Přejít na obsah


Fotka

Výměna CWG za jiné předměty


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
45 odpovědí na toto téma

#1 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 12:44

Jaký máte názor n to když někdo z krabičky vezme třeba 2 CWG a místo nich tam dá dvě hračky z kinder vajíčka?
  • 0

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2681 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 12:51

Že porušil pravidla o výměně CWG.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1199 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 12:56

fremen.cz napsal/a:
Že porušil pravidla o výměně CWG.

Žádný pravidla pro výměny CWG neexistují, existují pouze obecná pravidla o výměně věcí v keši. A podle nich to může být OK.
Jinak k původní otázce: každý máme jiný názor. Proč se ptáš? Chceš zase nějaký flame? Radši to tu zamkni!!!:@
  • 0

#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 13:02

Jde o to, kde to takhle vyměnil. Pokud ve směnárně, kde je jasně psané "kus za kus", pak je to špatně. Pokud z jiné kešky, pak je to ok, ač to většina lidí vidí velmi nerada.
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 13:09

Tiskar94 napsal/a:
Jde o to, kde to takhle vyměnil. Pokud ve směnárně, kde je jasně psané "kus za kus", pak je to špatně. Pokud z jiné kešky, pak je to ok, ač to většina lidí vidí velmi nerada.

legální je to v obou případech, "kus za kus" je pouze přání - jiná výměna je možná, ale trochu mimo etiketu
http://wiki.geocaching.cz/wiki/CWG
  • 0

#6 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 13:09

Ptám se proto že máme u nás jednoho lovce, který přijde ke krabce vezme cwg a nacpe tam kindr. A mě se to prostě nelíbí nejde jen o mojí krabičku ale i další. Takže když tam přijde potom někdo kdo poctivě mění cwg za cwg tak nemá co měnit protože žádná cwg tam už nejsou.
  • 0

#7 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 13:13

V pravidlech vysloveně stojí, že se mají měnit a věci buď stejné, nebo vyšší hodnoty. Obecná uznávaná hodnota CWG je 10,- Kč (hodnota, nikoliv cena) Záleží, jakou uznáš, že má hodnotu hračka s Kinder překvapení - podle mého názoru ani né poloviční, ale rozhodně menší. Taková výměna by teda měla být proti pravidlům. Tak většina rozumných kačerů to nedělá - díky bohu. Na své cache už jsem zažil výměnu: IN: Hračka z Kinder OUT: Original DVD Většinou ti tohle udělá kačer začátečník (do 250 nálezů).
  • 0

#8 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 13:16

jo ten počet nálezí by byl skoro přesnej :)
  • 0

#9 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 13:45

martinracek26 napsal/a:
Ptám se proto že máme u nás jednoho lovce, který přijde ke krabce vezme cwg a nacpe tam kindr. A mě se to prostě nelíbí nejde jen o mojí krabičku ale i další. Takže když tam přijde potom někdo kdo poctivě mění cwg za cwg tak nemá co měnit protože žádná cwg tam už nejsou.

tak mu napiš, že jeho soustavné výměny jsou sice v mezích zákona, ale už poněkud nemorální, ať si pořídí vlastní CWG
  • 0

#10 teepec

teepec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 13:47

I když mě to štve, ještě jsem nebyl schopen si nechat svoje CWG udělat. A tak pro případ, že někde nějaký najdu, sebou nosím 1GB SD karty, kterých mám dost. Jsou v ochranném pouzdru, nové a nepoužité. Myslím, že to je dostatečně hodnotný předmět na výměnu za CWG. Ale i tak respektuju, když je v keši nebo na lístečku u CWG napsaný, že se mění jen kus za kus. Už jsem tak musel pár CWGček nechat na místě, i když hodně nerad. Lidi ale na pravidla kašlou. Hlavně, že je nikdo nevidí, CWG jsou schopný vyměnit za kámen, co našli u keše. A ještě se pak dušují, že hrajou fér (vlastní zkušenost)..
  • 0

#11 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 14:02

dr.vota napsal/a:

martinracek26 napsal/a:
Ptám se proto že máme u nás jednoho lovce, který přijde ke krabce vezme cwg a nacpe tam kindr. A mě se to prostě nelíbí nejde jen o mojí krabičku ale i další. Takže když tam přijde potom někdo kdo poctivě mění cwg za cwg tak nemá co měnit protože žádná cwg tam už nejsou.

tak mu napiš, že jeho soustavné výměny jsou sice v mezích zákona, ale už poněkud nemorální, ať si pořídí vlastní CWG

Něco v tom smyslu jsem mu už napsal a ne jen já, ale bez odezvy, žádná odpověď a ve výměnách takhle pokračuje dál.
  • 0

#12 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 15:31

...nejlepší jsou výměny typu Out: CWG / In: GC - nejčastějším typem podobných lovců jsou zdá se ti okolo 2000 FI ;) Takže buď rád za kindrhračky. Máme jednu krabku kam jsme si přáli aby kačeři měnili a vkládali právě a jenom tyto předměty a asi se budeš divit, ale většinou v ní žádná taková hračka k nalezení není. Už je tam letos asi přestaneme doplňovat.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#13 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 15:40

Kolik stojí kinder vajíčko, kolem dvacky, ne? Půlka z toho je čokoláda, půlka hračka. CWG stojí kolem 10 Kč, dá se sehnat i za 5. Takže co, je taková výměna v pořádku? Ovšem že je. Opačná výměna by se pravděpodobně nikomu nemorální nezdála. Přitom zrovna výměna CWG za libovolný jiný předmět zlepšuje různorodost obsahu a tím i jeho trvanlivost. CWG si mezi sebou totiž za chvíli rozkradete a v krabce zůstane prázdno :P
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 15:45

Tohle se tu řešilo milionkrát. Je potřeba si uvědomit, že v okamžiku, kdy dám CWG do kešky, už jakákoli výměna za cokoli můj život nijak neovlivní, ať to kolečko další nálezce ukradne nebo tam dá klíčky od auta. Takže nemá smysl řešit výměnu za něco jiného a buďme rádi, že dojde k výměně.
  • 0

#15 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 15:53

Chryseis napsal/a:
Kolik stojí kinder vajíčko, kolem dvacky, ne? Půlka z toho je čokoláda, půlka hračka. CWG stojí kolem 10 Kč, dá se sehnat i za 5. Takže co, je taková výměna v pořádku? Ovšem že je. Opačná výměna by se pravděpodobně nikomu nemorální nezdála. Přitom zrovna výměna CWG za libovolný jiný předmět zlepšuje různorodost obsahu a tím i jeho trvanlivost. CWG si mezi sebou totiž za chvíli rozkradete a v krabce zůstane prázdno :P

JJ, různorodost smetí.Je třeba se smířit s tím, že tito psedudokačeři jsou mezi námi. My dáváme do své kešky 3ks před publikací a 3 při kontrole. Pak už se měniči (zloději) musí pohlédnout jinde:).
  • 0

#16 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 17:04

Chryseis napsal/a:
Kolik stojí kinder vajíčko, kolem dvacky, ne? Půlka z toho je čokoláda, půlka hračka. CWG stojí kolem 10 Kč, dá se sehnat i za 5. Takže co, je taková výměna v pořádku? Ovšem že je. Opačná výměna by se pravděpodobně nikomu nemorální nezdála. Přitom zrovna výměna CWG za libovolný jiný předmět zlepšuje různorodost obsahu a tím i jeho trvanlivost. CWG si mezi sebou totiž za chvíli rozkradete a v krabce zůstane prázdno :P


No, tak to mě dost udivuje, že si nevezmete za své hodnotné kinderhračky jiné, podobně hodnotné kinderkraviny, které se pár nálezů po vložení v kešce rozpadnou na náhradní díly a místo toho si berete ty divné, téměř bezcenné dřevěné kolečka...

Docela by mě zajímalo, jestli to někdy děláte i naopak, že dáte do kešky CWG a vezmete si kinderhračku.
Já lovím se dvěma prckama a tak jsem kolikrát ráda i za ty kinderkraviny, protože prckům je celkem jedno co tam najdou, hlavně, když tam je aspoň něco, ale když beru CWG, tak tam dám vždycky jiné CWGčko... ;)
  • 0

#17 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 17:20

tosuja napsal/a:
No, tak to mě dost udivuje, že si nevezmete za své hodnotné kinderhračky jiné, podobně hodnotné kinderkraviny, které se pár nálezů po vložení v kešce rozpadnou na náhradní díly a místo toho si berete ty divné, téměř bezcenné dřevěné kolečka...


Já osobně si dřevěná kolečka neberu, my máme doma ústřední topení :) Účetnictví ve formě příjmů a výdajů mám dost v práci, při GC si hraju. Třeba tak, že když sním kinder vajíčko, dám hračku k dispozici někomu do keše, bez výměny. Děti by se měly učit poctivému obchodu hračka za hračku, ale dospělí by mohli GC dělat kvůli jiným hodnotám, než nahrabat si domů předměty. CWG byla kdysi pěkná myšlenka, taková osobní navštívenka v keši, ale stalo se z nich časem něco nepěkného. Je jim přisuzována vyšší hodnota, než jakou ve skutečnosti mají, včetně všech negativních jevů, které se s tím pojí. Není to poprvé, v historii něco podobného potkalo placatá kolečka (sakryš ten tvar je snad prokletý) ze žlutého kovu a následky neseme dodnes :D Ta kovová kolečka bohužel už potřebujeme k životu, bez těch dřevěných se dá žít docela slušně ;)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#18 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 19:10

PRESEKA napsal/a:
...nejlepší jsou výměny typu Out: CWG / In: GC - nejčastějším typem podobných lovců jsou zdá se ti okolo 2000 FI ;)

Takže buď rád za kindrhračky. Máme jednu krabku kam jsme si přáli aby kačeři měnili a vkládali právě a jenom tyto předměty a asi se budeš divit, ale většinou v ní žádná taková hračka k nalezení není. Už je tam letos asi přestaneme doplňovat.

Mě povídej, u tohoto kolegy jsem to četl asi 10x ale hledat to nebudu, škoda času. Stejně starýho koně.... http://www.geocachin...51-e2d48a98ff2a
:(
Krabka startovala na 5 cwg- po kontrole doplněno 3ks, páč tam nebylo nic a po tomto logu 0ks. /Je to stará písen já vím, ale zamrzí/
K tematu- Pokud kinder není rozbitý tak proč ne.
  • 0

#19 PetrPetr

PetrPetr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 19:25

Pro me jsou postavicky z kinder velice cenna. Sbiram je a tvori mi velkou sbirku, ktera ma svou historii a rozhodne i sberatelskou cenu. Proto me dostava do varu, kdyz nekdo veme sberatelsky kousek kinder postavicky a vlozi do nej obycejne CWG !!! Postavicka je versinou plastova, nekdy mosazna ... vydrzi mnoho let ... do CWG se mi dostane broucek zrout a mam ****, jo presne tak.
  • 0

#20 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 06 March 2012 - 21:09

PetrPetr napsal/a:
Pro me jsou postavicky z kinder velice cenna. Sbiram je a tvori mi velkou sbirku, ktera ma svou historii a rozhodne i sberatelskou cenu. Proto me dostava do varu, kdyz nekdo veme sberatelsky kousek kinder postavicky a vlozi do nej obycejne CWG !!!

Postavicka je versinou plastova, nekdy mosazna ... vydrzi mnoho let ... do CWG se mi dostane broucek zrout a mam ****, jo presne tak.


Mě zase silně dere, když někdo vezme CWGéčko a dá místo toho ten kinder brajgl. Ty sbíráš kinder hračky někdo zase CWGéčka. Moc nechápu tu poznámku s broučkem. Doma máme plno věcí ze dřeva a žádnej brouk nám nic nerozkousal. Do kešky se dřívko stejně dává v sáčku a moc dlouho se tam neohřeje, takže nějaké sežrání broučkama skutečně nehrozí.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama