Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak se bránit proti neoprávněnému smazání logu ownerem?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
240 odpovědí na toto téma

#21 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:06

Spravne, a vubec, radeji se nepodepisuj ani tak, jak dosud, co kdyz si nekdo zaregistruje nick napr. 21.7.2011 13:40, jeste by pak byl zapsany v kesi, na ktere nebyl :D
  • 0

Nejsem PM a jsem na to hrdý!

#22 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:09

Lanc napsal/a:
wiki

Neoprávněný log, který můžete (a také byste jako vlastníci měli) smazat, je takový, který nesplňuje podmínky pro zapsání návštěvy cache:
U všech typů fyzických keší není autor logu zapsán v logbooku

Autor logu se poznavá podle nicku, pokud jsi všude logoval jen tím stylem že jsi napsal par čísel, tak asi o bodíky brzo přijdeš :)


Ja bych to pojal formou eventu ,,Owneri vsech shamanem odlovenych kesi, spojte se" Attend muze logovat jen ten, kdo smaze shamanovi log :D
  • 0

Nejsem PM a jsem na to hrdý!

#23 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:10

Šamane, to je všechno i o nějaké etice, o které se předpokládá, že ji kačeři nepřekračují - co by potom z té hry měli, no ne? A taky se předpokládá, že datum a čas nálezu v papírovém logbooku NENÍ podpis. Groundspeak umožňuje změnu přezdívky, což považuju za nedokonalost, protože tahle možnost nebyla podle mě promyšlená do důsledku a nepočítalo se, že se najde nějaký český "vyčůránek", který místo toho, aby do profilu uvedl, že měl dříve ten a ten nick (ne účet samotný), tak radši do papírových logbooků neuvádí raději nick žádný. Mimochodem proč sis změnil přezdívku? Jestli se nemáš za co stydět, tak by stačilo to do profilu uvést a pak by mohly být logy s dřívějším nickem uznány, ne? Ale asi je zbytečný popisovat nepsaná pravidla někomu, kdo není schopnej rozlišit, co je fér a co ne...
  • 0

#24 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:11

Lanc napsal/a:
wiki

Neoprávněný log, který můžete (a také byste jako vlastníci měli) smazat, je takový, který nesplňuje podmínky pro zapsání návštěvy cache:
U všech typů fyzických keší není autor logu zapsán v logbooku

Autor logu se poznavá podle nicku, pokud jsi všude logoval jen tím stylem že jsi napsal par čísel, tak asi o bodíky brzo přijdeš :)

Ale autor logu tam je přece zapsán, třeba jen tím datem a časem nálezu. Wiki nepíše nic o tom, že by tam musel být napsán NICK, to sis až ty mylně domyslel. Nick se může kdykoliv změnit na jiný, dokonce mohu zcela legálně logovat každou jednotlivou kešku pod jiným NICKem i když to je stále stejný účet. Psaní NICKu je tedy víceméně zbytečné a dobrovolné.
  • 0

#25 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:14

shaman3 napsal/a:

Lanc napsal/a:
wiki

Neoprávněný log, který můžete (a také byste jako vlastníci měli) smazat, je takový, který nesplňuje podmínky pro zapsání návštěvy cache:
U všech typů fyzických keší není autor logu zapsán v logbooku

Autor logu se poznavá podle nicku, pokud jsi všude logoval jen tím stylem že jsi napsal par čísel, tak asi o bodíky brzo přijdeš :)

Ale autor logu tam je přece zapsán, třeba jen tím datem a časem nálezu. Wiki nepíše nic o tom, že by tam musel být napsán NICK, to sis až ty mylně domyslel. Nick se může kdykoliv změnit na jiný, dokonce mohu zcela legálně logovat každou jednotlivou kešku pod jiným NICKem i když to je stále stejný účet. Psaní NICKu je tedy víceméně zbytečné a dobrovolné.


Jistě, proč rovnou nelogujeme kazdou kes pod nickem, ktery nas v danou chvili napadne...premyslis ty nekdy o tom, co tu pises? :o
  • 0

Nejsem PM a jsem na to hrdý!

#26 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:14

Á sportovec zase předvádí jak je chytrej a že má pravdu.

Co takhle: http://support.groun...g=kb.page&id=67

3.6. Log Book Etiquette

When you find a geocache, write the date of the visit, your username and the experience you had into the log book.


  • 0

#27 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:19

To ale nejsou závazná pravidla. To je jen rada, doporučení, informace o některých možnostech.
  • 0

#28 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:19

shaman3 napsal/a:
Jak se dá účinně bránit proti případnému neoprávněnému smazání logu ownerem keše?

Navštiv nějaký event, tam ti to vysvětlí.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#29 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:20

shaman3 napsal/a:
To ale nejsou závazná pravidla. To je jen rada, doporučení, informace o některých možnostech.


Tak mi ukaž chytráku, kde je napsáno, že v papírovém logbooku nemusí být podpis.
  • 0

#30 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:21

shaman3 napsal/a:
To ale nejsou závazná pravidla. To je jen rada, doporučení, informace o některých možnostech.


Vykaslete se na nej, on si vzdy najde nejakou "inteligentni" odpoved, kterou bude obhajovat svou pravdu. Shaman by mel dostat zamek na veskere jeho prispevky na tomto foru.
Howght
  • 0

Nejsem PM a jsem na to hrdý!

#31 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:23

Bránil bych se střelnou zbraní.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#32 woddyoo

woddyoo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:25

honny napsal/a:
Bránil bych se střelnou zbraní.


To je slovo do pranice :D
  • 0

#33 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:25

tomy.22 napsal/a:

shaman3 napsal/a:
To ale nejsou závazná pravidla. To je jen rada, doporučení, informace o některých možnostech.


Tak mi ukaž chytráku, kde je napsáno, že v papírovém logbooku nemusí být podpis.

Stejně tak bych se tě mohl dotázat, abys mi ukázal, kde je napsáno, že v papírovém logbooku nemusí být jméno a příjmení, datum narození, rodné číslo, telefonní spojení, trvalé bydliště, ...
  • 0

#34 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:27

Ale autor logu tam je přece zapsán, třeba jen tím datem a časem nálezu. Wiki nepíše nic o tom, že by tam musel být napsán NICK, to sis až ty mylně domyslel. Nick se může kdykoliv změnit na jiný, dokonce mohu zcela legálně logovat každou jednotlivou kešku pod jiným NICKem i když to je stále stejný účet. Psaní NICKu je tedy víceméně zbytečné a dobrovolné.

Tak takovyho jetela jsem fakt jeste nepotkal.
To ze se zapisujes do logbooku nejakym zpusobem ve kterem neni tvuj nick na gc.com je tvuj problem, logbook musi korespondovat s temi nicky co loguji na netu. Pokud je tvuj nick na netu ale v logbooku je jen nejaka patlanina cisel, tak mas proste peska
A k te zmene nicku co te tak trapi, pokud si zmenis na gc.com nick tak musis ownery tebou drive (pred zmenou nicku) nalezenych kesi pod jinym nickem obeslat s zadosti aby ti povolili log na netu nechat
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#35 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:27

honny napsal/a:
Bránil bych se střelnou zbraní.

No to pozor! Když dostal Hanzlík s Vášáryovou rozkaz vylézt na komín, víme, jak to dopadlo. Na prostoduché nesmíš používat komplikované nadsázky. :D :D
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#36 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:30

Lanc napsal/a:
Tak takovyho jetela jsem fakt jeste nepotkal.
To ze se zapisujes do logbooku nejakym zpusobem ve kterem neni tvuj nick na gc.com je tvuj problem, logbook musi korespondovat s temi nicky co loguji na netu. Pokud je tvuj nick na netu ale v logbooku je jen nejaka patlanina cisel, tak mas proste peska
A k te zmene nicku co te tak trapi, pokud si zmenis na gc.com nick tak musis ownery tebou drive (pred zmenou nicku) nalezenych kesi pod jinym nickem obeslat s zadosti aby ti povolili log na netu nechat

Tak já samozřejmě také uvádím do logbooku svůj NICK "shaman3", ale považuji to pouze za dobrovolný doplněk a ne za podpis. Podpis je dle mě cokoliv, co do logbooku napíšeš vlastní rukou, třeba i křížek. NICK přece můžu kdykoliv zcela legálně změnit, má mě to pak ochudit o dosavadní nálezy? Žádná povinnost obesílat ownery po změně NICKu a žádat je o povolení k ponechání logu, určitě není.
  • 0

#37 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:31

shaman3 napsal/a:

tomy.22 napsal/a:

shaman3 napsal/a:
To ale nejsou závazná pravidla. To je jen rada, doporučení, informace o některých možnostech.


Tak mi ukaž chytráku, kde je napsáno, že v papírovém logbooku nemusí být podpis.

Stejně tak bych se tě mohl dotázat, abys mi ukázal, kde je napsáno, že v papírovém logbooku nemusí být jméno a příjmení, datum narození, rodné číslo, telefonní spojení, trvalé bydliště, ...


Ne, já ti nic ukazovat nemusím. Ty se třeseš aby ti nebyly smazány logy, které nejsou podepsány. Pravděpodobně si si nejsi jistej a tak tady plácáš jednu blbost za druhou a nechceš nikoho nechat na pochybách, že jen ty máš pravdu.

Prober se už konečně, takhle ti tvé ego opravdu nenaroste.
  • 0

#38 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:31

Opravdu neexistuje možnost dát si některá témata nebo nicky na ignore list?
  • 0

#39 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:32

shaman3 napsal/a:

Draconium napsal/a:
Jistě, proč rovnou nelogujeme kazdou kes pod nickem, ktery nas v danou chvili napadne...premyslis ty nekdy o tom, co tu pises? :o

Tak já samozřejmě také uvádím do logbooku svůj NICK "shaman3", ale považuji to pouze za dobrovolný doplněk a ne za podpis. Podpis je dle mě cokoliv, co do logbooku napíšeš vlastní rukou, třeba i křížek. NICK přece můžu kdykoliv zcela legálně změnit, má mě to pak ochudit o dosavadní nálezy?


A proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? :D

Tvoje motto spíš zní naopak: "Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě." :D
  • 0

#40 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:33

Pokud mas ve fyzickem LB napsano krome te tve patlanice i shaman3, nevim, co tu vlastne resis...
  • 0

Nejsem PM a jsem na to hrdý!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama