Přejít na obsah


Fotka

Kam až vás zavezla akce LIDLenka?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#21 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 19:12

geoFukar napsal/a:
Auto má jednu velkou nevýhodu. Musíš se k němu vrátit :D

A nemůžeš si dát ani to pivo...
  • 0

#22 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 21:19

Těch zajímavých jízdenek je víc. Třeba LABE-ELBE za 200 pro jednoho nebo za 400 pro pět platná v celém Ústeckém kraji a v VVO (Sasko). Výborná např. pro cesty do Drážďan, Míšně nebo Saského Švýcarska, navíc s výborným spojením od Prahy či Mostu (z Prahy je třeba přikoupit úsek do Vraňan). Nebo Egronet za 150 (cca M.Lázně až K.Vary + široké německé přihraničí). Zajímavý taky může být celovíkendový polsko-český Bilet turystyczny za 50 PLZ (cca 300 Kč). Kdo se vyzná, tak se dá za jistých podmínek dostat třeba k moři za dvě stovky (jedním směrem). Kdyby se našlo dost bláznů, tak by se dal uspořádat možná i event s lovením v několika státech. :-) Byl by zájem? :-)
  • 0

#23 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 23:11

Tentokráte jsem nejel ... Pojedu s kamošem na podzim, jestli jízdenka bude - cíl Aš; dnes jsme byli v Poličce autem - taky pěknej výlet ... Doporučuji hospodu Šenk nežnáře Dobroty poblíž hradeb. ;)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#24 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 15:47

Vláček napsal/a:
Zajímavý taky může být celovíkendový polsko-český Bilet turystyczny za 50 PLZ (cca 300 Kč).
Kdo se vyzná, tak se dá za jistých podmínek dostat třeba k moři za dvě stovky (jedním směrem).

Můžeš prosím přidat nějaký odkaz? V polštině se přeci jenom tak nevyznám abych v ní dobře hledal. Jedná se mě o tu cestu k moři.
  • 0

#25 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 16:14

Kdo se vyzná, tak se dá za jistých podmínek dostat třeba k moři za dvě stovky (jedním směrem).


Jaj, tak to by i mě zjímalo, jak se dá dostat k moři za 200..
Je možný nějaký odkaz? Klidně i do PM aby to někdo nebral jako spam...

Díky!
  • 0

#26 rigor

rigor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 16:28

LudaL napsal/a:

geoFukar napsal/a:
Auto má jednu velkou nevýhodu. Musíš se k němu vrátit :D

A nemůžeš si dát ani to pivo...

O to víc to pivo pak chutná z5 na základně ;)
  • 0

#27 teepec

teepec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 18:45

Praha - Olomouc, resp. Domašov nad Bystřicí a pak pěšky 30 km a asi 18 keší do Olomouce. Bez Lidlenky by nás to vyšlo ve dvou daleko dráž. Za čtyři stovky se podívat na druhou stranu republiky, to mi přijde super.
  • 0

#28 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 18:48

Vláček napsal/a:
Těch zajímavých jízdenek je víc. Třeba LABE-ELBE za 200 pro jednoho nebo za 400 pro pět platná v celém Ústeckém kraji a v VVO (Sasko). Výborná např. pro cesty do Drážďan, Míšně nebo Saského Švýcarska, navíc s výborným spojením od Prahy či Mostu (z Prahy je třeba přikoupit úsek do Vraňan).
Nebo Egronet za 150 (cca M.Lázně až K.Vary + široké německé přihraničí).
Zajímavý taky může být celovíkendový polsko-český Bilet turystyczny za 50 PLZ (cca 300 Kč).
Kdo se vyzná, tak se dá za jistých podmínek dostat třeba k moři za dvě stovky (jedním směrem). Kdyby se našlo dost bláznů, tak by se dal uspořádat možná i event s lovením v několika státech. :-) Byl by zájem? :-)

Ta polská nabídka zní zajímavě jen do chvíle, kdy člověk zjistí jízdní časy vlaků v Polsku, to, co u nás jede vlak např. hodinu, v Polsku jsou minimálně hodiny dvě...:(
  • 0

#29 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 18:51

Vláček napsal/a:
Těch zajímavých jízdenek je víc. Třeba LABE-ELBE za 200 pro jednoho nebo za 400 pro pět platná v celém Ústeckém kraji a v VVO (Sasko). Výborná např. pro cesty do Drážďan, Míšně nebo Saského Švýcarska, navíc s výborným spojením od Prahy či Mostu (z Prahy je třeba přikoupit úsek do Vraňan).
Nebo Egronet za 150 (cca M.Lázně až K.Vary + široké německé přihraničí).
Zajímavý taky může být celovíkendový polsko-český Bilet turystyczny za 50 PLZ (cca 300 Kč).
Kdo se vyzná, tak se dá za jistých podmínek dostat třeba k moři za dvě stovky (jedním směrem). Kdyby se našlo dost bláznů, tak by se dal uspořádat možná i event s lovením v několika státech. :-) Byl by zájem? :-)


Jo tak za 200 ká k moři, to beru:D:D:D
  • 0

#30 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2012 - 19:03

A k Lidlence, nyní jen Karviná - Mikulov, přechod skrze Pálavu a z Piuzdřan přes Brno zpět, cena s IN25 433 Kč, s Lidlenkou 199. Cesta vlakem necelých 7 hodin, čas na místě 10 hodin, to vcelku jde...
  • 0

#31 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 8:59

K tomu moři - předně chci varovat, že se jedná o polský Balt a že cesta rozhodně není stylem, že v Praze sednu do EC a u moře vystoupím. Vím o dvou možnostech, jak to udělat: 1) Přes Polsko s jízdenkou Bilet turystyczny. Nezkoumal jsem ale, jak dlouho by to trvalo a jestli je vůbec šance se tam za den dostat. 2) Přes Německo. Od nás buďto LABE-ELBE nebo LIBNET, na to se naváže německý Brandenburg-Berlin-Ticket, který platí až do Szczecina a zbytek na polskou skupinovou slevu. Dá se to stihnout poměrně rychle, nevýhodou je, že je potřeba jet v pěti. Zatím jsem nic z toho nejel, nezkoumal jsem jízdní řády ani to, kde a jak koupit jízdenky. Ale mám to v plánu a určitě dám vědět, až budu hledat spolucestující.
  • 0

#32 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 10:22

Z Prahy je to k Baltu v Polsku 15 - 17 hodin jedním směrem (buď přes Německo nebo jen přes Polsko), z Ostravy cca 13 hodin jedním směrem. Celkově ovšem nelze hustota polské železniční sítě srovnávat s tou v ČR či na Slovensku - jen pro srovnání cesta vlakem Ostrava - Zakopane minimálně 7 1/2 hodin, Ostrava - Starý Smokovec 4-5 hodin.
  • 0

#33 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 11:09

Našel jsem třeba spojení Liberec-Kolobrzeg 5:02-15:14, 8:02-17:07 nebo 10:02-19:20, to třetí je stíhatelné busem z Prahy v 8:30. Takže jde to z Prahy i za 11 hodin.
  • 0

#34 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 12:25

Aha, koukám na to. A to se ještě ve Štětíně čeká hoďku. Pokud pojede 5 lidí tak to z Liberce do toho Štětína opravdu stojí 204Kč/člověka. No pokud by ses někdy rozhodl jet, tak se ozvi. Co jak budou v květnu ty svátky?
  • 0

#35 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 13:05

LudaL napsal/a:
Aha, koukám na to. A to se ještě ve Štětíně čeká hoďku. Pokud pojede 5 lidí tak to z Liberce do toho Štětína opravdu stojí 204Kč/člověka. No pokud by ses někdy rozhodl jet, tak se ozvi. Co jak budou v květnu ty svátky?


Pokud jsem našel to samé, co Vláček, tak se ve Štětíně čeká o víkendu 10 minut, v pracovní den jen 4 minuty. Jinak v pěti lidech se už dá podnikat leccos, třeba za 40E celodenní síťovka na veškerou regionální dopravu (včetně busů apod.) pro 5 lidí v celém Německu. Nebo za 28E v celém Rakousku (tohle teda bez busů). Kam se hrabe nějaké Sone+
  • 0

#36 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 21:12

LudaL napsal/a:
No pokud by ses někdy rozhodl jet, tak se ozvi. Co jak budou v květnu ty svátky?

Já bych to viděl někdy na léto. Jednak bude tepleji a taky déle světlo.
  • 0

#37 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 1:04

S tím polským lístkem "Bilet turystyczny" bych tak nejásal. Pokud dobře čtu, tak u nás to platí na spoustu vlaků, ale v Polsku jen na vlaky Regio.
  • 0

#38 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 18:48

Tak my jsme vyjeli do Chebu na krásnou sérii v okolí tamější cyklostezky :). Dvě kešky v okolí, ráno ještě Václavák, tak nakonec 18 keší, a 4 DNFka.
  • 0

#39 Petrolejka

Petrolejka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 20:47

S lidlenkou jsme vyrazili z Hradce Králové 5:40 do Ostravy,pak Opavy ,Karviné,Třince / zpět domů v 17:21/ 28 keší ,okresy se trochu zaplnily :)
  • 0

#40 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 22:00

Já vyrazil na krásnou sérii Skřítci u Valašského Meziříčí + pár kešek okolo a v samotném ValMezu, celkem 37xfound + 1xDNF. Odjezd z Prahy 5:17, návrat 20:50. Ještě mám jednu lidlenku a plánuju vylovit lesy severovýchodně od Nového Města na Moravě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama