Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPSmap 62S nebo eTrex 30?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#21 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 20:17

HaLuMa napsal/a:
Urban legend je spis to, ze ta ohromna antena je k necemu dobra, ne? osobne si myslim, ze pri dnesnich citlivostech cipsetu je to burt. Nicmene o tom cely muj prispevek nebyl!

Jojo, to já samozřejmě vím, vlastně jsem psal o pár příspěvků víše něco podobného.
Akorát se tady argument s tou anténou objevuje nějak čím dál častěji a mně by zajímalo, jestli se vůbec opírá o realitu.
  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 20:30

Tu antenu tam zamotal hlavne pro lepsi pochopeni cele zalezitosti s poctem satelitu. Tvrdit, ze ten helix je urcite lepsi, nebylo mym cilem. To jsem vazne nikdy nezkoumal, uz jen proto, ze nemam pocit, ze by mi citlivost chybela.
  • 0

#23 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 20:59

Když jsem to srovnával s Garmin Oregon 550, tak ten měl daleko lepší signál v lese, než Etrex (samozřejmě patchuji poctivě)
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#24 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 21:11

lukabike.com napsal/a:
Jen mala vsuvka. Mam 60csx s SifRem, kamarad ma Oregona 450 a pri dohledavani jedne kese hledal on s tim Oregonem od 25 metru jinde nez ja. Kes jsem nakonec nasel ja :)

Můžu potvrdit, ale naopak. Myslím, že vypovídací hodnota těchto "porovnávání" je nula nula nic..

Mimochodem - asi budu za exota - ale kompas jsem použila dohromady tak 5x (u keší typu: ujděte 130 metrů v azimutu 120° a tam hledejte krabičku).
  • 0

#25 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 21:16

Já teda kompas zapínám vždycky poblíž keše, jde mi podle něj se rychleji zorientovat k bodu.
  • 0
eTrex Vista HCx, Google Nexus S

Pokud znáte problém v OSM mapách (chybí název ulice, celá ulice, jednosměrka apod.) - dejte mi vědět přes SZ, doplním, opravím...

Geocaching je pro nás zábava, pěkný cíl výletu, žádná honička za body...

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 21:29

l_ucie napsal/a:
Mimochodem - asi budu za exota - ale kompas jsem použila dohromady tak 5x (u keší typu: ujděte 130 metrů v azimutu 120° a tam hledejte krabičku).


To za exota trochu jsi, ale z jineho duvodu. :) K tomuhle se pouziva funkce 'projekce bodu', a ne kompas. Tim si vyrobis trasovy bod, ktery je od tebe v te vzdalenosti a azimutu, a pak se na takto vyrobeny trasovy bod standardne navigujes.
  • 0

#27 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 21:48

[quote]HaLuMa napsal/a:
[quote]To za exota trochu jsi, ale z jineho duvodu. :) K tomuhle se pouziva funkce 'projekce bodu', a ne kompas. Tim si vyrobis trasovy bod, ktery je od tebe v te vzdalenosti a azimutu, a pak se na takto vyrobeny trasovy bod standardne navigujes.[/quote]
Tato funkce ovšem přišla až časem s novým sw, nemýlím-li se? Nyní ji samozřejmě používám..
  • 0

#28 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 21:57

[quote]l_ucie napsal/a:
[quote]HaLuMa napsal/a:
[quote]To za exota trochu jsi, ale z jineho duvodu. :) K tomuhle se pouziva funkce 'projekce bodu', a ne kompas. Tim si vyrobis trasovy bod, ktery je od tebe v te vzdalenosti a azimutu, a pak se na takto vyrobeny trasovy bod standardne navigujes.[/quote]
Tato funkce ovšem přišla až časem s novým sw, nemýlím-li se? Nyní ji samozřejmě používám..[/quote]

Já tedy nevím, ale tuhle funkci má snad každá GPSka, ne ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 21:58

No, tuto funkci jsem mel uz na starem cernobilem legendu. Ale u nejake Garmini GPSky (uz si fakt nepamatuji, jestli u Oregonu ci u Colorada) skutecne usudili, ze takovou vec u spickove GPSky nepotrebujes, a dodali ji az pozdeji. Kazdopadne ty lowendove eTrexy ji mely vzdycky.
  • 0

#30 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 22:03

kolombo napsal/a:
Já tedy nevím, ale tuhle funkci má snad každá GPSka, ne ?

Pokud si pamatuju dobře, tak O300 ji dostal až časem a z výroby to tam rozhodně nebylo..
  • 0

#31 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2012 - 23:23

Jojo, je to tak, byl to první Oregon. Když si lidi začali dodělávat průměrování samodoma pomcí WhereIGo, tak konečně u Garminu přišli na to, že to teda nebyla úplně zbytečná funkce a dodělali ji i oficiálně.:D
  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 7:43

Pamatuji si dobre, ze tam chybelo i prumerovani souradnic?
  • 0

#33 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 9:08

alkes napsal/a:
Jojo, je to tak, byl to první Oregon.

Díky - takže žádný exot :-D :-D
  • 0

#34 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 9:25

HaLuMa

Pamatujes,vlastne tam chybelo prave to prumerovani a ja jsem to vcera dobre pomotal. S tou projekci si az tak jisty nejsem.Sorry.
Asi radej zpet k tematu...
  • 0

#35 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 10:22

tak teď mám nabídku 62s za 6.tis, ale starší, ale je jak nový nebo etrex30 za 6.tis. funglovku, asi půjdu do etrexe30, nový je nový a třeba ten glonass k něčemu bude :D
  • 0

#36 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 10:47

jinak jen tak mimo, můj starý etrex Cx průměrování taky nemá, nebo jsem ho nenašel :D
  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 13:57

Tak az si budes priste v tom eTrexu Cx rucne ukladat nejaky trasovy bod, tak vyzkousej to tlacitko "Prum.", co mas na displeji hned vedle tlacitek "Mapa" a "OK". Vygooglil jsem si navod pro Legend/Vista Cx, a tam to je i s obrazky. ;) Ale asi bychom se meli vazne vratit k tematu.
  • 0

#38 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 14:27

HaLuMa napsal/a:
Tak az si budes priste v tom eTrexu Cx rucne ukladat nejaky trasovy bod, tak vyzkousej to tlacitko "Prum.", co mas na displeji hned vedle tlacitek "Mapa" a "OK". Vygooglil jsem si navod pro Legend/Vista Cx, a tam to je i s obrazky. ;)

Ale asi bychom se meli vazne vratit k tematu.


Ajoooo máš pravdu, nedošlo mi to, je to tam pravda.
  • 0

#39 seeker87

seeker87

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 14:29

Btw. nakonec jsem se rozhodnul pro etrexe30 a už je doma :) aktualizoval jsem firmware na 2.80 a češtinu, teďka si hraju s natavováním a budu zkoušet a zkoušet, tak se uvidí časem jaký ve skutečnosti je :)
  • 0

#40 ZZ

ZZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2012 - 14:41

HaLuMa napsal/a:
V GPSce si nastesti muzes nastavit hranicni rychlost pohybu, pri ktere se prepina ze smeru z GPS na smer z kompasu, takze si kompas zapinam az kdyz prakticky stojim,


U eTrexu to jde někde nastavit? Tuhle volbu jsem zatím viděl jen u GPSMap 60...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama