Přejít na obsah


Fotka

Dakota?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 Ragnaar Salter

Ragnaar Salter

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2012 - 6:10

Doporučuji zvolit Dakotu 20, cena šla dolů např. http://www.eva.cz/zb...rmin-dakota-20/
a zatím tu nezaznělo, že 20ka má chirp, takže další bod k dobru.
  • 0

#22 pepav77

pepav77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 10:14

Já bych si tím, že dakota 20 má chirp nebyl tak jistej. Za první amíkům moc nevěřím. Za druhé jsem pro zajímavost napsal na helpdesk českého garmina na osazení dakoty 10 a dakoty 20 . A tohle jsem se dozvěděl :

Dotaz :

"plánuji nákup outdorové navigace Garmin. Zvažuji především modely Dakota 10 a Dakota 20. Nikde ve specifikaci jsem nenašel, jakým chipsetem jsou tyto přístroje osazeny. Díval jsem se i na různá fóra. Někde píšou, že je to Mediatek, jinde Sirf III.
Nejsem si tudíž jistý a obracím se na Vás, protože mě tato informace zajímá. Domnívám se však, že co do přesnosti jsou stejně oba chipsety srovnatelné. (Zatím používám Garmin eTrex legend C)."


Odpověď z helpdesku Garmin:

"bohužel, tuto informaci výrobce nikde oficiálně neuvádí, ze zkušenosti ale víme že některé přístroje , podle výroby, mohou mít přijímač SiRF a některé Mediatek či jiný typ. Kvalita těchto přijímačů je srovnatelná."

Tak si vyberte. Navíc v ceně je dle mého názoru dost výrazný rozdíl. Ceny na e-shopu : dakota 10 od 3100; etrex 20 od 4390; dakota 20 od 4750 a etrex 30 od 5199. Kdybych se vůbec nedíval na cenu, tak zvolím toho eTrexe 30. Ten se mě líbí nejvíc. Jinak u mě v poměru cena/splnění mých potřeb vítězí ta nejobyčejnější dakota 10 a na druhé místo bych dal zase toho eTrexe 30 (ten mě holt padl do oka).
  • 0

#23 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 11:31

Dakota a Sirf nebo MediaTek?? No já bych teda spíš doporučoval nevěřit českému helpdesku. V Dakotě je, pokud vím, normálně STM Cartesio. Koukni raději sem http://garmindakota.wikispaces.com/
Nedokumentovaná změna ze Sirfu3 na Mediatek byla záležitostí dnes už poměrně starého GpsMap60 CSx.
  • 0

#24 pepav77

pepav77

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 18:09

Jo, asi to tak bude, Na stránkách "Navigovat" taky píšou dokoce v češtině "Dakota nosí v útrobách čipset STM Cartesio, tedy stejný, jakým se pyšní Oregon." Viz. odkaz : http://navigovat.mob...4320-ch-1049548 Já jen reagoval na předchozí poznámku od Ragnaar Saltera. Myslím, že pro mě nemá cenu ten chip řešit, protože při přechodu ze starýho Legenda, kdy jsem v lese hledal družice místo kešek to už nebude hrát žádnou roli. Rozhodně jsem taky nechtěl říct, že věřím nějak extra českýmu helpdesku. Ale stejně dík za poznámku. Celkem mě to zajímá i když to není pro mě rozhodující kriterium.
  • 0

#25 Ragnaar Salter

Ragnaar Salter

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 18:32

Čipsety tu neřeším, záleží na prioritách majitele, ale Dakota 20 má chirp. Prakticky odskoušeno, pozor, je pouze třeba novější tj. cca max. rok starý firmware, číslo verze si už nepamatuji.
  • 0
Nemám rád černé igelity
http://www.worldatwa...file&commid=156

#26 Zavazadlo

Zavazadlo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 22:02

Také řeším otázku Dakota 10, 20 příp. eTrex 30. Ten chirp vypadá lákavě, ale musel bych mít potvrzení od výrobce, že tu funkci podporuje. Nepíše to ani u vyšších modelů. Spíše mě ale zajímá, jestli má smysl jít do Dakoty 20 jen kvůli lepšímu kompasu. Rozdíl 1700 kč je dost. Je mi jasné že to smysl má, ale je ten rozdíl tak výrazný? Měli jste něko obojí na vyzkoušení? Např. u některých telefonů s GPS se musí chodit, aby ukázal směr. Jak je na tom Dakota 10? Pokud jde o chirp, tak myslím, že to může souviset s fičurou "Unit-to-unit transfer (shares data wirelessly with similar units)". Dakota 10 a eTrex 20 nepodporují, Dakota 20 a eTrex 30 ano.
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2012 - 22:12

Pokud to ma kompas, pak chodit nemusis. pokud kompas nema, pak chodit musis. jednoduche. A ano, chirp s tim bezdratovym prenosem souvisi.
  • 0

#28 Confused

Confused

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2012 - 21:30

Ahoj, jsme úplní nováčci, koupili jsme Dakotu 10, ale nechytá žádný signál, přestože jsme to zkoušeli na nejrůznějších místech. Nechali jsme ji třeba hodinu venku v parku, zapnutou, na jednom místě. Asi ji budeme muset reklamovat. Nebo někdo víte, čím by to mohlo být ? Díky moc předem.
  • 0

#29 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2012 - 21:44

Zkus se podívat do Menu > Nastavení > Systém > GPS > neměl by tam být zvolen systém Ukázkový ale normální. Při Ukázkovém nebude chytat signál.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#30 Confused

Confused

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2012 - 21:53

Díky, ale už tam "normální" je, takže tím to není :(, ale stejně děkuji za rychlou reakci. Hezký večer.
  • 0

#31 cz.mikes

cz.mikes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2012 - 22:02

Ragnaar Salter napsal/a:
Čipsety tu neřeším, záleží na prioritách majitele, ale Dakota 20 má chirp. Prakticky odskoušeno, pozor, je pouze třeba novější tj. cca max. rok starý firmware, číslo verze si už nepamatuji.

Přehrání firmwaru není problém :-)
  • 0

#32 Ragnaar Salter

Ragnaar Salter

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2012 - 11:06

Nikdo netvrdí, že je to problém. Pouze někteří tu mají problém uvěřit, že Dakota 20 zvládně chirp a pomalu vyžadují prohlášení výrobce potvrzené notářem :-)
  • 0
Nemám rád černé igelity
http://www.worldatwa...file&commid=156




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama