Přejít na obsah


Fotka

16.9.'06 - 2. International Austrian Geocaching Day


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2006 - 8:04

jo a taky jsme zjistili, jak spolehlive nastveme Cejdu. :) to ho posadite za volant, pri jizde prstem si hezky ukazujete na mape v notebooku a zezadu vsichni radite: az dojedeme SEMHLE, musis jet TAMHLE a v TAMTY vesnici to zatocis TUTAM. :)) jojo, neni nad presny instrukce. :))

:-))) No Davide já s tím začínat nechtěl, ale když jsi to již nakousl....:-))) Navigace ve vozidle měla chvilkama takové malinké trhlinky :-)... Někteří striktně odmítali pochopit, :-)) že navigace musí probíhat stylem...doprava, doleva, rovně, a pod., že opravdu nemůžu reagovat na povely navigátora sedícího za mnou, který čučí do NB, či gps, zabodne si tam prst a řekne....odboč sem....:-)). Takže jsem několikráte musel použít otázku.....to jest kam .....:-). O nějakém naštvání nemůže být ani řeči, jen jsme tu velkou kraksnu museli párkrát někde otočit, což na těch úzkých, horských silničkách se samou zatáčkou a horizontem mnohdy nebyla žádná sranda. Ale toto se dělo tak max. 1 za 10 min. :-))))))


  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2006 - 9:34

Tato historická událost a skvěle napsaná zpráva s fotkami by neměla zapadnout ve fóru! ...

Neco se s tim pokusime udelat. Jen ted je to v praci tak nabite, ze na to neni moc casu. Par fotek, komentaru, postrehu a ponauceni se urcite jeste najde na slusne webove stranky. Zatim sem pridam jeste alespon par fotek...

Rano v Mühlviertelu..

Cejda, Dain a Dandra loguji mestskou multi. "No, tady sice nejsme prvni, ale nevadi. Sup zalogovat a mizime...

Milancer vyhlizi dalsi kesku...Z ridice Cejdy se jen huli.

Vypocet vrcholu pyramidy na kapote expedicniho geotanku

Cejda. No, ja nevim, jak jsem ji nasel. Proste jsem tam sahnul a byla tam!

Logovani 3/4. Seradit se na balkonku skaly ke spolecnemu snimku fotografovanemu samospousti je neco jako lidsky tetris.

Vyhul. Tento snimek dokumentuje nekolikanasobny "vyhul" kesky pod rukama rakouskych geosouperu. Zatimco Die Hexenschussbrigade prisla, nasla a uz se loguje a fotografuje s keskou, v pozadi jeste zmatene behaji nicnetusici hledaci.

Doktor bezi...... a nachazi.

Dain.. Ne, vlastne, pardon... to je jen Dainuv ctrnacterak.

a tohle je Dainova GeoOctavia.

Cestou od kesky. Finalky mistnich multicachi jsou umisteny na mudloodolnych mistech. Mnohem vetsi duraz se klade na vlastni trasu.

Dorcadion vitezny.

Rakouske vesnice ciste a upravene. Dorcadion byl dva dny nervozni, ze nepotkal jediny odpadek, ani jednu plastikovou lahev, zadnou injekcni strikacku ani matraci po houmlesovi. Vubec si nebyl jist, zda to, co nachazime, jsou vubec kesky.

  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 0:45

Hele je ti ale jasný, že zase budeme betatesteři :-)) a víš, že jsme s tím skončili :-)). Jsou to samý FTF :-)

Beta-testing v podhuri Alp je jina kava nez honba za neexistujicimi pixlami v Praze. Zrovna Tebe nemusim presvedcovat, ze i takove DNF tam chutna jinak :o)))
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2006 - 14:47

Velikááá gratulace. Ma to, že jste se jeli původně zúčastnit, bez znalosti místního terénu a jazyka, supééér výsledek.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2006 - 8:51

Jak psal Honza, podrobné popisování by opravdu zabralo mnoho času a navíc si myslím, že by to stejně nebylo úplné, protože by u toho stejně chyběla ta jedinečná atmosféra, která se musí zažít, né popsat. Ty suché statistiky o našem výsledku a získaných bodech byly již zmíněny. Jen bych chtěl podotknout, že náš bodový výsledek před korekcí byl zhruba o 200 bodů lepší, než výsledek vítězného týmu. Pro nastínění situace při závodě uvedu jak to vypadalo ve vozidle na trati závodu. Pro potřeby týmu, poskytl vozidlo Dandra ( trochu jsme mu ho vybydleli :-)) ), za což mu mnohokráte děkuji. Byl to sedmimístný Mitshubishi Spacewagon. Já jsem to odřídil a za sebe mohu říci, že to byla paráda, protože takovou kvalitu, jakou mají ty krásné horské silničky, může naše D1 - D11 pouze a jen závidět. Vedle seděl Dorki, který hlídal ty správné odbočky, protože v těch vesničkách to není až tak jednoduché. Občas to vypadalo, že někomu odbočujeme do statku :-)). Druhá řada sedadel, bylo navigačně-přípravné centrum. Zde seděl Honza (Doktor) se svým NB na klíně a kontroloval mapu kešek a plánoval další přístupovou cestu k další kešce. Vedle seděl Dandra s listingy kešek a překládal popisy multin (90% kešek při závodu), které přicházely v úvahu pro další odlov. V poslední řadě sedadel seděl Milancer s Dainem, kteří se starali o hlasovou navigaci :-)) ke kešce, takže tam furt hulákali :-)), ale mohu říci, že za těch 7 hodin ani jednou významně nezakufrovali !!!! Prostě perfektní akce s perfektní dělbou práce. Sice náš tým měl korekci 75% za počet lidí v týmu, ale za sebe mohu říci, že to nevadilo, perfektně jsme se bavili a navzájem si vyhověli. Tedy jednou keškou se musíme pochlubit ;-). Hned na první kešce jsme našli indicie k bonusové cache ( přiznáváme, že čirou náhodou ) a tak jsme do plánu odlovu zařadili i zbývající 2 kešky, které nesly další indicie. I tyto se nám podařilo odlovit. A tak cca 50 min. před koncem závodu jsme měli indicie k bonusové kešce, kde jsme museleli vyprojektovat tři body na mapě a dále spočítat vrchol pyramidy, který určoval souřadnice kešky. Tedy byl to opravdový stres, protože jsme měli posledních 50 min. na výpočet, potom několikakilometrový přejezd, pár set metrů lesem ke kešce, dohledání, návrat k vozidlu a opět několik kilometrů do cíle závodu, kde jsme museli být nejdéle v 16.00 hod. Možná, že ten výpočet pyramidy doma v pantoflích, v klídku s kávičkou, se zdá jednoduchý, ovšem na místě to taková sranda nebyla. A tak jsme nahrubo určili prostor 100x100 metrů a začali se k němu přemisťovat. Cestou se podařilo Honzovi prostor zmenšit na cca 20x20 metrů. Naběhli jsme do lesa a objevili na předpokládaném místě nálezu kešky skalní útvary s miliony úkrytů. V tento okamžik se nás s Milancerem zmocnila deprese a beznaděj. Milan po pár vteřinách povídá: " Pojď než přijdou ostatní, tak se sem podíváme". V tu dobu jsme měli na dohledání a návrat do cíle asi 25 min. Vlezli jsme do skal a začali šmejdit. Upozorňuji, že rakušáci do skal umisťují kešky ve velikosti small. První sáhnutí samozřemě nic. Druhé sáhnutí........kruci tam dole je snad žluté, plastové víčko......, seděl jsem na kameni asi 10 vteřin, prakticky se mi zastavil dech a bál jsem se tam sáhnout, abych nevytáhl plastový odpad místo kešky. No a tak jsem tam sáhl a vytáhl kešku. Milan v tu dobu prohledával asi 3 metry vedle mě. Jen tak tichým hlasem mu povídám....Milane mám ji.... opět 1-2 vteřiny ticho a pak jsme začali tak nezřízeně řvát, že i kluci, kteří teprve přicházeli a byli ještě několik desítek metrů vzdáleni, již věděli, že tu nejsložitější kešku, která byla oceněna 400 body dali jenom češi. Když jsme se vraceli do cíle, tak nám zbylo ještě asi 11 min. a tak jsme se rozhodli, že uděláme ještě jednu rychlovku. Tu snad popíše někdo jiný, mě již bolej prsty :-)). Po odlovu, jsme dokonce běželi, což byl u mě úkaz asi po 5 letech. Nakonec jsme dorazili do cíle a měli i nějakou minutu rezervy. Celý event všichni, včetně autorů eventu nevěřícně kroutili hlavami, jak jsme tu bonusovku mohli dát :-)).

  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2006 - 12:28

no dane, parada!!
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 0:56

Beta-testing v podhuri Alp je jina kava nez honba za neexistujicimi pixlami v Praze. Zrovna Tebe nemusim presvedcovat, ze i takove DNF tam chutna jinak :o)))

Myslíš to DNF, kdy jsem stál po krk ve sněhu a tahali mě ven lopatou? :-)) To jsem neměl ani na vztek čas, to mi byla taková zima, že jsem se pak na parkovišti na dálnici klidně vyslékl donaha, abych se převlékl do suchého:-))

  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 10:15

ja som sa s Igim zucastnil minuly rok (to je ta cesko-slovenska ucast :) a bola to skvela vec. Z asi 11 cache najdenych pocas zavodu (a vacsina z nich bola multi) sme sa pri logovani cache stretli asi 2-3 krat s inym teamom. Cache boli minuly rok na uzemi 40 x 60 km (priblizne), takze naozaj nejake fronty nehrozili, navyse je tam zaujimavo urobeny system bodovania - ftf specialne body, multi viac bodov, terenne narocne viac bodov, etc. A navyse si to potom zalogujete aj na gc.com. Co vyyyyrazne odporucam je navigacia do auta, napr. tomtom, bez toho by sme moc nemali sancu. Takze vsetkym fanatikom toto podujatie vrelo odporucam :)
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 10:50

ja som sa s Igim zucastnil minuly rok (to je ta cesko-slovenska ucast :) a bola to skvela vec. Z asi 11 cache najdenych pocas zavodu (a vacsina z nich bola multi) sme sa pri logovani cache stretli asi 2-3 krat s inym teamom.
Cache boli minuly rok na uzemi 40 x 60 km (priblizne), takze naozaj nejake fronty nehrozili, navyse je tam zaujimavo urobeny system bodovania - ftf specialne body, multi viac bodov, terenne narocne viac bodov, etc.
A navyse si to potom zalogujete aj na gc.com.
Co vyyyyrazne odporucam je navigacia do auta, napr. tomtom, bez toho by sme moc nemali sancu.
Takze vsetkym fanatikom toto podujatie vrelo odporucam :)


No tak to zní opravdu dobře :o)
A bez znalosti němčiny (za to s angličtinou) se to tam dá zvládnout?

  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2006 - 19:00

ja som sa s Igim zucastnil minuly rok (to je ta cesko-slovenska ucast :)


Neco mi uniklo? Kdo z vas je Cech? ;)
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 11:55

No tak to zní opravdu dobře :o)
A bez znalosti němčiny (za to s angličtinou) se to tam dá zvládnout?

ano my sme vystacili len s anglictinou kedze nesprechujeme.Okrem jedneho popisu cache boli vsetky aj v anglictine (a tu 1 nam ochotne na mieste prelozili).
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 12:19

A bez znalosti němčiny (za to s angličtinou) se to tam dá zvládnout?

Predpokladam, ze pokud to nazyvaji "International Austrian GC Day", tak by listingy mely byt v anglictine taky. V Rakousku je jinak mnohem vic multi, mimo mesta casto jen s nemeckym listingem a zadani alespon me nebylo vzdy az tak uplne jasne. Navic, oni se tam obcas radi navzajem trapi hledanim bez jednoznacnych hintu. Holt, jiny kraj, jiny mrav. Ale to nejak zvladneme ;). Auta, kola, boty, mapy mame, ted jeste povolenku z domova :o)
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2006 - 19:29

Neco mi uniklo? Kdo z vas je Cech? ;)

ano nieco Ti uniklo. Ked si precitas uvodny prispevok od Honzu, je tam napisane ze sa sutaze zucastnilo 14 teamov z Rakuska, Ciech a Slovenska. Z Ciech som tam bol sam. Ako mozno vies, ak Ti to neuniklo, v Cechach neziju len Cesi ;)
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2006 - 11:33

Tak my jsme dali dohromady pětičlenej (velmi silnej :-))), krom jednoho máme všichni skoro 100 kg :-)) ) team a jedeme ;-). Jede nějaký další team?


  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 15:24

Predpokladam, ze pokud to nazyvaji "International Austrian GC Day", tak by listingy mely byt v anglictine taky. V Rakousku je jinak mnohem vic multi, mimo mesta casto jen s nemeckym listingem a zadani alespon me nebylo vzdy az tak uplne jasne. Navic, oni se tam obcas radi navzajem trapi hledanim bez jednoznacnych hintu. Holt, jiny kraj, jiny mrav. Ale to nejak zvladneme ;). Auta, kola, boty, mapy mame, ted jeste povolenku z domova :o)

ano dost podstatna poznamka je, ze tam nebol ani 1 hint
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2006 - 3:31

Pridavam par ruznorodych informaci:

1) Za Cesko byl zformovan zatim jeden reprezentacni tym s pracovnim nazvem DPS (Die Prager Saugern). Dohromady 5 cenichu, 10 nohou, temer 200 let, 500 kg a 4000 pixel.

2) Kdo by se chtel jeste zucastnit souteze, je zapotrebi se prihlasit do 12.9. formou emailu obsahujiciho pocet clenu tymu s pripojenymi fotografiemi na baumstern@aon.at

3) Ubytovani ve Wintersdorfu je uz plne obsazene. DPS team nocuje v sousedni obci na adrese Ottenschlag 14 (vod voka: N48 27.900 E14 23.150), cca 3,5 km severne od eventu. Podle informaci ze 7.9. 18:00 maji jeste volna mista ve stejnem pensionu Landgasthaus Bergerwirt za 22 EUR osoba/noc se snidani. Rezervace na hofer@bergerwirt.at nebo na +43 7211 8271

4) Nejblizsi camping je az v Linzi (25km od eventu), coz je uz tak daleko, ze je snad lepsi prespat v CR.

5) Na startu nutno byt 8.45. V 9.00 se zverejnuji listingy. V 16.00 je konec. Za kazdou minutu po uzaverce se odecita 1% dosazenych bodu. Kdo dorazi po 17.00, ma smolika uplne. Autem se smi pouze po asfaltu. Nalez kazde kesky se musi dokumentovat fotkou spolecne s nalezci. FTF logy se uznavaji pouze na zaklade prineseneho FTF coinu z kesky. Komunikace mezi tymy, obchod s hinty, niceni indicii a dalsi unfair jednani je trestano diskvalifikaci a verejnou ostudou.

6) Eventu od 16.00 je mozne se zucastnit nezavisle na ucasti v predchozi soutezi.

7) Listingy vsech 20 novych kesi budou po 9:00 k dispozici i neregistrovanym hledacum. V den souteze je muzou hledat a logovat tak jako obvykle, pouze nesmeji brat z kesky FTF coin.

8) Na zpatecni ceste (opakuji: pouze na zpatecni ceste) Wintersdorf-Praha budu mit v aute jeste 5 volnych mist, ktere timto verejne nabizim.

  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2006 - 15:40

7) Listingy vsech 20 novych kesi budou po 9:00 k dispozici i neregistrovanym hledacum. V den souteze je muzou hledat a logovat tak jako obvykle, pouze nesmeji brat z kesky FTF coin.

Jé, to je fajn. Uvažoval jsem, že bych tam jel, ale nechce se mi závodit, raději se budu kochat než se stresovat :o) Taky mi moc nevyhovuje ten danej začátek a striktní konec. A taky ze spaní v Rakousku nejsem moc odvázanej.
Takže pokud se nejde někdo z Brna, komu by se nechtělo závodit ani přespávat a přesto by si rád zalovil, tak se ozvěte, zkusíme to nějak vymyslet.
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2006 - 16:22

Jé, to je fajn. Uvažoval jsem, že bych tam jel, ale nechce se mi závodit, raději se budu kochat než se stresovat

My se tam taky jedeme kochat a relaxovat. Dokonce ani kola nebereme na strechu. Vzhledem k tomu, ze nasi "souperi" budou mit vyhodu domaci pudy i jazykovou, je nasim cilem pouze dustojna ucast ;)

  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2006 - 16:22

Jé, to je fajn. Uvažoval jsem, že bych tam jel, ale nechce se mi závodit, raději se budu kochat než se stresovat

My se tam taky jedeme kochat a relaxovat. Dokonce ani kola nebereme na strechu. Vzhledem k tomu, ze nasi "souperi" budou mit vyhodu domaci pudy i jazykovou, je nasim cilem pouze dustojna ucast ;)

  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2006 - 16:22

Jé, to je fajn. Uvažoval jsem, že bych tam jel, ale nechce se mi závodit, raději se budu kochat než se stresovat

My se tam taky jedeme kochat a relaxovat. Dokonce ani kola nebereme na strechu. Vzhledem k tomu, ze nasi "souperi" budou mit vyhodu domaci pudy i jazykovou, je nasim cilem pouze dustojna ucast ;)

  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama