fakt, ze FM neberu jako srovnatelneho partnera k Chirp. Beru to jako lepsi, zajimavejsi a hlavne i dostupnejsi siroke verejnosti.
  • 0

#22 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2012 - 22:29

Modrak napsal/a:

DittmannCZ napsal/a:
no ja nevim..ja taky nemam horolezecke vybaveni ani zkusenosti a presto je hafo kesi kam se bez nej nedostanu..


Ja to mozna napsal trochu blbe. Za specialni vybaveni v tomto smyslu nepovazuju lano a sedak, ktery si muzu opatrit od stovek vyrobcu a pouzit ke stovkam jinejch ucelu. Nevadi mi ani kes pod vodou, kde ten vercajk nemam, ale v zasade kdybych ho chtel, muzu ho mit od libovolnyho vyrobce, nebo muzu tech 30m dat na nadech :-) Na tom chirpu mi vadi ze je to proprietarni technologie jedne komercni firmy a takova kes me nuti koupit si to od nich, kdyz je to jinak uplne k nicemu. Tak s timhle mam problem.

Kdyby nekdo udelal lezeckou kes kde to nejde dat s normalnim libovolnym vercajkem, ale musim mit konkretni lano od firmy XY a s jinym to nedam, mel bych s tim taky problem a vykaslal bych se na ni.

Myslim ze kdyby treba byla kes zalozena na tom ze tam musim neco vyresit treba na PC od jednoho konkretniho vyrobce a na jinem to nejde a bylo to dokonce primo uvedene v listingu, ze by ji revirnici nepustili (nebo by ji aspon dle meho nazoru pustit nemeli). Ale kdyz je to chirp, deje se toto bezne. Ono to neni zalozene s umyslem udelat komercni kes, kacer ktery to ma v GPS to povazuje za prirozene a neresi to, ale de facto to komercni kes je.

+1
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#23 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 11:19

celkom ma to zaujalo, viete mi poradit niekto s mojimi otazkami, pls? jake zariadenie sa da vyuzit na FM kesku? kde je mozne ho kupit? kolik stoji? jak je narocne na udrzbu? diku
  • 0

#24 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2012 - 11:34

Nando78 napsal/a:
celkom ma to zaujalo, viete mi poradit niekto s mojimi otazkami, pls?
jake zariadenie sa da vyuzit na FM kesku?
kde je mozne ho kupit?
kolik stoji?
jak je narocne na udrzbu?
diku

"poor men" řešení:
něco takovéhoto: http://www.alza.cz/s...ter-d106711.htm + USB disk s nahranou zprávou + autobaterie + bezpečné místo k uložení
Jistě by se daly potřebné komponenty koupit v Číně za polovic, nebo si to ubastlit sám za desetinu ceny ale desetinásobek času.
  • 0

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 12:38

pro zajímavost (když už jsem to jednou vygeneroval) seznam českých keší s nastaveným atributem chirp: 20101228 GC20B89Trutnovska veznice / Trutnov jail Chirp cache 20101119 GC2DVN7 Chirp ready! 20110708 GC2ZP93 sumperske UFO 20080806 GC1EZNM TRAMWAY 20101121 GC2HZ4Q Prochazka s pejsky - chirp geocache 20110131 GC2MFWA Chirp™ Norrisova cache 20110324 GC2QVK9 Hrabencino rejdeni pro ciperne s chirpem 8 20101117 GC2JCDC Chirp T5 20110307 GC2P931 Hon na GeoFabku 20091202 GC21CW7 Kuratkoo's dream 20101208 GC2K0TZ Chirp Ceska Lipa 20110111 GC2MAHJ CHIRP 20110715 GC30266 Maxovou oborou (CHIRP) 20110211 GC2NY7G Mista castych zjeveni - Zviratka - bonus 20110331 GC2QK71 VTK - FAZOLE 20101127 GC2JT07 Chytni si Semika aneb 1. jihoceska chirpka 20101111 GC2H5BP Chirp™ Chomutov 20110323 GC2QRY8 Karlovy Vary 20110309 GC2NV0X Zkrotit Benyska
  • 0

#26 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 14:44

dr.vota napsal/a:
pro zajímavost (když už jsem to jednou vygeneroval) seznam českých keší s nastaveným atributem chirp:

---


Pro tyhle keše jsem založil už před časem bookmarklist:

http://www.geocachin...3f-17981fd93eab, je na něj odkaz i na GeoWiki.
  • 0

#27 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 14:53

taxoft napsal/a:

dr.vota napsal/a:
pro zajímavost (když už jsem to jednou vygeneroval) seznam českých keší s nastaveným atributem chirp:

---


Pro tyhle keše jsem založil už před časem bookmarklist:

http://www.geocachin...3f-17981fd93eab, je na něj odkaz i na GeoWiki.

a sedí ty seznamy? Tedy, jsou správně nastavené atributy u všech chirp-keší?
  • 0

#28 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 15:06

dr.vota napsal/a:

taxoft napsal/a:

dr.vota napsal/a:
pro zajímavost (když už jsem to jednou vygeneroval) seznam českých keší s nastaveným atributem chirp:

---


Pro tyhle keše jsem založil už před časem bookmarklist:

http://www.geocachin...3f-17981fd93eab, je na něj odkaz i na GeoWiki.

a sedí ty seznamy? Tedy, jsou správně nastavené atributy u všech chirp-keší?


No, to je asi otázka pro někoho jiného. Pokud atribud Chirp chybí, tak ji samozřejmě nemám jak zařadit. Naopak jednu tradičku s tím atributem jsem vyhodil, tam to bylo jasně blbě, už to i owner odstranil. Nebo jsem Tvou otázku nepochopil...
  • 0

#29 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 16:01

taxoft napsal/a:

dr.vota napsal/a:

taxoft napsal/a:

dr.vota napsal/a:
pro zajímavost (když už jsem to jednou vygeneroval) seznam českých keší s nastaveným atributem chirp:

---


Pro tyhle keše jsem založil už před časem bookmarklist:

http://www.geocachin...3f-17981fd93eab, je na něj odkaz i na GeoWiki.

a sedí ty seznamy? Tedy, jsou správně nastavené atributy u všech chirp-keší?


No, to je asi otázka pro někoho jiného. Pokud atribud Chirp chybí, tak ji samozřejmě nemám jak zařadit. Naopak jednu tradičku s tím atributem jsem vyhodil, tam to bylo jasně blbě, už to i owner odstranil. Nebo jsem Tvou otázku nepochopil...

no, pokud to zařazuješ JEN podle toho atributu, tak by sedět měly. Já jen, jestli jsi nenašel nějakou, co ten atribut nemá.
  • 0

#30 prusatko

prusatko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 17:40

za mě FM, chirp je nesymaptický právě pro onu svázanost s konkrétní značkou... chápu výhody, ale do budoucna bych dal přednost nfc nebo podobné technologii, aby ji mohl využívat kdokoli. ještě otázka, na jaké FM cache jste narazili? ;)
  • 0

#31 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 18:54

poohDA napsal/a:

Nando78 napsal/a:
celkom ma to zaujalo, viete mi poradit niekto s mojimi otazkami, pls?
jake zariadenie sa da vyuzit na FM kesku?
kde je mozne ho kupit?
kolik stoji?
jak je narocne na udrzbu?
diku

"poor men" řešení:
něco takovéhoto: http://www.alza.cz/s...ter-d106711.htm + USB disk s nahranou zprávou + autobaterie + bezpečné místo k uložení
Jistě by se daly potřebné komponenty koupit v Číně za polovic, nebo si to ubastlit sám za desetinu ceny ale desetinásobek času.

diky. cervicek hloda, uvidime :)
  • 0

#32 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 22:13

taxoft napsal/a:
... bookmarklist:http://www.geocachin...3f-17981fd93eab

Pokud tam chceš i keše, které nemají Chirp atribut, ale existuje pro ně chirp jako alternativa, tak Druhy oblouk duhy má i tuto možnost (něco přes rok, stále na stejnou baterku).
to prusatko: taky mne to nfc už před časem napadlo a teď, když se začínají vyrábět mobily se zabudovanou nfc, by to mohlo být zajímavé. Líbilo by se mi t třeba jako stage ro WherIGo - že by to mohla číst přímo cartridge.
  • 0

#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2012 - 22:32

Hledal jsem jen jednu chirpku, ale ta v seznamu chybí. GC36VW2
  • 0

#34 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 16:18

prusatko napsal/a:
... do budoucna bych dal přednost nfc nebo podobné technologii, aby ji mohl využívat kdokoli...


Ne každá keš je pro každého. Kdo nemá UV baterku, nenajde UV keše, když bude stage na ostrově a někdo nemá člun, taky nebudu dělat náhradní alternativu. Kdo nemá správný typ navigace nebo drahý telefon, neloví wheriga...
  • 0

#35 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2012 - 21:04

mpik napsal/a:
Hledal jsem jen jednu chirpku, ale ta v seznamu chybí.
GC36VW2



????? Hned druhy bookmarklist zmineny u kese je ten muj. Zhruba tri dny od jeji publikace jsem ji zarazoval.
  • 0

#36 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2012 - 22:36

Jo, já jsem nekoukal na ten bookmark, ale na drvotův seznam.
  • 0

#37 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2012 - 22:44

ProKesTom napsal/a:

taxoft napsal/a:
... bookmarklist:http://www.geocachin...3f-17981fd93eab

Pokud tam chceš i keše, které nemají Chirp atribut, ale existuje pro ně chirp jako alternativa, tak Druhy oblouk duhy má i tuto možnost (něco přes rok, stále na stejnou baterku).


Diky, pridal jsem, i kdyz mi to prijde trochu nepruhledne. Ale jakozto ownerovi Ti verim :-) Atribut Chirp nema ani jedna z tech kesi, tak jsem pridal komentar k zaznamu v bookmarklistu a zmenil uvodni komentar.
  • 0

#38 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2012 - 9:40

mpik napsal/a:
Jo, já jsem nekoukal na ten bookmark, ale na drvotův seznam.

protože tehdy neměla ten atribut nastavený - chyba ownera, seznam byl podle atributů, ne podle bookmarku
  • 0

#39 Anoli

Anoli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 12:57

Smrk napsal/a:

prusatko napsal/a:
... do budoucna bych dal přednost nfc nebo podobné technologii, aby ji mohl využívat kdokoli...


Ne každá keš je pro každého. Kdo nemá UV baterku, nenajde UV keše, když bude stage na ostrově a někdo nemá člun, taky nebudu dělat náhradní alternativu. Kdo nemá správný typ navigace nebo drahý telefon, neloví wheriga...


Souhlas, v CR je caa 14 tisic kesi!!!! Takze si vybere kazdy a neni treba, aby byla kazda kes odlovitelna kazdym kacerem.

Ja mam tyhle vychytavky docela rad. Jinak se totiz geo stava po nejake dobe kapku nudou, nebo jen honbou za body.

CHirpy by mohla zobrazovat teoreticky i nejaka aplikace pro android, fungujici ve vsech telefonech, ktere podporuji ANT+ (coz jsou snad vsechny xperie), nebo bluetooth 4.0 (ten ma take umet protokoly ANT+). Takze kdyz se najde schopny programator a udela aplikaci pro android (nebo i pro iPhone), osobne mu na vyvoj prispeji a aplikaci od nej koupim.

FM...no to jsem zatim nezkousel, asi bych narazil na problem s radiem. Ano, take ho mam v mobilu, ale nikdy sebou nemam dratova sluchatka, takze ho ani nezapnu. Dokonce nemam radio ani v aute (tedy radio ano, ale take bez anteny).

Osobne bych preferoval bluetooth. Ten ma v mobilu naprosto kazdy a pevne verim, ze prijmout vizitku snad umi vsechny telefony (ackoliv u win7 si tim nejem jisty:-)

NFC - zatim velmi okrajova zalezitost, tedy pokud nejste z Japonska - tam se NFC pod nazvem Felica pouziva jiz drahne let. Nevyhodou NFC je nutnost prilozeni mobilu k cemusi. Ovsem obrovskou vyhodou NFC je jeho naprosto zanedbatelna cena a prakticky bezudrzbovost!!!!! Proste staci nekam vylepit stitek (stoji caa 14kc) a vic se vlastne nestarat. Nakonec se uziti NFC v geo vlastne primo nabizi.
  • 0

#40 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 13:01

Anoli napsal/a:

Smrk napsal/a:

prusatko napsal/a:
... do budoucna bych dal přednost nfc nebo podobné technologii, aby ji mohl využívat kdokoli...


Ne každá keš je pro každého. Kdo nemá UV baterku, nenajde UV keše, když bude stage na ostrově a někdo nemá člun, taky nebudu dělat náhradní alternativu. Kdo nemá správný typ navigace nebo drahý telefon, neloví wheriga...


Souhlas, v CR je caa 14 tisic kesi!!!! Takze si vybere kazdy a neni treba, aby byla kazda kes odlovitelna kazdym kacerem.
....

to jsi trochu zaspal :D
Už je jich asi 29000 B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama