Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Nové mapy Google?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 8:52

Hele, to je marny boj. Jednoho dne se proste Googl;e rozhodne, ze ty stare mapy uz nebudou, a basta. Mozna uz ten okamzik nastal... takze je lepsi rovnou zapomenout a zacit se smirovat s novym vzhledem. Nebo zacit pouzivat neco jineho.


  • 0

#22 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 12:03

Já často pracovně hledám něco na streetview. Potřebuju mít pokud možno dole klasickou mapu, abych viděl kde jsem, nahoře streetview. Přepnul jsem si zpět na klasické mapy a zatím mi to funguje.

A nedavno jsem si to přepínal znovu, takže to jde, jen se to otravně při prvním spuštění zeptá ještě jednou.

Proč staré? Jednak při potažení panáčka se mi zamodří všechny cesty, které projeli, takže vidím, jestli projeli i tudy, co potřebuju vidět.

Druhak můžu mít současně s tím zobrazenou klasickou mapu a vidím, kde jsem, i když virtuálně popojedu. Na nových mapách je ta mapička moc malá a nedá se zvětšit.

Tretjak - mám tam jakýsi plugin, který mi umožňuje odměřování. Na nových mapách není, je tam sice routování, ale mezi dvěma místy, kde není silnice, to hledá opravdu zajímavě a nepoužitelně.

A co mi vadí? Když odzoomuju, vrací se to do klasické mapy. To je někdy k naštvání.

Uvidíme, jak dlouho ještě bude starý design fungovat.

Na nové Mapy.cz jsem si zvykl dost rychle a vyhovují mi, jen mi vadí, že Ptačí pohled skáče tam kde jsem začal. Např. najdu Milevsko, najede mi to na náměstí, odjedu na kraj, dám Ptačí pohled a jsem zase na náměstí. Vím jak se tomu vyhnout, ale chytím se na to skoro pokaždé.


  • 0

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 12:08

Ale určitě se dá nějak použít Streetview přes jejich API i v jiných mapách. Šlo to v Poznejmisto, jde to na www.katastr2.cz Neudělal už někdo skript pro opici, aby se dalo Streetview použít na mapách od Seznamu? Ta jejich Panorama se jim opravdu nepovedla.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 09 únor 2015 - 12:08

  • 0

#24 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2015 - 17:22

Zase já osobně mám rád, když kolečkem vyjedu ve starých mapách ze streetview do mapy :-). To je právě jedna z věcí, které mi vadí v nových mapách:-)

Ty další věci mpik vyjmenovává. Krom toho nové jsou dost pomalé a prostě staré mi vyhovují daleko více...


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama