Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nové mapy Google?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 10:11

Zdá se mi to, nebo Google zase upravil mapy? Teď čumím jak puk, že mám najednou jinou mapu, a ono ne... :o
  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 10:46

No jo, můžu potvrdit. Kolem baráku nám najednou vede silnice, která v reálu vůbec neexistuje :)). Hlavně že tam pořád maj dva roky zbouraou čističku.
  • 1

#3 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 15:07

Taky jsem na to dneska koukal. Treba Broumovsky vybezek je jeden velk y les... A i par nesmyslnych "silnic" tu pribylo...
  • 0

#4 modroočko

modroočko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 17:12

To koukám, konečně už vede silnice i k nám :-) Po X letech začnu konečně jezdit domů po cestě, ne po prázdném šedivém prázdnu :-)
  • 0

#5 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 17:24

Tak tuhle aktualizaci map tedy pěkně... Podíval jsem se jenom na blízké okolí mého domava a mé kešky - z příjezdovky k soukromé garáži udělali cestu, z mostu pro auta udělali lávku pro pěsí a cesta, která je v půlce přerušená, je nakreslená jako průjezdná.
Ten největší gól je ale okolí mé kešky - most přes dálnici byl dřívě zavřený a pokud chtěl jet člověk do Pravčic, musel objet celý Hulín. Google však Pravčice odřízl úplně - z ulice Partyzánská směrem k mostu přes dálnici je normální cesta.... Viz http://coord.info/ma...,17.475411&z=16
  • 0

#6 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 17:38

Že by se opět potvrdilo, že každá změna je k horšímu? Když pominu nesmyslné německé názvy u nás, tak koho proboha napadlo, celou plochu CHKO vybarvit zeleně, bez ohledu na to, jestli je tam louka, pole, les či zahrádka kolem domu? Základní google mapu jsem používal pro první orientaci v daném území a teď se dozvím, že bydlím v pralese.
  • 0
Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching!

#7 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 18:01

Asi tak nějak...v okolí, kde se teď vyskytuji, sice přidali různé lesní stezky, značené maximálně tak v OSM, ale teď to vypadá jako klasická silnice II. třídy...
  • 0

#8 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 18:08

Dobrej paskvil. Kde asi udělali soudruzi z NDR chybu ;)
  • 0

#9 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 18:28

Draconium napsal/a:
Asi tak nějak...v okolí, kde se teď vyskytuji, sice přidali různé lesní stezky, značené maximálně tak v OSM, ale teď to vypadá jako klasická silnice II. třídy...

To je asi ten problém - snažili se přidat toho, co nejvíce a tak to dopadlo. Ještě jsem se na tu mapu mrkl ještě jednou a našel jsem asi 8 cest v mém okolí, které jsou poľňačky, po kterých se po dešti nedá jít ani pěšky, aby člověk nezapadl, a na Google mapách jsou vyznačeny jako silnice II. třídy.
Schválně jsem zkusil jejich službu !Nahlásit problém" - jsem zvědav kdy a jaká, popř. jestli vůbec bude, reakce...
  • 0

#10 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2012 - 19:06

Já jsem si, jako správný železničář, všiml u základní mapy dokonalého propracování kolejového obvodu železničních stanic. Nevím, k čemu to může někomu být, ale vypadá to zajímavě. :D
  • 0

#11 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2012 - 10:54

Podle Googlu tu mám Central park. By mě zajímalo, kde na to přišli :D http://coord.info/ma...2,14.40454&z=17 A značení polních cest je taky super. Do teď jsem googlí mapy používal na řízení, s tímhle to ale nepůjde.
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#12 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2012 - 8:27

Ten Central Park je super.

V Holicích nám nějak zkrátili název ulice Bratří Čapků.
http://goo.gl/maps/yUZj
  • 0

Garmin Etrex H + Samsung Galaxy Pocket
Osobní stránky
Rozšíření do prohlížeče Google Chrome a Opera Seek a Cache.


#13 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 17:12

No jo, Centrální park je sice i ve Frýdku-Místku, ale když to přiblížím, tak hned se to změní na Sady B. Smetany. :D
  • 0

#14 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 19:12

No to je výborný, polní cesty a lesní vypadají jako klasické silnice a navazují na ně, takže člověk nemůže už ani plánovat cestu autem podle google map, no jo. Mapy.cz to jistěj.
  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 20:21

Kolem Křemže je všechno zalesněné, jen ostrůvky kolem vesnic jsou bez lesa. Ve skutečnosti je celé údolí holé, lesy jsou až na úbočích. Ach jo, soudruzi z Ameriky udělali chybu.
  • 0

#16 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2012 - 22:15

hm tak to je sila, sice podle google maps nejezdim, ale ted jsou teda navic zcela nepouzitelne :o
  • 0

#17 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 10:59

mpik napsal/a:
Kolem Křemže je všechno zalesněné, jen ostrůvky kolem vesnic jsou bez lesa. Ve skutečnosti je celé údolí holé, lesy jsou až na úbočích. Ach jo, soudruzi z Ameriky udělali chybu.


Tahle tmavozelena neni les... ten je takovy svetlejsi, toto je CHKO nebo PR nebo PP, atd...
Je samozrejme znacne nesmyslne, ze ta zelena prekryje spoustu udaju pod tim...
  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2012 - 11:00

CHKO Blanský les. Jasně. Ale pak už není vidět nic jiného. Prostě generovali vrstvy ve špatném pořadí, nebo se špatnou průhledností.
  • 0

#19 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2012 - 8:22

Dnes ráno mi přišlo několik e-malů od Googlu. Všechny chyby, které jsem nahlásil, opravili. Sice pravda, občas takovým svérázným způsobem, který ne zcela přesně popisuje skutečnost, na druhou stranu tentokrát už k mýlce o sjízdnosti cesty dojít nemůže.
  • 0

#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 8:13

Stále se mi více líbí staré mapy od Google. Používal jsem je, než jsem si nedávno vymazal cookies bez problémů. Nyní i když na záložce "Pomoc" zde "Zpět na klasické mapy Google", dám zde "Preferovat klasické Mapy Google", ale stejně se mi při příštím spuštění map ukáže nová mapa. Nevíte, jak to opravit, aby se mi spouštěly staré mapy? Na druhém počítači se po této volbě normálně spouštějí :(


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama