Přejít na obsah


Fotka

Výměna CWG za jiné předměty


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
45 odpovědí na toto téma

#21 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 21:14

PetrPetr napsal/a:
Pro me jsou postavicky z kinder velice cenna. Sbiram je a tvori mi velkou sbirku, ktera ma svou historii a rozhodne i sberatelskou cenu....

Plný souhlas, pro každého může mít cenu něco jiného, takže pokud vymění v keši něco za něco normálního - ne kámen z okolí keše či šišku - je to celkem vpořádku.

PRESEKA napsal/a:
...nejlepší jsou výměny typu Out: CWG / In: GC - nejčastějším typem podobných lovců jsou zdá se ti okolo 2000 FI ;) ...


Ano, tohle je v poslední době hodně častý druh výměny. Když jsem na tento neregulerní druh výměny upozornil jednoho ze "sběratelů" CWG-ček, tak mi bylo odepsáno, Ať se starám o sebe a ne..ru se do něj, že on si může dělat co chce, že tady žádná pravidla neplatí a ty kecy co se všude píšou ho nezajímají.

Takže, co k CWG-čkům napsat?? - Jejich původní smysl se už dávno vytratil a tak přemýšlím, zda má vůbec ještě smysl si je znovu pořizovat.
  • 0

#22 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 21:34

2 Ruvit - také jsem mnohokrát psal a poučoval, ale na staré "mazáky" to neplatí protože oni stejně dobře vědí že dělají downtrade a tak se snažím to občas vysvětlit už jen "nováčkům" maximálně tak do 100 FI logů. No a o tom pořizování nových suků mi povídej. Asi už také budu nechávat dělat jen speciální edice pro naše nově zakládané krabky protože něco do nich dát chci a z mé zkušenosti je po prvním měsíci někde u města nebo v době prázdnin už úplně jedno co v krabce původně bylo. Stříbro či drahé kamení, dříví nebo kindrhračky, rytíři, vojáci, autíčka, draci, žáby, hadi, koně, brouci, hlavolamy, andílci, figurky psů, mince a vím já co ještě jsme to už zkoušeli a všechno nakonec zmizelo aby se v krabce objevoval ten známý bordel nebo stejně smutné prázdno :( Je to marný a zařekl jsem se, že víc jak 100,- do obsahu jedné krabky již nebudu investovat a tak je to takové kačeři sobě. Bohužel ti co přijdou dříve si to většinou vyloží poněkud po svém.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#23 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2012 - 21:50

Jo a jinak nemám problém dát naše CWGčko za cokoliv jiného. Naše ADA ty své úplně v pohodě mění za kindrhračky nebo figurky koní či cokoli co jí zaujme a nikdo z nás s tím nemá nejmenší problém. A opačně ? Ale jo také se stane, že vzácně najdeme CWG a už nemáme jiné na výměnu. Pak za něj většinou necháme větší počet jiných věcí. A zase v tom nevidím žádný problém. Naši úplně první várku CWG jsme v roce 2008 dokonce do keší prostě jen tak rozdali a ani si za ní nic nebrali. A po pravdě ono ani tenkrát nebylo mnohde za co je měnit tak aby to byl kus za kus dřeva. Jen ten důvod byl poněkud jiný než je dnes. CWGčka nás mělo asi 400 nicků a byla proto vzácná, dnes jsou (až na pár snad všudy přítomných nicků) vzácná zase z jiných důvodů. Prostě proto, že se z nich stal fenomén a sběratelský artikl. Ale to není nic nenormálního a kde kdo sbírá kde co a takto jsme do keší rozpustili už několik našich různých sbírek (např. šlo o kalendáříky, odznaky, cíňáky, autíčka, nášivky, polodrahokami, staré a světové mince, placky). Má přítelkyně třeba mušle a má vyloženě radost když nějakou hezkou co nemá v keši objeví. Hodnotit co má a co nemá tu správnou cenu je tak silně subjektivní záležitost ovlivněná vkusem, zaměřením a věkem jednotlivce + milionem dalších okolností, že se není možné nikdy sejít tak aby byla spokojenost na všech stranách. V každém případě však zamrzí když si "prvolovci" rozeberou celý obsah keše a přitom podle logbooku nikdo neměnil nic. S tím se ovšem dá bojovat jen tím, že budou všude mikrokešky a toho se snad ještě dlouho nedočkáme ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#24 PetrPetr

PetrPetr

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 0:00

Kdyz se podivam na ebay tak hned vidim, ze ceny kinder postavicek, aut a napr lodi stoji docela dost. Proto nerozumim tomu, ze se jakakoliv zajmova skupina snazi prosadit to "sve". Myslim, ze i kdyz si sberatele cwg budou prat cokoli, neni hamba vymenit predmet v cache za jiny, pokud se domnivam, ze je stejne nebo vetsi hodnoty.
  • 0

#25 Kedar®

Kedar®

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 8:17

CWG má úplně jinou hodnotu než kinder hračky, byť třeba jen sběratelskou. Není to jen kus dřeva s obrázkem. Jestli jo, proč je o to takový zájem? Kinder hračky, či jim podobné cetky, jsou neosobní, bezejmenné, nic neříkající věci. CWG někdo navrhne, dá si s tím práci. Vydražte někdo na foru 100 kinder hraček! A nebo, až někdo bude nabízet svoje, jistě poctivě, nalezené CWG, nabídnout mu za ně adekvátní množství kinder. Pravidlo, je i nepsané pravidlo a každý ví, že CWG se mění za CWG. Bohužel je spousta blbů, kteří se ohání tím, že to není nikde psané pravidlo a kinder hračka je přeci fér výměna. Když je někdo neschopnej si své CWG udělat, je hamižnej dát za to pár korun a nebojím se říct, krade ostatní CWG z keší je u mě sket..
  • 0

#26 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 8:55

Po keších jsem už rozházel 475 CWGček a ve sbírce jich mám 210, z toho asi deset eventových, která jsem koupil. Budu je dál nechávat vyrábět a dál dávat do keší, protože tím udělám většinou dalšímu nálezci velkou radost, ať je to měnič nebo zloděj. V pondělí jsem byl hledat v Praze nové wherigo a celou dobu za mnou šel jiný kačer. Tak jsem mu nechal jedno kolečko i u mikrošky :-)
  • 0

#27 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 9:09

lavockin napsal/a:
CWG má úplně jinou hodnotu než kinder hračky, byť třeba jen sběratelskou.


I kinder hračky mají pro někoho sběratelskou hodnotu. Samozřejmě musí být kompletní, žádný polámaný šrot.

Pravidlo, je i nepsané pravidlo a každý ví, že CWG se mění za CWG. Bohužel je spousta blbů, kteří se ohání tím, že to není nikde psané pravidlo a kinder hračka je přeci fér výměna.


Sice nesbírám kinder hračky, takže za ně neměním, ale jinak se k těm blbům hrdě hlásím. TDřevěná kolečka mi dokonale znechutila ta hrstka magorů, co tvrdí, že CWG jedině za CWG, a u keší či na eventech namísto pozdravu hned otravují s výměnou.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#28 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 9:22

lavockin napsal/a:
CWG má úplně jinou hodnotu než kinder hračky, byť třeba jen sběratelskou. Pravidlo, je i nepsané pravidlo a každý ví, že CWG se mění za CWG. Bohužel je spousta blbů, kteří se ohání tím, že to není nikde psané pravidlo a kinder hračka je přeci fér výměna. Když je někdo neschopnej si své CWG udělat, je hamižnej dát za to pár korun a nebojím se říct, krade ostatní CWG z keší je u mě sket..


CWG je prostě jen normální předmět na výměnu, nedělejte z toho něco víc! Já je do keší hlavně dávám, často bez výměny prostě jen tak, když se mi keš líbí, čas od času doplňuji svá CWG i do svých keší.
Taky úplně nechápu, že někdo kdo si hraje na sběratele není schopnej si svoje vlastní pořídit, ale lidi jsou prostě různí, to je realita.
  • 0

#29 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 9:26

......

Sice nesbírám kinder hračky, takže za ně neměním, ale jinak se k těm blbům hrdě hlásím. TDřevěná kolečka mi dokonale znechutila ta hrstka magorů, co tvrdí, že CWG jedině za CWG, a u keší či na eventech namísto pozdravu hned otravují s výměnou.


Mluvíš mi z duše. Kolečka jsem považovala za jakousi vizitku, navštívenku .... měnila jsem je za věci, které si mi líbili a zhruba odpovídali, nebo jsem je vkládala jen tak, pro radost a jako poděkování za keš. ..... Teď jsem z toho spíše rozpačitá a nejspíše už si ani žádná další udělat nenechám....


------------------
A´t tak nebo tak ... nevím kdo nenapsal ono nepsané pravidlo a pochybuji o jeho účelu i rozumnosti. Vůbec jej nehodlám respektovat. O tom, co jsem za co měnila v keši už raději ani nepíši. Výměnu se vždy snažím udržet ve směru upgrade.
  • 0

#30 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 9:55

PaWcz napsal/a:
... u keší či na eventech namísto pozdravu hned otravují s výměnou.


Tihle cwgfetišisti mě taky štvou. Říkám jim, ať sledují mnou navštívené keše. Stejné je to s lidmi, co mají pytel coinů a rozdávají papírky s čísly...

Jednou za mnou ale na eventu přišel týpek, který věděl, že jsem si nechal udělat vánoční cwg, normálně pozdravil, sednul si, rozpovídal se o své sbírce a požádal o tohle cwgčko. Tak tomu jsem ho dal, protože to bylo trochu něco jiného než "hej, měníš?".
  • 0

#31 Kedar®

Kedar®

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 10:04

Jasně, od toho kolečka mám, abych jím odměnil keš, která se mně líbí a nebo, když najdu v keši jiné CWG, jej směnil. Ale nenapadlo by mě dát za něj kinder bordel, bych se styděl, ale to je otázka morální povahy každého jedince. Na evenech měním nerad, raději jej někde najdu i když je jich v keších čím dál míň, když je berou lovci kol jen tak.
  • 0

#32 kltesek

kltesek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 10:31

Tohle téma mě donutilo se zaregistovat. Já sbírám, jak hračky z kinder, tak CWG. Měním CWG za CWG a kinder za kinder. Hodnota kinder a CWG se rozhodně nedá srovnávat! Pokud se budeme bavit o penězích, tak kinder vyjdou rozhodně mnohonásobně dráž! Pro někoho je to bordel a pro někoho radost.....Mě osobně potěší, že v krabičce vůbec něco najdu.
  • 0

#33 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 11:16

Definujte někdo "kindr bordel". Není to kindr figurka z jednoho kusu, bez oddělitelných částí, podle reklamy ručně malovaná, že ne?
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#34 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 11:47

BellaUH napsal/a:
Definujte někdo "kindr bordel".
Není to kindr figurka z jednoho kusu, bez oddělitelných částí, podle reklamy ručně malovaná, že ne?


Taky by mě to zajímalo :-) Já pod kinder bordelem vidím skládací hračky, které se v keši rozpadnou. Takové je dobré do keše dávat rozložené ve vajíčku.
  • 0

#35 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 12:13

Smrk napsal/a:

BellaUH napsal/a:
Definujte někdo "kindr bordel".
Není to kindr figurka z jednoho kusu, bez oddělitelných částí, podle reklamy ručně malovaná, že ne?


Taky by mě to zajímalo :-) Já pod kinder bordelem vidím skládací hračky, které se v keši rozpadnou. Takové je dobré do keše dávat rozložené ve vajíčku.


Myslím, že dokud se nezačalo blbnout s dřevem v keších, tak tam byla spousta pěkných figurek a dalšího obsahu.

Kindrvejce stojí asi jako výroba tří CWG, takže hodnota té hračky je určitě větší, než CWG, u dětí dokonce několikanásobně.

Myslím, že CWG má podobnou výhřevnost, jako borová šiška. Je rovnocenná výměna jedna šiška = jedno CWG ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#36 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 12:17

kolombo napsal/a:
Myslím, že CWG má podobnou výhřevnost, jako borová šiška. Je rovnocenná výměna jedna šiška = jedno CWG ??

Pokud bude na té šišce nick vyvedený v Arialu 10 tak ano.
  • 0

#37 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 14:02

Tož se taky přidám:D Pro mě osobně je kinderbordel právě ta změť všemožných koleček, nožiček, ručiček, kapot, stítů, hlaviček a bůhvíčehoještě, co najdu v krabce, kde nic jiného není... Pokud někdo už mermomocí dává kinder hračky do kešek, tak by je tam měl dávat ve "vajíčku", jinak se rozpadnou a ani kdyby daná hračka měla na ebayi cenu milionu, tak z ní už nikdy nikdo radost mít nebude... Takže asik tak. Osobně měním CWG za CWG případně pokud se mi tam líbí něco jiného (zatím se stalo asi 2x), tak si tu jednu danou věc vyměním třeba za hrst CWG a mám z toho radost. Jinak proti sběratelům kinderhraček nic nemám, jen jsem tedy snad ještě nikdy v krabičce žádnou celou a hezkou hračku nenašla...
  • 0

#38 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 14:02

poohDA napsal/a:

Pokud bude na té šišce nick vyvedený v Arialu 10 tak ano.


Totok mě vážně hodně pobavilo:D:D:D:D
  • 0

#39 plazem

plazem

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 15:36

Sedmitecka napsal/a:
Tož se taky přidám:D
Pro mě osobně je kinderbordel právě ta změť všemožných koleček, nožiček, ručiček, kapot, stítů, hlaviček a bůhvíčehoještě, co najdu v krabce, kde nic jiného není...
Pokud někdo už mermomocí dává kinder hračky do kešek, tak by je tam měl dávat ve "vajíčku", jinak se rozpadnou a ani kdyby daná hračka měla na ebayi cenu milionu, tak z ní už nikdy nikdo radost mít nebude... Takže asik tak.
Osobně měním CWG za CWG případně pokud se mi tam líbí něco jiného (zatím se stalo asi 2x), tak si tu jednu danou věc vyměním třeba za hrst CWG a mám z toho radost.

Jinak proti sběratelům kinderhraček nic nemám, jen jsem tedy snad ještě nikdy v krabičce žádnou celou a hezkou hračku nenašla...

Tak toto je přesně popsaný "kinder šrot" proč to není v celku?
Dokonce jsem viděl ve schránkách dílky PUZZLE.
Nejsem proti dávat hračky jako poklad, dokonce taky jeden super poklad přopravuji, ale nedělat z nich - příště někde najdeš další! A měnit - hračku za hračku a CWG zase jenom za CWG
  • 0

Honza - Plačko
Blanka, Gábi - Zemanovi
a spol. - prostě, "koho a co", nám kdo svěří !!!

*"PlaZem"*


#40 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2012 - 15:47

Kostičky Lega by ještě smysl měly, těch není nikdy dost ;) Dílky puzzle jsou samozřejmě naprosto k ničemu a jen v keších dělají bordel.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama