Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPSmap 62S nebo eTrex 30?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#1 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 9:29

Rozhodl jsem se pro výběr nové GPS, jeliož moje stará etrex Cx už to má celkem za sebou a nemá moc dobrý signál v lese a ve městě. Zatím se mi zalíbily 2 gps a to gpsmap 62s a etrex 30. Co by jste brali vy? Pro etrex 30 hraje cena, velikost, možnost glonassu a časem snad možná i galilea. Pro 62s je větší displej a 3 osý kompas. Chci se hlavně zeptat, je lepší, praktičtější 3 osý kompas než normální 2 osý? Jak je to s příjmem signálu, bude mít tyčková anténa 62s výhodu oproti integrované etrexu 30? A k velikosti, jezdím s GPS na kole, mám proto obavu jestli není 62s na řidítka až trochu moc velká. Díky za postřehy
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 10:25

seeker87 napsal/a:
....
Jak je to s příjmem signálu, bude mít tyčková anténa 62s výhodu oproti integrované etrexu 30?
A k velikosti, jezdím s GPS na kole, mám proto obavu jestli není 62s na řidítka až trochu moc velká.
Díky za postřehy


Já mám 60CSx a ta anténa je poklad :-)

Na řidítkách ji vozím naprosto běžně a zatím jsem, za 5 let, urval jen jeden držák, když jsem šel přes řidítka. Padám docela pravidelně, terén je terén :-)

Myslím, že největší rozdíl je v parametru cena.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 11:06

No jo, pokud máš 60CSx se SirfIII tak to věřím, to už ale 62s nemá, takže mi jde o to, jestli nebude i přes tu anténu na tom se signálem stejně jako eTREX 30... cena není až takový problém, spíš uvažuju jestli vzít 62s i přes její velikost ale na druhou stranu má 3osý kompas a nemá glonass a nebo vzít etrexe 30, který nemá 3osý kompsas ale má glonass a je menší...
  • 0

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 12:32

seeker87 napsal/a:
No jo, pokud máš 60CSx se SirfIII tak to věřím, to už ale 62s nemá, takže mi jde o to, jestli nebude i přes tu anténu na tom se signálem stejně jako eTREX 30...

Dle mého názoru +- bude. Všechny Garminy od dob 60CSx (včetně) jsou na tom, co se citlivosti týče, víceméně podobně a rozdíl je dán hlavně lepšími přijímači (narozdíl od starých etrexů, nexkových šedesátek atd.)
Jedinou výjimkou jsou možná ty Oregony, Dakoty apod., kde je opravdu miniaturní keramická anténa. (Aspoň to uživatelé podle subjektivních dojmů tvrdí, pořádný test jsem nikdy neviděl.)

Etrexy mají v sobě také normální a normálně velikou anténu, jenom je placatá a má jinou směrovou charakteristiku.
Viz třeba tady: http://www.technika....nebo-patch.html
  • 0

#5 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 13:06

Btw Etrex 30 MÁ TŘÍOSÝ elektromagnetický kompas... (http://www.gpsanavig...3759975906.html)
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#6 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 17:10

alkes napsal/a:
Jedinou výjimkou jsou možná ty Oregony, Dakoty apod., kde je opravdu miniaturní keramická anténa. (Aspoň to uživatelé podle subjektivních dojmů tvrdí, pořádný test jsem nikdy neviděl.)
]

Jen mala vsuvka. Mam 60csx s SifRem, kamarad ma Oregona 450 a pri dohledavani jedne kese hledal on s tim Oregonem od 25 metru jinde nez ja. Kes jsem nakonec nasel ja :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#7 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 17:57

Ja bych bral zas Oregon 450 :D O 62s jsem taky přemýšlel, ale vypadá jak vysílačka. Na kole je Oregon méně nápadný. Samozřejmě pokud Ti na vzhledu nezáleží... Jinak kdyby mi někdo řekl, vyber si teď hned Etrex 30 nebo 62s, tak hned beru 62s, ikdyž se mi nelíbí ;)
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#8 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 18:09

Můžete někdo potvrdit co máte etrexe 30, že má 3osý kompas? kromě těch jedněch stránek to nikde nepíšou. A 30scx se sifrem je fajn, ale už se neprodává :( čili ta je pass. A nic dotykáč nechci, proto se ptám na etrex 30 nebo 62s...
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 18:16

Fakt to nikde nepisi? Ja se podival primo na garmin.com, a tam u nej ctu: "eTrex 30 adds a built-in 3-axis tilt-compensated electronic compass, which shows your heading even when you’re standing still, without holding it level."

Kazdopadne ti, jakozto majitel tricitky, mohu potvrdit, ze jej ma!

Dokonce ti mohu i rict, ze ackoliv na garmin.com tvrdi, ze nema prohlizec obrazku, tak ze ve skutecnosti tam je.
  • 0

#10 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 18:19

to seeker87: Tak není nic lehčího, než se podívat na stránky výrobce, kde to máš černé na bílém:
Electronic compass: yes (tilt-compensated, 3-axis)
Takže eTrex 30 má 3D kompas;)
https://buy.garmin.c...D=145&pID=87774

edit: tak HaLuMa mě už s odpovědí předběhl
  • 0

#11 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 18:26

Díky, díval jsem se na garmin.cz a tam to nepíšou, garmin.com mě nenapadl, díky. Haluma: a spokojenost?
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 18:42

Spokojenost? Pokud se ptas konkretne na kompas, tak ja teda jeste nezazil kompas, ktery by nestal za starou backoru. Asi jsem Ironman. ;) V GPSce si nastesti muzes nastavit hranicni rychlost pohybu, pri ktere se prepina ze smeru z GPS na smer z kompasu, takze si kompas zapinam az kdyz prakticky stojim, takze mi to nevadi, protoze kdyz uz se u kesky zastavim, tak necucim na sipku, ale kolem sebe. S celou GPSkou jsem spokojeny. Snesla by mnohem rychlejsi procesor, coz je jeji asi jedina slabina. Jenze za ty male penize nemuzes mit vsechno. Funkcne to umi opravdu hodne, takze na necem se ty penize usetrit musely.
  • 0

#13 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 18:50

Kompas je jasný, pokud to jde nastavit, tak je to super. Ale myslel jsem celkově, co se týče toho jak je přesná třeba v lese a tak a taky jestli je ten glonass použitelný? Teď mám etrex Cx a tam ten signál není nic moc, tak předpokládám, že u etrexu30 by to mělo být znatelně lepší...
  • 0

#14 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 19:16

lukabike.com napsal/a:
Jen mala vsuvka. Mam 60csx s SifRem, kamarad ma Oregona 450 a pri dohledavani jedne kese hledal on s tim Oregonem od 25 metru jinde nez ja. Kes jsem nakonec nasel ja :)

Nojo, a měl teda na displeji menší počet družic nebo aspoň znatelně menší obdélníčky... slabší signál? (při porovnání na stejném místě)
  • 0

#15 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 19:17

No tak já, jakožto majitel etrexu ti můžu říct, že ve městě je GLONASS k nezaplacení. Opravdu kešky ve městě - tam je přesnost v řádech jednoho metru... V lese se mi zdá, že Etrexa docela lítá (často musím GLONASS vypínat a zároveň i WAAS - pak je to lepší) ale i v lese se s tím dá hledat...
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 19:21

Tak oproti Cx je velky kvalitativni skok uz eTrex HCx. S tricitkou jsem jeste nezazil, ze by mela problem se signalem. Glonass dobre doplnuje mnozstvi satelitu na obloze, takze jich je nejak vzdy k dispozici dostatecny pocet pro dobry vypocet polohy. V praxi ze spolecnych vyletu sleduji, ze jsem s polohou na tom nejak vzdy lepe, nez ve skupine pritomna 60csx, i kdyz se pysni velkou helix antenou. Pro pochopeni priklad - Tam, kde on vyuziva dobre anteny, aby chytil i slaby signal a mel alespon treba pet satelitu, ja jich chytam 10, a je mi tak jedno, ze pet z nich ma mizerny signal. Az jednou udelaji nastupce te 62, a bude umet taky Glonass, tak to bude teprve mazec! ;)
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 19:26

Popina napsal/a:
V lese se mi zdá, že Etrexa docela lítá (často musím GLONASS vypínat a zároveň i WAAS - pak je to lepší) ale i v lese se s tím dá hledat...


U tech novych etrexu je kazdopadne nutnost pouzivat firmware 2.70 a vys, protoze tam je opraven problem s aktualizaci polohy pri malych rychlostech pohybu.

Od te doby jsem nikdy nemel pocit, ze bych na tom byl hur nez v nasem tymu pritomna vista HCx.
  • 0

#18 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 19:34

Díky za postřehy, takže půjdu do etrexu30 proti Cx to bude dělo a zas snad pár let vydrží :)
  • 0

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 19:45

HaLuMa napsal/a:
V praxi ze spolecnych vyletu sleduji, ze jsem s polohou na tom nejak vzdy lepe, nez ve skupine pritomna 60csx, i kdyz se pysni velkou helix antenou.

Pro pochopeni priklad - Tam, kde on vyuziva dobre anteny, aby chytil i slaby signal a mel alespon treba pet satelitu, ja jich chytam 10, a je mi tak jedno, ze pet z nich ma mizerny signal.

No a tenhle příklad mně právě hlava vůbec nebere... opravdu jste to nějak kvantizovatelně porovnávali nebo už to prostě je taková urban legend?
Nečekám, že mi tu někdo ty gpsky rozebere, vykuchá antény a změří zisk, ale aspoň nějaké názorné porovnání bárečků na displeji ve stejném místě a čase, nejlépe opakované...
Jak se dá úplně rozdílná konstrukce antény porovnat jenom na základě jakési domnělé velikosti. Ona nakonec ta patch anténa v etrexech není ani zas tak malá.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 20:03

Urban legend je spis to, ze ta ohromna antena je k necemu dobra, ne? osobne si myslim, ze pri dnesnich citlivostech cipsetu je to burt. Nicmene o tom cely muj prispevek nebyl!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama