Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak se bránit proti neoprávněnému smazání logu ownerem?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
240 odpovědí na toto téma

#61 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:57

barbus61 napsal/a:
Od zari 2010 jsem odlovil kese, ktere jsem z ruznych duvodu nelogoval na internetu. Do logbooku v kesi jsem vzdy napsal jen datum a cas nalezu. A ted se dovidam, ze nejaky shaman3 si moje logy privlastnil.

To máš tedy smůlu, jak praví jedno staré dobré české přísloví: "Kdo dřív přijde, ten dřív bere." ;)
  • 0

#62 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 21:58

Lanc napsal/a:
nezamykat, potrebuju po ranu nejake vesele cteni na probuzeni :D


Také se vždy těším a tentokráte to je opravdu hooodně veselé (čti, směji se nahlas):D:D:D:D
  • 0

#63 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:00

shaman3 napsal/a:

barbus61 napsal/a:
Od zari 2010 jsem odlovil kese, ktere jsem z ruznych duvodu nelogoval na internetu. Do logbooku v kesi jsem vzdy napsal jen datum a cas nalezu. A ted se dovidam, ze nejaky shaman3 si moje logy privlastnil.

To máš tedy smůlu, jak praví jedno staré dobré české přísloví: "Kdo dřív přijde, ten dřív bere." ;)


A je to jasne :D

Sedmitecce: vetsinu jeho nazoru bez smichu prejit nelze :D
  • 0

Nejsem PM a jsem na to hrdý!

#64 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:01

clexpert napsal/a:
Proč by ti měl owner keše mazat log? Pokud jsi opravdu v papírovém logbooku, tak ho smazat nesmí. Kdyby logbook zahodil nebo z něj vytrhal nějaké listy, tak je to čuňárna. Ale to koneckonců může udělat kdokoliv. Nicméně asi by se pak ten kačer naštval a jeho keš mu zničil. Takže to asi ownerovi za to nestojí.

Jinak my většinou (až na nějaké výjimky) všude všechno fotíme (i logbooky). Něco se vždycky najde - fotky, videa, kamarádi na společném odlovu...

Děkuji, konečně jeden normální příspěvek s normálním názorem na problém. Už jsem myslel, že tu není nikdo normální. :P

Ale ještě nebyla zodpovězena technická stránka dotazu. Jak se účinně bránit proti takovému zlému ownerovi?
  • 0

#65 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:01

tak jsem se po třech týdnech vrátil z cest a koukám, že tenhle troll hlady nezemře. ach jo.
  • 0

#66 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:03

barbus61 napsal/a:
Od zari 2010 jsem odlovil kese, ktere jsem z ruznych duvodu nelogoval na internetu. Do logbooku v kesi jsem vzdy napsal jen datum a cas nalezu. A ted se dovidam, ze nejaky shaman3 si moje logy privlastnil.


Tak to se povedlo. :D

Tak jo, nebudem psát nicky, jen časy a datumy a každý si to pak bude přivlastňovat, jak bude chtít. :D
  • 0

#67 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:04

shaman3 napsal/a:

barbus61 napsal/a:
Od zari 2010 jsem odlovil kese, ktere jsem z ruznych duvodu nelogoval na internetu. Do logbooku v kesi jsem vzdy napsal jen datum a cas nalezu. A ted se dovidam, ze nejaky shaman3 si moje logy privlastnil.

To máš tedy smůlu, jak praví jedno staré dobré české přísloví: "Kdo dřív přijde, ten dřív bere." ;)

Ono to je jedno, ja to zitra zaloguju dodatecne.Teda vlastne zitra ne. Pres tyden to jeste jednou objedu, dopisu tam Nick a az potom to zaloguju. :)
  • 0

#68 DejfR

DejfR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:06

shaman3 napsal/a:

clexpert napsal/a:
Proč by ti měl owner keše mazat log? Pokud jsi opravdu v papírovém logbooku, tak ho smazat nesmí. Kdyby logbook zahodil nebo z něj vytrhal nějaké listy, tak je to čuňárna. Ale to koneckonců může udělat kdokoliv. Nicméně asi by se pak ten kačer naštval a jeho keš mu zničil. Takže to asi ownerovi za to nestojí.

Jinak my většinou (až na nějaké výjimky) všude všechno fotíme (i logbooky). Něco se vždycky najde - fotky, videa, kamarádi na společném odlovu...

Děkuji, konečně jeden normální příspěvek s normálním názorem na problém. Už jsem myslel, že tu není nikdo normální. :P

Ale ještě nebyla zodpovězena technická stránka dotazu. Jak se účinně bránit proti takovému zlému ownerovi?


Chovat se normálně - nedělat problémy, zlosti a největšího chytráka na světě - a uvidíš, že taková a ostatní blbosti nebudeš moct řešit. :D
  • 0

#69 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:06

Já se chovám normálně, pouze odmítám zbytečně děkovat ownerům. To ale není povinné a nemůžou si to vynucovat mazáním logů.

barbus61 napsal/a:

shaman3 napsal/a:

barbus61 napsal/a:
Od zari 2010 jsem odlovil kese, ktere jsem z ruznych duvodu nelogoval na internetu. Do logbooku v kesi jsem vzdy napsal jen datum a cas nalezu. A ted se dovidam, ze nejaky shaman3 si moje logy privlastnil.

To máš tedy smůlu, jak praví jedno staré dobré české přísloví: "Kdo dřív přijde, ten dřív bere." ;)

Ono to je jedno, ja to zitra zaloguju dodatecne.Teda vlastne zitra ne. Pres tyden to jeste jednou objedu, dopisu tam Nick a az potom to zaloguju. :)

Jenže budeš až druhej. :-) Ale klidně loguj. Já už raději všechny své logy fotím.
  • 0

#70 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:10

Hlavne si je nezapomen potom i vytisknout a muzes si s nima treba......
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#71 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:10

shaman3 napsal/a:
Ale ještě nebyla zodpovězena technická stránka dotazu. Jak se účinně bránit proti takovému zlému ownerovi?


Ano, bránit se můžeš velmi snadno. Pokud jsi opravdu zapsán v papírovém logbooku a owner ti smaže log na internetu, tak jednoduše napíšeš tuto informaci jeho reviewerovi, on ten log tvůj obnoví a ownerovi udělá bububu.
  • 0

#72 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:12

Jenže budeš až druhej. :-) Ale klidně loguj. Já už raději všechny své logy fotím.[/quote] Takovejch fotek ti udelam 1000. Ale v logbooku bude datum a cas s mym Nickem. A to je rozhodujici.
  • 0

#73 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:15

Jestli máš shamane ostatní fotky podobné téhle, tak je ani neposílej. :D

http://www.geocachin...0c-2159fdbdd564

Vložený obrázek
  • 0

#74 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:15

clexpert napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Ale ještě nebyla zodpovězena technická stránka dotazu. Jak se účinně bránit proti takovému zlému ownerovi?


Ano, bránit se můžeš velmi snadno. Pokud jsi opravdu zapsán v papírovém logbooku a owner ti smaže log na internetu, tak jednoduše napíšeš tuto informaci jeho reviewerovi, on ten log tvůj obnoví a ownerovi udělá bububu.


Aha, díky, takže reviewer může i obnovovat smazané logy v keších? Jak zjistím toho správného reviewera téhle kešky?
http://www.geocachin...b6-4e4cd9f2fadb

Je to ten, co ji publikoval?
http://www.geocachin...76-8a6e680c5d61
  • 0

#75 kytrox

kytrox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:16

Logický je, že normální Duck, se zaloguje normalně. Pokud se zaloguje např. Hebrejsky, nebo Tazmansky je podle mě jedno, ale podpis by měl byt stejný Nick, jaký používá Duck na GC.com. Nějaký vymejšlení tzv .a např. 5 logu v různých LB a 5 jiných Nicku od stejného Kačera je kravina. Pokud by mě někdo požádal o log, který je nějak komplikovaný, tak bych chtěl po něm nějaké info v blízkosti Cache,nebo pokud by neměl,jak a čím se zalogovat tak foto krabky vyfocenou bokem než je místo uložení. Ja loguji výhrdně mimo umístění. Nejlepe v autě. Pro uznání logu, je podle mě na domluvě, ale pokud má Owner nějaké výhrady, tak to chápu. Je to jeho Cache, ale vocamcať pocamcať. Já osobně jsem rád, za každý log na mé Cache. Každý Kačer je jiný a je už jen na něm zda se mu krabka líbyla nebo ne. Znám pár Kačeru co haní Cache druhých, necht jim je to dopřáno, když je to baví, ale keci typu, že moje Keška je moc nízko u země a že se Kačer musel ohnout, mě fakt rozesmála a dojala :-D . Co teprve keše na stromech, nebo pod vodou. To jsem trošku odbočil, taková moje historka z natáčení se kterou sem setkal na muj ucet. Budiž jim dopřáno několik Kešek v urovni očí a rychle přibývajících bodíku, za rychlí odlov.
  • 0

#76 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:18

shaman3 napsal/a:

clexpert napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Ale ještě nebyla zodpovězena technická stránka dotazu. Jak se účinně bránit proti takovému zlému ownerovi?


Ano, bránit se můžeš velmi snadno. Pokud jsi opravdu zapsán v papírovém logbooku a owner ti smaže log na internetu, tak jednoduše napíšeš tuto informaci jeho reviewerovi, on ten log tvůj obnoví a ownerovi udělá bububu.


Aha, díky, takže reviewer může i obnovovat smazané logy v keších? Jak zjistím toho správného reviewera téhle kešky?
http://www.geocachin...b6-4e4cd9f2fadb


musis mailem pres Groundspeak. Napis jim, oc se jedna a oni se podoivaj do registru a poslou ti kontakt na RW. B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#77 J.S.Jasanek

J.S.Jasanek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:21

... jejda, tak to mám asi problém ... do logbooku se sice podepisuju, ale jen JASÁNEK - to J.S. nějak vynechávám ... budu tedy také smazán ??? :) ...

PS1. ... jinak pěkná pře o ničem ;) ...

PS2. ...Neoprávněný log, který můžete (a také byste jako vlastníci měli) smazat, je takový, který nesplňuje podmínky pro zapsání návštěvy cache:
U všech typů fyzických keší není autor logu zapsán v logbooku svým uživatelským jménem, které používá na gc.com - tedy nick. To je jediný důvod, který vlastníka cache opravňuje smazat log. Samozřejmě můžete projevit dobrou vůli, pokud nálezce nezapíše nález například z důvodu nedostatku místa v logbooku, poničení logbooku nebo proto, že nemá čím psát, a nález doloží jinak, třeba zasláním fotografie.
  • 0

#78 barbus61

barbus61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:22

shaman3 napsal/a:

clexpert napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Ale ještě nebyla zodpovězena technická stránka dotazu. Jak se účinně bránit proti takovému zlému ownerovi?


Ano, bránit se můžeš velmi snadno. Pokud jsi opravdu zapsán v papírovém logbooku a owner ti smaže log na internetu, tak jednoduše napíšeš tuto informaci jeho reviewerovi, on ten log tvůj obnoví a ownerovi udělá bububu.


Aha, díky, takže reviewer může i obnovovat smazané logy v keších? Jak zjistím toho správného reviewera téhle kešky?
http://www.geocachin...b6-4e4cd9f2fadb

Je to ten, co ji publikoval?
http://www.geocachin...76-8a6e680c5d61

Ja myslel, ze to tady jen tak viris, aby se tu neco delo. Ale ty budes fakt "tydyt", kdyz si ani tohle neumis zjistit :D :D :D
  • 0

#79 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:24

Nechci nějak ostřit flame, ale i při mé nízké návštěvnosti tohoto fóra si začínám pěstovat averzi na jisté jedince....

Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská blbost. Bohužel o vesmíru to nemůžeme prohlásit na 100%


  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#80 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 22:24

barbus61 napsal/a:
Ja myslel, ze to tady jen tak viris, aby se tu neco delo. Ale ty budes fakt "tydyt", kdyz si ani tohle neumis zjistit :D :D :D

Tak zatím jsem to nemusel řešit, tak se ptám. Ostatní owneři jsou v pohodě, jenom ten jeden je nějakej podivnej a chce mi mazat log.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama