Přejít na obsah


Fotka

Dakota?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 shadowcompany

shadowcompany

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 14:12

Ahoj, hledal jsem s prvním etrekem co se u nás dal koupit, v roce 2004 jsem si dotáh z USA RINO 110 s kterým hledám nyní a ještě to jistím mobilem SE X10 mini. Uvažuji o nové GPS, libí se mi jich hodně, ale cena je rozhodující, tudíž pokukuji po Garmin Dakota 10 PRO. Chci to hlavně na geocaching, tudíž se mi tam líbí mapy ČR a slibují lepší signál v lese (WAAS) což mi příjde s rino 110 tragédie a o přesnost jde hlavně (a taky rino žere baterky). Jak sou na tom ty dakoty což je nejlevnější co garmin má, nebo fakt nešetřit a přihodit za něco lepšího ( v tom případě co, chci to na kešky takže třeba foťák tam nepotřebuju od toho mám mobil atd.), nebo z hlediska přesnosti si oproti rino 110 nepomůžu, má přeci jen vyčuhovací anténu. Díky za rady moudrých a zkušených.
  • 0

#2 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 14:16

:) ahoj :) pranic tomu nerozumím, ale mám Dakota20 - je to akorát do ruky, má to vše co potřebuji, signál chytá dobře, mapy ukazuje výborně, moc to neváží, baterky vydrží dlouho a když chodím s kolegy s podstatně dražšími oregony, tak kromě toho, že oni mají foták v navigaci, tak nevidím rozdíl. Tudíž za ty prachy - vřele doporučuju!! :) Dakota10 asi o moc horší nebude... jinak je tady asi tisíc vláken o srovnání navigací a co člověk to názor :) takže pokud to pročteš, tak nebudeš vědět co dřív kupovat :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#3 blind_clown

blind_clown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 15:22

Mám Dakotu 10 a jsem s ní max. spokojený. Sice má 20tka asi více funkcí, ale na GC mi to prozatím stačí bohatě.
  • 0

#4 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 15:24

Čusss, vybral sis dobrý čas, na garmin.cz jsou teď velké slevy. Já mám 2 roky Dakotu 20 a naprostá spokojenost, jen na ten vylepšený WAAS bych nespoléhal, nepozoruji žádný rozdíl.
  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#5 jonaskuba

jonaskuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 16:20

Chci se zeptat tech co maji Dakotu 10. Ma dakota 10 program geocaching kde vidis listing, hint, logy atd. Diky za odpoved :S Happy Caching Jonaskuba
  • 0

#6 blind_clown

blind_clown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 16:23

jonaskuba napsal/a:
Chci se zeptat tech co maji Dakotu 10. Ma dakota 10 program geocaching kde vidis listing, hint, logy atd. Diky za odpoved :S

Happy Caching Jonaskuba


Ano, je tam speciální funkce na Geocaching, takže to tam vidíš. Akorát teda záleží, jestli máš PM, kdy se stáhnout všechny informace včetně listingu, hintu, logů. Každopádně dá se to různě obejjít, já Premium nemám a tahám GPX z GC.com přes plugin v Mozille, který stáhne všechno.
  • 0

#7 shadowcompany

shadowcompany

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 16:49

Já koukal na tuhle http://gps-navigace....-dakota-10-pro/ To stahováni GPX by bylo fajn (jestli to de nějak ochcat i pro nevyučený hackery :-) ), já to řešim bločkem a tužkou domácí příprava a v terénu to lovim na mobilu v c:geo ale FUP a rychlost netu v ČR není nic moc, ale co bych za 140 Kč měsíčně za net v mobilu nechtěl :-D
  • 0

#8 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 17:05

Možná běž rovnou do dvacítky. Má lepší kompas, umí prohlížet fotky (fotohint)..... A gpx se samozřejmě velice lehce ochcat dá.
  • 0

#9 jezevcik

jezevcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 17:14

Ahoj, nechoď do 10, jdi rovnou do 20! 10 nemá kartu a záhy zjistíš, že ji potřebuješ na mapy a na gpx. Vnitřní pamět se lehce zahltí už jen track body a končíš uprostřed lesa. 10 nakonec nemá ještě nějaké další funkce, nebo je jakoby má, ale silně omezené. Pokud chceš opravdu poradit, tak mne poslechni. Jezevčík, Dakota 20 PRO PS: GPX stahuju přes Geoget a jeho plugin, ale cest je mnohem víc, toho se neboj. Papírky zahoď.
  • 0
Dík Jezevčík
Vložený obrázek

#10 blind_clown

blind_clown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 17:27

Aranyafëa napsal/a:
Možná běž rovnou do dvacítky. Má lepší kompas, umí prohlížet fotky (fotohint).....
A gpx se samozřejmě velice lehce ochcat dá.


Dakota 10 má taky prohlížeč fotek.
  • 0

#11 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 17:39

:-o Dakota 20 umí prohlížet fotky ? :-o a může mi někdo poradit blbuvzdorným návodem JAK? :) nebo dát odkaz, díky :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#12 shadowcompany

shadowcompany

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 18:38

Ta Dakota 20 nestojí zrovna málo, je v cenové relaci etreků. http://gps-navigace....fikace/#section http://gps-navigace....fikace/#section http://gps-navigace....armin-etrex-30/ Tři litry bych za GPS dal, za 5000 resp. necelých 6000 si chci koupit mobil SE xperia Neo dát tolik jen za GPS se mi nechce. Rino má pamět 1 MB a ještě jí nemám plnou, souřadnice tam přetukávám ručně, listingy atd. tam nehrozí tak sem si řikal že 850 MB je víc než bych kdy v životě u GPS potřeboval a jak koukám technika pokročila a gpx mi pamět sežere jak prd. Jak to funguje v těch lesích?
  • 0

#13 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 19:22

Mám dva roky Dakotu 20 a jsem s ní spokojený, v lese funguje dobře, stejně jako modely Oregonů. Důležitá věc na kterou se v téhle oblasti zapomíná je, jak je daná keš zaměřená... Takže debaty o tom, že někoho navedla navigace na 2m, jiného na 10m mě nechávají chladným. Záleží jak jsou zrovna satelity, jestli je mokrý les, atd. Je hezké, že máme moderní navigační přístroje, když hledáme 6 let starou keš zaměřenou bůh ví čím.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#14 mojaamuj

mojaamuj

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 20:08

dakota 20 něco přes rok, maximální spokojenost. jenom omezená délka listingu, což u multikeší trochu komplikuje život. Teda v kombinaci s chytrým mobilem je to v pohodě. Je to i u drařších dakot?
  • 0

#15 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2012 - 20:45

listing by měl být datově omezený pořád stejně, pokud tam keš nahraješ jako POI tak tam listing bude celý.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#16 lestropy

lestropy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 20:52

Ahoj, taky uvažuju nové GPS a chtěl jsem se zeptat jestli DAKOTA10 nebo DAKOTA 20 umí i Wherigo cache?
  • 0

#17 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2012 - 21:01

lestropi napsal/a:
Ahoj, taky uvažuju nové GPS a chtěl jsem se zeptat jestli DAKOTA10 nebo DAKOTA 20 umí i Wherigo cache?

Neumí , ani jedna z nich (bohužel)
  • 0

#18 Kankys

Kankys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2012 - 17:10

Ja mam desitku a problem z pameti nemam mam tam jen cz a cast polska. Na geocaching dostacuje jinak ji ani nepouzivam.
  • 0

#19 Sw3ni3

Sw3ni3

    Sw3ni3

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2012 - 20:22

Mám také desítku, používám CZ mapy verze Pro a místa na gpx je stále dost. Na wherigo používám mobil a obojí funguje k plné spokojenosti.
  • 0

#20 Jägermeister Team

Jägermeister Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2012 - 5:27

Také se řadím mezi spokojené uživatele Dakoty 10, a nemůžu si ji vynachválit! ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama