Přejít na obsah


Fotka

Offline fotohinty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 15:50

Ahoj, muzete mi nekdo poradit, jak dostanu fotohinty do "chytryho" telefonu pro pristup offline, nejlepe hromadne. Pouzivam Locus. Predem diky.
  • 0

#2 Primitif

Primitif

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 16:11

Ahoj, zkus aplikaci c:geo, v nastavení je možnost "Ulož obrázky z logů". Ukládá to i spoilery. Navíc c:geo spolupracuje s Locusem. :)
  • 0

#3 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2012 - 22:58

Zkousela jsem Locus - addon GeoGet Database, ale pri spusteni jenom problikne Loading a nic se nestane. Vratim se zpatky do mapy.
  • 0

#4 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 5:47

LadyBird napsal/a:
Zkousela jsem Locus - addon GeoGet Database, ale pri spusteni jenom problikne Loading a nic se nestane. Vratim se zpatky do mapy.

Nepíšeš, zda používáš GeoGet a zda máš nahranou databázi (z GeoGetu) do mobilu. Pokud ne, ten plugin nemá co načíst.
  • 0

#5 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 6:31

Pokud používáš Geoget, pomocí doplňku Spoiler nahraješ fotky do příloh jednotlivých keší (musíš si ho správně nastavit). Pak vezmeš podadresář Attach z geogetu, nahraješ na kartu v mobilu (stejně jako tam nahraješ celou databazi geoget.db3), nastaviš cesty v tom addonu Locusu a mělo by fachat.
  • 0

#6 jira_k

jira_k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 6:33

asi trochu o něčem jiném ale není ta chytrost telefonu na škodu ? Mně se osvědčilo nacpat fotohinty na kartu do foťáku - jako bych si je vyfotil a analogicky bych je nacpal i do mobilu (já mám hloupý symbian). Ten foťák je ale na prohlížení fotek a jejich detailů dobře uzpůsoben.
  • 0

#7 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 8:22

jira_k napsal/a:
asi trochu o něčem jiném ale není ta chytrost telefonu na škodu ? Mně se osvědčilo nacpat fotohinty na kartu do foťáku - jako bych si je vyfotil a analogicky bych je nacpal i do mobilu (já mám hloupý symbian). Ten foťák je ale na prohlížení fotek a jejich detailů dobře uzpůsoben.

Stejně tak to může ručně nahrát na kartu v mobilu, funguje to stejně. Prohlížení fotografií v mobilu funguje také spolehlivě, dokonce některé mobily mají větší displej než foták a lepší program na prohlížení.
Pokud použije Geoget a patřičný plugin, zmíněný výše, nemusí to kopírovat a hledat "ručně"
  • 0

#8 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 19:05

Diky moc za rady. Castecne jsem rozchodila, ale jeste chybi zaver. Pomoci Geogetu a doplnku Spoiler jsem nahrala fotky do příloh jednotlivých keší . Potom jsem cely adresar Attach nahrala do mobilu. V doplnku jsem nastavila cestu k adresari Attach. Pokud vyberu kes v Locusu, zobrazi se mi na karte Informace ve spodni casti "Geoget files: Spoilers". Spoilers vypada jako link, ale po kliknuti se nic nezobrazi. Nekde delam botu, ale nemohu na to prijit :( Predem diky za radu.
  • 0

#9 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 19:17

Postup máš dobře, ale u mě to funguje. Nevím kde hledat ašíbku... Zkus se podívat do toho adresáře Attach na kartě v mobilu, zda tam jsou skutečně ty fotky, co tam mají být (resp. když tam je ten link, tak tam ten soubor je, ale jestli je to skutečně ta správná fotka). V GG v příloze ty fotky vidíš? V mobilu ti prohlížení fotek funguje (sice hloupá otázka, ale co kdyby)? A ještě nahrávala jsi to přes kabel nebo wifi (mobilní bezdrát občas tropí blbosti)?
  • 0

#10 LadyBird

LadyBird

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2012 - 20:36

Na karte v adresari mam fotky. V GG prilohy vidim. Fotky v mobilu v pohode vidim treba v Galerii. Nahravala jsem pres kabel. Jeste me napada, jesli neni problem v ceste. V konfiguraci pluginu Spoiler v GG jsem zmenila pouze STYLE = "ATTACH". Obrazky jsou v mobilu ulozene v adresari /sdcard/Locus/cache/import/attach/ v adresari attach je struktura napr. 3/GC35kg3/Spoilers/fotohint..jpg . V mobilu jsem v doplnku nastavila cestu k priloham /sdcard/Locus/cache/import/attach/ a vybrala jsem. Ludal prosim o kontrolu.
  • 0

#11 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2012 - 20:49

Pokousim se rozchodit totez. Kdyz kliknu na "Spoilers", da mi system na vyber otevreni prilohy v Acrobatu nebo vestavenem internetovem prohlizeci. Zadna galerie:( Takze se ve finale nic neotevre...
  • 0

#12 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2012 - 20:27

LadyBird napsal/a:
Na karte v adresari mam fotky. V GG prilohy vidim. Fotky v mobilu v pohode vidim treba v Galerii. Nahravala jsem pres kabel. Jeste me napada, jesli neni problem v ceste. V konfiguraci pluginu Spoiler v GG jsem zmenila pouze STYLE = "ATTACH". Obrazky jsou v mobilu ulozene v adresari /sdcard/Locus/cache/import/attach/ v adresari attach je struktura napr. 3/GC35kg3/Spoilers/fotohint..jpg . V mobilu jsem v doplnku nastavila cestu k priloham /sdcard/Locus/cache/import/attach/ a vybrala jsem. Ludal prosim o kontrolu.

Ahoj, tam je problém ten podadresář "Spoilers", ten tam nemá být, fotky mají být přímo v adresáři kešky (zde GC35KG3). V nastavení scriptu nastav SPOILER_SEPARATELY=1, pak by se měl ten podadresář vypustit.
  • 0

#13 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2012 - 5:20

Obrázky a náhledové mapy by se měly v Geogetu stahovat do vlastních databází s příponami *.imc a *.map, alespoň podle téhle diskuze: http://www.geocachin...ort=&rowstart=0

HaLuMa napsal/a:
Ne ta databaze na obrazky je samostatna databaze.

Pokud mas databazi geoget.db3, pak budes mit vedle jeste soubor geoget.imc, ve kterem budou ty obrazky. A jeste tam budes mit geoget.map, kde budou nahledove mapky.

Soubory *.imc a *.map muzes klidne kdykoliv smazat, pri potrebe se vygeneruji nove a data se proste znova stahnou. Slouzi to ciste a jen jako vyrovnavaci pamet!

Na druhou stranu se to da pouzit treba na to, ze si ty obrazky pro nejakou skupinu kesi v klidu stahnes, a pak spolecne s databazi preneses jinam, kde uz nechces, aby ti to vytezovalo internetove pripojeni. Napriklad u zmineneho a:drake urcite pribude podpora pro ten *.imc soubor, takze si pouhym prekopirovanim jednoho souboru navic preneses i hromady obrazku z listingu, ktere pak nebudes muset v terenu pres mobil stahovat.


To nejde nijak v Locusu využít?
  • 0

#14 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 06 červenec 2013 - 8:41

Hledám, hledám...jak rozchodit v Locus kompletní listing i s fotkami, tedy nejen fotohint? Používám Geoget. Zatím jsem nahodil do Locus gpx a tam sice vidím listing, ale bez fotek. Je potřeba dát celou databázi z GG do tabletu?
  • 0

#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2013 - 10:06

Databaze GG ti nepomuze - fotky v ni nejsou. Fotky uvidis pouze v pripade, ze si zapnes net a budes mit v tabletu kompletni listing. V GPXku nemusej bejt odkazy na fotky. Jinak receno: bez netu to nepujde, samotny GPX nemusi fungovat, ale pokud tam supnes databazi GG a zapnes net, tak se fotky nahrajou. Ale samotna DB ti bez netu bude k nicemu.
  • 0

#16 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 06 červenec 2013 - 13:57

Hmmm...spis jsem to myslel offline . :-)
  • 0

#17 Casanova

Casanova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2013 - 14:26

Aplikace od Groundspeaku umožnuje uložit keše včetně fotek pro offline použití. To platí i pro stahované PQ.
  • 0

#18 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 06 červenec 2013 - 14:33

Casanova napsal/a:
Aplikace od Groundspeaku umožnuje uložit keše včetně fotek pro offline použití. To platí i pro stahované PQ.


A jo, to je pravda, jenže Locus mi přijde takový lepší.
  • 0

#19 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2013 - 14:42

Pomocou exportu v MoZiGo vytvoreneho pre Locus mozes odoslat kompletne offline listingy - bud ako html alebo ako gpx subor. V Locuse mas potom kompletny listing kesiek aj s obrazkami... Ak si PM tak to iste dokazes aj cez program "MoZiLive". Video k tomuto exportu nemam ale ak by bol zaujem nie je problem ho vytvorit.
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#20 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2013 - 15:09

Ono to v Locusu nejak jde, aby mel i ty obrazky, ale ja to nepouzivam, takze nechci moc vic kecat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama