Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vzorce v geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#101 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 8:04

Včera jsem v Kroměříži narazil u multimystery GC1C9EK na velmi kreativní vzorec, a vzpomněl si na tuhle debatu. Uvádím ho jen jako další příklad toho, jak svérázné může být naše matematické uvažování:

Vsechny cisla dosadte do vzorce:
A + B x C : D x E - F - G - H - I - J + K : L + M : N = KOD ZAMKU
(UPOZORNENI: Neridte se zakony matematiky proste jen scitejte, odcitejte, delte a nasobte)

Můj mozek odmítá "prostě sčítat, odčítat, násobit a dělit" aniž by se řídil zákony matematiky...
  • 0

#102 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 8:13

kulhal napsal/a:
Včera jsem v Kroměříži narazil u multimystery GC1C9EK na velmi kreativní vzorec, a vzpomněl si na tuhle debatu. Uvádím ho jen jako další příklad toho, jak svérázné může být naše matematické uvažování:

Vsechny cisla dosadte do vzorce:
A + B x C : D x E - F - G - H - I - J + K : L + M : N = KOD ZAMKU
(UPOZORNENI: Neridte se zakony matematiky proste jen scitejte, odcitejte, delte a nasobte)

Můj mozek odmítá "prostě sčítat, odčítat, násobit a dělit" aniž by se řídil zákony matematiky...

Máš tam popsaná pravidla? Máš.
Tak si s sebou příště vezmi někoho, komu nedělá problém se řídit v listingu uvedeným algoritmem. Ach jo. :|
  • 0

#103 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 8:41

no sice nechápu počínání autora proč takhle divně počítat, ale dalo se to vyřešit tak, aby to matematicky šlo taky.... někdo je línej, vzorec houpne do Solveru nebo excelu a pak vyleze správný výsledek, ovšem nikoli takový co chce autor. on byl asi problém použít závorky (nebo je na klávesnici nenašel) a uplně stačí toto: (A + B) x C : D x (E - F - G - H - I - J + K) :( L + M) : N
  • 0

#104 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 9:01

A jsi si temi zavorkami jist? Ja bych tu pred E dal za nej. Ale v kazdem pripade to autor tou vetou docela znejednoznacnil. Ten uvedeny algoritmus ve skutecnosti jen rika, co nepouzivat, ne jak to pouzit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#105 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 14:24

((((((( A + B ) x C ) : D ) x E ) + ( - F - G - H - I - J + K )) : L ) + M ) : N Tohle bude možná matematicky správně :-) Ale jednodušší mi přijde ta postupná metoda bez matematických pravidel.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#106 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2012 - 14:53

Teď jsem právě řešil nějaké mysterky. Jedna kde jsou dvě tečky, naštěstí při výpočtu je to jasné. GC25A84 Jo a použití neznámé "CH" mně docela irituje. GC1DG1E Samozřejmě to jde nakonec pochopit a vyluštit, ale člověka bolí krk, jak kroutí údivem hlavou.:|
  • 0

#107 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 16:47

Tenhle problém jsem řešil jako owner několika mysterek. Radši než * jsem nakonec volil × [ AltGr+) nebo Alt+0215], protože * by matematického antitalenta mohlo uvést do rozpaků, co vlastně stisknout na kalkulačce (a pro jistotu jsem vždy násobení dal hned na začátek). Že by byl problém se zobrazením ×, to slyším až teď, zatím si ale nikdo v logu na to nestěžoval. Problém nebyl ani s "anti-BF vzorcem" N 50° (0.0021544 × CBA + 38)´ E 13° (0.0040678 × BAC + 53)´ [číslo ABC vyšlo v předchozím kroku výpočtu] u keše GC35EH4. Horší bylo u jedné Petelikovy mysterky, zda ' znamená minuty nebo derivaci (u jeho keší je totiž možné všechno...) Znak * pro násobení se užívá u počítačů odedávna (FORTRAN, Fokal, Basic, dBASE atd. – pamatuji asi od r. 1981) a pro mocninu se užíval (dvoj)znak ** (později ^, ale to mi Calc v Open Office nebere, musím přes =POWER(a;b)).
  • 0

#108 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2012 - 17:16

ladislavappl napsal/a:
Znak * pro násobení se užívá u počítačů odedávna (FORTRAN, Fokal, Basic, dBASE atd. – pamatuji asi od r. 1981) a pro mocninu se užíval (dvoj)znak ** (později ^, ale to mi Calc v Open Office nebere, musím přes =POWER(a;B)).

Zajímavé, mně to snad vždy v Open Office normálně fungovalo, jako že =2^2 = 4
  • 0

#109 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 17:06

Mohu se zeptat co to je za geolahůdku, když mi u multiny vyjde ze vzorečku místo 6 čísel, například jen 1 nebo 2? Jak se takový vzorce počítají? už druhou multinu jsem kvůli tomu musel vzdát a to nepotěší
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#110 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 17:49

prazskychytrak napsal/a:
Mohu se zeptat co to je za geolahůdku, když mi u multiny vyjde ze vzorečku místo 6 čísel, například jen 1 nebo 2? Jak se takový vzorce počítají? už druhou multinu jsem kvůli tomu musel vzdát a to nepotěší

Ono by dost pomohlo, kdybys sem napsal přímo některej z těch vzorců, kde ti to vychází podivně.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#111 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 18:18

Nuže tady je (A+B-4) (A*B+2) A=6 B=5
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#112 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 18:27

z tohohle useku se nic nepozna :). proc ma vyjit 6 cislic a jak jsi dospel k A a B? dej odkaz na ty multi.
  • 0

#113 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 18:43

Tak ona je to vesměs jednoduchá multinka, je to památník padlým a 6.5. je datum kdy padli, takže tam těžko chybu udělám a ze vzorce by mělo standardně vyjít 6 čísel z obligátního třeba N50.6.XXX E14.30.YYY jenže z tohohle vzorečku vychází jen jedno a dvě čísla a to pokud zadám do navigace mě nasměruje dost daleko, což se mi podle logů nezdá... odkaz přímo na tu multi nevím jestli můžu dát když sem píšu neznámé A a B :P
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#114 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 18:56

Nedávej sem odkaz na keš, ale zkopíruj sem přesně celý vzorec pro výpočet souřadnic. Jak jinak ti má někdo pomoct...?!?:o
  • 0

#115 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 19:00

ok tedy N 50° 7.(A+B-4) E 14° 31.(A*B+2) :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#116 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 19:03

prazskychytrak napsal/a:
ok tedy
N 50° 7.(A+B-4)
E 14° 31.(A*B+2)
:)


A souřadnice N 50° 7.007, E 14° 31.032 náhodou nejsou správně...?
  • 0

#117 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 19:06

aha, tak to mě nenapadlo a vypadá to už reálněji...tak jsem zase o něco geochytřejší, díky:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#118 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 19:08

Nick na to máš...:D:D:D
  • 0

#119 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 19:10

kiReGPS napsal/a:
Nick na to máš...:D:D:D


prazskabedna:D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#120 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 20:23

prazskychytrak napsal/a:
odkaz přímo na tu multi nevím jestli můžu dát když sem píšu neznámé A a B :P

jo to je tahle u nas. u te by vzhledem ke vzdalenosti snad ani nevadilo :D.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama