Přejít na obsah


Fotka

A vyber si nejakou poradnou aneb


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#21 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 17:22

Tak, mockrat tady zaznelo, ze Montana je moc velka. Mam ji a neni moc velka! Je velka akorat. Dobre se mi drzi v ruce, na kole jsem prestal pouzivat papirove mapy, naviguji se podle ni v aute (tam ma rezervy, to je fakt) a je super dobre videt, kde se kolem tebe vyskytuji kesky, plus to permanentni naijeni v aute je dokonale a zatim mi nikdy nedosly baterky. Takze pokud neni strop, Montannu nezatracovat. Kdo ji nema, rika ze je velka. Kdo ji ma, ten to nerika :-) Vetsina dnesnich mobilu umi WIGo prehravat bez problemu a externi zdroj pro delsi wiga je taky jednoduchy. Ja presel z Legenda a znam Oregona od kamaradu. Hodne stesti pri vyberu.
  • 0

#22 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 17:44

dostik7 napsal/a:
Takze pokud neni strop, Montannu nezatracovat. Kdo ji nema, rika ze je velka. Kdo ji ma, ten to nerika :-)


no to je jasny, ze kdo ji ma, nebude rikat ze je velka, aby nevypadal jako trubka ;). nic ve zlym, jen popichuju :). mel jsem ji v ruce a je velka SILENE :). na motorku fajne.

jinak pokud etrex, tak ne hcx, ale uz tricitku. je to rychlejsi, zvlada to paperlesscaching, hcx se odlepuje guma...

k tem starsim radam bych se uz nevracel s jednou vyjimkou 60csx se sirfIII
  • 0

#23 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 20:38

Je velka akorat. Jak rikam, o tom, kdo zatim nema... Tech vyhod, ktere do sebe spojuje je dost a uz bych nechtel zirat na GPS a sudlat mapu sem a tam s ocima nalepenyma na displeji, abych se rozhlidnul kolem sebe... Jo, co ma strasnyho je fotak. Horsi nemam ani na mobilu, ani na starym mobilu.
  • 0

#24 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 21:09

Nejlepší je Garmin GPSMap 62st PRO. Oproti Oregonum má především lepší signál v lese, dřív naběhne signál a tak podobně. Ovládá se čudlíkama, oproti tomu Oregon dotykově, i když s citlivostí toho displeje je to v dnešní dotykové době těžká bída. Ale 62ka zase neumí Wherigo, to umí Oregon. Já ted mám k dispozici jak 62ku tak i Oregon 550 a ten Oregon používám jen z nutnosti na ty Wherigovky, jinak 62ku. Je jasné, že tady každý bude doporučovat tu svou gpsku, tak snad to může vnést trošku objevktivnější pohled, když ty dvě někdo srovná. Ještě je taky výhodou, že 62ka má menší rozlišení displeje, takže rychleji překresluje mapu při scrollování. Ale někdo zase má rád drobnější detailnost, tak tohle vidí jako nevýhodu. Je fakt že Oregon je mainstreamovější a rozšířenější, ale osobně bych doporučoval 62ku. Doporučil jsem ji i dvěma svým nejstarším geo-kamarádům, koupili si ji a jsou plně spokojeni.
  • 0

#25 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2012 - 21:09

Taky doporučuju Oregona. Sama mám ještě 300, kupovanou před pár lety, a naprosto si nemůžu stěžovat - pěšky, na kole, když není zbytí, tak naviguje i v autě. Určitě bych šla do Oregona opět..
  • 0

#26 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2012 - 8:15

Benjo5 napsal/a:
Nejlepší je Garmin GPSMap 62st PRO.
Oproti Oregonum má především lepší signál v lese, dřív naběhne signál a tak podobně. Ovládá se čudlíkama, oproti tomu Oregon dotykově, i když s citlivostí toho displeje je to v dnešní dotykové době těžká bída. Ale 62ka zase neumí Wherigo, to umí Oregon.
Já ted mám k dispozici jak 62ku tak i Oregon 550 a ten Oregon používám jen z nutnosti na ty Wherigovky, jinak 62ku.
Je jasné, že tady každý bude doporučovat tu svou gpsku, tak snad to může vnést trošku objevktivnější pohled, když ty dvě někdo srovná.
Ještě je taky výhodou, že 62ka má menší rozlišení displeje, takže rychleji překresluje mapu při scrollování. Ale někdo zase má rád drobnější detailnost, tak tohle vidí jako nevýhodu.
Je fakt že Oregon je mainstreamovější a rozšířenější, ale osobně bych doporučoval 62ku. Doporučil jsem ji i dvěma svým nejstarším geo-kamarádům, koupili si ji a jsou plně spokojeni.

Mám ještě starou 60-ku, s tím, že mi vyhovuje ovládání knoflíky daleko víc, než dotykem, jen mě na ní štve pomalé překreslování (a u té 62 je přece jen větší výhoda i té větší podpory GC - listingy u keší atp.). Jen jsem slyšel, že přece jen je rozdíl citlivosti Sirfu v 60-ce a toho nového čipu (myslím Mediatecu) v 62-ce, i když předpokládám, že Oregon má asi stejný čip, že? Pozná se hodně rozdíl v kvalitě signálu? Já jak hodně mám opatrovat svou starou 60-ku se Sirfem :-) Bohužel se mi začíná totiž často sama vypínat, asi nějaký špatný signál po častých jízdách terénem na kole :-(. Taky proto uvažuji čím ji jednou nahradit, ale u mě zatím asi vede ta 62, až se jednou 60-tka poroučí do věčných lovišť :-)
  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2012 - 8:55

No, ja si nemyslim, ze by dnesni moderni GPS chipsety byly mene citlive nez prehistoricky SiRF-III. Ostatne, ani s Etrexem30, ani s etrexem Vistou HCx jsem nejak nezazil situaci, kdy bych si rikal, ze bych potreboval vetsi citlivost nebo lepsi antenu jako ma 60/62! Citlive mi to prislo az dost i na te integrovane patch antene. Problem toho porovnani 60 vs. 62 muze byt ale v necem uplne jinem. Je to jiny chipset, a tak se chova jinak! Nejvetsi problem byl ten nedavno zde prezentovany 'sticky problem', tedy ze pri pomalych rychlostech se ti nekdy GPS pozice zasekla, a pak poskocila jinam. Tato vlastnost podle me negativne ovlivnila veskere porovavani chipsetu, a proto se muze zdat, ze stary SiRF je neprekonatelny. Garmin ale nedavno vydal nove firmware, ktere tento problem resi a odstranuji snad u vsech modelu, ktere ty novejsi GPS chipsety pouzivaji. Jenze s temito opravenymi firmwary to asi nikdo jeste neporovnal. Nebo nekdo o necem vite?
  • 0

#28 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2012 - 22:40

Dain a Olik napsal/a:

montana: je moc velika

A proto má veliký display,, na kterém je vidět dost široké okolí a dá se velmi dobře přiblížit, při slábnoucích očích. a když chci vidět blízké okolí keše nejezdit palcem doleva, doprava, nahoru a dolů.
Sorry, neudržel jsem se. Oregon je super, ale velikost displaye je prostě nepřekonatelná u Montany.
  • 0

#29 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2012 - 8:51

se klidne neudrzuj. tady chce dama poradit a od toho se pta. je to tvuj pohled a ona si to prebere ;). bude ji velikost vyhovovat, nebude ..... kdo vi. pravda je, ze montana je proste velka. s tim nic nenadelas.
  • 0

#30 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2012 - 10:15

protože má velkej display.:P Je pravda, že ženská ruka bude s Montanou strašně bojovat.:D Stejně z celý diskuse vychází nejlíp Oregon - já ho taky nezatracuju, mě jen vadí malá plocha na čtení
  • 0

#31 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2012 - 11:36

Montanu jsem taky chtel, protoze jsem taky slepej a vetsi displej je velkej diplej. Ale Bobrovu jsem mel k dispozici a uz ji nechci. je to proste velky a tezky, pouzitelny motorkou-autem a obcas nekam vyjit. Rozhodne ne na vetsi vychazky ... mozna si vyrobit ze stareho kocarku nejaky vozicek ;)
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#32 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2012 - 11:52

zase jsou lidi, co si davaji do batohu zavazi, aby pekne posilovali pri pochodu - no tak to ted s montanou uz nemusi ;).
  • 0

#33 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2012 - 20:50

Co máte pořád s tou velikostí Montany? Ideální na chůzi, na kolo, do auta. A na sluníčku má stokrát lepší čitelnost displeje než Oregon. Přes den vůbec podsvícení nepoužívám a většina lidí by ani neřekla, že to je osvícené jen okolním světlem. Hmotnost není tak zlá, do ruky padne výborně a navíc je velice praktický ten akumulátor. Akorát ten foťák stojí za prd, takže pokud by šlo o ušetření nějakých těch stovek, tak bych s klidným svědomím šel do verze bez foťáku (a stejně tak nemá cenu kupovat 8Gb verzi, mám tu 4Gb + se tam dá dát ještě karta (kterou jsem stejně dal pryč, protože se mi všechno bez problémů vejde do interní paměti)
  • 0

#34 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2012 - 20:32

Taky furt váhám do čeho jít. měl jsem eTrex 20 vyměnil za eTrex 30 - 2x odšla totálně a ted váhám zda do ní jít znovu a nebo zda něco jiného. láká mě Oregon 450 nebo ( 450 EX ) jen nevím přesně rozdíl. a bojím se toho dotykového displeje a čtení na slunci. chci to jen na kolo ( těžší terén - enduro ) a chůzi vesměs turist a geocaching jinak od toho nic nečekám. V autě mám Tomtoma a s tím jsem spokojený. foták taky nepotřebuji.
  • 0

#35 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 2:35

Pokud jde skutečně jen o kolo, vyplatí se dle mého investovat do Montany - na slunci má čitelnost s vyplým podsvětlením skutečně dokonalou a člověk nemusí ani moc zastavovat, aby se zorientoval kudy má jet. Sice je fakt, že třeba ten držák na kolo stojí skoro litr, ale ve výsledku se tomu nedá vytknout vůbec nic.
  • 0

#36 Ice

Ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 17:51

Chlapina napsal/a:
Pokud jde skutečně jen o kolo, vyplatí se dle mého investovat do Montany - na slunci má čitelnost s vyplým podsvětlením skutečně dokonalou a člověk nemusí ani moc zastavovat, aby se zorientoval kudy má jet.

Sice je fakt, že třeba ten držák na kolo stojí skoro litr, ale ve výsledku se tomu nedá vytknout vůbec nic.


Montánu určitě ne. Jednak cena a jednak moc velká. Já nemám problém ani s eTrex 20/30 s velikostí a čitelností. a výdrž ta je super. Spíš zde o to zda má cenu připlatit na Oregon 450 nebo ne. Jde jen o kešky a neztratit se v terénu. respektivě dojet zpět za kama jsem vyjel. Já jedu a rád se toulám cestou necestou. A ono co jezdím s endurem kolem tak i pád určitě nějaký přijde a tak velikost bude spíš mínus. Bojím se dotyk displeje. Mám i mobily s navi jak Nokii tak Desire HD s Androidem a čitelnost na slunci je příšerná. to eTrex je dokonalý v tomto ohledu. A jinak držák na kolo už mám pro eTrex a drží super. Zda pasuje na oregon netuším.
  • 0

#37 maranella

maranella

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 21:32

Tak se mi to zuzilo na 30 V 450. Fotak nepotrebuju, to mam kvalitni techniky az dost. Wherigo bych tez ozelela. Ale neni mi jeste jasna jedna vec, u te 30 se musi souradnice tukat rucne nebo funguje i nahravani z netu?
  • 0

#38 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 21:46

2 maranella:
Geocache (včetně listingů) můžeš do Etrexe 30 nahrávat stejně jako do jiných novějších Garminů.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#39 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2012 - 21:58

Vyber si, jestli ti vyhovuje víc větší dotykový displej, nebo menší nedotykový. Psaní např. poznámek ke keším, nebo názvů zaměřených bodů pomocí čudlíku je hodně otravný, ale málokdo to potřebuje. Já jo, tak mi Oregon vyhovuje. Co se týče čitelnosti displeje, není na tom Oregon moc dobře. Ale kupodivu na slunci je čitelný bezvadně, jen musím koukat trochu šikmo. jinak ale musím podsvětlovat pořád. A katastrofou je prohlížení fotografií. Ponovu se dají zobrazovat fotohinty, ale v terénu to z té fotky většinou nepoznám. Jinak do třicítky by se snad měly dostat nejen listingy, ale i bitmapové mapy jnx (nemám ho, nezkoušel jsem).
  • 0

#40 maranella

maranella

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2012 - 19:52

Dekuji za odpoved. A jeste posledni dotaz, vyplati se priplatit si za lifetime?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama